جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68692

لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه+ آدرس و شماره تلفن

لیست مدارس تیزهوشان فیروز کوه

در این مقاله لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه را به همراه لیست آدرس و شماره تلفن جدید در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان فیروزکوه از طریق آزمون ورود، پذیرش دانش آموز در مقاطع متوسطه اول و دوم دارند.

مدارس تیزهوشان فیروزکوه، مدارسی هستند که برای پرورش و آموزش دانش‌آموزان برتر در مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم تأسیس شده‌اند. مدارس سمپاد فیروزکوه علاوه‌بر آموزش‌های رسمی، خدمات و برنامه‌های آموزشی و پرورشی متنوعی را نیز ارائه می‌دهند، بنابراین دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند، به‌دلیل برخورداری از توانمندی‌های علمی و ذهنی بالا، فرصت‌های شغلی مناسبی را در آینده در اختیار خواهند داشت. به‌علاوه این دانش‌آموزان می‌توانند در رشته‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های برتر کشور تحصیل کرده و در مشاغل مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و مدیریتی مشغول به کار شوند.

همچنین لازم به ذکر است مدارس تیزهوشان فیروزکوه جزئی از مدارس سمپاد ایران است که با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان دانش‌آموزان در سراسر کشور تأسیس شده‌ و این مدارس با ارائه شرایط و امکانات ویژه، به دانش‌آموزان فرصتی برای رشد و پیشرفت تحصیلی می‌دهد.

 • آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های ریاضی، علوم تجربی، فناوری اطلاعات و زبان‌های خارجی
 • برگزاری اردوهای علمی و آموزشی
 • برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی
 • ارائه خدمات مشاوره‌ای و هدایت تحصیلی

همچنین در حال حاضر، لیست مدارس تیزهوشان سمپاد شامل دو مدرسه دخترانه و پسرانه در شهرستان فیروزکوه است که این مدارس در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم فعالیت می‌کنند. لازم به ذکر است این مدارس ازجمله مدارس برتر کشور هستند که با بهره‌گیری از معلمان متخصص و باتجربه، برنامه‌های آموزشی ویژه‌ای را برای دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهند.

لیست مدارس تیزهوشان فیروز کوه

فیروزکوه شهری کوچک در استان تهران است که با وجود جمعیت کم، مهد استعدادهای درخشان بسیاری از دانش‌آموزان شده است. در این بین، مدارس سمپاد فیروزکوه برنامه‌های آموزشی مختلفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه را آورده ایم.

برای اطلاعات بیشتر درباره مدارس تیزهوشان فیروزکوه و آدرس آن‌ها، می‌توانید از لیست و آدرس مدارس که در جدول زیر آورده شده استفاده کنید. درواقع این لیست برای دانش‌آموزان و والدین بسیار مهم است تا بتوانند در صورت تمایل در این مدارس ثبت نام کنند.

دوره نام مدرسه
مدارس ششم به هفتم تیزهوشان پسرانه ابن سینا فیروزکوه
مدارس نهم به دهم تیزهوشان پسرانه مدرسه‌ای یافت نشد
مدارس ششم به هفتم تیزهوشان دخترانه فرزانگان فیروزکوه
مدارس نهم به دهم تیزهوشان دخترانه مدرسه‌ای یافت نشد

سایت مدارس تیزهوشان فیروز کوه

سایت مدارس تیزهوشان فیروزکوه، سایت my.medu.ir است. این سایت دولتی بوده و توسط وزارت آموزش و پرورش اداره می‌شود. همچنین تمامی مراحل ثبت نام در آزمون تیزهوشان از طریق این سایت انجام می‌شود. امکانات سایت، عبارتند از:

 • امکان ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان
 • امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون
 • امکان اعلام نتایج آزمون
 • امکان مشاهده سوالات آزمون
 • امکان مشاهده پاسخنامه آزمون

لیست مدارس تیزهوشان فیروز کوه

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه

شرایط ثبت نام مدارس سمپاد فیروزکوه به شرح زیر است:

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد

 • دانش‌آموز باید تابعیت ایران را داشته باشد.
 • دانش‌آموز باید دارای سلامت جسمانی و روانی باشد.
 • دانش‌آموز باید حداکثر معدل 19 در پایه پنجم ابتدایی را داشته باشد.
 • دانش‌آموز باید در آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کند و نمره قبولی را کسب کند.

(احتمال تغییر در شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروزکوه وجود دارد، ما سعی می کنیم این مقاله را به روزرسانی کنیم، می توانید جهت کسب اطلاعات جدید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایید)

مدارک لازم برای ثبت نام در مدارس سمپاد

 • کارت ملی دانش‌آموز
 • شناسنامه دانش‌آموز
 • گواهینامه پایان تحصیلات پایه پنجم یا هشتم ابتدایی
 • گواهینامه تحصیلی سال تحصیلی جاری
 • کارنامه تحصیلی سال تحصیلی گذشته
 • تصویر مدرک مربوط به معدل کل
 • مدارک مربوط به سلامت جسمانی و روانی

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه هنوز به طور قطعی اعلام نشده است. درواقع شهریه مدارس سمپاد فیروز کوه در سراسر کشور با توجه به عوامل مختلفی ازجمله امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده در مدرسه مورد نظر، منطقه جغرافیایی و بضاعت مالی مردم آن محل متفاوت است، بنابراین نمی‌توان مبلغ دقیقی برای هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه اعلام کرد.

با این‌حال، با توجه به شهریه مدارس سمپاد در سال تحصیلی گذشته، می‌توان تخمین زد که هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه در حدود 3 تا 5 میلیون تومان باشد. البته این مبلغ تنها هزینه ثبت نام است و هزینه‌های دیگری مانند هزینه کتاب، بیمه، اردوها و غیره نیز به این مبلغ اضافه می‌شود.

در حال حاضر تنها راه اطلاع از هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه، مراجعه به سایت سمپاد است. به محض اعلام هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه، این اطلاعات در سایت منتشر خواهد شد.

در ادامه عوامل موثر در تعیین هزینه ثبت نام مدارس سمپاد را بررسی خواهیم کرد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکانات آموزشی و رفاهی: مدارس تیزهوشان با توجه به امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده به دانش‌آموزان، شهریه متفاوتی را دریافت می‌کنند. به‌عنوان مثال مدارس با امکانات آموزشی و رفاهی بیشتر، شهریه بیشتری را دریافت می‌کنند.
 • منطقه جغرافیایی: هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان در مناطق شهری معمولاً بیشتر از مناطق روستایی است.
 • بضاعت مالی مردم: مدارس سمپاد با توجه به بضاعت مالی مردم منطقه، شهریه متفاوتی را دریافت می‌کنند. به‌عنوان مثال، مدارس تیزهوشان در مناطقی با بضاعت مالی پایین شهریه کمتری را دریافت می‌کنند.

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان فیروز کوه

مدارس تیزهوشان فیروزکوه

با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون تیزهوشان  هنوز مشخص نشده است، زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروزکوه نیز مشخص نیست. اما طبق روال سال‌های گذشته، ثبت نام آزمون تیزهوشان معمولاً در فروردین ماه آغاز می شود. همچنین برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان، دانش‌آموزان باید به سایت مربوطه مراجعه کنند و مراحل ثبت نام را به‌صورت اینترنتی انجام دهند. لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون سمپاد به‌صورت اینترنتی و غیرحضوری است و هیچ ثبت نام حضوری انجام نمی‌شود.

کارت ورود به جلسه (شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردي، عكس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه)، هفت روز قبل از تاریخ برگزاري تا روز برگزاري آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

داوطلبان باید به این موضوع توجه داشته باشند که شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است. ضمن اینکه، هرگونه تغییر احتمالی در زمان و ساعت برگزاري آزمون از طریق مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و سازمان ملی پرورش استعدادهاي درخشان، اعلام خواهد شد. برای همین دانش آموزان باید به اطلاعیه های صادر شده توجه داشته باشند.

سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه

سایت ثبت نام مدارس سمپاد فیروزکوه، سایت my.medu.ir است که دانش‌آموزان باید به سایت مراجعه کنند و مراحل زیر را انجام دهند:

 • ورود به سایت: دانش‌آموزان باید با وارد کردن اطلاعات کاربری خود (کد ملی و رمز عبور) وارد سایت شوند. درصورتی‌که دانش‌آموز هنوز حساب کاربری ندارد، باید در سایت ثبت نام کند.
 • انتخاب آزمون: دانش‌آموزان باید آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنند. برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ششم به هفتم وجود دارد و برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم وجود دارد.
 • وارد کردن اطلاعات شخصی: دانش‌آموزان باید اطلاعات شخصی خود را به‌صورت دقیق و کامل وارد کنند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، معدل کل و اطلاعات تماس می‌شود.
 • پرداخت هزینه ثبت نام: دانش‌آموزان باید هزینه ثبت نام را به‌صورت اینترنتی پرداخت کنند.
 • دریافت کارت ورود به جلسه: پس از تکمیل مراحل ثبت نام، دانش‌آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه آزمون را از طریق همین سایت دریافت کنند. کارت ورود به جلسه آزمون حاوی اطلاعات مهمی مانند نام و نام خانوادگی دانش آموز، شماره داوطلبی، تاریخ و محل برگزاری آزمون، و زمان و محل تحویل کارت ورود به جلسه است.

همچنین در ادامه به برخی از نکات مهم در مورد ثبت نام در آزمون سمپاد اشاره می‌کنیم:

 • دانش آموزان باید به دقت اطلاعات شخصی خود را وارد کنند، لذا هرگونه اشتباه در اطلاعات شخصی می‌تواند منجربه حذف نام دانش‌آموز از لیست شرکت کنندگان در آزمون شود.
 • دانش‌آموزان باید هزینه ثبت نام را به‌صورت کامل پرداخت کنند. در صورت عدم پرداخت هزینه، نام دانش آموز از لیست شرکت کنندگان در آزمون حذف خواهد شد.

در نهایت در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در مورد زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان، می‌توانید با مشاوران تحصیلی خبرینو تماس بگیرید.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه

در این راهنمای تصویری، نحوه ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروز کوه به‌صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است.

برای شروع ثبت نام، ابتدا به سایت medu.ir مراجعه کنید.

لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه+ آدرس و شماره تلفن 1

اگر قبلاً در سایت ثبت نام کرده‌اید، با وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود وارد حساب کاربری خود شوید. درصورتی‌که هنوز حساب کاربری ندارید، می‌توانید در سایت ثبت نام کنید.

در این مرحله، باید آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ششم به هفتم وجود دارد. برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم وجود دارد.

لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه+ آدرس و شماره تلفن 2

در این مرحله، باید اطلاعات شخصی خود را به‌صورت دقیق و کامل وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، معدل کل، و اطلاعات تماس می‌شود.

پس از واردکردن اطلاعات شخصی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه+ آدرس و شماره تلفن 3

پس از پرداخت هزینه، کد پیگیری برای شما صادر می‌شود.

لیست مدارس تیزهوشان فیروزکوه+ آدرس و شماره تلفن 4

کارت ورود به جلسه آزمون سمپاد معمولاً یک ماه قبل از برگزاری آزمون منتشر می‌شود.


ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان فیروز کوه

ظرفیت پذیرش دبیرستان هاي دوره اول و دوم استعدادهاي درخشان در هر شهرستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش، بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با بررسی و تأیید نهایی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین شده است که در هنگام ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام، به اطلاع داوطلبان می رسد.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان فیروزکوه هنوز مشخص نشده است. اما طبق روال سال‌های گذشته، ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان فیروزکوه در مقطع ابتدایی (ششم به هفتم) حدود 40 الی 60 نفر و در مقطع متوسطه اول (نهم به دهم) حدود 30 الی 50 نفر است.

همچنین برای پذیرش در مدارس سمپاد فیروزکوه، دانش‌آموزان باید در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت کنند. این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود. در مرحله اول، دانش‌آموزان باید به سوالات هوش و استعداد تحصیلی پاسخ دهند. در مرحله دوم، دانش آموزان باید به سوالات آزمون‌های تحلیلی و تحصیلی پاسخ دهند.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان دبیرستان های دوره هاي اول و دوم استعدادهاي درخشان، بر اساس ظرفیت پذیرش تعیین شده براي هر مدرسه، در سامانه بارگذاري و اعلام می شود.منابع آزمون مدارس تیزهوشان فیروز کوه

منابع آزمون مدارس سمپاد فیروز کوه، شامل کتاب‌های درسی پایه‌های تحصیلی مورد نظر، کتاب‌های کمک درسی و آزمون‌های آزمایشی است که در ادامه در بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • کتاب‌های درسی: کتاب‌های درسی پایه‌های تحصیلی مورد نظر، مهم‌ترین منبع برای آمادگی در آزمون مدارس تیزهوشان است. دانش آموزان باید این کتاب‌ها را به خوبی مطالعه کنند و تمرینات آن‌ها را حل کنند.
 • کتاب‌های کمک درسی: کتاب‌های کمک درسی می‌توانند به دانش‌آموزان در یادگیری عمیق‌تر مطالب درسی و آشنایی با سوالات آزمونی کمک کنند. دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه این کتاب‌ها، نقاط ضعف خود را شناسایی و بر آن‌ها غلبه کنند.
 • آزمون‌های آزمایشی: آزمون‌های آزمایشی می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا آمادگی خود را برای آزمون واقعی بسنجند و نقاط ضعف خود را شناسایی کنند. دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در آزمون‌های آزمایشی سمپاد، تجربه آزمون دادن را کسب کنند و با نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون آشنا شوند.

 

نمونه سوالات مدارس تیزهوشان فیروز کوه

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروزکوه به‌صورت هماهنگ کشوری برگزار می‌شود و سوالات آن توسط سازمان ملی طراحی می‌شود. سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به شیوۀ چهارگزینه اي و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. براي سوالات بدون پاسخ، نمره اي در نظر گرفته نمی شود. ضمن اینکه، چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد.

کلیه سوالات آزمون در دوره دوم، بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «ا ستعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یك عدد بین100،000 و 33٬333- تعیین می شود.

این سوالات در قالب تستی و تشریحی در دو بخش استعداد تحلیلی و توانایی علمی طرح می‌شوند.

 • بخش استعداد تحلیلی: سوالات بخش استعداد تحلیلی به‌منظور سنجش توانایی منطقی و استدلالی دانش‌آموزان طراحی می‌شوند. این سوالات شامل سوالات ریاضی، هوش، هندسه، منطق و سایر سوالات مرتبط با تفکر انتقادی است.
 • بخش توانایی علمی: سوالات بخش توانایی علمی به‌منظور سنجش دانش و مهارت‌های علمی دانش‌آموزان در دروس پایه طراحی می‌شوند. این سوالات شامل سوالات ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان انگلیسی است.

در این راستا در ادامه، چند نمونه سوالات مدارس سمپاد فیروزکوه را ذکر کرده‌ایم که عبارت‌اند از:

ریاضی

 1. یک ظرف حاوی 100 لیتر آب است. اگر 10 لیتر آب از آن خارج شود، چه درصدی از آب ظرف خالی شده است؟
 2. یک مکعب به ضلع 10 سانتی‌متر داریم. حجم این مکعب چقدر است؟
 3. یک رستوران در هر روز 200 پرس غذا می‌فروشد. اگر این رستوران در یک سال 365 روز باز باشد، در کل چند پرس غذا می‌فروشد؟

هوش

 1. یک جمله را به دو جمله تبدیل کنید تا مفهوم آن تغییر کند.
 2. یک شیء را نام ببرید که به دو صورت می‌توان آن را خواند.
 3. یک عدد سه رقمی را نام ببرید که اگر رقم‌های آن را به ترتیب معکوس کنیم، حاصل 1000 کمتر از عدد اصلی باشد.

هندسه

 1. یک مستطیل به ابعاد 10 سانتی‌متر در 20 سانتی‌متر داریم. مساحت این مستطیل چقدر است؟
 2. یک دایره به شعاع 5 سانتی‌متر داریم. محیط این دایره چقدر است؟
 3. یک مثلث قائم‌الزاویه داریم که ضلع عمودی آن 10 سانتی‌متر و ضلع قائم آن 15 سانتی‌متر است. طول قاعده این مثلث چقدر است؟

علوم تجربی

 1. علت خشک‌شدن برگ‌ها در فصل پاییز چیست؟
 2. چرا هوا در تابستان گرم‌تر از زمستان است؟
 3. چرا آب دریا شور است؟

علوم انسانی

 1. تعریف فرهنگ چیست؟
 2. عوامل موثر بر شکل‌گیری شخصیت چیست؟
 3. انواع سبک‌های یادگیری کدامند؟

ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه ششم به هفتم

جهت ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه ششم به هفتم باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنید که ثبت نام این آزمون به‌صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان (سمپاد) به نشانی my.medu.ir انجام می‌شود. دانش‌آموزان باید در آزمون ورودی مدارس سمپاد نمره قبولی کسب کنند تا بتوانند در این مدارس پذیرفته شوند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه متوسطه دوم

مدارس تیزهوشان فیروزکوه

جهت ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه برای مقطع متوسطه دوم در سال تحصیلی دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل، باید در آزمون ورودی مدارس سمپاد شرکت کنند. همچنین برای ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان فیروز کوه، دانش‌آموزان باید به سایت سمپاد مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را به‌صورت اینترنتی انجام دهند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه نهم به دهم

ثبت نام مدارس تیزهوشان فیروز کوه نهم به دهم سمپاد، فرصتی است برای دانش‌آموزان با استعداد برای تحصیل در مدارسی با سطح علمی بالاتر و امکانات آموزشی و رفاهی بهتر. بنابراین دانش‌آموزانی که قصد ثبت‌نام در این آزمون را دارند، باید شرایط و مدارک لازم را فراهم کنند و در زمان مقرر ثبت نام کنند.

همچنین ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و برای ثبت نام، دانش‌آموز باید به سایت سمپاد به نشانی my.medu.ir مراجعه کند. دانش‌اموزان توجه داشته باشند برای موفقیت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، لازم است از منابع معتبر و استاندارد استفاده کنند و به‌طور مداوم تمرین و تکرار داشته باشند تا بتوانند در آزمون سمپاد موفق شوند.

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروز کوه

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروزکوه، آزمونی است که دانش‌آموزان پایه مدارس دولتی و غیردولتی می‌توانند در آن شرکت کنند. در واقع این آزمون هر ساله در تاریخ‌های تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود.

علاوه‌بر آن دانش‌آموزانی که در این آزمون قبول شوند، به تحصیل در مدارس سمپاد فیروز کوه می‌پردازند. این مدارس از امکانات و تجهیزات آموزشی و پرورشی ویژه‌ای برخوردار هستند و دانش‌آموزان در این مدارس با برنامه درسی متفاوت و فشرده‌تری نسبت به مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

همچنین پس از برگزاری آزمون ورودی، دانش‌آموزانی که نمره قبولی را کسب کرده باشند، به مصاحبه دعوت می‌شوند. در مصاحبه دانش‌آموزان از نظر هوش، استعداد تحصیلی، انگیزه و علاقه‌مندی به تحصیل در مدارس تیزهوشان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد فیروز کوه

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد فیروز کوه به خدمات مشاوره‌ای برای کمک به داوطلبان آزمون مدارس سمپاد اشاره دارد که این خدمات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • اطلاع‌رسانی در مورد آزمون سمپاد از جمله نحوه ثبت‌نام، زمان برگزاری آزمون و بودجه‌بندی سوالات
 • برنامه‌ریزی درسی برای داوطلبان، با توجه به نقاط قوت و ضعف آن‌ها
 • آموزش تکنیک‌های تست‌زنی
 • ارائه مشاوره‌های روان‌شناختی برای کاهش استرس داوطلبان

همچنین در ادامه به برخی از مزایای استفاده از مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد اشاره می‌کنیم که شامل موارد زیر است:

 • آگاهی از شرایط و روند برگزاری آزمون
 • برنامه‌ریزی درسی متناسب با توانایی‌های داوطلب
 • آموزش تکنیک‌های تست‌زنی موثر
 • کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس داوطلب

در نهایت اگر شما نیز قصد دارید در آزمون مدارس سمپاد فیروز کوه شرکت کنید، استفاده از مشاوره قبولی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد و با استفاده از این خدمات، می‌توانید شانس قبولی خود را در این آزمون افزایش دهید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فیروز کوه

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی در نیمه اول مرداد ماه و به‌صورت همزمان در سراسر کشور منتشر خواهد شد.

همچنین داوطلبان می‌توانند جهت مشاهده و دریافت نتایج خود به سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند. برای مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فیروزکوه، داوطلبان می‌بایست کد ملی و شماره شناسنامه خود را وارد نمایند.

لازم به ذکر است نتایج آزمون مدارس سمپاد به‌صورت استانی منتشر می‌شود و در این نتایج، نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، نام مدرسه پذیرفته شده و تراز قبولی دانش‌آموزان اعلام خواهد شد. در آخر داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته شده‌اند، می‌بایست جهت ثثب‌نام قطعی خود به مدرسه پذیرفته شده مراجعه نمایند و در صورت عدم مراجعه، داوطلبان پذیرفته شده جهت ثبت نام قطعی، قبولی آن‌ها لغو خواهد شد.

سوالات متداول

نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروز کوه چگونه است؟

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروز کوه به‌صورت کتبی برگزار می‌شود که این آزمون شامل سوالات هوش، استعداد تحصیلی و خلاقیت است.

نحوه مشاهده نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فیروز کوه چگونه است؟

داوطلبان می‌توانند جهت مشاهده و دریافت نتایج خود به سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام قطعی در مدارس تیزهوشان فیروز کوه چگونه است؟

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته شده‌اند، می بایست جهت ثبت نام قطعی خود به مدرسه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی