جهت مشاوره در زمینه ثبت‌ نام کتاب درسی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48368

مهلت خرید کتاب درسی شهریور 1402 | تمدید مهلت

تغییرات کتاب درسی علوم انسانی سال 1400-1401

از طریق این مقاله از مهلت خرید کتاب درسی از مرداد تا شهریور 1402 مطلع می شوید. متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی irtextbook.ir برای خرید کتاب درسی اقدام کنند. مهلت ده روزه برای خرید اینترنتی کتاب‌های درسی در نظر گرفته شده است.


مهلت خرید کتاب درسی مدارس در مرداد و شهریور 1402

مهلت خرید کتاب درسی مدارس در شهریور ماه 1402، اعلام شد.

💢ثبت و اصلاح سفارش كتاب‌های درسی ميان پايه برای جاماندگان، از ۲۵ مردادماه:

▫️تمامی دانش آموزان میان‌پایه که تاکنون نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود اقدام ننموده‌اند، از روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه ۱۴۰۲ در صورت ثبت نام قطعی در مدرسه، می توانند ضمن مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی (my.medu.ir   و  irtextbook.ir) نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است دانش آموزانی که به دلیل تغییر پایه تحصیلی یا رشته تحصیلی یا مدرسه محل تحصیل نیاز به اصلاح سفارش دارند از روز چهار شنبه ۲۵ مردادماه ۱۴۰۲ می توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی نسبت به اصلاح سفارش خود اقدام نمایند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش:
دانش آموزانی که تاکنون به خرید اینترنتی کتب درسی اقدام نکرده اند، مهلت دارند به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود در سامانه irtextbook. ir اقدام کنند.

 • معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با توجه به درخواست آموزش‌وپرورش استان‌ها، مناطق و اولیای برخی از دانش‌آموزان، ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان پایه از 25 مرداد 1402 تمدید شد.
 • وی ادامه داد: توزیع کتاب از منطقه به مدرسه از دهم شهریورماه براساس سفارشات ثبت شده در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی شروع می‌شود، لذا شایسته است دانش‌آموزان تمام پایه‌های تحصیلی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به ثبت برسانند یا در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل، پایه و رشته تحصیلی نسبت به اصلاح سفارش اقدام کنند تا کتاب درسی آن‌ها به موقع به مدارس تحویل شود.
 • معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ضرورت دارد خانواده‌ها و مدارس در این فرصت زمانی سفارش دانش‌آموزان را در سامانه ثبت کنند؛ مسئولیت بررسی، اطلاع‌رسانی و پیگیری سفارش دانش‌آموزان برعهده مدارس است.

مهلت خرید کتاب درسی شهریور 1402 | تمدید مهلت 1 قیمت کتاب درسی ابتدایی (کلیک کنید)

مهلت خرید کتاب درسی شهریور 1402 | تمدید مهلت 1 قیمت کتاب درسی متوسطه اول (کلیک کنید)

مهلت خرید کتاب درسی شهریور 1402 | تمدید مهلت 1 قیمت کتاب درسی متوسطه دوم (کلیک کنید)


مهلت مجدد ثبت‌ نام کتب درسی دانش آموزان میان‌ پایه

مهلت مجدد ثبت نام کتب درسی میان پایه نیز تا ده شهریور است. طبق اعلام سازمان پژوهش‌وبرنامه‌ریزی آموزشی مبنی بر تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان پایه از تاریخ 25 مرداد 1402، دانش‌آموزان جامانده می‌توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

 • به نقل از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، با توجه به اینکه پنج درصد دانش‌آموزان میان پایه تاکنون اقدام به سفارش کتاب درسی سال تحصیلی نکرده‌اند، فرصتی مجدد برای ثبت سفارش کتاب درسی آنها در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir درنظر گرفته شده است تا دانش‌آموزان میان‌پایه (دوره ابتدایی پایه‌های دوم تا ششم و دوره اول متوسطه پایه‌های هفتم و هشتم و دوره دوم متوسطه پایه‌های یازدهم و دوازدهم) که به هر دلیل کتاب درسی خود را ثبت نکرده‌اند در این بازه سفارش کتاب درسی خود را ثبت کنند.
 • همچنین توزیع کتاب از منطقه به مدرسه از دهم شهریور ماه بر اساس سفارشات ثبت شده در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی شروع می‌شود؛ لذا شایسته است دانش‌آموزان تمامی پایه‌های تحصیلی تا دهم شهریور ماه سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کنند یا در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل، پایه و رشته تحصیلی نسبت به اصلاح سفارش اقدام کنند تا کتاب درسی آنها به موقع به مدارس تحویل شود.
 • بنابراین ضرورت دارد خانواده‌ها و مدارس در این فرصت زمانی سفارش دانش‌آموزان را در سامانه ثبت کنند. مسئولیت بررسی، اطلاع‌رسانی و پیگیری سفارش دانش‌آموزان نیز بر عهده مدارس است.
 • همچنین در برخی موارد ممکن است دانش‌آموز به دلایلی همانند تغییر رشته تحصیلی، تکرار پایه، جهش به پایه بالاتر یا جابجایی محل تحصیل خود، خواستار اصلاح سفارش در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی باشد، برای اصلاح سفارش قبلی خود می‌تواند پس از ثبت نام در مدرسه محل تحصیل از  شهریور ماه اقدام کنند.
 • به طور کلی ثبت نام از طریق مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی و به دو شیوه فردی و یا گروهی قابل انجام است. کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می‌شود.
 • دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است؛ لذا دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
 • به دلیل الکترونیک بودن فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه امکان‌پذیر است؛ لذا درخواست ارائه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش کتاب درسی از دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز ممنوع است.
 • مدارس موظف هستند هرچه سریع‌تر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز به کافی نت‌ها پرهیز کنند. البته دانش‌آموزان و اولیای آنها در صورت تمایل می‌توانند از طریق سامانه‌های اعلام شده نسبت به ثبت سفارش فردی نیز اقدام کنند.

نحوه ثبت‌ نام کتاب درسی در مرداد و شهریور 1402 

در ثبت نام امسال از شیوه‌های منعطف برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی استفاده می‌شود. در این راستا مخاطبان می‌توانند از طریق یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

 • در شیوه فردی، والدین دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره‌ای دانش‌آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه بسته آموزشی مورد نیاز خود را سفارش دهند.
 • برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، “نام کاربری” و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، “رمز عبور” ورود به سامانه است.
 • در شیوه گروهی، مدیران مدارس از طریق سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب‌های درسی سامانه مذکور مراجعه کرده و به‌صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت‌ نام کتاب درسی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی