جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68701

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن

در این مقاله، جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان پاکدشت برای دانش آموزانی که از سطح تحصیل بالاتری برخوردار هستند، راه اندازی شده است. با عزم سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، شاهد راه اندازی مدارسی تحت عنوان مدارس تیزهوشان و یا مدارس استعدادهای درخشان در تمامی استان های کشور از جمله تهران و شهرستان‌ های آن هستیم. مدارس تیزهوشان با توجه به برخورداری از معلمان باسابقه و همینطور دسترسی به امکانات آموزشی بهتر، بستر مناسبی را برای رشد و پیشرفت دانش آموزان مستعد فراهم می‌کنند.

علاقه مندان به تحصیل در مدارس سمپاد پاکدشت باید برای ورود به این مدارس، در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت کنند و موفق به کسب رتبه قبولی شوند تا مجاز به ثبت نام نهایی در این مدارس گردند. آزمون تیزهوشان برای ورود به مدارس سمپاد در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن

با توجه به امکانات آموزشی مناسب در مدارس تیزهوشان که در جهت افزایش کیفیت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان در این مدارس مهیا است، بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس هستند. اگر ساکن پاکدشت استان تهران هستید، در ادامه این مقاله از خبرینو، با ما همراه شوید تا ضمن آشنایی با اسامی و آدرس مدارس تیزهوشان پاکدشت، با شرایط ورود به این مدارس نیز آشنا شویم.

لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت

مدارس سمپاد ایران به عنوان مدارس برتری شناخته می‌ شوند که در این مدارس دانش آموزان مستعد تحصیل می کنند. برای فراهم شرایط تحصیل باکیفیت در مدارس تیزهوشان پاکدشت در این مدارس امکانات به خصوصی فراهم است.

از جمله امکاناتی که در مدارس تیزهوشان پاکدشت فراهم است، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در مدارس تیزهوشان با هدف ارتقاء کیفیت آموزشی و تحصیلی دانش آموزان، کلاس های درسی فراتر از حد کتاب های درسی دانش آموزان برگزار می‌ شود. اینگونه دانش آموزان با مطالبی فراتر از کتاب درسی خود آشنا می‌ شوند و دید عمیق تری نسبت به مطالب پیدا می کنند.
 • در کنار کتاب های درسی دانش آموزان، از کتاب های مکمل درسی نیز استفاده می شود.این موضوع منجر به بالاتر رفتن درک و تسلط دانش آموزان از مطالب درسی می‌شود.
 • اغلب مدارس تیزهوشان پاکدشت مجهز به کتابخانه هستند. دانش آموزان از طریق این کتابخانه ها می توانند به منابع علمی، کتاب های مکمل درسی، کتاب های روانشناسی، کتاب های نجوم و … دسترسی داشته باشند.
 • با هدف آموزش بهتر به دانش آموزان، در مدارس تیزهوشان آزمایشگاه های مجهز نیز راه اندازی شده است. وجود آزمایشگاه مجهز در مدارس، به یادگیری بهتر مطالب زیست، شیمی و فیزیک کمک می کند.
 • مشاوران ویژه در مدارس تیزهوشان برای راهنمایی آن ها در موقعیت‌های نامناسب و سخت برای مقابله با استرس و یا برنامه ریزی تحصیلی و … حضور دارند.

دانش آموزانی که موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان شوند، می‌ توانند از تمامی امکانات مدارس سمپاد در جهت پیشرفت خود استفاده کنند. اینگونه شانس بالاتری را برای ورود به دانشگاه های معتبر در کشور دارند.

مدارس تیزهوشان در سراسر کشور تاسیس شده‌ اند و با هدف ایجاد بستری مناسب برای تحصیل دانش آموزان با استعداد، هر ساله نیز به تعداد این مدارس اضافه می شود. اگر ساکن شهر پاکدشت هستید، لازم است که مدارس سمپادی که در این محدوده از تهران وجود دارند را بشناسید تا در نزدیک ترین مدرسه به محل زندگی خود ثبت نام کنید. توصیه می کنیم که مدارس سمپاد در نزدیکی محل زندگی خود را انتخاب کنید؛ چراکه این مدارس تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به پذیرفته شدگان را ندارند.آدرس مدارس تیزهوشان پاکدشت

در فرآیند ثبت نام در آزمون تیزهوشان، بسیار مهم است که شما از لیست مدارس سمپاد پاکدشت اطلاع داشته باشید. در نهایت نیز باید از میان اسامی مدارس تیزهوشان، سه انتخاب در نزدیکی محل زندگی خود داشته باشید و اسامی آن را در فرم ثبت نام وارد کنید.

فرآیند ثبت نام در مدارس تیزهوشان بدون توجه به آدرس محل زندگی دانش آموزان انجام می‌ شود. بهتر است متقاضیان با اطلاع از نشانی این مدارس، نزدیک ترین مدرسه به محل زندگی خود را انتخاب کنند.

مدارس تیزهوشان پاکدشت شامل مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه در مقاطع متوسطه اول و دوم را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. برای اطلاع از شهریه این مدارس می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.

نام مدرسه دخترانه پسرانه آدرس
مدرسه تیزهوشان جابر بن حیان دوره اول + پاکدشت، مامازند، جنب اداره اوقاف و امور خیریه، روبروی شورای حل اختلاف
تیزهوشان سید رضی دوره دوم + پاکدشت، خیابان شاهد، خیابان شهید حسینی، پلاک 23
مدرسه تیزهوشان فرزانگان شیخ مفید دوره اول + پاکدشت، میدان قوهه، خیابان کربلا، خیابان فضیلت
مدرسه تیزهوشان فرزانگان شیخ مفید دوره دوم + پاکدشت، میدان قوهه، خیابان کربلا، خیابان فضیلت

سایت مدارس سمپاد پاکدشت

دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس سمپاد هستند، باید ابتدا به صورت اینترنتی در سایت مدارس تیزهوشان سمپاد، ثبت نام اولیه خود را انجام دهند. ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در دو بازه زمانی جداگانه و از طریق سایت های مجزا انجام می شود.

در سال های گذشته، متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، باید در بازه زمانی که از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می شد، فرآیند ثبت نام اینترنتی خود را از سایت ” hoosh.medu.ir” تکمیل می کردند. همینطور دانش آموزان متقاضی آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز باید به سایت “azmoon.medu.ir” مراجعه نموده و روند ثبت نام اینترنتی خود را در این آزمون پشت سر می گذاشتند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 1

در حال حاضر ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت از طریق سامانه مای مدیو ” my.medu.ir ” انجام می شود. برای ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم، شما باید اطلاعاتی شامل “کد ملی” و “رمز عبور” خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید وارد سامانه شوید.


شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت

با توجه به اینکه مدارس سمپاد دارای سطح آموزشی بالایی هستند، شرایط ثبت نام در این مدارس متفاوت از شرایط ثبت نام در مدارس عادی است. دانش آموزان متقاضی ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم، باید از شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان پاکدشت اطلاع داشته باشند و در صورتی که واجدالشرایط بودند، اقدام به تکمیل روند نام نویسی در آزمون ورود به مدارس سمپاد نمایند.

دانش آموزان متقاضی ورود به پایه ششم مدارس سمپاد پاکدشت، باید دارای شرایط زیر باشند:

 • اولین شرط ثبت نام در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم، داشتن ملیت ایرانی است. (ثبت نام دانش آموزان غیرایرانی تحت شرایط خاصی امکان پذیر است.)
 • دانش آموزان باید در تمامی دروس عمومی و اختصاصی پایه پنجم و ششم، امتیاز خیلی خوب را به دست آورنده باشند.
 • دانش آموزانی که در یکی از دروس پایه پنجم و ششم امتیاز خوب را به دست آورده‌ اند اما امتیاز دیگر دروس آن ها خیلی خوب است، مجاز به ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم هستند.

دانش آموزان متقاضی ورود به پایه دهم مدارس سمپاد پاکدشت، باید دارای شرایط زیر باشند:

 • تابعیت ایرانی یکی از شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای ورود به مدارس سمپاد پاکدشت است.
 • متقاضیان آزمون تیزهوشان نهم به دهم، باید در مقطع نهم مشغول به تحصیل باشند.
 • معدل مقطع قبلی دانش آموزان باید حداقل 19 باشد.

هزینه ثبت نام مدارس سمپاد پاکدشت

هزینه ابتدایی که متقاضیان باید برای ثبت نام در مدارس سمپاد پاکدشت پرداخت کنند. البته این هزینه ممکن است هر سال، کمی افزایش پیدا کند. پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی و پس از تکمیل فرم ثبت نام صورت می گیرد. با توجه به اینکه این مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نمی شود، پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و اطمینان از اینکه دارای شرایط لازم هستید، جهت ثبت نام و پرداخت هزینه اقدام کنید.

مدارس تیزهوشان در سراسر کشور به صورت شهریه پرداز هستند. میزان شهریه در مدارس تیزهوشان پاکدشت با توجه به فاکتورهای مختلفی شامل میزان امکانات آموزشی مدرسه، معاملان و اساتید مدرسه، تعداد کلاس های فوق برنامه و آموزشی و … متغیر است.

والدینی که پیرامون هزینه ثبت نام و شهریه مدارس تیزهوشان سوال دارند، می توانند به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید و از طریق مدیر مدرسه از میزان شهریه ای که باید پرداخت کنند، مطلع گردند.

به منظور راهنمایی شما والدین گرامی و دانش آموزان عزیز علاقه مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان پاکدشت ، در ادامه جدولی را آورده ایم که در آن میزان شهریه مدارس سمپاد پاکدشت به صورت تقریبی درج شده است.

مقطع تحصیلی حداقل میزان شهریه حداکثر میزان شهریه
متوسطه اول ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 9 میلیون تومان
متوسطه دوم ۶ میلیون تومان 14 میلیون تومان

لازم است اشاره کنیم که با هدف ترغیب دانش آموزان با استعداد، امکان ثبت نام و تحصیل رایگاه برای دانش آموزانی که در دهک 1 تا 4 قرار دارند و در آزمون تیزهوشان نمره قبولی را کسب کرده‌ اند، وجود دارد.


بیشتر بدانید: دریافت کارنامه نتایج آزمون تیزهوشانجدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 2

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان پاکدشت

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت کنند، باید در زمانبندی که از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان اعلام می گردد، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

معمولا چند ماه قبل از آغاز مهلت ثبت نام در آزمون تیزهوشان، زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت مشخص می شود. هر ساله این رویه در فرودین ماه انجام می شود.

توصیه می کنیم با اطلاع از زمان دقیق، ثبت نام خود را به موقع انجام دهید. خارج از بازه زمانی اعلامی برای ثبت نام، امکان تکمیل فرم اینترنتی وجود ندارد.


سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت

اشاره کوتاهی کردیم که متقاضیان ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت، باید ابتدا به سایت ثبت نام مدارس سمپاد مراجعه کنند و اطلاعات خواسته شده در آن را تکمیل نمایند.

متقاضیانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم را دارند، باید در بازه زمانی تعیین شده به سایت ” my.medu.ir ” مراجعه کنند.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت

کسانی که تاکنون به سایت my.medu.ir مراجعه نکرده‌ اند، می توانند از راهنمای تصویری که در ادامه آورده‌‌ ایم، برای تکمیل روند ثبت نام اینترنتی در مدارس تیزهوشان استفاده کنند. راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت مرحله به مرحله آورده شده است.

 • ابتدا به سامانه خدمات الکترونیک آموزش و پرورشیا سایت مای مدیو با آدرس الکترونیکی “medu.ir” مراجعه کنید.
 • اطلاعات خواسته شده شامل “کد ملی”،”شش رقم سریال شناسنامه” و در نهایت کد امنیتی را وارد نمایید.
  جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 3
 • اطلاعیه نمایش داده شده را ببندید و سپس بر روی گزینه “بستن” کلیک کنید.
  جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 4
 • در قسمت پایین صفحه، بر روی گزینه “آزمون سمپاد” کلیک نمایید.
 • برای ورود به بخش ثبت نام، بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
 • فرم ثبت نام را با اطلاعات خواسته شده تکمیل کنید و در نهایت بر روی گزینه “دریافت رسید” کیک نمایید.
  جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 5
 • در پایان کد رهگیری که در اختیار شما قرار می گیرد را دریافت کنید و سعی کنید آن را تا پایان فرآیند اعلام نتایج این آزمون نزد خود نگه دارد.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد پاکدشت

در حالت کلی ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان پاکدشت مطابق با نیازهای مدرسه تعیین می گردد و البته محدود است. به طوری که هر یک از مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه که در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم، دارای ظرفیت تقریبی بین 30 الی 50 نفر هستند.

بنابراین از میان متقاضیان متعددی که برای مدارس تیزهوشان وجود دارد، فقط این تعداد محدود، موفق به تحصیل در مدارس تیزهوشان می شوند. همین موضوع زمینه ایجاد رقابت شدید در میان متقاضیان را فراهم کرده است.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 6

منابع آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت

از اصلی ترین سوالات متقاضیان مدارس تیزهوشان، این است که چه منابعی را برای موفقیت در آزمون تیزهوشان مطالعه کنیم. با توجه به اهمیت این موضوع در این قسمت سعی داریم منابع آزمون مدارس تیزهوشان را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

دانش آموزان متقاضی مقطع نهم باید دقت داشته باشند که 50 درصد از سوالات این آزمون سوالات استعداد تحلیلی و 50 درصد از آن شامل سوالات استعداد تحصیلی است. برای تسلط بر بخش استعداد تحصیلی، متقاضیان باید کتاب های درسی خود را مطالعه کنند. ضمن اینکه می توانند از کتاب های کمک آموزشی نیز برای تسلط بر تست زنی بهره ببرند. برای تسلط بر حل سوالات استعداد تحلیلی توصیه می کنیم منابع زیر را تهیه و مطالعه کنید:

 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم سری IQ از انتشارات گاج
 • کتاب 1500 تست استعداد تحلیلی تیزهوشان نهم از انتشارات مهر و ماه
 • هوش و استعداد تحلیلی نهم تیزهوشان خیلی سبز
 • هوش و استعداد تحلیلی نهم مرشد مبتکران
 • هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم کاهه

دانش آموزان متقاضی آزمون ششم به هفتم جهت ورود به مدارس تیزهوشان پاکدشت، توجه داشته باشند که رویه برگزاری این آزمون با سال های قبل متفاوت است. به طوری که محتوای این آزمون شامل سه دسته سوالات هوش، استعداد و خلاقیت است. برای تسلط بر پاسخگویی به این سوالات، می توانید کتاب های زیر را تهیه کنید.

 • سنجش iQ هوش و استعداد ششم گاج
 • هوش فرازمینی ET انتشارات گامی تا فرزانگان
 • کتاب هوش جامع نیترو پویش اندیشه خوارزمی
 • کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم انتشارات مهروماه
 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم دبستان انتشارات مرشد مبتکران
 • هوش و خلاقیت ریاضی ششم انتشارات مبتکران
 • هوش مالتیپل ششم به هفتم خیلی سبز
 • کتاب هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم انتشارات کاهه

نمونه سوالات مدارس سمپاد پاکدشت

توصیه می کنیم برای آشنایی با سبک طراحی سوالات آزمون تیزهوشان، حتما سعی کنید به سراغ نمونه سوالات آزمون تیزهوشان در سال های گذشته بروید.

اینگونه می توانید با سبک طراحی سوالات و میزان سختی و یا آسانی آن ها آشنا شوید. همینطور می توانید به صورت یک آزمون شبیه ساز به نمونه سوالاتی که از سال های گذشته در اختیار دارید، پاسخ دهید تا از میزان تسلط خود بر مباحث مطلع شوید.


آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پاکدشت

برای ورود به مدارس تیزهوشان پاکدشت، متقاضیان باید در یک آزمون هماهنگ کشوری که هر ساله برگزار می شود، شرکت کنند. نحوه ثبت نام در این آزمون را در همین مقاله توضیح داده‌ ایم.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان پاکدشت + آدرس و تلفن 7

آزمون ورود به مدارس سمپاد، یک آزمون به سوالات چهار گزینه ای است. دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع دهم مدارس تیزهوشان باید به سوالاتی که از دروس عمومی و اختصاصی و همینطور استعداد تحلیلی طرح می شود، پاسخ دهند. این در حالی است که دانش آموزان متقاضی مقطع هفتم مدارس تیزهوشان فقط باید به سوالات استعداد تحلیلی پاسخ دهند.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد پاکدشت

ثبت نام در مدارس تیزهوشان نیازمند تلاش و کوشش همه جانبه و مستمر از سوی دانش آموزان متقاضی تحصیل در این مدارس است. در حقیقت سوالات آزمون تیزهوشان، سوالات چالش برانگیزی هستند که فقط دانش آموزان با استعداد و یا اصطلاحا تیزهوش می توانند به آن ها پاسخ دهند.

بنابراین با توجه به رقابتی بودن این آزمون وجود تقاضای زیاد برای آن، توصیه می‌کنیم حتما از مشاوران آگاه و افراد باتجربه، مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد پاکدشت را دریافت کنید. اینگونه با پیروی از یک برنامه مشخص می توانید آمادگی خود را برای شرکت در این آزمون بالا ببرید. با دریافت مشاوره فردی و تحصیلی، شما می توانید وضعیت تحصیلی خود را بهتر کنید و با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون حاضر شوید.

دریافت مشاوره از یک مشاور خوب، ضمن افزایش شانس قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت، با مزیت‌هایی شامل کاهش استرس و اضطراب در هنگام مطالعه و یا در زمان آزمون، پیشرفت تحصیلی، اطلاع از راهکارهای کاربردی برای مواجه به مشکلات تحصیلی و … نیز همراه است. در هر مرحله که دچار تردید شدید، می توانید از یک مشاوره آگاه و با تجربه کمک بگیرید. برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی میتوانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان پاکدشت

اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد پاکدشت، معمولا پس از یک بازه زمانی چند ماهه پس از برگزاری این آزمون از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می شود.

بر اساس رویه سال های گذشته، نتایج آزمون سمپاد پاکدشت به صورت همزمان با نتایج آزمون تیزهوشان در سراسر کشور، در مرداد ماه و از طریق سایت my.medu.ir اعلام می شود. دانش آموزان با در اختیار داشتن اطلاعاتی شامل “کد ملی” و “شماره سریال شناسنامه” می توانند از طریق سایت نامبرده از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردند.


 سوالات متداول

 • ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت چگونه انجام می شود؟

متقاضیان تحصیل در مدارس تیزهوشان ابتدا باید به صورت اینترنتی، از طریق سایت my.medu.ir در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند.

 • زمان ثبت نام در مدارس سمپاد پاکدشت، چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام معمولا از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان اعلام می شود. این بازه زمانی معمولا در فروردین است.

 • برای قبولی در مدارس سمپاد پاکدشت در مقطع دهم، متقاضیان باید چه منابعی را مطالعه کنند؟

بررسی سوالات آزمون تیزهوشان در سال های گذشته در کنار مطالعه کتاب های درسی و کتاب های سوالات استعداد تحلیلی، بهترین منابع برای قبولی در مدارس سمپاد پاکدشت هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان پاکدشت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی