جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان یزد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68592

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن

در این مقاله جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان یزد یکی از بهترین مراکز آموزشی در کشور هستند. استان یزد نیز دارای مدارس تیزهوشان متعددی است. مدرسه تیزهوشان یزد با استفاده از معلمان برتر، دروس مختلف را با بهترین کیفیت، به دانش آموزان، آموزش می دهد. علاوه بر این، مدارس سمپاد یزد، دارای سطح علمی بالایی هستند که این مسئله، یکی از علل اصلی انتخاب مدارس تیزهوشان در یزد است.

این در حالی است که همه دانش آموزان، نمی توانند در مدارس سمپاد مشغول به تحصیل شوند. چون تحصیل و پذیرش در این مدارس به شرایط و ضوابط خاصی نیاز دارد. اما برای ورود به مدارس تیزهوشان، همه ساله آزمون هایی برگزار می شود. در صورتی که دانش آموزان در این آزمون ها نمره قبولی کسب کنند، می توانند در مدارس تیزهوشان یزد تحصیل کنند.

مدارس موجود در لیست مدارس تیزهوشان یزد، دارای رتبه علمی بالایی هستند و همه ساله، دانش آموزانی را با سطح دانش بسیار بالا را به جامعه معرفی و راهی دانشگاه های معتبر می کند. امکانات مدارس این استان، بسیار بالا است و والدین می توانند، با خیالی آسوده فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کرده و آینده ای روشن برای آن ها تعیین کنند.

آزمون های تیزهوشان برای ورود به پایه هفتم و پایه دهم برگزار می شود. شما با تحصیل در این مراکز می توانید، برای ورود به دانشگاه آماده شوید و کنکور خود را به خوبی پشت سر بگذارید. اگر می خواهید، بیش تر با مدارس تیزهوشان آشنا شوید، بهتر است ادامه این مطلب از خبرینو را تا انتها بخوانید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد

لیست مدارس تیزهوشان یزد

اگر قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان یزد را دارید، بهتر است با لیست آدرس مدارس سمپاد ایران آشنا شوید. دقت داشته باشید که ثبت نام مدارس تیزهوشان استان یزد، بر خلاف سایر مدرسه ها بر اساس آدرس نیست. شما می توانید، مدارسی دور از محل سکونتتان را انتخاب کرده و در آن مشغول به تحصیل شوید. در زمان ثبت نام، حتما به ظرفیت این مدارس نیز توجه داشته و سعی کنید، بلافاصله پس از اعلام نتایج، مدرسه خود را انتخاب نمایید. برخی از مهمترین مدارس تیزهوشان یزد عبارتند از:

 • مدرسه فرزانگان دخترانه دوره اول و دوم
 • مدرسه تیزهوشان شهید صدوقی پسرانه نوبت اول و دوم
 • مدرسه شهید رمضانخانی پسرانه نوبت اول
 • مدرسه تیزهوشان پسرانه شهید برازنده مقدم نوبت دوم

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد

آدرس مدارس تیزهوشان یزد

توجه به مکان و آدرس مدارس تیزهوشان می تواند تاثیر زیادی در روند ایاب و ذهاب و حتی راحتی والدین دانش آموزان داشته باشد.  قبل از انتخاب مدرسه سمپاد برای فرزندان خود به آدرس مدارس تیزهوشان یزد که جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد است توجه کنید.

دوره نام مدرسه آدرس تلفن
اول تیزهوشان پسرانه شهید صدوقی یزد بلوار مدرس – روبروی دادگستری کل استان دبیرستان شهید صدوقی دوره اول 8915655785 / 3538251040
اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان یزد بلوار مدرس – کوچه تقوی دبیرستان فرزانگان اول 8915955699
اول تیزهوشان پسرانه شهید رمضان خانی یزد بلوار 17 شهریور ابتدای کوچه ژاندارمری دبیرستان شهید رمضان خانی 3537242027
اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان دکتر شاهی یزد چهارراه معلم بلوار پاک نژاد کوچه سازمان تبلیغات دومین کوچه سمت راست دبیرستان فرزانگان دکتر شاهی 3537268040-2-37268085
دوم تیزهوشان پسرانه شهید برازنده مقدم ناحیه 1 میدان حضرت ابوالفضل – بلوار خیرآباد دبیرستان پسرانه 035-37212727-7222844
دوم دبیرستان تیزهوشان یزد پسرانه شهید صدوقی بلوار مدرس – کوچه چاه تقوی – کوچه اصلی مهدی آباد 3538256030
دوم تیزهوشان دخترانه فرزانگان یزد بلوار مدرس – کوچه تقوی 035-38266061-8262526
دوم تیزهوشان دخترانه فرزانگان حکیم زاده ناحیه 1 میدان باهنر – بلوار شهید صدوقی بعد از سپاه پاسداران 035-37251013

سایت مدارس سمپاد یزد

سایت مراکز سمپاد یزد به شما کمک می کند تا ثبت نامی راحت داشته باشید. همچنین شما می توانید، برنامه کلاسی خود را نیز درون سایت مدرسه مشاهده کنید. برخی از سایت مدارس سمپاد یزد عبارتند از:

 • شما می توانید با مراجعه به آدرس sdsampad.ir به وب سایت مرکز تیزهوشان پسرانه شهید صدوقی دوره اول، وارد شوید.
 • برای مراجعه به وب سایت دبیرستان دوره اول و دوم فرزانگان می توانید، به آدرس farzanegan2yazd.ir مراجعه کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 1

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان یزد

اگر از افرادی هستید که قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان شهر یزد را دارید، بهتر است، بدانید که این مدرسه ها دارای شرایط خاصی هستند. افراد فاقد شرایط اولیه نمی توانند در این مراکز تحصیل کنند.

مهمترین شرایط ثبت نام درآزمون ورودی پایۀ هفتم در مدارس تیزهوشان، عبارتند از:

 • اشتغال به تحصیل در پایۀ ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایۀ پنجم ابتدایی در سال تحصیلی و کسب مقیاس
 • «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایۀ ششم جهت ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری انجام می شود:

 • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
 • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.


هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان یزد

برای تحصیل در مدارس سمپاد، باید به صورت سالیانه شهریه پرداخت کنید. در صورتی که شهریه را پرداخت نکرده باشید، مدرسه شما را ثبت نام نمی کند. این هزینه ها برای ارائه خدمات بهتر به دانش آموزان، از آن ها گرفته می شود. میزان شهریه در هر مدرسه به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به محل مدرسه، توان مالی دانش آموزان، میزان خدمات ارائه شده توسط مدرسه و… اشاره کرد. به طور کلی این مدارس در دوره اول از شما حدود 3 و نیم تا 9 میلیون، پول دریافت می کنند. همچنین مبلغ قابل پرداخت در دوره دوم به طور تقریبی 6 تا 14 میلیون است.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 2

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان یزد

دقت داشته باشید که برای ثبت نام باید به سریعترین شکل ممکن، عمل کنید. شما در پایه ششم و نهم، می توانید در این آزمون شرکت نمایید. برای این کار باید در آزمون ثبت نام کنید. ثبت نام در فروردین ماه آغاز می شود. در هنگام ثبت نام بهتر است، مدرسه ای با ظرفیت بالا را انتخاب کنید تا امکان پذیرفته شدن شما بالاتر باشد.

سایت ثبت نام مدارس سمپاد یزد

برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان یزد، دیگر وب سایت های azmoon.medu.ir و hoosh.medu.ir معتبر نیستند. اما از طریق سایت my.medu.ir ، می توانید به راحتی در آزمون ثبت نام کرده و آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید. دقت داشته باشید که پیش از آزمون، حتما کارت ورود به جلسه را از همین وب سایت تحویل بگیرید و در زمان آزمون، آن را همراه خود داشته باشید.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان یزد

برای ثبت نام در مدارس سمپاد یزد، ابتدا باید در آزمون شرکت کنید. با شرکت در آزمون و قبولی در آن می توانید، مدرسه مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس به وب سایت my.medu.ir مراجعه کرده یا به صورت حضوری به مدرسه رفته و در آن ثبت نام کنید. دقت داشته باشید که بر اساس دوره تحصیلی خود، مدرسه را انتخاب کنید. اما برای شروع ثبت نام خود، روی آیکون آزمون سمپاد کلیک کنید.

 

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 3

سپس یک پنجره برای شما باز می شود و شما باید گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 4

سپس در صفحه جدید تمامی اطلاعات را پر کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، پایه تحصیلی و … است. پس از تکمیل فرم باید روی گزینه دریافت رسید کلیک کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 5

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان یزد

همه ساله، ظرفیت کلی مدارس سمپاد هر شهر مشخص می شوند. بر اساس همین ظرفیت تعداد افرادی در این آزمون پذیرفته می شوند. افراد قبول شده در آزمون تیزهوشان می توانند، به راحتی در مدرسه مورد نظرشان ثبت کرده و در آن جا مشغول به تحصیل شوند. ظرفیت پذیرش دوره متوسطه دوم بسیار پایین است و همین مسئله، میزان رقابت میان دانش آموزان را افزایش می دهد. در این دوره، هر مدرسه، تقریبا 20 تا 50 نفر را پذیرش می کند.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان یزد در دوره متوسطه اول حدودا 40 تا 60 نفر است. به همین علت دانش آموزان راحت تر می توانند، در این دوره تحصیل کنند. دانش آموزان در زمان پذیرش باید فرم ثبت نام را تکمیل کنند. درون فرم ثبت نام هر مدرسه، معمولا تعداد ظرفیت مشخص است. پس از دریافت نتیجه نهایی، بهتر است به سرعت در مدرسه مورد نظرتان ثبت نام کنید تا ظرفیت آن تکمیل نشود.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 6

منابع آزمون مدارس سمپاد یزد

منابع آزمون تیزهوشان در هر دوره تحصیلی متفاوت است؛ اما قبولی در این آزمون به هوش و ذکاوت هر فرد بستگی دارد و شما تنها با استفاده از خواندن کتاب های درسی، نمی توانید در این آزمون قبول شوید. برای کسب نمره قبولی در آزمون تیزهوشان، باید سوالات را بر اساس هوش، خلاقیت و استعداد پاسخ دهید. در ادامه به بررسی نمونه سوالات آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان یزد را آورده ایم.

نمونه سوالات مدارس تیزهوشان یزد

پیش از شرکت در آزمون، بهتر است از طریق نمونه سوال های تیزهوشان با نحوه طراحی سوالات، آشنا شوید. دقت داشته باشید که میزان سختی سوالات در دوره متوسطه دوم، بسیار بالا است و تنها افرادی که دارای هوش بالایی هستند، می توانند آن ها را حل کنند. همچنین پس از شرکت در آزمون می توانید از طریق پاسخ نامه تراز خود را تخمین بزنید. تخمین تراز به کاهش اضطراب شما کمک می کند. از این طریق، شما می توانید، راحت تر مدرسه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 7

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به صورت تستی و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. اما سوالات بدون پاسخ نمره منفی ندارند. چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او درنظرگرفته می شود.

اما دانش آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که تربیت بدنی و شایستگی عمومی جزء مواد درسی محسوب می شود. از طرفی هم، شرکت دانش آموز در آزمون ورودی پایۀ هفتم با کسب حداکثر یك مقیاس «خوب» در مجموع ارزشیابی نوبت دوم پایۀ پنجم و نوبت اول پایۀ ششم، بلامانع است.


ثبت نام مدارس تیزهوشان یزد متوسطه اول

دوران متوسطه اول، دارای تعداد پذیرش بالاتر و سوالات راحت تر است. همین مسئله باعث می شود تا افراد زیادی بتوانند، در دوره اول متوسطه در مدارس سمپاد یزد پذیرش بگیرند و در آن مشغول به تحصیل شوند. دقت داشته باشید که ثبت نام در آزمون متوسطه اول به صورت آنلاین است و شما می توانید، به راحتی از طریق اینترنت در آن ثبت نام کنید.

شما می توانید، از طریق مشاوران تحصیلی بهترین مدرسه را انتخاب کرده و در آن مشغول به تحصیل شوید. سعی کنید، مدارسی را انتخاب کنید که به محل سکونتتان نزدیک باشند تا در زمان رفت و آمد دچار دردسر نشوید. برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان یزد در متوسطه اول، بهتر است به صورت حضوری به مدرسه مورد نظرتان رفته و آن را از نزدیک مشاهده کنید. • ثبت نام مدارس تیزهوشان یزد ششم به هفتم

اگر فرزندتان در مقطع ششم قرار دارد و قصد دارد، برای کلاس هفتم در یک مدرسه تیزهوشان درس بخواند، باید در آزمون تیزهوشان شرکت کند. برای شرکت در این آزمون در ابتدا باید بهmy.medu.ir  مراجعه کنید. پس از پر کردن کادرهای مربوط به اطلاعات شخصی، ملزم به پرداخت هزینه ای هستید. کارت ورود به جلسه معمولا چند روز قبل از آزمون در سایت قرار می گیرد و شما می توانید، با دریافت آن محل برگزاری آزمون و ساعت آن را مشاهده کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 8

 • ثبت نام مدارس سمپاد یزد متوسطه دوم

دوره متوسطه دوم یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی دانش آموزان است. همین مسئله باعث می شود تا تعداد زیادی از والدین قصد ثبت نام فرزندان خود در مدارس تیزهوشان را داشته باشند. اگر می خواهید، در دوره متوسطه دوم در مدارس سمپاد به تحصیل مشغول شوید، بهتر است با مشاوران تحصیلی مجرب و حرفه ای در خبرینو برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

برای ثبت نام، باید شهریه سالیانه خود را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که هزینه ای که می پردازید، برای خدمات با کیفیت و آموزش مناسب است. دانش آموزان تیزهوش به آموزش دقیق تر و بهتر نیاز دارند تا بتوانند، استعدادهای خود را شکوفا کنند.

 • ثبت نام مدارس سمپاد یزد نهم به دهم

دانش آموزان مقطع نهم، باید دقت داشته باشند که میزان پذیرش دوره دوم متوسطه توسط مدارس یزد، بسیار کم است. به همین خاطر میان دانش آموزان، رقابت زیادی وجود دارد. اگر می خواهید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید، بهتر است از نمونه سوالات سال های قبل، کمک بگیرید. همچنین پس از قبولی در آزمون، ظرفیت مدرسه مورد نظرتان را بررسی کنید تا پیش از تکمیل آن، در مدرسه مورد نظرتان ثبت نام شما نهایی شود.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 9

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یزد

آزمون سمپاد در یزد و سایر استان های کشور به صورت هماهنگ برگزار می شود. سوالات هر شهر نیز یکسان است. در زمان برگزاری آزمون ورودی، حتما باید کارت ورود به جلسه را به همراه خود داشته باشید. به هیچ عنوان، دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن همراه، هندزفری، ساعت های هوشمند و… را به جلسه برگزاری آزمون نبرید. برای پاسخ به سوال ها یک مداد و پاک کن، همراه داشته باشید.


 مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد یزد

در صورتی که به دنبال قبولی در آزمون سمپاد یزد هستید، می توانید با کمک از مشاورین در خبرینو، شانس قبولی خود را تا حدود زیادی افزایش دهید. این مشاوران به شما کمک می کنند تا راحت تر به هدف دلخواهتان دست پیدا کنید. حتی توصیه می شود از مشاوران با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید. افراد کم تجربه به میزان زیادی به شما ضربه می زنند و حتی ممکن است، باعث شکست شما شوند.

مشاوران قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان یزد باید در تمام مسیر از ثبت نام آزمون تا ثبت نام در مدرسه به شما کمک کنند. این افراد می توانند، بهترین مدرسه را به معرفی و شما را از شرایط آن با خبر کنند. علاوه بر این، مشاوران با تجربه می توانند بهترین منابع آزمون را برای شما مشخص کنند و درصد قبولی شما را افزایش دهند.


اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان یزد

زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، اغلب در سایت my.medu.ir منتشر می شود. در واقع برای ثبت نام و اعلام نتایج باید به سایت my.medu.ir، مراجعه کنید. پس از گذشت چند ماه از آزمون تیزهوشان نتایج نهایی (معمولا در مردادماه) منتشر می شوند. با اعلام نتایج می توانید، به راحتی مدرسه مورد نظرتان را انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنید. همچنین در صورتی که به تراز خود اعتراض داشته باشید، می توانید، پس از اعلام نتایج از طریق سایت اقدام کنید. اما باید برای اعتراض خود، حتما دلایل قانع کننده داشته باشید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان یزد + آدرس و تلفن 10

نتیجه گیری

برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یزد باید از طریق وب سایت my.medu.ir اقدام کنید. در صورتی که بتوانید، نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید، می توانید به راحتی به مراکز سمپاد این شهر مراجعه کرده و در آنجا مشغول به تحصیل شوید. از جمله مدارس این شهر می توان به فرزانگان، شهید صدوقی، رمضانخانی و… اشاره کرد. شما می توانید، از طریق تماس با کارشناسان خبرینو در مورد منابع آزمون تیزهوشان و نحوه قبولی در این آزمون، اطلاعات بیشتری کسب کنید. مشاوران ما در راه رسیدن به اهدافتان به شما کمک می کنند. امکانات مدارس تیزهوشان با هم متفاوت است،

سوالات متداول

 • ظرفیت مدرسه سمپاد چقدر است؟

ظرفیت دقیق در زمان ثبت نام در آزمون مشخص می شود.

 • مهم ترین منبع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چیست؟

مهم ترین منابع آزمون در سه دسته خلاصه می شوند که عبارت است از استعداد، هوش و خلاقیت.

 • نتایج آزمون مدارس تیزهوشان را چگونه ببینم؟

نتایج آزمون سمپاد در وب سایت my.medu.ir قرار می گیرد. در واقع وب سایت ثبت نام و اعلام نتایج یکسان هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان یزد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی