کد خبر : 13169

مدت رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص

در این مقاله و عنوان هدفمان توضیح  مختصری را ارائه دادن  برای ان دسته از کسانی که به دنبال  مدت رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص برای خدمت سربازی خود هستند. شاید بیشتر ما در این زمینه اطلاعاتی نداشته باشیم برای آشنایی بیشتر به مشاوره نظام وظیفه بپردازید. یا حتی شاید اطلاعات داشته باشیم و اطلاعات مان در این زمینه کامل نباشد . بنا براین نتوانیم آن را به طور کامل درک نماییم و تشریح کنیم. که در ادامه خواهیم پرداخت به موضوع درخواست معافیت موارد خاص را توضیح دهیم.


صدای مشاور


انواع معافیت های موارد خاص

معافيت رهبری

بخشودگی سنی: اين معافيت باتوجه به مدرك تحصيلي و سن مشمول به پنج  گروه تقسيم می شود.

اين معافيت با توجه به مدرک تحصيلي و سن مشمول به پنج گروه تقسيم مي گردد:

  • زير ديپلم ، ديپلم ، فوق ديپلم (( متولدين تا پايان 1354 ))
  • ليسانس ( متولدين تا پايان 1354 )
  • فوق ليسانس ( متولدين تا پايان 1352 )
  • دكتري غيرپزشكي ( متولدين تا پايان 1350 )
  • دكتري پزشكي و دامپزشكي متولدين تا پايان 1344 و متولدین 1345 اگر در سال 1382 مشغول به تحصیل در مثطع دکتری یا دانشجوی کارشناسی ارشد باشند.

نکته: مشموليني كه بيش از 50 سال از سن آنان سپري شده نيازي به درخواست معافيت ندارند وشناسنامه عكس دار آنان مشروط براينكه تغييرات سني نداشته باشد به منزله روشن بودن وضعيت وظيفه عمومي آنان مي باشدچه افرادی می توانند از شرایط معافیت موارد خاص سربازی استفاده نمایند؟

معرفی به صدور کارت معافیت موارد خاص : در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی برای برخی از افراد شرایطی تعیین شده است . تا بتوانند از این شرایط استفاده نمایند و از خدمت سربازی نظام وظیفه معاف شوند . از جمله این افراد می توانند از معافیت خدمت سربازی استفاده نمایند :

 افراد معلول : اگر فردی پدر یا مادرش یا هر دو معلول باشند می توانند از شرایط معافیت موارد خاص سربازی استفاده نمایند . البته شورای پزشکی وظیفه عمومی باید این معلولیت را تایید کرده باشد.مدت رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی