جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68647

لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن

در این مقاله لیست بهترین مدارس تیزهوشان کاشان را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان کاشان فرصتی استثنایی برای دانش آموزان فراهم می کنند تا با استانداردهای علمی دقیق و امکانات پیشرفته، آینده ای روشن را برای خودشان رقم بزنند. انتخاب مؤسسه آموزشی هم برای دانش آموزان و هم برای والدین از اهمیت بالایی برخوردار است و مدارس تیزهوشان کاشان یکی از گزینه های انتخابی در این زمینه شناخته می شود.

این در حالی است که مدارس سمپاد کاشان دارای شرایط ثبت نامی خاصی هستند که آن ها را از موسسات آموزشی معمولی، متمایز می کنند. با وجود استفاده از کتاب های درسی و مواد آموزشی رایج، آن چه بین این مدارس و مدارس معمولی تفاوت ایجاد می کند، روش های آموزشی و امکانات پیشرفته آن ها هستند.

در لیست مدارس تیزهوشان کاشان، چندین مدرسه سمپاد با کیفیت بالا برای پسران و دختران وجود دارند. شهریه مدرسه تیزهوشان کاشان در هر مدرسه سمپاد متفاوت است. دانش آموزان برای اخذ پذیرش در مدارس تیزهوشان کاشان در سال تحصیلی هفتم یا دهم باید معیارهای خاصی داشته باشند.

گام اولیه برای تثبیت جایگاه در این مدارس، ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد است که در دو دوره مجزا برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم و دهم انجام می شود. این آزمون شامل مجموعه ای از سوالات است که برای ارزیابی استعداد، هوش و توانایی های تحصیلی دانش آموزان طراحی می شوند.

کسب نمره قبولی در این امتحانات به دانش آموزان، امکان دسترسی به این مدارس را می دهد. در ادامه به بررسی لیست این مدارس، آدرس تیزهوشان کاشان دخترانه و پسرانه و شرایط ورود به آن ها می پردازیم. خبری نو به عنوان یک موسسه مشاوره تحصیلی حرفه ای و متخصص که به دانش آموزان بسیاری در رسیدن به قله های موفقیت کمک می کند، همراه شما خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

لیست مدارس تیزهوشان کاشان

لیست مدارس تیزهوشان کاشان

در لیست مدارس سمپاد ایران، مدارس سمپاد کاشان جایگاه ویژه ای دارند. این مدارس با دارا بودن مربیان متخصص و متبحر، آموزش حرفه ای را ارائه می دهند. همچنین دانش آموزان این مدارس توانسته اند، در سطح کشوری مقامات علمی بسیاری کسب کنند. به طور کلی، در این شهر دو مدرسه برای پسران و دو مدرسه برای دختران وجود دارند که بین دو دوره متوسطه تقسیم می شوند. آدرس مدارس سمپاد کاشان به شرح زیر است:

آدرس  مدارس تیزهوشان کاشان
دوره نام مدرسه تلفن آدرس
اول تیزهوشان فرزانگان(شهید ترکان فر)(دخترانه) (031) 55571120 – 55571122 کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، کوی مالک اشتر
دبیرستان دوره اول پسرانه تیزهوشان حاج احمد سینائیان و پسران کاشان (031) 55243300 – 55232200 خیابان شمس آبادی، کوچه سرباز 12
دوم تیزهوشان فرزانگان امین(دخترانه ) (031) 55427744 – 03155427755 کاشان، فاز 2، ناجی آباد، بالاتر از چهارراه ورزشگاه، دبیرستان فرزانگان (غروری)
دبیرستان دوره دوم پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی کاشان (031) 55571050 – 55541050 کاشان، خیابان شهید بهشتی، خیابان زیارتی، کوچه ضیافت

سایت مدارس سمپاد کاشان

مدارس تیزهوشان کاشان برای رفاه حال دانش آموزان و والدین آنها تصمیم به راه اندازی و سایت این مدارس گرفته اند که یکی از بهترین امکانات مدارس تیزهوشان در کاشان شناخته می شود. به طور کلی، سایت مدارس سمپاد کاشان عبارتند از:

سایت  مدارس تیزهوشان کاشان
دوره نام مدرسه آدرس سایت
اول تیزهوشان فرزانگان(شهید ترکان فر)(دخترانه)
دبیرستان دوره اول پسرانه تیزهوشان حاج احمد سینائیان و پسران کاشان https://www.sipad.ir/
دوم تیزهوشان فرزانگان امین(دخترانه ) http://www.dfarzanegank.ir/
دبیرستان دوره دوم پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی کاشان http://www.beheshtikasch.ir/

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان کاشان

برای اطلاع از شرایط کامل ثبت نام در مدارس سمپاد کاشان، باید دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان کاشان را دانلود و بررسی کنید. این دفترچه شرایط لازم جهت شرکت در آزمون و قبولی در مدرسه را ارائه می دهد. این دفترچه برای هر دو گروه متقاضیان دوره متوسطه اول و دوم، یکسان است.

دانش آموزان متقاضی برای قبولی در دوره اول باید نمرات عالی را در تمام دروس در نیمسال دوم پایه پنجم و ششم کسب کنند. البته اگر دانش آموزان، تنها در یک رشته نمرات خوب و در سایر رشته ها نمرات خیلی خوب کسب نمایند، همچنان فرصت دارند که به این مدارس مراجعه کنند.

علاوه بر آن، اصلی ترین شرایط ثبت نام در آزمون ورودی پایۀ دهم در مدارس تیزهوشان اشتغال به تحصیل در پایۀ نهم است. ضمن اینکه پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری بین دو گروه از دانش آموزان زیر انجام می شود:

  • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
  • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

اما دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.

هزینه ثبت نام مدارس سمپاد کاشان

لیست مدارس تیزهوشان کاشان

برای ثبت نام در مدارس سمپاد کاشان باید شهریه تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را پرداخت کرد. مقدار این هزینه ها سالانه تغییر می کند؛ اما معمولا در محدوده زیر قرار می گیرد.

شهریه مدارس تیزهوشان
حداکثر مبلغ شهریه حداقل مبلغ شهریه مقطع تحصیلی
9 میلیون تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوره متوسطه اول
14 میلیون تومان ۶ میلیون تومان دوره متوسطه دوم

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان کاشان

دفترچه راهنماي ثبت نام و شرکت در آزمون هاي ورودي، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی   my.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. مشخصات مدارس استعدادهاي درخشان سراسر کشور، هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل دانش آموزان در خصوص این موضوع مسئولیتی ندارند.

دانش آموزان طبق روال هر سال، برای شرکت در مدارس سمپاد کاشان، در زمانی حدود ده روز برای ثبت نام در سایت فرصت دارند.

کارت ورود به جلسه  شامل نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردي، عكس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه، هفت روز قبل از تاریخ برگزاری تا روز برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبتنام به نشانی my.medu.ir   در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.


سایت ثبت نام مدارس سمپاد کاشان

برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان کاشان و کسب اطلاعات بیش تر در این حوزه، لازم است به سایت my.medu.ir مراجعه کنید. مقامات آموزش و پرورش بر این سیستم نظارت می کنند که در آن تمام امور دانش آموزی و تحصیلی رسیدگی می شوند. شایان ذکر است که پلتفرم های دیگری مانند پادا و همگام نیز گاها برای این منظور معرفی می شوند که دیگر فعال نیستند. در نتیجه امکان ثبت نام در این مدارس از طریق آن پلتفرم ها وجود ندارد. سازمان آموزش و پرورش کشور در حال حاضر از یک سیستم یکپارچه پشتیبانی می کند که تمام امور تحصیلی و دانش آموزی در آن قابل انجام هستند.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان کاشان

برای ثبت نام در مدارس سمپاد کاشان بعد از ورود به سایت my.medu.ir، با وارد کردن کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی، وارد پرتال دانش آموزی شوید.

لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن 1

حال روی گزینه آزمون سمپاد کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن 2

روی آیکون ثبت نام کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن 3

فرم نام نویسی را با اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایید و روی دکمه دریافت رسید کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن 4

کد رهگیری را دریافت و تا زمان تکمیل ثبت نام نگهداری کنید. برای ثبت نام در سامانه مدارس سمپاد کاشان، باید مبلغ مشخص شده در دفترچه ثبت نام را بپردازید.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد کاشان

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان کاشان به طور سالانه تغییر می کند و توسط این مدارس اعلام می شود. معمولا این ظرفیت بین 40 تا 60 نفر برای دوره متوسطه اول و حدودا 30 تا 50 نفر برای دوره متوسطه دوم متغیر است. ظرفیت هر مدرسه به صورت جداگانه و براساس معیارهای مختلفی ارزیابی می شود. از آن جایی که در این شهر برای هر دوره تنها یک مدرسه وجود دارد، دانش آموزان تنها یک فرصت برای ورود به این مدارس دارند. در طی مراحل ثبت نام، دانش آموزان بر اساس نمرات سال قبل و نمره قبولی کسب شده در آزمون، اولویت بندی می شوند.


منابع آزمون مدارس تیزهوشان کاشان

منابع امتحانی آزمون مدارس سمپاد کاشان در هر دو دوره امتحانی متفاوت هستند. در دوره متوسطه اول، سوالات خارج از کتاب های درسی تهیه می شوند. آن ها عمدتا شامل سؤالات آزمون هوش هستند. از این رو، متقاضیان برای موفقیت باید صرفا به توانایی های فکری خود متکی باشند.

در مقابل، دوره دوم علاوه بر سوالات تحلیلی، شامل سؤالات تحصیلی است که بر اساس محتوای کتاب های درسی پایه هشتم و نهم طراحی می شوند. با مطالعه این منابع، داوطلبان می توانند در آزمون، موفق شوند.

نمونه سوالات مدارس سمپاد کاشان

لیست مدارس تیزهوشان کاشان

برای امتحان دوره اول متوسطه، طراحان در درجه اول بر سوالاتی تمرکز می کنند که شامل تکمیل دنباله های عددی، پیش بینی موقعیت بعدی اشکال، درک اجسام سه بعدی و هندسی و موارد دیگر هستند. این سوالات ابعاد مختلف هوش دانش آموز را می سنجند.

دوره دوم این آزمون شامل مطالبی از دروس پایه نهم و هشتم است که به دو بخش توانایی تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شوند. در بخش سوالات تحلیلی، افراد موظف­ هستند قبل از پاسخ به سوالات مرتبط، متن خاصی را مطالعه و تجزیه و تحلیل کنند.

بخش استعداد تحصیلی دربرگیرنده دروسی مانند قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی است. برای پاسخ گویی مؤثر به سوالات این بخش، داوطلبان باید کتاب های درسی مربوطه خود را به طور کامل مطالعه کنند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان کاشان متوسطه اول

اگر مایل به ورود به مقطع متوسطه اول در مدارس تیزهوشان کاشان هستید، ثبت نام در سایت الزامی است. با کسب نمره رضایت بخش و حفظ عملکرد تحصیلی عالی، پذیرش در این مدارس مجاز می شود. مراحل ثبت نام در این آموزشگاه ها در سایت My.medu.ir انجام می شوند. برای ثبت نام در مدارس سمپاد کاشان باید وارد سایت شوید.

پس از تکمیل ثبت نام و قبولی در آزمون، نوبت به ثبت نام در مدرسه می رسد. لیست افراد قبول شده در مدارس سمپاد کاشان در اختیار مسئولین مدارس قرار می گیرد. لذا شما باید به این مدارس مراجعه کنید و با ارائه مدارک شناسایی و ریز نمرات سال های گذشته، اقدام به ثبت نام نمایید. در این بخش پرداخت شهریه مقرر مدرسه الزامی است. همچنین در صورت دور بودن مسیر می توانید، برای رزرو خوابگاه نیز درخواست دهید. هزینه خوابگاه به طور جداگانه محاسبه می شود.


ثبت نام مدارس سمپاد کاشان ششم به هفتم

برای اطمینان از قبولی در مدارس سمپاد کاشان برای سال تحصیلی هفتم، دانش آموزان باید مراحل ذکر شده در عنوان قبل را دنبال کنند. پایه های هفتم تا نهم در واقع همان دوره متوسطه اول محسوب می شوند. دانش آموزانی که در پایه ششم به نمرات خوبی دست یابند، می توانند برای ثبت نام در این مدارس برای پایه هفتم اقدام کنند. همچنین در صورت حفظ سطح عالی تحصیلی می توانند، بدون نیاز به ثبت نام مجدد، تا پایه نهم به تحصیل ادامه دهند.


ثبت نام مدارس سمپاد کاشان متوسطه دوم

دانش آموزانی که در دوره اول متوسطه معدل بالای 19 کسب کرده اند، برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان کاشان مجاز هستند. موفقیت در آزمون نه تنها مستلزم داشتن مهارت های تحلیلی قوی، بلکه درک جامع از مطالب درسی تحت پوشش در پایه های هشتم و نهم است. ثبت نام را می توان با دسترسی به وب سایت انجام داد. پس از تکمیل ثبت نام و موفقیت آمیز بودن آزمون، مرحله بعدی، ثبت نام در مدرسه است.

لیست افراد پذیرفته شده در مدارس سمپاد کاشان با مدیریت آموزشگاه به اشتراک گذاشته می شود. در نتیجه، شما ملزم به مراجعه به این مدارس و تکمیل مراحل ثبت نام با ارائه مدارک شناسایی و ریز نمرات سال گذشته هستید. پرداخت شهریه مدارس در این مرحله الزامی است.


ثبت نام مدارس تیزهوشان کاشان نهم به دهم

دانش آموزانی که مایل به پذیرش در مدارس سمپاد کاشان در پایه دهم هستند، باید پس از پایان سال تحصیلی نهم ثبت نام خود را انجام دهند. مراحل ثبت نام پایه دهم مشابه دوره دوم متوسطه است. دانش آموزان پس از قبولی در آزمون و احراز شرایط لازم، می توانند از پایه دهم تا دوازدهم در این مدارس ادامه تحصیل دهند.


آزمون ورودی مدارس سمپاد کاشان

لیست مدارس تیزهوشان کاشان

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با هدف پرورش مهارت و خلاقیت دانش آموزان تیزهوش و مبتکر، هر ساله آزمون مدارس سمپاد کاشان را برگزار می کند. برای قبولی در این مدارس، گذراندن موفقیت آمیز آزمون ورودی سمپاد و داشتن مدارک تحصیلی ضروری است. این آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان کاشان در مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار می شوند و راه را برای پذیرش دانش آموزان آینده در پایه های هفتم و دهم، هموار می کنند.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد کاشان

مدارس تیزهوشان که به دلیل برتری برجسته خود در زمینه های علمی و آموزشی مشهور هستند، شرایط دشواری برای پذیرش دانش آموزان دارند. دانشجویان برای تثبیت جایگاه خود در این موسسات، نیازمند راهنمایی و دریافت مشاوره از سوی متخصصین هستند. با توجه به این نیاز، خبری نو به عنوان یک شرکت مشاوره آموزشی برتر، با ارائه خدمات درجه یک، به دانش آموزان و والدین در مسیر پذیرش در مدارس تیزهوشان کمک می کند. طیف گسترده خدمات ما شامل موارد زیر است:

  1. ارائه راهنمایی های متناسب و مشاوره تخصصی تحصیلی، با هدف کمک به دانش آموزان در جهت یابی مؤثر سفر تحصیلی خود
  2. آمادگی دقیق و برنامه ریزی استراتژیک برای ارتقای عملکرد در آزمون و در نتیجه بهینه سازی شانس قبولی در مدارس تیزهوشان کاشان
  3. کمک مؤثر در سراسر فرآیند ثبت نام، مطالعه و آزمون

اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد کاشان

علاقه مندان به دریافت نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کاشان می توانند به سایت my.medu.ir مراجعه کنند. با وارد کردن مشخصات فردی، می توانید، نتایج آزمون را مشاهده کنید. نمره قبولی لازم برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان کاشان، به نسبت هر مدرسه متفاوت است و توسط خود مدرسه اعلام می شود.


جمع بندی

علی رغم دشواری پذیرش در مدارس تیزهوشان کاشان، این امر یک تجربه فوق العاده ثمربخش است. پیوستن به این مدارس، نه تنها شما را با گروه فوق العاده ای از افراد با استعداد آشنا می کند، بلکه شما را به مهارت های مورد نیاز برای شکل دهی آینده ای امیدوارکننده مجهز می نماید.

این مسیر به سوی موفقیت با کمک راهنمایی ها و مشاوره های ارزشمند ما تسهیل می شود. ما با ارائه راهنمایی های تحصیلی و تخصصی، مسیر دانش آموزان را هموار می کنیم. اگر به جزئیات بیش تری نیاز دارید، با با شماره 9099071613 تماس بگیرید.


سوالات متداول

· آیا مدارس تیزهوشان کاشان خوابگاه دارند؟

بله؛ این مدارس خوابگاه دارند.

· برای موفقیت در آزمون دوره اول که منبع مشخصی ندارد، چه کنیم؟

می توانید، تست های سال های پیش و کتاب های کمک آموزشی تخصصی این آزمون ها را مطالعه کنید. برای کسب مشاوره در این زمینه، با شماره تلفن 9099071613 تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان کاشان + آدرس و تلفن

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی