جهت مشاوره در زمینه معافیت سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 49854

معافیت سربازی بالای چهل سال

معافیت سربازی بالای چهل سال

معافیت سربازی بالای چهل سال اعلام شد. برای اینکه بتوانید با سن بالاتر از ۴۰ سال، معافیت سربازی دریافت کنید، لازم است واجد شرایط معافیت سربازی بالای 40 سال باشید. زیرا همه افراد بالای ۴۰ سال شامل دریافت معافیت از سربازی نیستند.

بسیاری از کسانی که مشمول خدمت سربازی می شوند، به دنبال معافیت سربازی از روش های مختلف هستند. راه های مختلفی برای معافیت از سربازی وجود دارد. یکی از کسانی که به دنبال دریافت معافیت سربازی هستند، افراد بالای 40 سال هستند. البته راه های دیگری همچون معافیت های پزشکی، معافیت کفالت یا معافیت تحصیلی برای نرفتن به سربازی وجود دارد.

یکی از قوانین مهم مربوط به معافیت سربازی، برای افراد بالاتر از ۴۰ سال است که در ادامه قصد داریم این قانون و شرایط آن را مورد بررسی قرار دهیم:

شرایط معافیت سربازی برای افراد بالای چهل سال

برای اینکه بتوانید برای معافیت سربازی بالای چهل سال اقدام کنید، لازم است از شرایط معافیت سربازی برای افراد بالای چهل سال اطلاع داشته باشید. به همین منظور در این قسمت، همه چیز درمورد شرایط معافیت سربازی برای بالای 40 سال را شرح داده ایم:

به طور کلی روش های مختلفی برای سربازی وجود دارد. با شنیدن ساده ترین راه معافیت سربازی، کفالت، پزشکی یا خرید سربازی؟ احتمالا به این فکر می کنید که چه راهی برای دریافت معافیت سربازی بهتر است؟ همانطور که گفته شد، یکی از راه های ساده برای افراد بالای 40 سال است.

برای اینکه بتوانید با سن بالاتر از ۴۰ سال، معافیت سربازی دریافت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید. یعنی همه افراد بالای ۴۰ سال شامل دریافت معافیت از سربازی نیستند. یکی از نکات مهم در رابطه با معافیت در سنین بالاتر از ۴۰ سال، مدرک تحصیلی متقاضی است. در واقع افراد با این سن و سال، مشمول عفو رهبری می‌شوند و بر اساس مدرک تحصیلی خود می‌توانند معافیت سربازی دریافت کنند. در ادامه مدرک تحصیلی مربوطه و سن اخذ مدرک را برای شما بیان خواهیم کرد:

  • متولدین تا پایان سال 54 با مدرک زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم
  • متولدین تا پایان سال 54 با مدرک لیسانس
  • متولدین تا پایان سال 52 با مدرک فوق لیسانس
  • متولدین تا پایان سال 50 با دکتری غیر پزشکی
  • متولدین تا سال ۴۴ با مدرک دکتری پزشکی و دامپزشکی

بیشتر بدانید:

خرید خدمت سربازی برای متاهلین در سال 1401 


تا چه سالی از خدمت سربازی معاف هستند؟

یکی از سوالات پرتکرار مشمولان خدمت این است که تا چه سالی از خدمت سربازی معاف هستند ؟ شرکت در دوره سربازی محدوده سنی خاصی دارد. معمولاً به همه افراد پیشنهاد می شود در سنین جوانی برای شرکت در دوره سربازی اقدام کنند. در این سنین، آمادگی بدنی افراد بیشتر است و راحت تر می‌توانند آموزش‌های لازم را در این دوره کسب کنند. هرچه سن افراد بیشتر شود، انجام فرآیندهای سربازی برای آنها سخت تر خواهد بود. یکی از دلایل تعیین قوانین معافیت سربازی بالای چهل سال نیز مربوط به همین موضوع است.

طبق قوانینی که طی چند سال اخیر تعیین شده است، همه افرادی که متولد سال ۵۵ به بعد هستند، باید برای دریافت کارت سربازی اقدام کنند و اگر در حال حاضر آمادگی لازم برای شرکت در دوره سربازی را ندارند، باید مدارک مربوط را ارسال کنند تا شرایط آنها پیگیری شود. این محدوده سنی برای همه افراد تا سن ۵۱ سال می‌باشد.

زمانی که اشخاص به سن ۵۱ سالگی برسند، دیگر نیازی نیست در دوره سربازی شرکت کنند. طبق قانون می‌توان متوجه شد همه افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند، مشمول شرکت در دوره سربازی هستند و برای دریافت معافیت می‌توانند از راه مدرک تحصیلی اقدام کنند.

کارت معافیت سربازی به افراد بالای چهل سال

اگر افراد بالای ۴۰ سال بتوانند با ارائه مدارک لازم، معافیت سربازی دریافت کنند، کارت معافیت سربازی برای افراد بالای چهل سال صادر خواهد شد. البته اگر افراد در سن ۵۱ سالگی باشند، دیگر نیازی نیست برای دریافت کارت معافیت از سربازی اقدام کنند. زیرا به طور کلی فرآیند سربازی برای آنها وجود نخواهد داشت و نیازی به آن ندارند.

این موضوع به این معنا نیست که دریافت معافیت سربازی بالای چهل سال برای همه افراد راحت است. زیرا شرایط و قوانینی در این رابطه وجود دارد. از جمله شرایط فیزیکی و بدنی شما، وضعیت تأهل و تجربه و همچنین مدرک تحصیلی شما همه در دریافت معافیت سربازی بالای چهل سال تأثیر گذار است.

برای افراد جوان‌تر، از سنین ۱۸ به بالا، راه‌های دیگری نیز برای دریافت معافیت از سربازی وجود دارد. ساده‌ترین راه معافیت سربازی معمولاً از طریق معافیت کفالت و معافیت تحصیلی یا معافیت موارد خاص می‌باشد.

برخی افراد هم می‌توانند از طریق معافیت پزشکی نیز از شرکت در دوره سربازی منع شوند. به عنوان مثال مشکلات مربوط به اعصاب و روان، یکی از بیماری هایی هستند که امکان انجام بسیاری از فعالیت ها را از افراد می گیرد. طبعا افرادی که دچار بیماری های اعصاب و روان هستند؛ یا تا همیشه توان انجام این کار را ندارند و یا به طور موقت قادر به انجام خدمت وظیفه خود نیستند و می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

تفاوت بین معافیت افراد بالای چهل و زیر چهل سال

طبق گزارشات انجام شده و پرسش و پاسخی که با مسئولین این حوزه صورت گرفته است، مشخص شده است که هیچ تفاوتی بین معافیت افراد بالای ۴۰ سال و افراد زیر ۴۰ سال وجود ندارد. همه افراد می‌توانند تا زمانی که مشمول شرکت در دوره سربازی باشند، از طریق روش‌های مختلفی که برای دریافت معافیت وجود دارد، اقدام کنند.

افرادی که دیرتر برای شرکت در دوره سربازی اقدام کرده‌اند و در سنین بالاتری قرار دارند، شرایط مختلفی مثل وضعیت تاهل یا مدرک تحصیلی آنها نیز بر دریافت معافیت تأثیرگذار خواهد بود.

دوره سربازی نیاز به افرادی دارد که بتوانند فعالیت بدنی بالایی داشته باشند و همین موضوع باعث می‌شود افراد با سنین بالاتر نتوانند در دوره سربازی شرکت کنند.

قوانین جدید برای افراد بالای چهل سال چیست؟

معافیت سربازی بالای چهل سال قوانین خاصی دارد. علت تعیین راه هایی برای معافیت سربازی این دسته از افراد، این است که به عنوان مثال بسیاری از افراد بالای ۴۰ سال، دارای زن و فرزند هستند و ممکن است شغل‌های معمولی مثل کارگر روزمزد یا مواردی اینچنینی داشته باشند. همین موضوع باعث می‌شود تمامی مخارج و هزینه‌های مربوط به زندگی بر عهده این افراد باشد. شرکت در دوره سربازی می‌تواند آسیب بسیار زیادی به زندگی و زن و فرزند این فرد وارد کند.

قوانین کشور ایران، راه‌هایی برای معافیت این دسته از افراد شکل داده است. طی چند سال گذشته مواردی را می‌بینیم که افراد بالای ۴۰ سال که وضعیت مالی بسیار خوبی داشتند، توانستند با خرید سربازی به راحتی از شرکت در این دوره معاف شوند. می توانید از طریق این مقاله وبسایت آفتاب نیوز در مورد انواع معافیت های مشمولین بالای 30 سال اطلاعات کسب کنید. ولی افرادی که شرایط مالی مناسبی برای خریدن دوره سربازی نداشتند، مجبور بودند با وضعیت زندگی خود در این دوره دو ساله شرکت کنند.

سایر راههای دریافت معافیت سربازی

برای افراد زیر چهل سال و بالای چهل سال، میتوانند از سایر راههای دریافت معافیت سربازی استفاده کنند. روش‌هایی دیگری نیز برای دریافت معافیت سربازی وجود دارد، مثلاً می‌توان از طریق کفالت یکی از اعضای نزدیک خانواده مثل پدر، مادر، خواهر و برادر معافیت سربازی دریافت کرد. ابتلا به بیماری‌های خاص که انجام فعالیت‌های سربازی را برای شما محدود کند نیز یکی دیگر از راه‌های معافیت از سربازی می‌باشد. همچنین می‌توان از طریق معافیت تحصیلی و معافیت موارد خاص از سربازی معاف شد. پیشنهاد می کنیم اگر مشمول دریافت معافیت سربازی بالای چهل سال نیستید، دیگر روش ها برای کسب معافیت سربازی را مطالعه کنید و در صورت امکان از آنها استفاده کنید.

یکی از مرسوم ترین و رایج ترین انواع معافیت سربازی، معافیت تحصیل حین خدمت است، پیشنهاد می کنیم در هر سنی که هستید، برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه معافیت سربازی حین تحصیل با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. سامانه مشاور تحصیلی پاسخگوی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور است. این سامانه هیچگونه وابستگی به ارگان های دولتی و نظامی ندارد و تماس با مشاور شامل هزینه مشاوره تلفنی بر روی تلفن ثابت می باشد.

سامانه صدای مشاور

به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه معافیت سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی