جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان سلماس و اطلاع از میزان شهریه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68726

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان سلماس + آدرس و تلفن

در این مقاله، جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان سلماس را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان سلماس، دارای کیفیت بالای تحصیلی و امکانات پیشرفته هستند. مدارس سمپاد سلماس، رسیدن به آینده‌ای روشن را برای دانش آموزان تضمین می‌کنند. این در حالی است که برای والدین ها، انتخاب موسسه آموزشی مناسب در ساخت فردایی امیدوارکننده، بسیار مهم است. از این رو، مدارس تیزهوشان سلماس به دلیل استاندارد آموزشی استثنایی خود مشهور هستند.

شهرت مدارس سمپاد سلماس به عنوان برترین های کشور، باعث شده تا ضوابط پذیرش سخت گیرانه ای برای پذیرش در این مدارس تعیین شوند. در نتیجه، فقط دانش آموزان بااستعداد و کوشا فرصت تحصیل در این مدارس معتبر را دارند. در حال حاضر مدارس تیزهوشان سلماس از چهار موسسه تشکیل می‌شوند که دو موسسه دخترانه شامل مدرسه تیزهوشان دخترانه سلماس و مدرسه فرزانگان سلماس و دو مدرسه ویژه پسران هستند.

این مدارس روش های نوین تدریس و منابع آموزشی نوینی دارند. مربیان بسیار ماهر این مدارس از تکنیک های آموزشی پیشرفته استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، دانش آموزان را با مهارت‌های لازم برای غلبه بر چالش‌های آینده از جمله آزمون ورودی دانشگاه (کنکور) آشنا می‌کنند.  

دانش آموزان برای اطمینان از پذیرش، ابتدا باید در سامانه دانش‌آموزی سمپاد ثبت‌نام کرده و سپس در آزمون مدارس تیزهوشان شرکت کنند. این آزمون برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می‌شود. در حالی که شرایط عمومی آزمون ها ثابت است، منابع، نمونه سؤالات و معیارهای امتیازدهی، متفاوت هستند. مهارت‌های تحلیلی، هوش و پتانسیل تحصیلی در این آزمون ها ارزیابی می‌شوند.

لیست مدارس تیزهوشان سلماس

لیست مدارس تیزهوشان سلماس

سلماس با مجموع چهار مدرسه سمپاد در لیست مدارس سمپاد ایران، قطب برتر علمی در منطقه به شمار می‌رود. این مدارس دارای هیئت علمی استثنایی متشکل از معلمان بسیار ماهر هستند. در مدارس تیزهوشان سلماس، تنها دانش آموزهای باهوش و مستعد تحصیل می‌کنند.

مدارس سمپاد سلماس با هدف ارائه یک تجربه یادگیری جامع، برنامه‌های آموزشی تخصصی را طراحی می‌کنند. مدارس سمپاد، با نتایج برجسته مداوم، جایگاه بالایی در میان مدارس دیگر دارند. آن‌ها استعدادهای دانش آموزان خود را پرورش می‌دهند. تأکید این مدارس بر پیشرفت تحصیلی همراه با تمرکز بر رشد شخصیت، آن‌ها را از سایر مدارس منطقه متمایز می‌کند.

مدارس سمپاد در سلماس، عبارت‌اند از:

 1. تیزهوشان دخترانه فرزانگان
 2. تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی سلماس
 3. تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی
 4. تیزهوشان دخترانه فرزانگان


آدرس مدارس سمپاد سلماس

برای اکثر والدین ها، آدرس مدارس سمپاد و نحوه دسترسی به آن بسیار مهم است. پس اگر قصد قبولی و ثبت نام در مدارس تیزهوشان سلماس را دارید به آدرس آنها توجه کنید.

آدرس تیزهوشان سلماس
دوره نام مدرسه تلفن آدرس
اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان
تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی سلماس 04435236936 سلماس، خ شریعتی جنوبی، تقاطع شهدا
دوم  تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی 04435236936 سلماس، خ شریعتی جنوبی، تقاطع شهدا
 تیزهوشان دخترانه فرزانگان 04435237360 سلماس، خ پاسداران، تقاطع رضایی

این مدارس در حال حاضر وب‌سایت اختصاصی ندارند.


شرایط ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس

شرایط ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس برای دانش آموزان دوره متوسطه اول، عبارت‌اند از:

 1. دانش آموزان باید تابعیت ایرانی داشته باشند.
 2. دانش آموزان باید در تمام دروس نوبت دوم پایه پنجم نمره بسیار خوب را کسب کنند.
 3. همچنین، دانش آموزان باید در دوره اول پایه ششم نمره بسیار خوب را در کلیه دروس کسب نمایند.

چنانچه دانش‌آموزی در دو پایه پنجم و ششم، تنها در یک درس، نمره خوب و در دیگر دروس نمره خیلی خوب کسب کند، مجاز به شرکت در آزمون است. البته، شرط دوم آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، قابل تغییر نیست.

اشتغال به تحصیل در پایۀ نهم در این سال تحصیلی از اصلی ترین شرایط ثبت نام در آزمون ورودی پایۀ دهم در مدارس تیزهوشان است.

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری از بین دو گروه دانش آموزی زیر انجام می شود:

 • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
 • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

اما دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.

احتمال تغییر شرایط و قوانین وجود دارد، ما سعی می کنیم این مقاله را به روزرسانی کنیم علاوه براین می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید و از آخرین تغییرات شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان مطلع شوید.شهریه مدارس تیزهوشان سلماس

هزینه و شهریه این مدارس هر ساله از طرف سازمان پرورش استعدادهای درخشان تعیین می شود و ممکن است باتوجه به برخی شرایط، میزان آن تغییر کند. اما به طور تقریبی می توان شهریه مدارس تیزهوشان سلماس را به صورت زیر برآورد کرد:

شهریه مدارس تیزهوشان
حداکثر مبلغ شهریه حداقل مبلغ شهریه مقطع تحصیلی
9 میلیون تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوره متوسطه اول
14 میلیون تومان ۶ میلیون تومان دوره متوسطه دوم

زمان ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس

زمان ثبت‌نام مدارس سمپاد سلماس هنوز اعلام نشده است، به محض اعلام در همین صفحه اطلاع رسانی می شود، علاوه براین می توانید برای اطلاع از زمان ثبت نام، از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید. دفترچه راهنماي ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی   my.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. مشخصات مدارس استعدادهاي درخشان سراسر کشور، هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل دانش آموزان در خصوص این موضوع مسئولیتی ندارند.

کارت ورود به جلسه  شامل نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردي، عكس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه، هفت روز قبل از تاریخ برگزاري تا روز برگزاري آزمون، از طریق سامانه ثبتنام به نشانی my.medu.ir   در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان سلماس به راحتی می‌توانند به وب‌سایت my.medu.ir مراجعه کنند. این سیستم کارآمد، به طور مؤثر کلیه امور تحصیلی دانش آموزان را مدیریت می‌کند. در نتیجه، نیازی به ثبت‌نام دانش آموزان در پلتفرم‌هایی مانند پادا و همگام نیست.راهنمای تصویری ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس

برای اطمینان از ثبت‌نام بدون مشکل در مدرسه‌های سمپاد سلماس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با مراجعه به سایت medu.ir، اطلاعات لازم برای دسترسی به درگاه مربوطه را وارد کنید.
 2. بر روی گزینه آزمون سمپاد کلیک نمایید.
 3. روی نماد ثبت‌نام کلیک کنید.
 4. فرم ثبت‌نام را با اطلاعات درخواستی، تکمیل و روی دکمه دریافت رسید، کلیک نمایید.
 5. پس از تکمیل ثبت‌نام، حفظ کد رهگیری ارائه شده و پرداخت حدودا 100000 تومان جهت نهایی شدن مراحل ثبت‌نام، ضروری است.

ظرفیت پذیرش سالانه مدارس تیزهوشان سلماس بر اساس عوامل مختلفی از جمله بودجه سالانه، تعداد متقاضیان و امکانات موجود در مدارس تعیین می‌شود.


منابع آزمون مدارس تیزهوشان سلماس

منابع استفاده شده برای آزمون دوره اول متوسطه در مدرسه‌های سمپاد سلماس، از روال ثابتی پیروی نمی‌کنند. سؤالات این آزمون برای ارزیابی جنبه‌های مختلف هوش دانش آموزان طراحی می‌شوند. متقاضیان باید بر روی توسعه مهارت‌های تفکر انتقادی، تحلیلی و تجسم، تمرکز کنند. علاوه بر این مهارت‌ها، کتاب‌های کمک آموزشی که به طور خاص برای این آزمون وجود دارند نیز، می‌توانند مفید باشند.

در آزمون تیزهوشان دوره دوم متوسطه، طراحان، تمرکز خود را به سمت سؤالات تحلیلی و آکادمیک تغییر می‌دهند. سؤالات درسی بر اساس محتوای کتاب‌های درسی پایه هشتم و نهم هستند. سؤالات تحلیلی از منابع آزاد برگرفته می‌شوند.نمونه سؤالات مدارس سمپاد سلماس

نمونه سؤالات ارائه شده توسط آموزشگاه‌های سمپاد سلماس در مرحله دوره اول متوسطه، طیف متنوعی از موضوعات را در برمی‌گیرند.برای به دست آوردن درک عمیق‌تر از این سؤالات، آزمون‌های سال‌های گذشته را مرور کنید.

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به شیوۀ چهارگزینه ای و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود. به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سوالات بدون پاسخ، نمرهاي منظور نخواهد شد. چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد.

اما دانش آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که تربیت بدنی و شایستگی عمومی جزء مواد درسی محسوب می شود. از طرفی هم، شرکت دانش آموز در آزمون ورودی پایۀ هفتم با کسب حداکثر یك مقیاس «خوب» در مجموع ارزشیابی نوبت دوم پایه پنجم و نوبت اول پایۀ ششم، بلامانع است.

آزمون دوره دوم متوسطه، عمدتاً بر برنامه درسی پایه هشتم و نهم متمرکز است. این آزمون، به دو بخش توانایی تحلیلی و توانایی تحصیلی تقسیم می‌شود. بخش تحلیلی شامل متون مختلفی است که درک و مهارت‌های تحلیلی دانش آموز را آزمایش می‌کند. از دانش آموزان انتظار می‌رود با مطالعه و تجزیه و تحلیل متون، به سؤالات مربوطه پاسخ دهند.

بخش استعداد تحصیلی شامل سوالات مربوط به قرآن، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات پایه‌های هشتم و نهم است. برای پاسخ‌گویی مؤثر به این سؤالات، باید کتاب‌های درسی را به طور کامل مطالعه کنید. کارشناسان مجرب خبرینو شما را در ایجاد یک برنامه مطالعاتی مناسب و آمادگی برای آزمون، راهنمایی می‌کنند.ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس متوسطه اول

برای ثبت‌نام در دوره متوسطه اول در مدارس تیزهوشان سلماس باید مراحل ثبت‌نام را در سایت آموزش و پرورش تکمیل کنید. پس از کسب نمره قبولی در آزمون، می‌توانید در این مدارس، ثبت‌نام نمایید. ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد از فروردین ماه 1403 آغاز می‌شود که طی آن می‌توانید در این آزمون ثبت‌نام کنید.

بعد از آزمون، برای تکمیل ثبت‌نام مدرسه‌های سمپاد سلماس باید مدارک شناسایی و کارنامه سال قبل خود را ارائه دهید. لیست پذیرفته شدگان مدرسه‌های سمپاد سلماس از قبل در اختیار مسئولین مربوطه قرار می گیرد. پرداخت شهریه مقرر در زمان ثبت‌نام، الزامی است.

مراحل ثبت‌نام سال هفتم (ابتدای دوره اول متوسطه) در مدرسه‌های سمپاد سلماس، مشابه مراحل قبلی هستند. اگر در کلاس‌های ششم و پنجم نمرات خوبی کسب کنید، واجد شرایط ثبت‌نام در این مدارس می‌شوید.ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس نهم به دهم

روند ثبت‌نام مدارس تیزهوشان سلماس از پایه نهم تا دهم، کاملاً مشابه دوره دوم متوسطه است. در واقع کلاس دهم، شروع دوره دوم متوسطه در نظر گرفته می‌شود. برای ورود به پایه دهم در مدرسه‌های سمپاد سلماس باید پایه نهم را با موفقیت به پایان برسانید. پس از ثبت‌نام در پایه دهم می‌توانید تا پایه دوازدهم در مدرسه‌های سمپاد سلماس ادامه تحصیل دهید.آزمون ورودی مدارس سمپاد سلماس

آزمون ورودی مدرسه‌های سمپاد سلماس، هرساله توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. هدف این آزمون، شناسایی و پرورش دانش آموزان با استعداد در هر شهر است. قبولی در آزمون ورودی سمپاد، باعث پذیرش در مدارس تیزهوشان سلماس می‌شود.

دانش آموزان برای موفقیت در آزمون دوره اول متوسطه باید توانایی‌های تحلیلی، تجسمی و درک خود را تقویت کنند. مطالعه با پشتکار و تمرین سؤالات مشابه برای آمادگی، بسیار مهم است. کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی با تجربه می‌تواند تا حد زیادی از متقاضیان در این مرحله حساس، حمایت کند. برای دوره دوم متوسطه، دانش آموزان باید علاوه بر توسعه مهارت‌های تحلیلی خود، روی موضوعات پایه هشتم و نهم تمرکز کنند.مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد سلماس

رقابت بین دانش آموزان برای پذیرش در مدارس تیزهوشان سلماس به دلیل ظرفیت محدود پذیرش، بسیار فشرده و چالش برانگیز است. برای اطمینان از پذیرش در این مدارس، توصیه می‌کنیم از یک مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید. تیم مشاوران ماهر خبری نو در تمامی مراحل پذیرش تخصص دارند. با کمک ما نگران ثبت‌نام، برنامه‌ریزی، مطالعه و قبولی در آزمون ورودی مدرسه‌های سمپاد سلماس نباشید. خدمات جامع ما شامل موارد زیر هستند:

 1. ارتقای استعداد تحصیلی
 2. ارائه راهنمایی های لازم برای آمادگی کامل در امتحان
 3. ارائه پشتیبانی مداوم تا پایان آزمون
 4. آشنایی دانش آموزان با فضای رقابتی

اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد سلماس

نتایج آزمون، مدارس سمپاد در مرداد ماه بر روی سایت my.medu.ir نمایش داده می شود. کارنامه کامل نتایج آزمون در پورتال دانش‌آموزان در دسترس قرار می گیرد.


جمع‌بندی

پذیرش در مدارس تیزهوشان سلماس، بدون راهنمایی یک مشاور مجرب، می‌تواند چالش برانگیز باشد. عضویت در این مدارس نه تنها توانایی‌های تحصیلی دانش آموزان را افزایش می‌دهد، بلکه آینده‌ای روشن را تضمین می‌کند. برای اطمینان از پذیرش در این مدارس، همین الان برای مشاوره با مشاوران تحصیلی ما تماس بگیرید. خبری نو شما را در تمامی مراحل پذیرش در این مدارس یاری می‌کند.


سؤالات متداول

·        آیا خبری نو می‌تواند به موفقیت دانش آموزان در آزمون تیزهوشان کمک کند؟

بله. ما برای موفقیت شما، موارد زیر را ارائه می‌دهیم:

 1. معرفی کتاب‌های کمک آموزشی
 2. مشاوره و برنامه‌ریزی صحیح
 3. ارتقا توانایی‌های تحلیلی و ادراکی

·        آیا مدارس تیزهوشان سلماس دارای خوابگاه هستند؟

خیر، این مدارس امکانات خوابگاهی ندارند.

·        چگونه می‌توانم هزینه دقیق تیزهوشان سلماس را در سال جاری متوجه شوم؟

برای تعیین هزینه دقیق تیزهوشان سلماس در سال جاری با آموزشگاه مربوطه یا کارشناسان خبرینو تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان سلماس و اطلاع از میزان شهریه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی