جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68700

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام

فسا شهری با قدمت و فرهنگ غنی در جنوب ایران است که این شهر، مهد پرورش استعدادهای درخشان بسیاری بوده است. در این بین مدارس تیزهوشان فسا، با هدف شناسایی و پرورش این استعدادها در مقاطع تحصیلی مختلف فعالیت می‌کنند.

دانش‌آموزانی که در مدارس سمپاد فسا تحصیل می‌کنند، فرصتی طلایی برای آینده خود کسب می‌کنند. به‌علاوه این دانش‌آموزان، با بهره‌گیری از امکانات و آموزش‌های ویژه این مدارس، می‌توانند به جایگاه‌های علمی و اجتماعی برجسته‌ای دست یابند.

همچنین مدارس تیزهوشان یا همان مدارس سمپاد، از جمله مدارسی هستند که شرایط خاص و ویژه‌ای برای پذیرش دانش‌آموزان خود دارند و با ارائه امکانات و برنامه‌های آموزشی ویژه، تلاش می‌کنند تا استعدادهای درخشان را شناسایی و پرورش دهند.

لیست مدارس تیزهوشان فسا

لیست مدارس تیزهوشان فسا، شامل مدارسی است که در مقطع تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم، اقدام به پذیرش دانش‌آموزان می‌کنند و این مدارس، در فهرست لیست مدارس سمپاد ایران نیز قرار دارند.

در واقع لیست مدارس سمپاد فسا، شامل مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه است که شامل:

 • مدرسه تیزهوشان پسرانه ابن سینا فسا
 • مدرسه تیزهوشان دخترانه فرزانگان فسا
 • مدرسه استعداد های درخشان فرزانگان

همچنین دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در مدارس سمپاد فسا می‌توانند با مراجعه به سایت سمپاد ایران به نشانی my.medu.ir در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 1

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان فسا، دانش‌آموزان باید به سایت اینترنتی اداره آموزش و پرورش فسا مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را به‌صورت اینترنتی انجام دهند. پس از ثبت نام اینترنتی، دانش‌آموزان باید کارت ورود به جلسه آزمون را از سایت دریافت کرده و در روز آزمون به همراه خود داشته باشند. آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فسا به‌صورت کتبی و چند گزینه‌ای برگزار می‌شود و نتایج آزمون ورودی، حدود یک هفته پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. همچنین دانش‌آموزانی که نمره قبولی را کسب کنند، می‌توانند در مدارس سمپاد فسا ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان فسا، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • سن دانش‌آموز در زمان ثبت نام باید 12 سال تمام باشد.
 • دانش‌آموز باید در آزمون ورودی مدارس سمپاد شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کند.
 • دانش‌آموز باید معدل کتبی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی خود را حداقل 19 داشته باشد.
 • دانش‌آموز باید دارای معدل کل دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی خود حداقل 19 باشد.

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا، یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه والدین و دانش‌آموزان قرار دارد. به‌طور کلی این هزینه در سال تحصیلی 1403-1402، مبلغ 100 هزار تومان تعیین شده است. البته این مبلغ تقریبی بوده و لازم است جهت استعلام دقیق هزینه ثبت نام مدارس سمپاد، به سایت رسمی مراجعه فرمایید.

همچنین قابل ذکر است دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند، شانس بیشتری برای موفقیت در تحصیلات دانشگاهی و شغلی دارند، بنابراین هزینه ثبت نام این مدارس سرمایه‌گذاری برای آینده آن‌ها محسوب می‌شود.

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان فسا

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا، یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه والدین و دانش‌آموزان قرار دارد، لذا زمان ثبت نام مدارس سمپاد فسا، فرصتی طلایی برای دانش‌آموزانی است که قصد تحصیل در این مدارس را دارند، بنابراین والدین و دانش‌آموزان باید از این فرصت استفاده کنند و زودتر از موعد مقرر برای ثبت نام اقدام کنند. اما چرا باید زودتر ثبت نام کرد؟

ثبت نام زود هنگام در مدارس سمپاد فسا، مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطمینان از پذیرش در آزمون: ثبت نام زودهنگام به دانش‌آموزان این فرصت را می‌دهد تا در زمان کافی برای آزمون آماده شوند و شانس قبولی خود را افزایش دهند.
 • انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه: به دانش‌آموزان این فرصت را می‌دهد تا رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
 • کسب امتیاز ویژه: در آخر ثبت نام زودهنگام امتیاز ویژه‌ای برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا

برای آشنایی با ثبت نام در مدارس تیزهوشان فسا با راهنمای تصویری ما همراه باشید.

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 2

مرحله یک: ورود به سایت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 3

مرحله دو: در قسمت ورود، باید اطلاعات شخصی دانش آموز را وارد کنید. این اطلاعات، شامل انتخاب نقش، انتخاب تابعیت، کد ملی دانش آموز و شماره سریال شناسنامه است. بعد از وارد کردن اطلاعات کد امنیتی را وارد کرده و دکمه ورود را بزنید.

مرحله سوم: در قسمت ثبت نام و دریافت گواهی ها، به آیکون آزمون سمپاد وارد شوید.

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 4

مرحله چهارم: در این مرحله روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا مراحل ثبت نام آغاز شود و فایل دفترچه راهنما هم در اختیار شما قرار داده می شود.

مرحله پنجم: فرم های مربوط به ثبت نام، شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی را به طور کامل پر کنید.

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 5

مرحله ششم: با پرداخت هزینه ثبت نام مراحل به پایان می رسند. بعد از پایان ثبت نام، کد رهگیری در اختیار شما قرار داده می شود. تنها در صورتی که ثبت نام موفقیت آمیز باشد، کد رهگیری برای شما صادر می گردد.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان فسا

پذیرش دانش آموزان شرکت کننده در آزمون، براي ورود به دبیرستان هاي دوره اول و دوم استعدادهاي درخشان صرفاً در اولویت هاي انتخابی دانش آموز و بر اساس رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودي خواهد بود.  پذیرش داوطلبان دوره دوم متوسطه صرفاً براساس رشته انتخابی صورت می پذیرد و در صورت عدم قبولی در رشته انتخابی، امكان اعلام قبولی در سایر رشته ها وجود ندارد.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان فسا، هر ساله به‌صورت محدود تعیین می‌شود و این امر، چالشی برای دانش‌آموزانی است که قصد تحصیل در این مدارس را دارند. همچنین عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد فسا موثر هستند که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد دانش‌آموزان متقاضی
 • تعداد مدارس تیزهوشان در شهرستان فسا
 • ظرفیت کلاس‌های آموزشی مدارس تیزهوشان

اما به طور معمول، ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد در شهر فسا در دوره متوسطه اول حدود 40 تا 60 نفر است. در دوره متوسطه دوم نیز حدود 30 تا 50 نفر انتخاب می شوند. اما به‌طور قطع نمی‌توان ظرفبت پذیرش مدارس سمپاد فسا را شرح داد و لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت رسمی سمپاد مراجعه کنید یا با کارشناسان خبرینو تماس بگیرید.

منابع آزمون مدارس تیزهوشان فسا

آزمون مدارس تیزهوشان، یکی از مهم‌ترین مراحل برای پذیرش در این مدارس است که سوالات این آزمون، از دروس پایه ششم و نهم ابتدایی انتخاب می‌شوند.

برای موفقیت در آزمون مدارس سمپاد فسا، دانش‌آموزان باید از منابع معتبر و با کیفیت استفاده کنند که این منابع، باید شامل سوالات متنوع و چالش برانگیز باشند تا دانش‌آموزان بتوانند مهارت‌های خود را به خوبی تقویت کنند.

به‌طور کلی منابع آزمون مدارس سمپاد فسا، به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که شامل:

 • منابع رسمی: این منابع توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) منتشر می‌شوند.
 • منابع غیررسمی: این منابع توسط انتشارات‌های مختلف منتشر می‌شوند.

منابع رسمی آزمون درواقع شامل سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته است که این منابع، بهترین منبع برای آشنایی با سبک سوالات آزمون تیزهوشان هستند. در مقابل منابع غیررسمی آزمون مدارس سمپاد فسا، شامل کتاب‌های کمک آموزشی و جزوات آموزشی هستند که این منابع، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را در دروس مختلف تقویت کنند.

نمونه سوالات مدارس تیزهوشان فسا

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 6

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به صورت چهارگزینه اي و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. براي سوالات بدون پاسخ، نمره اي درنظر گرفته نمی شود. ضمن اینکه، چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد.

همچنین کلیه سوالات آزمون در دوره دوم، بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یك عدد بین100،000 و 33٬333- تعیین می شود.

ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا متوسطه اول

دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی که قصد تحصیل در مدارس تیزهوشان فسا را دارند، باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. این آزمون به‌صورت سراسری برگزار می‌شود و سوالات آن، از دروس پایه ششم ابتدایی انتخاب می‌شوند. در رابطه با ثبت نام مدارس سمپاد فسا متوسطه اول، معمولاً در فروردین ماه در وب‌سایت my.medu.ir انجام می‌شود.

همچنین برای ثبت نام در مدارس سمپاد فسا متوسطه اول، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • سن کمتر از 12 سال تمام در زمان ثبت نام
 • داشتن معدل کتبی 19 در پایه ششم ابتدایی
 • قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان

ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا ششم به هفتم، فرصتی طلایی برای دانش‌آموزانی است که قصد دارند استعدادهای خود را شکوفا کنند. درکل دانش‌آموزانی که در این مدارس تحصیل می‌کنند می‌توانند با تلاش و پشتکار، آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند. همچنین ثبت نام مدارس سمپاد فسا ششم به هفتم، معمولاً در بازه زمانی اواخر فروردین ماه تا اواخر اردیبهشت ماه انجام می‌شود.

همچنین برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان فسا ششم به هفتم، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • سن کمتر از 12 سال تمام در زمان ثبت نام
 • داشتن معدل کتبی 19 در پایه ششم ابتدایی
 • قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان

در آخر دانش‌آموزان متقاضی، می‌توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا نهم به دهم

ثبت نام مدارس تیزهوشان فسا نهم به دهم از طریق سایت سمپاد انجام می‌شود و این ثبت نام از تاریخ 15 تا 22 تیرماه 1401 انجام خواهد شد. همچنین برای ثبت نام دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانش‌آموز باید در پایه نهم ابتدایی مشغول به تحصیل باشد.
 • دانش‌آموز باید معدل کتبی سال‌های هفتم، هشتم و نهم خود را حداقل 19 داشته باشد.
 • دانش‌آموز باید در آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کند و نمره قبولی را کسب کند.

همچنین دانش‌آموزانی که در آزمون ورودی تیزهوشان فسا نهم به دهم قبول شوند، می‌توانند در یکی از مدارس سمپاد پسرانه یا دخترانه فسا مشغول به تحصیل شوند.

شهریه مدارس سمپاد فسا

لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام 7

مدارس تیزهوشان میزان شهریه مشخصی برای دانش آموزان در نظر گرفته اند. مبلغ این شهریه توسط سازمان سمپاد مشخص می شود. مدارس تیزهوشان به دلیل مخارج بالایی که دارند، مبلغ شهریه را از دانش آموزان دریافت کرده و این مبلغ برای آموزش بهتر دانش آموز، هزینه می شود. میزان شهریه با توجه به موقعیت جغرافیایی مدرسه و توانایی مالی منطقه می تواند، متفاوت باشد. در جدول زیر، مبالغ به صورت میانگین محاسبه شده و در اختیار شما قرار داده شده است.

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره اول ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 9 میلیون تومان
دوره دوم ۶ میلیون تومان 14 میلیون تومان

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فسا

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، یکی از مهم‌ترین مراحل برای پذیرش در این مدارس است که آزمون سمپاد در دو بخش برگزار می‌شود:

 • بخش استعداد تحلیلی: این بخش شامل 100 سوال در 90 دقیقه است که سوالات آن از دروس هوش، زبان، ریاضی و علوم تجربی انتخاب می‌شوند.
 • بخش استعداد تحصیلی: این بخش شامل 100 سوال در 90 دقیقه است و سوالات این بخش از دروس ریاضی، علوم تجربی، علوم اجتماعی و زبان فارسی انتخاب می‌شوند.

همچنین سوالات آزمون ورودی مدارس سمپاد فسا، نسبت به سوالات امتحانات نهایی ابتدایی دشوارتر هستند، بنابراین دانش‌آموزان باید برای موفقیت در این آزمون به خوبی آماده شوند.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد فسا

قبولی در آزمون مدارس سمپاد فسا، آرزوی بسیاری از دانش‌آموزان است، با این حال این آزمون دشوار است و دانش‌آموزان باید برای موفقیت در آن به خوبی آماده شوند. از‌این‌رو در ادامه نکاتی برای مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد فسا ارائه شده است که عبارت‌اند از:

 • هدف گذاری مشخص: اولین قدم برای موفقیت در هر آزمونی، هدف گذاری مشخص است. درواقع دانش‌آموزان باید هدف خود را از شرکت در آزمون مدارس سمپاد مشخص کنند. آیا قصد دارند در رشته ریاضی، علوم تجربی یا زبان تحصیل کنند؟ آیا قصد دارند در مدارس تیزهوشان شهرستان فسا یا مدارس سمپاد استان فارس تحصیل کنند؟
 • برنامه‌ریزی دقیق: پس از مشخص شدن هدف، دانش‌آموزان باید برنامه‌ریزی دقیقی برای موفقیت در آزمون داشته باشند که این برنامه‌ریزی باید شامل موارد زیر باشد:
 1. مرور کامل دروس
 2. حل تست‌های آموزشی
 3. استراحت کافی
 4. تغذیه مناسب
 • استفاده از منابع معتبر: برای موفقیت در آزمون مدارس سمپاد فسا، دانش‌آموزان باید از منابع معتبر استفاده کنند. این منابع باید شامل سوالات متنوع و چالش برانگیز باشند تا دانش‌آموزان بتوانند مهارت‌های خود را در پاسخگویی به سوالات آزمون تقویت کنند.
 • مشاوره با متخصصان: مشاوره با متخصصان می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا در مسیر موفقیت قرار بگیرند. همچنین مشاوران می‌توانند به دانش‌آموزان در موارد زیر کمک کنند:
 1. بررسی شرایط دانش‌آموز
 2. ارائه برنامه‌ریزی مناسب
 3. بررسی نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز
 • تلاش و پشتکار: مهم‌ترین عامل موفقیت در آزمون مدارس سمپاد فسا، تلاش و پشتکار است و دانش‌آموزان باید با تلاش و پشتکار برای این آزمون آماده شوند.

در نهایت با دانش‌آموزان می‌توانند رعایت نکات فوق همراه با مشاوره از کارشناسان خبرینو، شانس قبولی خود را در آزمون مدارس سمپاد فسا افزایش دهند.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فسا

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فسا، برای دانش‌آموزان و والدین آن‌ها، یک اتفاق مهم و هیجان انگیز است. دانش‌آموزانی که در این آزمون قبول می‌شوند، می‌توانند در مدارس سمپاد فسا تحصیل کنند و از امکانات و برنامه‌های آموزشی ویژه این مدارس بهره‌مند شوند.

همچنین نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فسا، از طریق سایت my.medu.ir اعلام می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند با واردکردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود، نتایج آزمون را مشاهده کنند. همچنین نتایج آزمون مدارس سمپاد فسا، معمولاً در بازه زمانی اواخر مرداد ماه اعلام می‌شود.


سوالات متداول

نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فسا چگونه است؟

آزمون ورودی مدارس سمپاد فسا، به‌صورت کتبی و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود. زمان برگزاری آزمون نیز معمولاً در اواخر اردیبهشت ماه است.

دانش‌آموزانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان قبول نمی‌شوند، چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

می‌توانند در سال بعد دوباره در آزمون شرکت کنند یا در مدارس عادی تحصیل کنند و در کنکور شرکت کنند. همچنین می‌توانند در مدارس غیرانتفاعی و مدارس استعدادهای درخشان غیردولتی نیز ثبت نام کنند.

چه چیزی باعث می‌شود یک دانش‌آموز در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان قبول شود؟

تنها با سه چیز می‌توان در آزمون موفق شد و آن استعداد، تلاش و مشاوره خوباست.


به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان فسا + شرایط و هزینه ثبت نام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی