کد خبر : 5551

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی 1401

در این عنوان سعی داریم توضیح کوتاهی را ارائه دهیم در مورد معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی 1401 چه شرایط آن چگونه است.


مطالب سایت ما را دنبال کنید…


معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی 1401: یکی  دیگز از اولین گزینه ها  مشمولان برای فرار از خدمت سربازی و  استفاده کردن  از مزایای معافیت تحصیلی می باشد.  که به این ترتیب و بسیاری از مشمولین در کنکورهای مختلف شرکت می کنند به امید اینکه با قبول شدن در دانشگاه ها و زمان رفتن به خدمت  خود را به تعویق بیندازند.

اما بسیاری از این افراد  پس از چند ترم و از اینکار پشیمان شده  است و تصمیم به تعیین تکلیف موضوع خدمت می گیرند. و در این زمان و  مواردی مثل شرایط و قوانین انصراف از دانشگاه و سربازی برایشان مهم می شود.

از آن جایی که دانشجویان دانشگاه های داخلی و خارجی تا زمانی که در حال تحصیل هستند از اعزام به خدمت معاف می باشند و  پس از انصراف بایستی برای دوره ی خدمت ضرورت خود را معرفی نمایند.

همچنین حتی مقامات مسئول نیز  هم موظف هستند تا اسامی دانشجویان انصرافی را بدون تاخیر به صورت کامل با درج مشخصات فردی و  آدرس و نیز رشته ی تحصیلی به سازمان نظام وظیفه ی عمومی اعلام نمایند.

 قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

1*  همچنین حتی مقامات مسئول نیز موظف هستند تا اسامی دانشجویان انصرافی را بدون تاخیر به صورت کامل با درج مشخصات فردی  آدرس و نیز رشته ی تحصیلی به سازمان نظام وظیفه ی عمومی اعلام نمایند.

2* مقامات متخلف در این زمینه نیز برای بار اول توبیخ کتبی شده و در پرونده ی آن ها درج خواهد شده است که  برای بار دوم علاوه بر توبیخ کتبی مشمول یک ماه انفصال از خدمت شده برای بار سوم دو ماه انفصال از خدمت را برای آنان در پی خواهد داشت.

3* در تبصره ی قانون معافیت دانشجویی چنین آمده است که دانشجویان انصرافی حداکثر یک  سال بعد از انصراف فرصت دارند و  بنابراین مدت معافیت دانشجویان انصرافی یک  سال خواهد بود.

4* همچنین شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی با دانشجویان اخراجی و فارغ التحصیل یکسان نیز  خواهد بود.

نکته : توجه کنید که در طول مدت تحصیل تنها یک بار می توان نسبت به تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی اقدام نمود.سامانه صدای مشاور


منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی : 3812
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

33 − = 29

کامران چهارشنبه , 3 فوریه 2021 - 21:45

سلام من خرداد ۹۸ دیپلم تجربی گرفتم و تا شهریور ۹۹ فرصت معرفی داشتم ولی خودم رو معرفی نکردم و در آبان ۹۹ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی دانشجویی گرفتم آیا منم میتونم انصراف بدم و دانشگاه دولتی ثیت نام کنم؟

نصب اپ دانش آموزی