کد خبر : 52537
- بازدید

مجلس تغییرات کنکور 1402 را لغو کرد؟


جهت مشاوره در زمینه تغییرات کنکور سراسری و برنامه ریزی قبولی یک ماهه در کنکور

درخواست تمدید کنکور نظام قدیم 1400 در مجلس

تغییرات کنکور 1402 بسیار شدید است و بسیاری از داوطلبان پیگیر اخبار جدید هستند که بدانند آیا مجلس تغییرات کنکور 1402 را لغو کرد؟ آیا تغییرات کنکور قطعی خواهد بود؟ تغییرات کنکور 1402، به گونه ای است که شرایط و نحوه برگزاری آن با سالهای قبل کاملا متفاوت می باشد. اما آیا تغییرات کنکور لغو می شود؟


آیا تغییرات کنکور 1402 لغو می شود؟

پیرو آخرین اخبار تغییرات کنکور 1402 در مورد اینکه آیا مجلس تغییرات کنکور 1402 را لغو کرد؟ باید بگوییم مصوبه مجلس تغییری در نحوه برگزاری «کنکور ۱۴۰۲» ایجاد نمی‌کند اما تغییرات کنکور 1402 که به تصویب رسیده اند، چیست و چه شرایطی در انتظار داوطلبان کنکور 1402 است؟ در ادامه از جزئیات کامل خبر مطلع می شود:

 • رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگویی با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در کمیته ویژه‌ای در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، تصریح کرد: کنکور ۱۴۰۲ که بخش اول آن در دی ماه ۱۴۰۱ و بخش دوم آن در تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، طبق اطلاع رسانی قبلی سازمان سنجش؛ در دو مرحله، فقط برای دروس تخصصی و با احتساب تأثیر قطعی معدل برگزار خواهد شد.
 • رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: هرگونه تغییری قانون، مربوط به کنکور ۱۴۰۳ به بعد بوده و تلاش داریم با کار کارشناسی دقیق و رفع ایرادات کنکور ۱۴۰۲، فرآیند پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را اصلاح کنیم.
 • ایشان تأکید کرد: بنابراین داوطلبان کنکور با آرامش خاطر، طبق اطلاع رسانی صورت گرفته به مطالعه سرفصل‌های تعیین شده و دروس تخصصی بپردازند، چرا که هر گونه تغییری در قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، معطوف به کنکور ۱۴۰۳ به بعد است.
 • وی افزود: جلسات تخصصی کمیته ویژه کمیسیون آموزش برای اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشورادامه دارد و سعی خواهیم کرد، مطالبات و خواسته‌های داوطلبان را در طرح تدوینی لحاظ کنیم.
 • رئیس کمیسیون آموزش مجلس  در مورد  بررسی طرح یک فوریتی کنکور در کمیته‌‎ ویژه ، گفت: این طرح معطوف به سال‌‎های ۱۴۰۳ به بعد بوده و تغییری در نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲ ایجاد نخواهد کرد.
 • روز ۲۶ تیرماه ۱۴۰۱ اصلاحیه ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو و متقاضیان ورود به کنکور ۱۴۰۲ ابلاغ شده است که بر اساس آن کنکور در دو نوبت در سال برگزار می شود.
 • پس از حدود یک سال کش و قوس سرانجام در ۲۵ تیر ۱۴۰۱ تغییرات کنکور 1402 تصویب شد. پیرو مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس‌جمهور به شورای سنجش و پذیرش دانشجو و وزارت آموزش و پرورش برای اجرا ابلاغ شد.
 • یکی از مهم‌ترین تغییرات کنکور ۱۴۰۲ و بعد از آن، تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی است. برای کنکور ۱۴۰۲ سوابق تحصیلی به میزان ۴۰ درصد قطعی و فقط سال دوازدهم، برای کنکور ۱۴۰۳ سوابق تحصیلی به میزان ۵۰ درصد قطعی و فقط سال دوازدهم، برای کنکور ۱۴۰۴ سوابق تحصیلی به میزان ۶۰ درصد قطعی و سال یازدهم و دوازدهم و برای کنکور ۱۴۰۵ سوابق تحصیلی به میزان ۶۰ درصد قطعی و سال دهم و یازدهم و دوازدهم اعمال خواهد شد.
 • اهمیت دادن به آموزش‌های مدارس و در کنار آن توجه به دیگر ابعاد تربیتی و مهارت‌های زندگی همچنین تشریحی خواندن و فرصت تفکر عمیق و پاسخگویی به سوالات در وقت کافی از مزایای این قسمت از مصوبه است؛ با این وجود کنکور کماکان جزو ملاک‌های پذیرش دانشجو است که در سال ۱۴۰۲ شصت درصد و در نهایت در سال آتی حداقل چهل درصد تأثیر خواهد داشت.


جهت مشاوره در زمینه تغییرات کنکور سراسری و برنامه ریزی قبولی یک ماهه در کنکور
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3810
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 18 − = 15

نصب اپ دانش آموزی