جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان گرگان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68590

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن

در این مقاله جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. دانش آموزان ساکن شهر گرگان می توانند با داشتن شرایط خاص در مدارس تیزهوشان گرگان ثبت نام کنند. امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان و والدین آنها، انتخاب یک مدرسه خوب با سطح علمی بالا است؛ از این رو اغلب آنها مدارس تیزهوشان را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب می کنند.

مدارس تیزهوشان، مدارسی هستند که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اداره می شوند. این مدارس در دوره های متوسطه اول و متوسطه دوم، اقدام به پذیرش دانش آموزان می کنند. داوطلبانی که قصد تحصیل در مدارس سمپاد گرگان را دارند، باید در آزمون این مدارس شرکت کرده و در آن امتیاز قبولی را کسب نمایند.

هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان گرگان به رقابت می پردازند، اما تنها تعداد محدودی از آن ها، بنا بر ظرفیت مدرسه و وضعیت هوش و استعداد دانش آموزان، موفق به تحصیل در این مدارس می شوند. باتوجه به اهمیت تحصیل در این مدارس، در ادامه از این مقاله خبرینو، به بررسی مزایای مدارس سمپاد و بیان ویژگی های آن ها می پردازیم.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان

لیست مدارس تیزهوشان گرگان

ثبت نام در مدارس تیزهوشان گرگان برخلاف سایر مدرسه ها بر اساس آدرس محل سکونت انجام نمی شود. شما می توانید با اطلاع از لیست مدارس سمپاد ایران برای ثبت نام در این مدرسه ها اقدام کنید. داوطلبان می توانند با اطلاع از لیست مدارس سمپاد ایران، از موقعیت مکانی این مدرسه ها مطلع شده و درباره اساتید و کادر آموزشی مدرسه، اطلاعاتی را کسب نمایند. فهرست زیر لیست مدارس تیزهوشان گرگان را نشان می دهد:

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان

 • مدرسه تیزهوشان دوره اول پسرانه شهید بهشتی (1)
 • مدرسه تیزهوشان دوره دوم پسرانه شهید بهشتی
 • مدرسه تیزهوشان دوره اول دخترانه فرزانگان
 • دبیرستان تیزهوشان گلستان دخترانه فرزانگان

آدرس مدارس سمپاد گرگان

در حال حاضر مدرسه های سمپاد در تمام شهرهای کشور دایر هستند و هر ساله نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود؛ بنابراین لازم است از آدرس مدارس تیزهوشان شهر خود مطلع باشید تا بتوانید نزدیک ترین مدرسه به محل زندگی خود را شناسایی کنید. داوطلبان باید با آگاهی از آدرس مدارس سمپاد گرگان، مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در زمان ثبت نام در فرم مربوطه وارد کنند. جدول زیر آدرس مدرسه تیزهوشان گرگان را نشان می دهد:

آدرس مدارس سمپاد گرگان
مدرسه تیزهوشان دوره اول پسرانه شهید بهشتی (1) ویلا شهر، ویلای 15، مرکز آموزش شهید بهشتی گرگان
مدرسه تیزهوشان دوره دوم پسرانه شهید بهشتی ویلا شهر، ویلای 15
مدرسه تیزهوشان دوره اول دخترانه فرزانگان شهرک مولوی، مولوی 4
دبیرستان تیزهوشان گلستان دخترانه فرزانگان شهرک ویلا شهر، ویلای 16

سایت مدارس تیزهوشان گرگان

داوطلبانی که قصد تحصیل در مدارس تیزهوشان گرگان را دارند، باید در زمان مشخص شده توسط سازمان سمپاد، ثبت نام اولیه خود را به صورت اینترنتی و در سایت مدارس سمپاد گرگان انجام دهند. دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی که شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان را دارند، باید برای ثبت نام به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه کرده و فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. برای ورود به این سامانه داشتن کد ملی و رمز عبور شخصی الزامی است.


مزایای تحصیل در مدارس تیزهوشان گرگان

به نظر می رسد، سطح آموزشی مدارس تیزهوشان نسبت به مدرسه های عادی بیشتر است. علاوه بر این دانش آموزان ساعت های بیشتری را در مدرسه می گذرانند. اما تحصیل و درس خواندن در مدارس تیزهوشان به همین چند مورد ختم نمی شود. برخی از مهمترین مزایای دیگر آن عبارتند از:

 • مدارس تیزهوشان دارای امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و رفاهی بیشتری هستند.
 • در این مدارس علاوه بر تدریس کتاب درسی، از کتاب ها و منابع آموزشی کمکی نیز استفاده می شود.
 • در مدارس سمپاد در طول سال تحصیلی دو آزمون پیشرفت تحصیلی به صورت متمرکز کشوری برگزار می شود.
 • معلمان و اساتید مدارس تیزهوشان از برجسته ترین و با سابقه ترین افراد هستند و بعد از انجام گزینش های مربوطه، در این مدارس مشغول به تدریس می شوند.
 • توجه ویژه به وضعیت عاطفی، اجتماعی، ذهنی و تحصیلی دانش آموزان از مزایای مهم مدارس تیزهوشان است.
 • محتوای آموزشی مدارس تیزهوشان گرگان تفاوتی با سایر مدارس ندارد. تنها مزیتی که مدارس تیزهوشان را از سایر مدارس متمایز می کند، استفاده از شیوه های گوناگون در تدریس است.

با درنظر گرفتن اهمیت ثبت نام و تحصیل در مدارس سمپاد و کسب اطلاعات بیشتر می توانید بهتر و هدفمندتر در مورد آینده شغلی و تحصیلی خود تصمیم بگیرید.

شرایط ثبت نام مدارس سمپاد گرگان

مدارس تیزهوشان گرگان نیز همانند سایر مدارس تیزهوشان موجود در کشور، توسط سازمان آموزش و پرورش اداره نمی شوند؛ این امر سبب شده تا شرایط ثبت نام مدارس سمپاد گرگان با سایر مدارس متفاوت باشد. داوطلبان ورود به مدارس باید قبل از انجام ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان، از این شرایط آگاهی کامل را داشته باشند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون پایه ششم به هفتم را دارند، باید در تمام درس های اختصاصی پایه ششم مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و… و درس های عمومی آن، امتیاز خیلی خوب را کسب کرده باشند. البته دانش آموزانی که تنها در یکی از این دروس امتیاز خوب را گرفته باشند، نیز می توانند در آزمون تیزهوشان شرکت کنند.

داشتن ملیت ایرانی نیز از دیگر شرایط مهم شرکت در آزمون سراسری تیزهوشان است. لازم به ذکر است که دانش آموزان غیر ایرانی نیز با دارا بودن مدارک و شرایط خاص می توانند در آزمون مدرسه تیزهوشان گرگان شرکت کنند. توجه داشته باشید که شرایط ثبت نام مدارس سمپاد گرگان ثابت نیست و هر چند سال یکبار تغییر می کند؛ به همین دلیل باید قبل از ثبت نام، از بروز بودن شرایط ثبت نام اطمینان کافی را حاصل نمایید.

دانش آموزان محصل در پایه نهم که معدل سال قبل آن ها (پایه هشتم) حداقل 19 است، مجاز به شرکت در آزمون تیزهوشان پایه دهم هستند.


هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان

هزینه ثبت نام مدارس سمپاد گرگان با توجه به مدرسه و امکانات آن متغیر است. داوطلبان عزیز و خانواده های آن ها باید بدانند که مدارس تیزهوشان گرگان از جمله مدارس با شهریه هستند؛ بنابراین باید هر سال مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت نمایند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 1

دانش آموزان می توانند با مراجعه حضوری به مدرسه سمپاد مورد نظر خود، از میزان شهریه مدرسه و طریقه پرداخت آن مطلع شوند. برخی از مدارس سمپاد گرگان، امکان پرداخت هزینه به صورت قسطی را برای دانش آموزان فراهم کرده اند. جدول زیر شهریه مدارس تیزهوشان گرگان را به صورت تقریبی بیان کرده است:

مقطع تحصیلی حداقل میزان شهریه حداکثر میزان شهریه
متوسطه اول ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 9 میلیون تومان
متوسطه دوم ۶ میلیون تومان 14 میلیون تومان

برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان باید مبلغی را نیز در زمان ثبت نام اینترنتی پرداخت نمایید. این مبلغ برای هر سال، مبلغ مشخصی تعیین می شود. داوطلبان عزیز باید این مبلغ را به صورت اینترنتی و بعد از کامل کردن فرم ثبت نام، پرداخت نمایند؛ در غیر این صورت موفق به دریافت کد رهگیری نمی شوند.

توجه داشته باشید که مبلغ پرداخت شده برای ثبت نام در آزمون مدرسه تیزهوشان گرگان، قابل بازگشت نیست؛ به همین دلیل باید قبل از ثبت نام، تمامی شرایط آزمون را با دقت مطالعه کنید و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط لازم، فرایند ثبت نام را تا انتها انجام دهید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 2

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان

زمان ثبت نام مدارس سمپاد گرگان را سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین می کند. معمولا این زمان از طریق مدیران مدارس و رسانه های عمومی به اطلاع داوطلبان می رسد. دانش آموزانی که می خواهند در آزمون تیزهوشان شرکت کنند، باید در زمان تعیین شده، فرم ثبت نام خود را به صورت اینترنتی تکمیل کنند. توصیه می شود فرایند ثبت نام را در روزهای ابتدایی آغاز آن انجام دهید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، فرصت لازم برای برطرف کردن آن را داشته باشید.


سایت ثبت نام مدارس سمپاد گرگان

سایت ثبت نام مدارس سمپاد گرگان نیز با سایر مدارس مشترک است. داوطلبانی که قصد ورود به پایه های هفتم و دهم مدارس سمپاد را دارند، باید برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند و اطلاعات خواسته شده در آن را با دقت تکمیل کنند.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان

اگر تاکنون تجربه ای در زمینه ثبت نام اینترنتی آزمون های سراسری نداشته اید، راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان برای شما بسیار مفید و کمک کننده است. در اولین گام برای ثبت نام آزمون تیزهوشان لازم است که نشانی my.medu.ir را در مرورگر خود تایپ نموده و به سامانه وارد شوید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 3

حال باید از منوی قرار گرفته در قسمت بالای سامانه، گزینه آموزشی را انتخاب کنید. بعد از آن گزینه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را انتخاب کرده و در قسمت های مشخص شده نام کاربری (کد ملی داوطلب) و رمز عبور خود را وارد نمایید. در صورت صحت اطلاعات وارد شده در این بخش، فرم ثبت نام آزمون مدرسه تیزهوشان گرگان در اختیار شما قرار می گیرد. توجه داشته باشید که باید اطلاعات خواسته شده در قسمت فرم ثبت نام را با دقت و به درستی وارد نمایید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 4

در قسمت آخر فرم ثبت نام می توانید مدرسه مورد نظر خود را از میان فهرست مدارس نمایش داده شده، انتخاب نمایید. مرحله آخر ثبت نام مربوط به پرداخت هزینه آزمون است. شما باید این مبلغ را به صورت اینترنتی و از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود پرداخت کنید. در صورت پرداخت موفق، یک کد رهگیری برای دریافت کارت ورود به جلسه به شما داده می شود. توجه داشته باشید که در صورت نداشتن کد رهگیری، نمی توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.


ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان گرگان

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد گرگان محدود است. این ظرفیت بر اساس ظرفیت مدارس تعیین شده و در مدارس مختلف، متفاوت است. معمولا ظرفیت مدارس سمپاد گرگان برای پایه هفتم تقریبا بین 40 تا 60 نفر و ظرفیت مدارس برای پایه دهم به طور حدودی 30 الی 50 نفر برای هر مدرسه در نظر گرفته می شود. این محدودیت در ظرفیت باعث رقابت شدیدی میان داوطلبان می شود.

منابع آزمون مدارس سمپاد گرگان

منابع آزمون مدارس سمپاد گرگان در اکثر دروس همان کتاب های درسی هستند. بیشتر سوالات طرح شده در آزمون تیزهوشان بر اساس محتوای کتاب های درسی طراحی می شوند و هدف اصلی آن ها به چالش کشیدن هوش و استعداد تحلیلی داوطلبان است. اصلا هدف از تاسیس مدارس تیزهوشان شناسایی استعدادهای برتر است. معمولا دانش آموزانی که در این مدارس پذیرفته می شوند، آینده تحصیلی بهتری دارند.

اما  دانش آموزان در پایه هفتم باید به این نکته توجه داشته باشند که تربیت بدنی و شایستگی عمومی جزء مواد درسی آنها محسوب می شود.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 5

داوطلبان متقاضیان ورود به پایه دهم نیز باید به مطالعه محتوای آموزشی سال های هشتم و نهم بپردازند و در این درس ها تسلط کافی را داشته باشند. علاوه بر این می توانند از منابع درسی و آموزشی مختلف هم استفاده کنند و از این طریق شانس موفقیت خود در مدارس تیزهوشان گرگان را بالا ببرند.


نمونه سوالات مدارس تیزهوشان گرگان

یکی از روش های تضمینی موفقیت در آزمون تیزهوشان، استفاده از نمونه سوالات سال های گذشته است. نمونه سوالات مدارس سمپاد گرگان می تواند به شما در تشخیص سوالات پرتکرار و شناسایی مباحث مهم کتاب های درسی کمک کند. حل کردن نمونه سوالات تا حد زیادی استرس دانش آموزان را کاهش می دهد و سبب می شوند داوطلبان با آمادگی بیشتری در این آزمون شرکت کنند.

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، کاملا تستی بوده و به گونه ای طراحی می شوند که هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. سوالات بدون پاسخ، نمره منفی ندارند. چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد. برای همین به دانش آموزان توصیه می شود بادقت و تسلط کافی به سوالات پاسخ دهند.

کلیه سئوالات آزمون پایه دوم بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «ا ستعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یك عدد بین100،000 و  33٬333-  تعیین می شود.


ثبت نام مدارس سمپاد گرگان

دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس سمپاد گرگان متوسطه اول را دارند، باید در زمان تعیین شده توسط سازمان سمپاد، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. داوطلبان می توانند با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آزمون از تمامی شرایط آن مطلع شوند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان + آدرس و تلفن 6

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان ششم به هفتم داوطلبان پایه ششم  که می خواهند پایه هفتم خود را در مدارس تیزهوشان بگذارند، باید با مراجعه به نشانی اینترنتی my.medu.ir ثبت نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که تنها زمانی مجاز به شرکت در ثبت نام مدارس سمپاد گرگان ششم به هفتم هستید که کد رهگیری خود را از سامانه ثبت نام دریافت کرده باشید.

در ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان متوسطه دوم متقاضیان ورود به پایه نهم مدارس سمپاد نیز باید با مراجعه به وب سایت  my.medu.ir ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. ورود اطلاعاتی همچون کد ملی، نام و نام خانوادگی، آدرس دقیق محل سکونت و… در زمان ثبت نام الزامی است.

علاوه بر آن برای ثبت نام مدارس تیزهوشان گرگان نهم به دهم دانش آموزان پایه نهم که قصد شرکت در آزمون مدرسه تیزهوشان گرگان را دارند، باید مراحل ثبت نام اینترنتی خود را به صورت کامل انجام دهند. در حین فرایند ثبت نام مدارس سمپاد لازم است تصویر مدارک هویتی خود را در سامانه بارگزاری نمایند.


آزمون ورودی مدارس تیزهوشان گرگان

آزمون ورودی مدارس سمپاد گرگان به صورت هماهنگ با تمام کشور برگزار می شود. در این آزمون از سوالات در سطح بالا استفاده می شود. سوالات این آزمون از تمامی درس های تخصصی و عمومی پایه های پنجم و ششم (برای داوطلبان ورود به پایه هفتم) و پایه های هشتم و نهم (برای داوطلبان ورود به پایه دهم) است.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان گرگان

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد گرگان

داشتن یک مشاور تحصیلی خوب، شانس موفقیت شما را در آزمون مدارس تیزهوشان گرگان افزایش می دهد. استفاده از مشاوره قبولی در آزمون مدرسه تیزهوشان گرگان برای تمامی داوطلبان توصیه می شود. مشاوره می تواند با تغییر نحوه درس خواندن، به شما در کسب موفقیت کمک کند. علاوه بر این می تواند استرس و اضطراب شما را در روز آزمون و پیش از آن کاهش دهد. ارائه راهکارهای لازم جهت مواجهه با مشکلات تحصیلی و کمک به پیشرفت تحصیلی و شغلی از دیگر مزایای استفاده از مشاوره قبولی است.

اگر به دنبال انتخاب بهترین مشاور قبولی و حتی انتخاب بهترین مدرسه تیزهوشان در گرگان هستید، می توانید از طریق تماس با مشاورین خبرینو، اطلاعات دقیق و مهمی را کسب کنید. بدون شک، هر چه اطلاعات شما جرئی تر و هدفمند تر باشد تضمین قبولی شما و پیشرفت تحصیلی تان بیشتر خواهد بود. کارشناسان خبره و باتجربه در خبرینو منتظر شنیدن صدای شما هستند تا اطلاعات کافی در تمام زمینه های مربوط به کارس تیزهوشان را به شما داوطلب عزیز ارائه دهند.


اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان گرگان

اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد گرگان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان انجام می شود. این نتایج در وب سایت های ثبت نام قابل مشاهده است. معمولا زمان اعلام نتایج دقیق این آزمون از طریق سازمان سمپاد به اطلاع دانش آموزان می رسد.

دانش آموزان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی my.medu.ir نتایج آزمون خود را ملاحظه نمایند. داوطلبانی که در آزمون مدارس تیزهوشان گرگان قبول نشده اند، می توانند دو هفته بعد از اعلام نتایج، اعتراض خود را نسبت به آزمون در سامانه مربوطه ثبت نمایند.


سوالات متداول

1-آیا ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت حضوری نیز قابل انجام است؟

خیر، تمامی مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت های اعلام شده توسط سازمان سمپاد، قابل انجام است.

2-دفترچه راهنمای آزمون از چه طریقی قابل مشاهده است؟

معمولا دفترچه راهنمای آزمون در روزهای اولیه ثبت نام و از طریق وب سایت my.medu.ir قابل مشاهده و دریافت است.

3-سوالات طرح شده در آزمون تیزهوشان شامل نمره منفی نیز هستند؟

بله، به ازای هر پاسخ اشتباه یک نمره منفی برای داوطلبان در نظرگرفته می شود. پس از پاسخ به سئوالاتی که اطمینان کافی ندارید، خودداری کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان گرگان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی