کد خبر : 47820
- بازدید

مهلت انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور سراسری 1402


جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری + انتخاب رشته بدون کنکور سراسری

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

در این مقاله زمان و چگونگی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 و زمان و نحوه انتخاب رشته بدون کنکور را شرح داده ایم. با مطالعه این مطلب از زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 و پذیرش براساس سوابق تحصیلی مطلع می شوید.

به اطلاع داوطلبان شركت كننده درکنکور سراسری سال 1402 مي‌رساند كه نتيجه اوليه کنکور سراسری هم اكنون به صورت كارنامه نتایج اولیه کنکور تهيه و بر روي سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان مي‌توانند با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، كارنامه نتيجه اوليه کنکور خود را در درگاه اطلاع‌رساني مذكور مشاهده نمایند.


مهلت انتخاب رشته با کنکور سراسری 1402

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 بعد از انتشار دفترچه های انتخاب رشته بر روی سایت سنجش اعلام می شود.

1- مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و بخش پيوست­ها (شامل شرايط و مقررات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي)، هر يك از گروه‌هاي آزمايشي كه به تفكيك بر روي درگاه اطلاع‌رساني مذكور قرار خواهد گرفت.

داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (رشته‌هاي با کنکور) شده‌اند، لازم است براي مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و انجام انتخاب رشته به نكات ذيل توجه نمايند:

انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي «بدون کنکور» در يك فرم و حداكثر تا 150 رشته محل، انجام مي‌شود. به عبارت دیگر فرآيند انتخاب رشته بدون کنکور و انتخاب رشته با کنکور اين دو جداگانه نخواهد بود. توضيحات كامل اين دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفكيك ارائه شده است.


نحوه دریافت کارنامه کنکور سراسری 1402 (کلیک کنید)نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که در جلسه کنکور سراسری حضور داشته و مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 هستند می توانند بعد از خرید شماره سریال برای انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته اقدام کنند.

پیش از اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری لازم است از نکات زیر اطلاع داشته باشید:

  • انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون» در يك فرم و حداكثر تا 150 رشته محل، انجام مي‌شود. به عبارت دیگر فرآيند انتخاب رشته اين دو جداگانه نخواهد بود. توضيحات كامل اين دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفكيك ارائه شده است.
  • تبصره 1: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1402 ثبت­ نام نموده و غایب جلسه آزمون (در روزهای چهارشنبه 8 تیرماه تا شنبه 11 تیرماه) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته­ های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
  • تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.
  • برای انجام مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید. مشاوران سامانه تحصیلی به صورت تلفنی به ارائه خدمات مشاوره انتخاب رشته می پردازند و تمامی مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری را برای شما عزیزان در کل کشور انجام می دهند.

مهلت انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 1402

زمان انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 1402 در مرداد ماه است.داوطلبان نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون کنکور) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

  • تبصره 1: داوطلبانی که در کنکور سراسری سال 1402 ثبت­ نام نموده و غایب جلسه آزمون بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته­ های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
  • تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری + انتخاب رشته بدون کنکور سراسری
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3670
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 7 + 2 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام