کد خبر : 34488
- بازدید

مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش


جهت مشاوره در زمینه مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش

مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش

در این مقاله مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش در سال 1401 را شرح داده ایم. بعد از برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان در خرداد ماه، سازمان سنجش امکان تایید نمرات امتحانات نهایی را برای دانش آموزان به صورت اینترنتی در سایت سنجش فراهم می کند. متقاضیان در بازه زمانی تعیین شده می بایست به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و اقدام به مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود نمایند. در این مقاله از موارد زیر مطلع می شوید:

 • نحوه مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش سال 1401
 • زمان مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش
 • مراحل تایید سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش

مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش


مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش سال 1401

مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org امکانپذیر است. سازمان سنجش با هدف خدمات رسانی غیرحضوری به دانش آموزانی که در زمان ثبت نام کنکور نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کرده اند اما به علت برگزار نشدن امتحانات نهایی، در آن زمان موفق به مشاهده نمرات نهایی خود نشده اند، فرصت مشاهده سوابق تحصیلی را بعد از اتمام امتحانات نهایی می دهد.

بعد از برگزار شدن امتحانات خرداد، دانش آموزان پایه دوازدهم می توانند نمرات خود را در سایت سازمان سنجش مشاهده و تایید نمایند. هر سال وزارت آموزش و پرورش، نمرات دانش آموزان را به سازمان سنجشارسال می کند و در این مرحله دانش آموزان کنکوریموظف اند برای مشاهده و تائید آن ها به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.


زمان مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش

زمان مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سازمان سنجش بعد از برگزاری و اعلام نتایج امتحانات نهایی است. سازمان سنجش معمولا بعد از برگزار شدن کنکور سراسری، امکان تایید نمرات امتحانت نهایی را در سایت سنجش فراهم می کند.

سوابق تحصيلی دانش آموزان سال آخر متوسطه در سایت سنجش قابل مشاهده است.

دانش آموزان پایه دوازدهم بعد از برگزاری امتحانات نهایی در خرداد ماه، می توانند برای مشاهده نمرات خود به سایت سوابق تحصیلی sanjesh.org مراجعه نمایند.

این گروه از داوطلبان می توانند بعد از فعال شدن لینک سوابق تحصیلی در سایت سنجش، وضعیت نمرات ارسالی از سوی آموزش و پرورش را در سایت سوابق تحصیلی sanjesh.org مشاهده و بررسی نمایند. درصورتی که اطلاعات وارد شده در سایت سنجش با نمرات دانش آموز در کارنامه، مطابقت نداشته باشد لازم است برای اصلاح اطلاعات سوابق تحصیلی، به آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایند.

درصورت وجود هرگونه مغایرت در نمرات و سوابق تحصیلی، لازم است برای اصلاح مورد يا موارد مذکور حداكثر تا تاريخ 1401/04/22 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی خود مراجعه نمایید. در غیر این صورت در مرحله اعلام نتایج اولیه کنکور با همان سوابق و اطلاعات موجود گزینش کنکور انجام خواهد شد.

مراحل تایید سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش

مراحل تایید سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش برای مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان و تایید وضعیت نمرات ارسالی از آموزش و پرورش به شرح زیر است:

 نحوه تایید نمرات در سایت سوابق تحصیلی sanjesh.org 

 • ورود به سایت sanjesh.org 
 • انتخاب گزینه “تایید سوابق تحصیلی”
 • ورود به صفحه “تایید سوابق تحصیلی” با انتخاب یکی از سه روش زیر:
 1.   وارد کردن شماره دانش آموزی +سال تولد
 2.   وارد کردن شماره دانش آموزی + نام + نام خانوادگی + شماره شناسنامه
 3.   وارد کردن شماره دانش آموزی + کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم

 سایت دیپ کد سوابق تحصیلی چیست؟ (بخوانید)


جهت مشاوره در زمینه مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت سنجش
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

+ 11 = 21

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو