جهت مشاوره در زمینه معافیت تک فرزندی سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77614

معافیت تک فرزندی سربازی ۱۴۰۳

معافیت تک فرزندی

جزئیات کامل معافیت تک فرزندی سربازی ۱۴۰۳ و تاثیر تک پسر بودن در سربازی به اطلاع مشمولان عزیز می رسد. از مزایای تک فرزندی در سربازی این است که مشمولانی که به عنوان سرپرست خانواده و تک پسر خانواده هستند، می توانند درصورتی که واجد شرایط باشند برای استفاده از معافیت تک فرزندی در سال 1403 اقدام کنند. معافیت تک پسری یکی از انواع معافیت کفالت سربازی است که یا استفاده از آن مشمولان به صورت دائم از خدمت سربازی معاف می شوند. در واقع یکی از انواع معافیت های کفالت، معافیت تک فرزندی یا همان معافیت تک پسری است.

مشمولانی که تک فرزند و تک پسر خانواده هستند می توانند از این معافیت استفاده کنند. البته امکان استفاده از معافیت تک پسری فقط برای کسانی که شرایط خاص دارند، امکانپذیر است. در ادامه مقاله همه چیز درباره شرایط و جزئیات معافیت تک پسری نظام وظیفه و مراحل دریافت معافیت تک پسری را شرح داده ایم:


معافیت تک فرزندی سربازی چیست؟

معافیت تک فرزندی سربازی به نوعی از معافیت کفالت سربازی گویند که اگر فرزند خانواده تنها پسر خانواده و تک فرزند باشد می تواند یکی از مشمولان معافیت تک فرزندی باشد. در معافیت کفالت، مشمولانی که به علت اعزام به دوره خدمت سربازی به خانواده آنها آسیب وارد می شوند، می توانند از معافیت دائم  تک فرزندی استفاده کنند.

در واقع اگر مشمول خدمت سربازی که تک فرزند است، سرپرست و یا کفیل خانواده باشد، لازم نیست به سربازی برود. برای دریافت معافیت کفالت، شرایط مختلفی وجود دارد که یکی از انواع اصلی معافیت کفالت، معافیت تک فرزندی است.

البته اگر کشور در شرایط صلح باشد، مشمولان می توانند به خدمت سربازی نروند و به طور دائم معاف شوند. این معافیت تنها برای مشمولانی است که دارای شرایط خاص خانوادگی می باشند. توجه داشته باشید که کسری خدمت تک فرزندی وجود ندارد و این یک معافیت دائمی است.بیشتر بدانید: تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه شرایط دریافت معافیت تک فرزندی سربازی

برای دریافت انواع معافیت های سربازی، مشمولان باید دارای یک سری شرایط خاص باشند. معافیت تک فرزندی سربازی نیز یکی از انواع معافیت های نظام وظیفه می باشد که شرایط خاص خودش را دارد. در واقع، تمامی مشمولانی که تک فرزند و یا تک پسر می باشند، شامل دریافت معافیت تک فرزندی نشده و باید واجد شرایط دریافت معافیت سربازی باشند.

مشمولانی که قصد دارند معافیت تک پسری دریافت کنند، باید حتما دارای یکی از شرایط زیر باشند. لازم به ذکر است که برای دریافت معافیت سربازی تک پسری مشمول باید تنها پسر خانواده باشد؛ لذا در صورتی که مشمول دارای خواهر باشد، باز هم می تواند در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر معافیت سربازی دریافت کند.

 1. سن پدر برای معافیت سربازی تک فرزند باید بالای 70 سال باشد.
 2. اگر پدر مشمول سن کمتر از 70 سال داشته باشد؛ اما به دلیل داشتن بیماری قادر به انجام امور خود نباشد.
 3. اگر مادر مشمول فاقد همسر باشد یعنی (پدر مشمول فوت کرده باشد و یا پدر و مادر مشمول از هم طلاق گرفته باشند) باشد و مشمول تک پسر خانواده باشد، به مشمولان 30 ماه معافیت موقت تعلق خواهد گرفت و در صورتی که مشمول بعد از 30 ماه هنوز دارای شرایط معافیت کفالت باشد، به مشمول معافیت دائم تعلق خواهد گرفت.
 4. اگر پدر مشمول فوت کرده باشد و مشمول سرپرست برادر زیر 18 سال خود باشد.
 5. اگر پدربزرگ و یا مادربزرگ فاقد همسر و فرزند باشند و مشمول تنها نوه و سرپرست آن ها باشد.
 6. مشمول این معافیت برای دریافت معافیت های سربازی نباید غیبت سربازی داشته باشد.
 7. اگر مشمول تنها برادر، خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند باشد.
 8. اگر مشمول، سرپرست برادر کبیر فاقد همسر، پدر و یا فرزند باشد و برادر وی شاغل نباشد و نیازمند مراقبت باشد.

معافیت تک فرزندی سربازی ۱۴۰۳ 1

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

مشاوره معافیت تک فرزندی سربازی

اگر واجد شرایط معافیت تک فرزندی سربازی هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اقدامات اینترنتی برای ثبت درخواست معافیت سربازی و مراجعه به پلیس +10 از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید. مشاوران این سامانه از طریق سیستم مشاوره تلفنی راهنمای شما عزیزان هستند. اگر واجد شرای معافیت سربازی تک فرزندی نیستید، می توانید برای اطلاع از سایر شرایط معافیت مانند معافیت تحصیلی، هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه معافیت تک فرزندی سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی