جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 34989

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1402-1403

در این مقاله از مدارک انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ مطلع می شوید. داوطلبانی که در مرحله اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور اقدام نمایند. مراحل و مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور به شرح زیر است:


مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، نوبت به انتخاب رشته می رسد، شرکت کنندگان آزمون سراسری می توانند بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و مطالعه دقیق آن، از نرم افزار انتخاب رشته سازمان سنجش برای انجام انتخاب رشته صحیح استفاده کنند. لازم است داوطلبان بعد برگزاری کنکور سراسری از مراحل و مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 مطلع باشند. هر سال مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری در دفترچه انتخاب رشته ذکر می شود، این مدارک شامل موارد زیر است: 

سریال ثبت نام و شماره شناسنامه داوطلب -شماره پرونده و کدملی و سریال شناسنامه – شماره رهگیری ثبت نام کد ملی داوطلب


مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org

برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 تمامی داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند لازم است به سایت سنجش مراجعه کنند و مراحل مربوط به مشاهده نتیجه و دریافت کارنامه را انجام دهند.

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 2دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 3دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور و مطالعه شرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری را دانلود و مطالعه نمایند تا با انتخاب رشته آشنا شده و از شرایط، ضوابط و کد رشته محل های ارائه شده در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور مطلع شوند. در نتیجه از جمله مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور می باشد که در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 4اسنفاده از راهنمایی مشاوره تلفنی یا حضوری انتخاب رشته برای اولویت بندی انتخاب رشته کنکور سراسری

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 5تکیمل فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان می توانند از طریق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری را مشاهده کنند و  فرم مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری را دانلود و تکمیل نمایند،توجه داشته باشید که در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ حق انتخاب 150 کد رشته را دارید.

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 6ورود به صفحه انتخاب رشته در سایت سنجش با وارد نمودن اطلاعات لازم شامل (سریال ثبت نام و شماره شناسنامه داوطلب -شماره پرونده و کدملی و سریال شناسنامه – شماره رهگیری ثبت نام کد ملی داوطلب)

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 7تکمیل فرم انتخاب رشته براساس اولویت های انتخابی

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 8دریافت کد رهگیری و حفظ و نگهداری آن تا زمان دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری

پس از فراهم کردن مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید برای انتخاب رشته اقدام کنید.

یکی از مشکلاتی که داوطلبان کنکوری زمان انتخاب رشته کنکور سراسری با آن روبرو می شوند ورود اشتباه اطلاعات در فرم انتخاب رشته کنکور و یا نداشتن مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری است، لازم است داوطلبان در هنگام انتخاب رشته دقت لازم برای ورود اطلاعات را داشته باشند.

اگر در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری متوجه وجود اشتباه در انتخاب رشته خود شده اید می توانید در مهلت ویرایش، مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری را بازبینی و ویرایش کنید در غیر این صورت ثبت نام و قبولی شما در کد رشته مورد نظر شما که به اشتباه وارد کرده اید حذف خواهد شد.

امکان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org تا اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد وجود دارد داوطلبان حتما در بازه زمانی تعیین شده به سایت مراجعه کرده و ویرایش اطلاعات خود را انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید. بیشتر بدانید: زمان انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سراسری بدون مدارک

اگر مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور را نداشته باشیم چکار کنیم؟اگر به علت رد شدن در درسی یا هر دلیلی دیگر مدرک دیپلم و متوسطه دوم خود را دریافت نکرده و مدارک انتخاب رشته کنکور سراسری را نداشته باشید، می توانید در امتحانات نهایی شهریور ماه شرکت کنید و برای گرفتن مدرک دیپلم خود اقدام کنید. ولی تحت هیچ شرایطی نمره کسب شده در شهریور برای انتخاب رشته کنکور سراسری شما در همان سال لحاظ نخواهد شد اما در کنکور سال آینده تاثیر دارد.

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 9

ارتباط تلفنی نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

در این مقاله مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ را شرح داده ایم، اگر در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری با مشکل یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا مشاوران شما را در انتخاب رشته کنکور سراسری راهنمایی کنند. همچنین اگر در انتخاب رشته کنکور با مشکل نداشتن مدرک مواجه شده اید می توانید از کارشناسان راهنمایی دریافت کنید. 

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی