جهت مشاوره در زمینه ثبت نما در مدارس تیزهوشان ایلام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68594

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن

در این مقاله جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. ثبت نام در مدارس تیزهوشان ایلام، مسیر دانش آموزان را به سوی آینده ای روشن، هموار می کند. اهمیت ثبت نام در یک موسسه آموزشی مناسب برای والدین و دانش آموزان را نمی توانیم نادیده بگیریم. از این رو، مدارس تیزهوشان ایلام از جایگاهی ارزشمند برخوردار هستند و جایگاه ویژه ای در بین مدارس ایلام دارند.

برنامه درسی آموزشی مدارس سمپاد ایلام، تفاوت قابل توجهی با مدارس دیگر ندارد. البته، روش های تدریس منحصر به فرد و امکانات آموزشی استثنایی به کار گرفته شده در این موسسات، آنها را متمایز می کنند. در میان لیست مدارس تیزهوشان ایلام، چهار مدرسه سمپاد وجود دارند که شامل دو مدرسه دخترانه و دو مدرسه پسرانه به نام مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی ایلام می شوند.

متقاضیان برای قبولی در مدارس تیزهوشان ایلام در سال تحصیلی هفتم یا دهم، باید شرایط خاصی را داشته باشند. شرط اولیه برای ورود به این موسسات، ثبت نام در آزمون است که در دو مرحله برای پایه های هفتم و دهم برگزار می شود.

آیا می دانید که حضور در یک مدرسه تیزهوشان چگونه می تواند آینده شما را رقم بزند؟ چه چیزی این موسسات تخصصی را از مدارس سنتی متمایز می کند؟ مدارس تیزهوشان ایلام چگونه می توانند محیطی پرورشی برای رشد تحصیلی و شخصی دانش آموزان فراهم کنند؟ آیا شما به بهترین مسیر آموزشی فکر می کنید؟ آیا در مورد مدارس تیزهوشان ایلام و مزایای آنها شنیده اید؟ در این محتوای جامع از خبرینو، ما به بررسی کامل مدارس تیزهوشان ایلام می پردازیم. همچنین، مزایا و اهمیت بی شمار این مدارس برای سطح آموزشی دانش آموزان را بررسی می کنیم.

 لیست مدارس تیزهوشان ایلام

لیست مدارس تیزهوشان ایلام

در لیست مدارس سمپاد ایران، چهار مدرسه در ایلام واقع هستند. دو مدرسه برای دختران و دو مدرسه برای پسران در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

 1. تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی
 2. تیزهوشان دخترانه فرزانگان
 3. دبیرستان تیزهوشان ایلام پسرانه شهید بهشتی
 4. دبیرستان تیزهوشان ایلام دخترانه فرزانگان
لیست مدارس تیزهوشان ایلام
دوره نام مدرسه تلفن آدرس
اول تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی 08432202008-11 ایلام،  میدان گل ها، انتهای خیابان محرم
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 8432231800  بلوار امام علی (ع)، روبروی بیمارستان کوثر، مرکز آموزشی فرزانگان
دوم دبیرستان تیزهوشان ایلام پسرانه شهید بهشتی 08432202008-11 ایلام،  میدان گل ها، انتهای خیابان محرم
دبیرستان تیزهوشان ایلام دخترانه فرزانگان 8432231800  بلوار امام علی (ع)، روبروی بیمارستان کوثر، مرکز آموزشی فرزانگان

البته احتمال تغییر در آدرس و حتی شماره تلفن مدارس تیزهوشان ایلام وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق و جدیدتر می توانید با شماره تلفن 9099071613 تماس بگیرید.


شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ایلام

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ایلام در دفترچه سازمان استعدادهای درخشان، مانند هر سال، درج می شوند. این دفترچه، شامل اطلاعات و شرایط هر دو دوره است. در نتیجه، متقاضیان پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد ایلام فقط باید این دفترچه را دانلود کنند. قابل ذکر است که این دفترچه، برای هر دوره تحصیلی، مفاد جداگانه ای را مشخص می کند.

دانش آموزان متقاضی، برای پذیرش در دوره متوسطه اول باید کسب مقیاس »خیلی خوب« در تمامی دروس نوبت دوم پایۀ پنجم ابتدایی و  کسب مقیاس »خیلی خوب« در تمامی دروس در نوبت اول پایۀ ششم جهت ثبت نام آزمون ورودي پایۀ هفتم؛

البته اگر در یکی از دروس به جای نمره خیلی خوب، نمره خوب کسب کنند هم می توانند همچنان به ثبت نام در این مدارس بپردازند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 1

هزینه ثبت نام مدارس سمپاد ایلام

دانش آموزان باید هزینه ثبت نام مدارس سمپاد ایلام تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را پرداخت کنند. میزان شهریه دقیق، بسته به عواملی مانند موارد زیر، متفاوت است:

 1. وضعیت مالی دانش آموز
 2. جمعیت مدرسه
 3. امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده توسط مدرسه

با توجه به این عوامل نمی توان مقدار دقیقی را برای شهریه مدارس تیزهوشان ایلام مشخص کرد. برای اطلاع دقیق از شهریه ها، بهتر است که به طور مستقیم با آموزشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. به عنوان مرجع کلی، شهریه های تقریبی دوره متوسطه اول و دوم مدارس تیزهوشان ایلام به شرح زیر هستند:

شهریه مدارس تیزهوشان 1402 – 1403
حداکثر مبلغ شهریه حداقل مبلغ شهریه مقطع تحصیلی
9 میلیون تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوره متوسطه اول
14 میلیون تومان ۶ میلیون تومان دوره متوسطه دوم

زمان و سایت ثبت نام مدارس سمپاد ایلام

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، تاریخ دقیق ثبت نام مدارس تیزهوشان ایلام را اعلام می کند. با توجه به سال های گذشته می توان گفت که ثبت نام از تاریخ 15 فروردین ماه سال جاری آغاز و تا 25 این ماه ادامه دارد.

سامانه مشخصی برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان ایلام وجود دارد. ثبت نام این مدارس هم اکنون پرتال دانش آموزشی سایت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir است. با وارد کردن اطلاعات شناسایی خود می توانید به سامانه دسترسی پیدا کنید. به بخش مدارس تیزهوشان در صفحه اصلی بروید و مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان ایلام

جهت ثبت نام در مدارس سمپاد ایلام، از طریق سامانه my.medu.ir مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به وب سایت medu.ir مراجعه و کد ملی خود، شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی را وارد کنید.
 2. روی گزینه آزمون سمپاد کلیک کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 2

 1. روی نماد ثبت نام کلیک کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 3

 1. فرم ثبت نام را با تمام اطلاعات لازم پر کنید و بر روی دکمه دریافت رسید کلیک نمایید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 4

 1. کد رهگیری دریافت شده را تا زمان تکمیل ثبت نام در مدرسه نزد خود نگه دارید. ثبت نام در سامانه آموزشگاه سمپاد ایلام، مستلزم پرداخت هزینه است که این هزینه می تواند هر ساله فرق کند.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد ایلام

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد ایلام محدود است. هر ساله به طور تقریبی 40 تا 60 دانش آموز در دوره متوسطه اول پذیرفته می شوند. ظرفیت برای دوره متوسطه دوم، شامل پایه دهم تا دوازدهم، تا حدود 30 تا 50 نفر کاهش می یابد. اطلاعات مربوط به ظرفیت پذیرش را می توانید در فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان مشاهده کنید.

منابع آزمون مدارس تیزهوشان ایلام

منابع امتحانی مدارس تیزهوشان ایلام برای هر دوره متفاوت هستند. در دوره متوسطه اول که شامل پایه های ششم تا هفتم می شود، سوالات آزمون از منابع آزاد و در حوزه تست هوش طرح می شوند. از سوی دیگر، برای دوره متوسطه دوم، سوالات آزمون مدارس سمپاد ایلام از مطالب کتاب های درسی پایه هشتم و نهم برگرفته می شوند. داوطلبان با مطالعه این منابع می توانند شانس موفقیت خود را در آزمون افزایش دهند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 5

نمونه سوالات مدارس سمپاد ایلام

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ایلام، بسته به رشته متفاوت و شامل موارد زیر هستند:

 • سوالات دوره اول: سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به شیوۀ چهارگزینه اي و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود.
 • سوالات دوره دوم: آزمون دوره دوم شامل دو بخش استعداد تحلیلی و سوالات تحصیلی است. بخش استعداد تحلیلی شامل سوالات تحلیلی و هوش می شود. در بخش استعداد تحصیلی، سوالات شامل قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی هستند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان ایلام

هنگام ثبت نام مدارس تیزهوشان ایلام باید به برخی شرایط و ضوابط خاص آن در هر مرحله توجه داشته باشید. چون هر مرحله ممکن است شرایط خاص خودش را داشته باشد، از جمله:

ثبت نام متوسطه اول: متقاضیان برای قبولی در مدارس تیزهوشان ایلام در دوره متوسطه اول، باید در آزمون شرکت کنند. به علاوه، ضمن داشتن شرایط لازم، نمره قبولی نیز کسب نمایند. مراحل ثبت نام باید منحصرا از طریق وب سایت My.medu.ir تکمیل شوند.

ثبت نام ششم به هفتم: مراحل ثبت نام مدارس سمپاد ایلام برای سال تحصیلی از پایه ششم به هفتم، مطابق پروتکل دوره متوسطه اول هستند. در اصل، پایه ششم به هفتم دوره متوسطه اول در نظر گرفته می شود. در این دوره، دانش آموزان ممتاز در سال ششم، می توانند برای سال هفتم در این موسسات معتبر، ثبت نام کنند. دانش آموزان، در صورت حفظ عملکرد تحصیلی استثنایی می توانند بدون نیاز به ثبت نام اضافی، تا سال نهم در این مدارس ادامه تحصیل دهند.

ثبت نام متوسطه دوم: دانش آموزان باید با موفقیت سال اول دبیرستان را با معدل 19 یا بالاتر به پایان برسانند. در این صورت، آنها می توانند در دوره دوم پذیرش مدارس تیزهوشان شرکت کنند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 6

ثبت نام نهم به دهم: پس از پایان سال تحصیلی نهم، دانش آموزان مشتاق پذیرش در مدارس سمپاد ایلام، باید مراحل ثبت نام در این موسسات را تکمیل کنند. مراحل ثبت نام برای پایه دهم مشابه دوره متوسطه دوم است. دانش آموزان در صورت موفقیت در امتحان و داشتن شرایط لازم می توانند از سال دهم تا دوازدهم در این مدارس ادامه تحصیل دهند.


آزمون ورودی مدارس سمپاد ایلام

آزمون ورودی مدارس سمپاد گامی تعیین کننده برای دانش آموزان متقاضی است. این مدارس با حمایت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، بر پرورش افراد باهوش و مبتکر تمرکز دارند. برای اخذ پذیرش در سال تحصیلی 1402-1403، دانش آموزان باید در آزمون ورودی سمپاد موفق شوند. شرکت در این آزمون ها برای ثبت نام مدارس تیزهوشان، پس از طی مراحل ثبت نام، الزامی است. این آزمون ها در پایه های هفتم و دهم برگزار می شوند.مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد ایلام

مدارس تیزهوشان از دانش آموزان می خواهند که دانش و مهارت های لازم برای برتری در آزمون تیزهوشان را نشان دهند. منابع اولیه آزمون دوره متوسطه دوم، کتاب های درسی مورد استفاده در پایه های هشتم و نهم هستند. در دوره متوسطه اول، دانش آموزان برای شرکت در آزمون باید به هوش و توانایی های تحلیلی خود تکیه کنند. اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان ایلام را دارید، قطعا به راهنمایی و مشاوره کارشناسان متخصص نیاز پیدا می کنید.

ما اینجا هستیم تا در تمام مراحل، از ثبت نام آزمون گرفته تا برنامه ریزی و مطالعه، از شما حمایت کنیم و مشاوره های تخصصی ارائه دهیم. تیم کارشناسان ما در خبرینو متعهد به اطمینان از پذیرش و موفقیت فرزندان شما در این مدارس هستند.


اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد ایلام

مشاهده نتایج در مرداد ماه از طریق سایت my.medu.ir قابل دسترسی است. دانش آموزان برای مشاهده نتایج آزمون باید کد ملی و شماره سریال شناسنامه و همچنین کد پیگیری دریافت شده در ابتدای ثبت نام را داشته باشند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان ایلام + آدرس و تلفن 7

جمع بندی

برای دانش آموزان ممتاز، تحصیل در مدارس تیزهوشان ایلام، آرزوی بزرگی است. ایلام، چهار مدرسه تیزهوشان دارد که دوره متوسطه اول و دوم را پوشش می دهند. برای مشاوره تحصیلی جهت ورود به مدارس تیزهوشان می توانید به مرکز مشاوره ما مراجعه کنید. در مرکز خبری نو، ما یک تیم اختصاصی متشکل از متخصصان باتجربه داریم. تیم ما متعهد به ارائه راهنمایی و پشتیبانی جامع در طول کل فرآیند ورود شما به مدارس تیزهوشان ایلام است.

ورود به مدارس تیزهوشان گام مهمی در مسیر تحصیلی شما است. از این جهت می تواند کاری دلهره آور باشد. به همین دلیل ما اینجا هستیم تا در هر مرحله به شما کمک کنیم. مشاوران ما در شرایط پذیرش و روش های پذیرش مدارس تیزهوشان به خوبی مسلط هستند. ما به شما اطمینان می دهیم که اطلاعات دقیق و به روزی دریافت می کنید.

تیم ما در خبری نو، برای درک نقاط قوت، استعدادها و آرزوهای فردی شما وقت می گذارد. ما معتقدیم که هر دانش آموز منحصر به فرد است و مجموعه ای از توانایی های خاص خود را دارد. با به دست آوردن بینش درباره توانایی ها و علایق خاص شما، می توانیم راهنمایی شخصی ارائه دهیم که با اهداف تحصیلی شما همسو باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارس تیزهوشان ایلام با ما تماس بگیرید.


سوالات متداول

·         اگر معدل کارنامه سال پنجم من کم باشد، اما در آزمون تیزهوشان قبول شوم باز هم می توانم وارد مدارس تیزهوشان ایلام شوم؟

برای تحصیل در مدارس تیزهوشان ایلام باید تمامی نمرات نوبت دوم پنجم ابتدایی و نوبت اول پایه ششم شما خیلی خوب باشند. لذا قبولی در آزمون، به تنهایی ملاک ثبت نام نیست.

·         اگر نتوانم به 10 سوال ریاضی تیزهوشان در آزمون، پاسخ صحیح بدهم، آیا شانس قبولی ام از بین می رود؟ درست جواب دادن سوالات علوم چقدر بر پذیرش من تاثیر می گذارد؟

درصد درس ریاضی در قبول شدن شما در آزمون تیزهوشان تاثیر دارد. برای اطلاع از تاثیر دقیق درس ریاضی در آزمون و شانس قبولی خود با کارشناسان ما مشورت کنید.

·         من کلاس هشتم هستم و می خواهم از این به بعد برای پذیرش تیزهوشان برنامه ریزی کنم. آیا می توانید چند کتاب عالی هوش را معرفی کنید؟

برای یافتن بهترین کتاب ها با توجه به نیاز و سطح خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. آنها می توانند توصیه هایی را متناسب با نیازهای شما ارائه دهند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نما در مدارس تیزهوشان ایلام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی