کد خبر : 9251

معافیت از سربازی با تالیف کتاب ؟؟

در این مقاله و مطلب هدفمان و سعی خواهیم کرد که بپردازیم و توضیح کوتاهی بدهیم در مورد اینکه آیا معافیت از سربازی با تالیف کتاب نیز وجود دارد یا مشمولان و سربازان اگر کتاب یا مقاله ای را ارائه دهند به نظام وظیفه برای انها کسری خدمت یا معاف شدن را در پی خواهد داشت برای جواب این سوال ها مطالب سایت ما را دنبال کنید…


مشمولین و سربازان خدمت سربازی معمولا قبل از ارسال دفترچه سربازی خود  به دنبال راه های قانونی معافیت از خدمت سربازی هستند و در این زمینه با پرسش های متفاوتی رو به رو  خواهند شد.


آیا با تالیف کتاب می توان از خدمت سربازی  معاف شد؟

تصور و فکری  که در بین برخی از مشمولین و سربازان نیز  وجود دارد این می باشد که با تالیف و نوشتن  یک یا چند کتاب می توانند به طور کامل از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند. این درحالی است که واقعیت چیز دیگری نیز می باشد.

بر اساس قوانین  نظام وظیفه و خدمت سربازی مشمولانی   که با مدرک لیسانس اقدام به تالیف کتاب کرده اند نه تنها از خدمت معاف نشده  اند بلکه کسری خدمت نیز به ایشان تعلق نمی گیرد.

 همچنین مشمولین  خدمت سربازی تصور و فکر  می کنند که با تالیف بیش از یک کتاب ممکن می باشد که  تسهیلات معافیت یا کسری را برایشان به همراه داشته باشد که این مسئله به هیچ عنوان صحت  نیز ندارد.بیشتر بدانید:

همراه داشتن موبایل در سربازی


.

ارائه دادن و نوشتن مقاله برای کسری خدمت به این صورت می باشد که انتشار مقاله در هر سطح علمی حتی مقاله ISI نیز در حالت عادی نه معافیت از خدمت و نه کسر از خدمت دارد. و همچنین  مقاله ای بخواهد منجر به کسری خدمت شود باید تحت تایید بنیاد ملی نخبگان و غیره نیز می  باشد تا بتواند کسری خدمت سربازی را در پی  و به آن تعلق بگیرد و داشته باشد.

بر  همین اساس قوانین سازمان نظام وظیفه به منظور حمایت از نخبگان مشمولین   سربازی در  این افراد می توانند با گرفتن پروژه سربازی بین 2 الی 19 ماه از مدت خدمت سربازی شان را تحت عنوان پروژه سربازی کسری بگیرند.آیا با تالیف کتاب می توان از خدمت معاف شد. مدت زمان کسری  از خدمت این مشمولان بستگی به سطح پروژه انجام شده و  غیره را نیز   دارد.

مزایای چاپ مقاله و کتاب برای کسری  خدمت

• کوتاه بودن زمان چاپ مقاله و کتاب نسبت به انجام سایر پروژه های عملی

• نیاز نبودن جهت دفاع از چاپ مقاله و کتاب

• کوتاه بودن پروسه اداری جهت دریافت کسر خدمت

• کم هزینه بودن چاپ مقاله و کتاب نسبت به انجام سایر پروژه های علمی.آیا با تالیف کتاب می توان از خدمت معاف شد

• عدم گزینش سرباز قبل از معرفی طرح : در پروژه های عادی مانند چاپ مقاله و کتاب نیازی نسیت که قبل از معرفی طرح، سرباز مربوطه گزینش شود و فقط کافیست که مسائل مخالف موازین شرعی و قانونی در مقاله یا کتاب مطرح نشوند.


سامانه صدای مشاور

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی