جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 49254

مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه

شروع ثبت نام دانشگاه های کشور در سال 1401-1402

مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه چه کاربردی دارد؟ آیا ارائه مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه ضروری است؟ معمولا یکی از سوالات فرم ثبت نام مدارس، مدرک تحصیلی والدین است. سوالی که برای اولیا ایجاد شده این است که آیا مدرک تحصیلی تاثیری در ثبت نام دانش آموزان در مدرسه دارد؟ به چه علت مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه مهم است؟

اهمیت مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه 

برخی از اولیا بر این باورند که اهمیت مدرک تحصیلی والین برای ثبت نام مدرسه، اطلاع مسئولین مدرسه و معلمان از شرایط دانش آموزان برای استفاده از کمک تحصیلی از والدین است. به این معنی که اگر والدین دانش آموز، از مدرک تحصیلی سطح پایین برخوردار باشند، معلمان تمرکز بیشتری برای کمک به دانش آموز خواهند کرد.

برخی دیگر از والدین بر این باورند که اطلاع از سطح تحصیلات و مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه، تاثیر مستقیم بر نوع رفتار و احترام به دانش آموز و والدین وی دارد.

اما سوالی که مطرح شده این است که آیا این امکان وجود دارد که دانش آموزان که والدین آنها بی سواد هستند و مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه ندارند، ثبت نام نشوند؟

جالب است بدانید در سالهای اخیر، در یکی از شهرها طرحی برای ایجاد محدودیت اجتماعی برای افراد بی سواد اجرا شد. یکی از این محدودیت ها از طریق لزوم مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه اعمال شد. اما آیا امروز بعد از گذشت چند سال از طرح محدودیت افراد بی سواد همچنان با وجود والدین بی سواد در بسیاری از شهرها، این محدودیت ادامه دارد؟ تکلیف دانش آموزان چیست؟


آیا در سال 1401 و 1402 ارائه مدرک تحصیلی والدین برای ثبت نام مدرسه ضروری است؟!

برای اطلاع از شیوه نامه ثبت نام مدارس در سال تحصیلی جدید، می توانید از طریق شماره تلفن مندرج در همین صفحه با سامانه مشاور تحصیلی تماس بگیرید. جهت تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.


در ادامه از جزئیات این خبر مطلع می شوید:

ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس همدان منوط به ارائه مدرک تحصیلی والدین

چند سال قبل، همدان معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان از ایجاد محدودیت اجتماعی برای افرادی که سواد ندارند خبر داد.

 • معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش منطقه همدان، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات انجام شده قرار است افرادی که اقدام به فراگیری سواد نکنند و در این امر تعلل داشته باشند از سال 95 محدودیت اجتماعی برایشان ایجاد شود.
 • وی افزود: از جمله محدودیت‌های اجتماعی مورد نظر عدم تمدید گواهینامه رانندگی، عدم تمدید پروانه کسب و سایر مصادیق است تا خانواده‌ها از این طریق به سمت آموزش سوق داده شوند.
 • او تصریح کرد: این طرح با هدف انسداد مبادی بیسوادی انجام ‌می‌شود و گروه سنی 10 تا 49 سال گروه هدف مجموعه نهضت سوادآموزی است.
 • وی خاطرنشان کرد: امسال طرحی هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس اجرایی شده، مبنی بر اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان منوط به ارائه هر نوع مدرک تحصیلی والدین باشد تا از این طریق والدین دانش‌آموزان به فراگیری و علم‌آموزی بپردازند.
 • البته هیچ مدرسه‌ای حق ندارد از ثبت‌نام دانش‌آموزانی که والدین بی‌سواد دارند جلوگیری کند چرا که این طرح با هدف اجرای طرح انسداد مبادی بیسوادی اجرا می‌شود تا در سال 95 هیچ خانواده‌ای به علت بیسواد بودن با محدودیت اجتماعی مواجه نشود.
 • وی خاطرنشان کرد: افرادی که به بیماران آموزش می‌دهند، به ازای هر نفر آموزش در مناطق شهری 600 هزار تومان، در مناطق روستایی 720 هزار تومان حق آموزش دریافت می‌کنند.
 • وی ادامه داد: برای تشویق افراد به امر آموزش به صورت تشویقی در مناطق روستایی 140 هزار تومان در مناطق روستایی 120 هزار تومان پول داده می‌شود.
 • او گفت: افراد بین گروه سنی 10 تا 49 سال گروه هدف ما برای امر سوادآموزی هستند و این افراد تا ششم ابتدایی می‌توانند تحت پوشش نهضت سوادآموزی آموزش ببینند و در صورت تمایل بعد از آن می‌توانند در دوره بزرگسالان آموزش ببینند و ادامه تحصیل دهند.
 • وی تاکید کرد: افرادی که می‌خواهند به عنوان مربی به فردی آموزش دهند، می‌توانند تجهیزات و امکانات آموزشی را به صورت رایگان در اختیار گرفته و به امر آموزش بپردازند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی