کد خبر : 5600

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی اردیبهشت و خرداد

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی اردیبهشت و خرداد اعلام شد. مدت آموزش مشمولان وظیفه تحت عنوان دوره آموزشی سربازی کاهش یافت. دوره آموزش سربازی برای گروهی حذف شده و برای سایر مشمولان از 2 هفته تا 45 روز خواهد بود. جزئیات کامل خبر خدمت دوره آموزش خدمت برای اعزام در اردیبهشت و خرداد به شرح زیر است:

مدت آموزشی خدمت سربازی در اردیبهشت و خرداد

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی اعلام شد. مشمولانی که موعد اعزام به خدمت سربازی آنها در اردیبهشت و خرداد ماه است با توجه به شیوع کرونا، کاهش یافت.

برابر ابلاغیه صادره مدت آموزشی خدمت سربازی یه صورت زیر خواهد بود:

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح: مدت دوره آموزشی سربازی بسته به نوع مرکز و نوع تخصص آموزشی متفاوت است؛ به طور مثال نخبه‌ها یک ماه دوره آموزشی سربازی سپری می‌کنند؛ همچنین افرادی که در حال حاضر در مناطق گرمسیر دوره آموزشی سربازی خود را طی می‌کنند به مدت ۶ هفته و کارکنان وظیفه‌ای که در مناطق خوش آب و هوا مشغول خدمت باشند مدت دوره آموزشی سربازی آن‌ها ۸ هفته خواهد بود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: مدت دوره آموزشی سربازی بسته به نوع مرکز و نوع تخصص آموزشی متفاوت است؛ به طور مثال نخبه‌ها یک ماه دوره آموزشی سربازی سپری می‌کنند؛ همچنین افرادی که در حال حاضر در مناطق گرمسیر دوره آموزشی سربازی خود را طی می‌کنند به مدت ۶ هفته و کارکنان وظیفه‌ای که در مناطق خوش آب و هوا مشغول خدمت باشند مدت دوره آموزشی سربازی آن‌ها ۸ هفته خواهد بود.

وی گفت: در گذشته مدت دوره آموزشی سربازی ۴۵ روز بود که بعد از آن دو هفته به آن اضافه شد که از دو سه ماه پیش تاکنون مدت دوره آموزشی سربازی بسته به مرکز و تخصص بین ۶ تا ۸ هفته خواهد بود.

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی مطابق با موارد ذکر شده است. اعلام مدت سربازی خارج از این ابلاغیه ، صحت ندارد.

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی اردیبهشت و خرداد 99

تلفن مشاوره و اخبار خدمت سربازی

مشمولان نظام وظیفه و عموم مردم می توانند برای مشاوره در زمینه اعزام به خدمت سربازی و اطلاع از اخبار نظام وظیفه با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید:

مطالب مرتبط با اعزام به خدمت و دوره آموزشی سربازی: (برای مشاهده روی لینک های زیر کلیک کنید) 

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی