کد خبر : 11937

لیست مدارس شاهد متوسطه اول دخترانه تهران – آدرس

سوال بسیاری از داوطلبان و والدین دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی از ابتدایی تا گرفته مقاطع متوسطه یا همان دبیرستان این می باشند که لیست مدارس شاهد متوسطه اول دخترانه در هر منطقه تهران کجا می باشد؟ آنها مجاز به انتخاب کدام مدارس می باشند؟؟ لیست مدرسه های شاهد دخترانه به تفکیک منطقه آنها در کجا قرار دارند؟؟ مدارس متوسطه  شاهددخترانه خوب باید چه امکاناتی داشته باشد؟؟ بهترین مدرسه شاهد متوسطه  در دوره اول متوسطه در تهران از نظر برنامه درسی یک ساله طول مدت سال تحصیلی چیست؟؟ کادر آموزشی چگونه و چه طور باشد بهتر می باشد؟؟ و یکی از دیگر از موضوعاتی که برای والدین مهم می باشد فاصله مدرسه با منازل آنها است؟ امکانات مدارس شاهد ابتدایی برای دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم یا همان دوران ابتدایی چگونه باشد؟؟ فرق بین مدرسه های عادی ابتد ایی با مدارس شاهد ابتدایی در چیست؟؟ مزایای تحصیل در مدرسه های شاهد ابتدایی در چیست؟؟

تفاوت مدارس در امکانات آموزشی میزان شهریه و امکانات رفاهی و همچنین کلاس های فوق برنامه و داشتن آمار بالای قبولی فارغ التحصیلان در مدارس برتر و رشته های برتر کنکور و غیره می باشد.
سامانه مشاوره تحصیلی صدای مشاور

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل
همچنین یک مشاوره تلفنی می تواند انتخاب بهترین مدرسه در تهران و سایر شهرهای کشور بهترین روش برای انتخاب مدرسه است. امکان تماس و مشاوره انتخاب بهترین مدرسه با مناسب ترین شرایط و امکانات آموزشی و حتی نزدیک به محل سکونت برای دانش آموزان سراسر کشور فراهم شده است.

همراهان و والدین دانش آموزان عزیز می توانند برای جواب همه سوال های خود با سامانه تلفنی تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید و از آنها در مورد سوالات لیست مدارس نمونه دولتی دوره اول دخترانه خود بپرسید و همچنین راهنمایی های لازم را برای پیدا کردن و انواع مدارس متوسطه در مناطق مختلف تهران از طریق شماره های درج شده در سایت با آنها صحبت و مشاوره تحصیلی بگیرید.


امتیاز بندی ثبت نام مدارس شاهد

در ادامه این مقاله و مطلب توضیح مختصری بدهیم در مورد امتیاز بندی مدرسه های شاهد نیز چگونه است که این امتیازبندی به شرح زیر می باشد:

امتیاز جانبازان 70درصد و بالاتر و خواهر و برادر شهید در هر یک از موارد 500 امتیاز می باشد.

امتیاز فرزند رزمنده مدافعین حرم – جبهه مقاومت هر ماه 30 امتیاز می باشد.

در صورت جانبازی در جبهه مقاومت و یا شهادت رزمندگان رزمنده مدافعین حرم و همچنین تا زمانی که تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته‌اند فرزندشان با گواهی صادره از سوی ایثارگران سپاه ثبت‌نام قطعی می نمایند.
علاقه مندان میتوانید برای داشتن هرگونه سوال در مورد لیست مدارس شاهد متوسطه اول دخترانه در سطح تهران با  سامانه تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.


گاوصندوق

شرکت های حفاری شمع تهران + شماره تلفن

یکی از راههای کاهش هزینه های پروژه های حفاری، نزدیک بودن شرکت حفاری شمع به محل اجرای عملیات است. اگر به دنبال بهترین تیم در میان شرکت های حفاری شمع تهران هستید، در این مطلب به معرفی تیم “خونه سازها” پرداخته ایم می توانید برای استعلام و هماهنگی درمورد اجرای پروژه های حفارش شمع در تهران، با “خونه سازها” تماس بگیرید.

حفاری شمع، یک روش پایدارسازی موثر برای ساختمان‌ های بلند، سازه های عظیم، پل ها و … است و برای تقویت خاک و افزایش باربری ضروری است. شرکت‌ های حفاری شمع درجا، با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن و حرفه ای و تیم‌ های مجرب و متخصص، به اجرای پروژه‌ های مختلف می‌ پردازند.


شرکت حفاری شمع در تهران

یک شرکت حفاری شمع متعهد در تهران، لازم است برای اجرای صحیح پروژه حفاری، از تجهیزات و دستگاههای کامل برای اجرای کار برخوردار باشد تا بتواند پروژه را در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین شکل اجرا کند. تیم خونه سازها با تجربه حفاری شمع در سراسر تهران و اجرای انواع پروژه های حفاری حتی با بدترین شرایط زمین، موفق به جلب رضایتمندی کارفرمایان شده است. می توانید برای انجام پروژهای حفاری شمع و استعلام قیمت با کارشناس “خونه سازها” تماس بگیرید.

تیم حفاری خونه سازها، آماده همکاری در صنعت ساختمانی، همچنین اجرای پروژه های ساخت و ساز کوچک تا عظیم و آماده همکاری با شرکت های حفاری شمع در تهران و کارفرمایان و مدیران پروژه های ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی است. 

اگر پروژه مربوط به اجرای شمع درجا باشد، در اجرای پروژه حفاری شمع درجا، ابتدا  محل پروژه تحلیل و بررسی می شود تا بهترین روش برای پایدارسازی خاک انتخاب شود. سپس تیم‌ های حفاری شمع درجا با تجهیزات حرفه‌ ای، مراحل حفاری شمع را در محل مورد نظر اجرا می کنند. برای اینکار لازم است با استفاده از تجهیزات حفاری مخصوص، محل حفاری مشخص شود. سپس با استفاده از دستگاه حفاری، سوراخی عمیق در خاک حفر می شود تا شمع فلزی با قطر و طول مشخص وارد سوراخ شود.  در این مرحله بتن یا رزین داخل سوراخ ریخته می شود و به خاک می چسبد تا خاک حفره پایدار شود. این فرآیند برای تعدادی از ستون‌ های حفاری شمع تکرار می شود تا پایدارسازی خاک ساختمان تکمیل شود. 


شرکت های حفاری شمع تهران چه وظایفی برعهده دارند؟

یک شرکت حفاری شمع موظف است که شرایط پروژه را به دقت بررسی کند و بعد از اعلام قیمت هزینه اضافه ای اعلام نکند و همراه جلب رضایتمندی کارفرما را سرلوحه کار خود قرار دهد. یکی از مهمترین اقداماتی که برای برآورد هزینه لازم است انجام شود، بررسی وضعیت خاک است.

بسیاری از شرکت های حفاری شمع، بعد از شروع پروژه اعلام می کنند که صرف هزینه های مازاد برای پیش بردن پروژه ضرورت دارد. به طور مثال اگر خاک به شدت ناپایدار و مرطوب باشد، لازم است اقداماتی برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه انجام شود. علاوه براین یک شرکت حفاری شمع باید بداند که باید تا چه عمقی به حفاری ادامه دهد و بعد از رسیدن به سطوح پایدار در عمق زمین، حفاری را متوقف کند.

تیم خونه سازها، با تکیه بر تجربه، دانش، تجهیزات مدرت، نیروی کار متخصص و تاکید بر جلب رضایتمندی کارفرمایان، پروژه های حفارش شمع در تهران را اجرا می کند و آماده همکاری با کارفرمایان در پروژه های بزرگ و کوچک است.

معمول ترین نوع شمع های درجا،شمع های بتنی هستند لازم است شرکت های حفاری شمع، بهترین نوع بتن را برای اجرای پروژه به کار بگیرند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. شمع بتنی، انواع مختلف دارند، از این شمع ها به طور گسترده در سازه های مهم استفاده می شود.

شرکت های حفاری شمع علاوه بر شمع درجا، از شمع زنی یا پایه زنی به عنوان روشی برای حفر یک سوراخ عمیق در خاک استفاده می کنند. سپس پایه‌ های فلزی یا بتنی را به صورت عمودی در آن قرار می‌ دهند و به کمک بتن یا رزین، به خاک می چسبانند.

در واقع شرکت حفاری از این روش برای افزایش باربری خاک و پایدارسازی آن استفاده می کند. حفاری شمع در ساختمان‌ ها، پل‌ ها، پله‌ ها، میانبرها و سازه‌ های بلند کاربرد دارد. البته لازم است توجه داشته باشید که تفاوت هایی با حفاری شمع درجا دارد.


مزیت حفاری شمع توسط شرکت های حفاری شمع 

ب شمع زنی یک روش پایدارسازی خاک موثر و کاربردی محسوب می شود که در ساختمان ها و سایر سازه‌ های بلند به کار می رود. مزیت اصلی آن افزایش باربری و پایداری خاک است. از مزایای شمع زنی که شرکت های حفاری شمع اجرا می کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- افزایش باربری خاک: اصلی ترین مزیت شمع زنی، افزایش باربری خاک است، این روش تاثیر چشمگیری داشته و مقاومت خاک در برابر انتقال بار به سازه‌ های بالایی را به شدت افزایش می دهد.

2- کاهش لرزش: شمع زنی باعث کاهش لرزش می شود، علاوه براین رانش زمین را کم می کند و از سازه‌ های ساختمانی در برابر خطرات زلزله و لرزش زمین محافظت می‌ کند.

3- افزایش مقاومت در برابر شیب: راه حل افزایش مقاومت در برابر شیب زمین، شمع زنی است که موجب پایدارسازی خاک در مناطق شیب‌ دار می شود. علاوه براین ساختمان‌ هایی که در کنار تپه‌ ها و کوهستان‌ ها ساخته شده‌ اند با این روش می توانند مقاومت بالاتری داشته باشند. 

4- سرعت اجرای بالا: در پروژه هایی که لازم مراحل ساخت و ساز با سرعت بالاتری انجام شود، شمع زنی  روش خوبی است و به راحتی و با سرعت اجرای بالا انجام می‌ شود. علاوه براین به این دلیل که نیاز به زمین‌ آرایی قبل از حفر وجود ندارد، هزینه پیاده‌ سازی آن به طور چشمگیری کاهش می یابد.

5- امکان حفر عمیق در فضای محدود: شمع زنی به دلیل امکان حفر سوراخ‌ های بسیار عمیق و باربر، امکان حفاری در فضای بسیار محدود نیز فراهم می کند.از کجا بدانیم که کدام یک از شرکت های حفاری شمع خوب است؟

اغلب شرکت های حفارش شمع ادعا می کنند که عملکرد خوبی دارند اما از کجا بدانیم که کدام یک از شرکت های حفاری خوب است؟

1- داشتن تجربه و تخصص: برای اینکه بدانید یک شرکت حفاری خوب است به سابقه فعالیت شرکت حفاری شمع توجه داشته باشید زیرا یک تیم با تجربه و متخصص احتمال ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌ تر را دارد.

2- تجهیزات حفاری: برای واگذاری پروژه های حفاری به یک شرکت حفاری شمع، لازم است آن شرکت از امکانات و تجهیزات حفاری مدرن و حرفه‌ ای برخوردار باشد. 

3- رضایت مشتریان قبلی: برای بررسی کیفیت عملکرد یک شرکت حفاری شمع، می توانید رضایتمندی مشتریان قبلی شرکت را بررسی کنید برای اینکار می توانید در شبکه های اجتماعی و … کامنت های مشتریان را بررسی کنید.

3- قیمت مناسب حفاری شمع: برای انتخاب شرکت حفاری شمع درجا مناسب یکی از مهم ترین ملاک ها، توجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه برای اجرای با کیفیت پروژه حفاری شمع است. 

4- مرجعیت شرکت: تبلیغات صرفا نشانه برتری و مرجعیت یک شرکت حفاری شمع نیست. ملاک برتری شرکت های حفاری شمع، بررسی کیفیت اجرای عملیات در کوتاه ترین زمان و با قیمت مناسب است.

** پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین شرکت حفاری شمع درجا، به موارد ذکر شده دقت کنید. 


شماره تلفن شرکت حفاری شمع در تهران

واگذاری عملیات حفاری به شرکت حفاری شمع درجا در تهران برای پروژه هایی که در تهران اجرا می شوند، این مزیت را دارد که هزینه نهایی اجرا کاهش می یابد. از طریق تماس با تیم حفاری شمع درجا که در تهران به اجرای پروژه های حفاری شمع در تهران می پردازد، می توانید در مورد شرایط اجرای حفاری مشورت کنید. کارشناسان درمورد پروژه و شرایط اجرا سوالاتی را مطرح می کند که با پاسخ گویی به این سوالات می توانید از حدود قیمت حفاری شمع مطلع شوید.

خونه سازها، یکی از پیشگامان در زمینه حفاری شمع بوده و آماده شرکت در مناقصات و همکاری با شرکت های حفاری شمع در تهران است. اگر مدیر پروژه ساخت و ساز یا مدیر پروژه های ساختمانی هستید، می توانید با خیال آسوده اجرای عملیات حفاری شمع را به این تیم مجرب، (با قیمت مناسب و اجرا در کوتاه ترین زمان ممکن) واگذار کنید.

خونه سازها با بهره‌ گیری از تکنولوژی‌ های روز دنیا و نیروی انسانی با تجربه، به اجرای پروژه‌ های حفاری شمع در تهران می‌ پردازد. این تیم با توجه به نیازهای مختلف پروژه‌ های ساختمانی، بسته‌ های متنوعی را برای پیمانکاری حفاری شمع ارائه می کند.

شرکت های حفاری شمع درجا می توانند در زمینه اجرای پروژه های حفاری با خونه سازها همکاری کنند. خونه سازها با توجه به دانش فنی و تجربه خود، بهترین راهکارهای حفاری شمع را برای پروژه‌ های مختلف ارائه می‌ کند. 


نتیجه‌گیری:

شرکت حفاری شمع درجا، با استفاده از تجهیزات مدرن و جدید و برخورداری از تیم‌ های مجرب، قادر است به بهترین شکل ممکن برای پایدارسازی خاک و افزایش باربری آن اقدام کند. در این مقاله شرح داده ایم که حفاری شمع چه مزایایی دارد و چطور می توان یک شرکت مناسب برای اجرای پروژه های حفاری شمع انتخاب کرد. حفاری شمع درجا یکی از روش‌ های موثر و به صرفه‌ از لحاظ هزینه اجرای عملیات پایدارسازی خاک است. با اجرای پروژه حفاری شمع درجا،ساختمان پایدارتر و مقاوم می شود، همچنین در برابر لرزش و رانش زمین مقاوم می شود. هزینه پیاده‌ سازی پروژه با حفاری شمع به صورت قابل توجهی کاهش می‌ یابد.


سوالات متداول:

در این قسمت، پاسخ سوالات متداول درباره انتخاب شرکت های حفاری شمع در تهران را می خوانید:

چگونه بهترین شرکت حفاری شمع درجا را انتخاب کنیم؟

بهترین شرکت حفاری شمع درجا، شرکتی است که علاوه بر تخصص و تجربه، مشتریان قبلی او نیز رضایت داشته باشند و شرکت برای اجرای پروژه های حفاری از تجهیزات مردن و جدید استفاده کند.


2- شمع زنی چیست و چگونه انجام می شود؟

شمع زنی با حفاری شمع درجا متفاوت است. شمع زنی روشی است که در آن با حفر یک سوراخ عمیق در خاک، میتوان پایه‌ هایی را به صورت عمودی در آن قرار داد، سپس با بتن یا رزین، خاک را پایدار کرد.


3- حفاری شمع درجا چیست و چگونه انجام می شود؟

در حفاری شمع درجا، ابتدا محل حفاری با استفاده از تجهیزات حفاری مخصوص مشخص می شود. سپس با استفاده از دستگاه حفاری، یک سوراخ عمیق در خاک حفر می‌ شود. در مرحله بعدی، شمع فلزی با قطر و طول مشخصی به داخل سوراخ وارد می شود تا با استفاده از بتن یا رزین، به خاک چسبیده و پایدارسازی خاک انجام شود. شرکت های حفاری شمع، با حفاری شمع درجا، خاک ساختمان را پایدارتر می کنند و باربری آن را افزایش می‌ دهند. 


*****

کیسینگ شمع چیست

در هنگام ساخت بعضی از ساختمان ها و یا سازه های خاص با مشکل تراکــــم پذیری لایه های سطحی زمین مواجـــه می شویم، در حالی که در ژرفایی پایین تر لایه های زیرین دارای مقاومتی قابل توجه هستند. بنابــــراین نیازمند به گونه ای از پـــــی هستیم که نیـــــرو را در لایه های بالایی دریافت کند و به لایه های مقاوم پایینــــــی انتقال دهد؛ به این نوع از پــی شمع گویند. امروزه با پیشرفتهایی که در طراحی و ساخت سازه ها به وجود آمده مثلا” ساخت ساختمان های سنگیــن در مساحت کـم، زیر گـــذر ها و همچنین پل ها نیاز به استفاده از فونداسیونهای شمعی بیش از پیش احساس می شود.


انتقال بار از شمع به خاک می تواند از نوک، مقاومت اصطکاکی جداره، مقاومت خمشی یا ترکیبی از اینها صورت گیـــــــــرد. شمع ها ازلحاظ جنس انواع مختلفی دارند (فولادی، چوبی، بتنی، مرکب) که هر کدام کاربرد خاصی دارند. انتخاب نــــــــوع شمع بستگی به نوع خاک و میزان باربری مـــورد نیاز دارد. یکی از انواع شمع ها، شمع بتنی مسلـــح می باشد که خــــــود به سه دستــه شمع بتنی پیش ساخته، شمع بتنی پیش ساخته پیش تنیده و شمع بتنی در جا ریز تقسیم می شود.


شمع بتنی درجا ریز به علت مزیت هایی که نسبت به دیگر انواع شمع دارد بیشتر مورد توجه قرار می گیـــــــــــرد. در این نوع شمع معمولا” از میلگردهای طولی و عرضی استفاده می شود که اثر مطلوبی در تحمل بارهای جانبی دارد. مقـطع شمـــــع ها معمولا” ثابت است ولی گاه ممکن است برای کاربری بیشتر در قسمت تحتانی عریض شده باشد.


2- مراحل اجرای شمع در جا :

   1-2- احداث پلتــفرم حفاری :


پلاتفرم محلی جهت استقرار دستـــگاهها و ملزومات حفاری است که ضمن بـــــــرخورداری از استحکام و صــلبیت لازم با انجــــــــام خاکریزی و یا با استفاده از مصالح طبیعی موجود ساخته می شود. سطح پلتفرم در اندازه کامپکت ترافیـک 85 درصد متراکم می گردد تــــــا دارای صلبیت کافی جهت انجام عملیات باشد.
   2-2- استقرار دستگاه حفاری :

باید توجه نمود که دستگاه دقیقا” در نقطه مورد نظر قرار گیرد. بدین منظور نقاط علامت گذاری می شوند. در ضمن کنترل تراز که محدود به تـــــراز نمودن شاسی نسبت به پلتفرم، تراز نمودن روتاری نسبت به جرثقیل، قائم بودن کلی روتاری و در نهایت شاقول بودن مــته حفاری نسبت به نقطه حفاری می باشد باید انجام گیرد.


  3-2- استفاده از بنتونیت در حفاری :

برای جلوگیری از ریزش خاک های سست در چاه در عملیات حفاری از دوغاب بنتونیت استفاده می شود. دوغاب بنتونیت با ترکیب آب و بنتونیت ایجاد می گردد و با افزایش فشار هیدرواستاتیک به دیوارهای چاه از ریزش آن جلوگیری می کند.


در مواردی که:

الف) ساختار زمین دانه درشت غیر چسبنده باشد.

ب) وجود بولدر و سنگ ریشه دار باعث انحراف ترپان یا باکت از مسیر حفاری می گردد.

ج) ساختار زمین با وجود ریز دانه بودن غیر متراکم و دارای چسبندگی کم باشد. (ماسه بادی، مارن روان و غیره)

اجرای عملیات با استفاده از دوغاب بنتونیت امکان پذیر نبوده و باید روشهای زیر را به کار برد:

روش اول– استفاده از دوغاب سیمان همراه با ماسه (دوغاب سیمان 400 کیلوگرم در متر مکعب – مـــــــاسه 500 کیلوگـــرم در متر مکعب). این دوغاب به محیط ریزشی اضافه شده و بعد از گذشت زمان گیـــرش اولیــــه سیمان (حدودا” 30 دقیقه) حفــــــــــــاری ادامه می یابد. مزیت این روش افزایش سرعت حفاری است.

روش دوم– بتن مگر با مصالح ریز دانه و عیار 70 تا100 کیلوگرم در متر مکعب به محیط ریــزشی اضـــــــافه می شود. بــــــا توجه به علت استفاده از بتن مگر (جلوگیری از انحراف یا ریزش و کاهش هزینه) بعد از گذشت 4 تا 10 ساعت حفاری مجددا” شروع می گردد.

روش سوم- با جاگذاری کیسینگ تا عبور از لایه ریزشی یا در تمام طول شمع از ریزش جلوگیری می شود. 


کیسینگ گذاری شمع

به منظور جلوگیری از ریزش خاک در حین عملیات حفاری که معمولا در لایه های ابتدایی خاک و به دلیل نداشتن مقاومـت برشی کافی خاک اتفاق می­افتد از کیسینگ (غلاف) استفاده می ­گردد. کیسینگ همچنین مانع تراوش آب ­های زیـرزمینی به داخل چاه می­ گردد. اگر خاک بسیار سست باشد نیاز به کوبیدن کیسینگ وجود دارد که این امــر با استفاده از چکش شمع­کوب انجام می­ گیرد و اگر خاک مقاومت برشی کافی را داشته باشد تا نقطه مورد نظر حفاری و سپس عملیات کیسینگ گذاری صورت می ­گیرد. ادامه حفاری از داخل کیسینگ انجام می شود.

  5-2- کیسینگ گذاری :


به منظور جلوگیری از ریزش خاک در حین عملیات حفاری که معمولا” در لایه های ابتـــدایی خاک و به دلیل نــــــداشتن مقاومـت برشی کافی خاک اتفاق می افتد از کیسینگ (غلاف) استفاده می گردد. کیسینگ همچنین مانع تــــــراوش آب های زیـرزمینی به داخــل چاه میگردد.


  6-2- آرماتور گذاری و نصب قفس :

در شمع هایی که احتمال دارد تحـت اثر نیروی کششی یا خمشی و یا تنش برشی قرار گیرند باید از آرماتورهای طولی و عرضی استفاده کرد. معمــــــولا” قطر میلگردهای طولی بین 16 تا 32 میلیمتر و قطر میلگردهای عرضی بین 8 تا 16 میلیمتر اســت. میلگردهای عرضی به دو صورت تنــگ و مارپیچ (spiral) قــابل اجرا هستند.


قفــــــس هـــای ساخته شده با استفاده از جرثقیـــــــل به نزدیکی محل اجرای شمع انتقال می یابد. با توجــه به محدودیت طول یک آرمــــــاتور و مشکلات اجرایی برای ایجاد قفس های بلند نیاز به اتصال قفس ها می باشد. اتصــال قفس ها باید به گونـــــــــه ای باشـد که انتقال نیرو از قفس بالایی به قفس پایینی به خوبی ممکن باشد. بدین منظور لازم است طول هم پوشانی کافی منظور گردد.


7-2- لوله گذاری و بتن ریزی  :

مهمترین مسئله در بتن ریزی کاهش طول لوله ترمی (Tremie pipe) به گونـه ای است که به جز مرحله ابتدایی بتن ریزی لوله ترمی حداقل به مقدار 2 متر در داخل بتن مستغرق باشد. در غیر این صورت امکان دو تکه شدن بتن ریزی و قرار گرفتن دوغاب حفاری در بین دو بخش وجود خواهد داشت و شمع کارایی خــــــــود را از دست می دهد.


روش اجرا بدین صورت است که ابتدا یک لوله با جرثقیل بلند شده سپس بــــا جک در دهانه چاه کنترل می گردد. سپس لوله بعدی به محل آورده می شود و اقدام به پیـچ کردن لوله دوم به لـــــــوله اول می شود. این عملیات تا رسیدن به عمق مطلوب ادامه می یابد. قیف بر روی لوله تــرمی اول بسته می شود و عملیات بتن ریزی با تراک میکسر شروع می شود. عملیات بتن ریزی تا خارج شدن کامــــل لجن ها و بتن کثیف (بتن آلوده به بنتونیت) ادامه می یابد.


زمان خاتمه حفاری تا شروع بتن ریزی نباید بیش از 6 ساعت به طول انجامد. در صورتی که این مدت بنا به دلایلی بیشتر شد به دلیل رسوب مواد معلق و یا ریزش جداره ممکن است مواد آلوده در ته چاه جمع شود که باید قبل از شروع بتن ریزی با تجهیزات مناسب تخلیه گردد.


8-2- خارج کردن کیسینگ:

آخرین مرحله از عملیات حفاری خارج کردن کیسینگ از داخل شمع است. این امر باید به گونه ای صورت گیرد که امکان جابجایی بتن تازه با خاک وجود نداشته باشد. در صورتی که امکان جابجایی کیسینگ ضمن بتن ریزی وجود داشته باشد بهتر است بدین کار اقـــــدام نمود.


پس از اتمام بتن ریزی سطح روی بتن تا هفت روز خیس نگه داشته می شود و نگه داری های لازم صورت می گیرد.


3- مزایای روش شمع درجاریز نسبت به دیگر انواع شمع ها:1- طول و قطر متغیر شمع درجا:


از شمع درجا در  قطر و ارتفاع های متفاوتی استفاده می شود که این امر باعث می شود که نسبت به شمع های دیگر محدودیتی در ابعاد وجود نداشته باشد. معمولا قطر شمع درجا بین 60 تا 150 سانتی متر و عمق آن بین 10 تا 50 متر متغیر است. با افزایش قطر می توان ظرفیت باربری شمع را افزایش داد و با افزایش عمق امکان رسیدن به لایه های مناسبتری را فراهم نمود.


2- عدم ایجاد آلودگی صوتی و ارتعاش:


اجرای شمع های کوبشی عملیاتی پر سروصدا است که در محیط های شهری باعث ناراحتی شهروندان می شود. همچنین عملیات کوبیدن باعث ارتعاش در زمین و در نتیجه سازه های مجاور می شود که احتمال آسیب یا تخریب آن سازه ها  را به وجود می آورد. شمع درجا در مقایسه با شمع کوبشی آلودگی صوتی و ارتعاش کمتری را ایجاد میکند.


3- قابلیت افزایش باربری در شمع های خزانه ای:


با افزایش قطر شمع در قسمتهای تحتانی می توان باربری شمع را زیاد کرد (شمعهای خزانه ای). با این افزایش قطر در واقع سطح اتکایی انتهای شمع افزایش می یابد و شمع قابلیت تحمل تنش  فشاری بیشتری را پیدا می کند.


4- امکان نمونه گیری و آزمایش:


در حین انجام عملیات حفاری شمع درجا می توان از مصالح حفاری نمونه گیــری انجام داد و به برخی از خواص خــاک پی برد. با توجه به این آزمایشات و نتایج بدست آمده از آن ها دید روشن تری از نوع مصالح موجود در محل بدست می آید که در انتخاب روش اجرا، نوع مته مورد استفاده و … در ادامه عملیات مورد استفاده قرار می گیرد.


به این مقاله امتیاز دهید
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 4056
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی
ثبت نام کنکور ۱۴۰۳