جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان سراب

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68676

لیست مدارس تیزهوشان سراب + آدرس و شماره تلفن (جدید)

در این مقاله لیست مدارس تیزهوشان سراب را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان سراب از دبیرانی متعهد و با دانش بالا برای آموزش دانش آموزان، استفاده می کنند. این معلمان می توانند، دروس مختلف را در بالاترین سطح، به محصلان آموزش دهند و آنها را برای ورود به مقاطع بالاتر، آماده کنند.

آزمون تیزهوشان، همه ساله در ابتدای ورود دانش آموزان به کلاس هفتم و دهم، برگزار می شود. در واقع دانش آموزان برای آغاز دوره متوسطه اول و دوم خود با شرکت در آزمون تیزهوشان می توانند، در مدارس سمپاد ثبت نام کنند. آزمون سمپاد به طور هماهنگ در تمام شهرها در سراسر کشور برگزار می شود. برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان سراب، حتماً باید در این آزمون شرکت کرده باشید.

سوالات این آزمون برای تعیین سطح هوش، خلاقیت و استعداد دانش آموزان طراحی می شود. دانش آموزانی که در سراب ساکن هستند، می توانند با شناخت مراکز تیزهوشان منطقه خود، راحت تر مدرسه مورد نظرشان را انتخاب کنند. علاوه بر این، دقت داشته باشید که در زمان انتخاب مدرسه، باید به میزان ظرفیت آن نیز، توجه داشته باشید. ظرفیت هر یک از این مدارس در دفترچه ثبت نام آزمون وجود دارد.

علاوه بر این دقت داشته باشید که برای ثبت نام در این مدارس، ملزم به پرداخت شهریه هستید. شهریه این مدارس به صورت سالیانه از والدین اخذ می شود. میزان شهریه برای دانش آموزان هر دوره تحصیلی متفاوت است. اگر می خواهید، بیشتر با مدارس سمپاد سراب آشنا شوید، این مقاله از خبرینو را تا انتها بخوانید.

لیست مدارس تیزهوشان سراب

شهر سراب یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است. در این شهر، مراکز آموزشی مختلفی وجود دارد. یکی از این مراکز آموزشی در لیست مدارس سمپاد ایران، مدارس تیزهوشان این شهر هستند. این مراکز از امکانات بسیار بالایی برخوردارند و سطح علمی دانش آموزان را به میزان زیادی افزایش می دهند. افرادی که قصد ثبت نام در مدارس سمپاد سراب را دارند، می توانند با شناخت مدرسه تیزهوشان سراب و محل آن ها، راحت تر دست به انتخاب بزنند. در ادامه لیست مدارس تیزهوشان سراب را آورده ایم.

دوره نام مدرسه
دوم مدرسه تیزهوشان پسرانه ابن سینا سراب
اول مدرسه تیزهوشان دخترانه فرزانگان سراب
دوم تیزهوشان دخترانه فرزانگان

 برای اطلاع از میزان شهریه و شرایط ثبت نام این مدارس می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه از طریق سیستم مشاور تلفنی راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.

Mghfv6621

  • آدرس مدارس سمپاد سراب

برای این که بتوانید، راحت تر با مدارس تیزهوشان در سراب آشنا شوید و بهترین مدرسه را انتخاب کنید، باید با آدرس آن ها نیز آشنا شوید. در جدول زیر، نام این مدارس به همراه آدرس آن ها آورده می شود.

نام مدرسه آدرس
مدرسه تیزهوشان پسرانه ابن سینا سراب سراب، بلوار شهید بهشتی، خیابان شهدا شمالی مدرسه تیزهوشان ابن سینا
مدرسه تیزهوشان دخترانه فرزانگان سراب نوبت اول سراب خیابان قدس جنوبی نرسیده به میدان تره بار
مدرسه تیزهوشان دخترانه فرزانگان سراب نوبت دوم بالاتر از شهرک گلها جنوب شرق زمینهای مسکن مهر

اغلب مدارس تیزهوشان سراب، وب سایت خصوصی ندارند و شما برای دریافت اطلاعات، باید به سایت اصلی مدارس تیزهوشان مراجعه کنید یا در روشی راحت تر با کارشناسان مجرب ما در خبرینو تماس بگیرید.

لیست مدارس تیزهوشان سراب

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب

اگر می خواهید، در مدرسه تیزهوشان در سراب ثبت نام کنید، باید از شرایط آن، با خبر باشید. آگاهی از شرایط هر مدرسه به شما کمک می کند تا مدارس را بر اساس وضعیت خود انتخاب کنید. در صورتی که نتوانید، شهریه پرداخت کنید یا زمان ثبت نام را از دست بدهید، قادر به حضور در این مدارس نیستید. در ادامه مهم ترین شرایط مربوط به ثبت نام را با هم بررسی می کنیم:

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب

ثبت نام در مدارس تیزهوشان شهر سراب، دارای هزینه های مختلفی است. شما در ابتدا ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام در آزمون می دهید. پس از آن، برای این که در مدرسه نام نویسی کنید، باید هزینه ای به عنوان شهریه پرداخت کنید. عوامل متعددی روی میزان شهریه تاثیر گذار هستند که از جمله آن، می توان به محل قرارگیری مدرسه، امکانات موجود در مرکز، توان مالی اولیای دانش آموزان، هوشمند یا عادی بودن مدرسه و… اشاره کرد.

میزان شهریه در دوره اول و دوم متفاوت است. اغلب دانش آموزانی که در دوره اول درس می خوانند، باید هزینه ای بسیار کم تری از محصلان دوره دوم، پرداخت کنند. در دوره اول، دانش آموزان باید مبلغ 3 تا 10 میلیون پرداخت کنند. همچنین میانگین قابل پرداخت برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه، حدود 6 تا 14 میلیون است. دقت داشته باشید که این مبلغ در ابتدای سال تحصیلی به طور کامل، از اولیای دانش آموز اخذ می شود.

زمان ثبت نام مدارس سمپاد سراب

آزمون مدارس تیزهوشان سراب به صورت هماهنگ، برای ورود به کلاس هفتم و دهم برگزار می شود. برای این که بتوانید در این آزمون شرکت کنید، باید به صورت آنلاین در زمان مشخص شده ثبت نام انجام دهید. معمولا برای ثبت نام در این آزمون می توانید در  فروردین ماه اقدام کنید. در صورتی که در آزمون تیزهوشان نمره قبولی کسب کنید، می توانید در مراکز آموزشی سراب ثبت نام نمایید.

سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب

تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل دانش آموزان در خصوص این موضوع مسئولیتی ندارند. برای این که بتوانید در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنید، باید از طریق وب سایت my.medu.ir اقدام کنید. شما می توانید از طریق این وب سایت، به راحتی به صورت آنلاین در آزمون نام نویسی کنید. چند روز پیش از برگزاری آزمون، باید کارت ورود به جلسه خود را از همین سامانه دریافت کنید. شما می توانید با استفاده از این وب سایت کارنامه، کلید سوالات و… را نیز مشاهده کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب

برای این که بهتر متوجه شوید، که چگونه می توانید در مدارس تیزهوشان سراب ثبت نام کنید، برای شما یک راهنمای تصویری تدارک دیده ایم. این راهنما به شما کمک می کند تا به راحت ترین روش ممکن در آزمون تیزهوشان نام نویسی نمایید. در اولین قدم، باید وارد سایت my.medu.ir شوید. سپس روی قسمت آزمون سمپاد کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان سراب + آدرس و شماره تلفن (جدید) 1

پس از این که روی آزمون سمپاد کلیک کردید، یک پنجره برای شما باز می شود، درون آن، روی ثبت نام کلیک کنید تا صفحه جدیدی به شما نمایش داده شود.

لیست مدارس تیزهوشان سراب + آدرس و شماره تلفن (جدید) 2

در مرحله بعد در صفحه جدید، باید اطلاعات شخصی و هویتی خود را در قسمت های مربوطه بنویسید. سعی کنید، اطلاعات را با دقت کامل تکمیل کنید تا در مراحل بعدی دچار دردسر نشوید.

لیست مدارس تیزهوشان سراب + آدرس و شماره تلفن (جدید) 3

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد سراب

در زمان انتخاب مدارس تیزهوشان سراب باید به ظرفیت آن ها نیز توجه داشته باشید. ظرفیت این مدارس در هر دوره متفاوت است و معمولا در دوره دوم متوسطه به علت ظرفیت کم تر مدارس، رقابت بسیار بیش تر است. زمانی که در حال ثبت نام هستید، می توانید، میزان ظرفیت هر مدرسه را مشاهده کنید و بر اساس آن، مرکز آموزش خود را انتخاب کنید. دوره اول متوسطه، معمولا تعداد دانش آموزان بیش تری را پذیرش می کنند و فرزند شما برای ورود به این مدارس، راحت تر می شود.

ظرفیت در نظر گرفته شده برای پایه هفتم در مدارس تیزهوشان سراب حدود  40 تا 60 نفر است. ظرفیت پایین پذیرش این مدارس، به این علت است که بتوان، تنها دانش آموزان تیز هوش و مستعد را در مدرسه آموزش داد. در دوره متوسطه دوم نیز معمولا بین 30 تا 50 نفر پذیرش می شوند. شما می توانید به راحتی با به دست آوردن تراز پایین در این مدارس، نام نویسی کنید.

منابع آزمون مدارس تیزهوشان سراب

آزمون های تیزهوشان برای سنجش میزان هوش و استعداد دانش آموزان، انجام می شود. این آزمون ها شباهت چندانی به کتاب های درسی ندارند و بیش تر بر مبنای هوش فرد هستند. سوالات مختلف این آزمون بر مبنای سنجش هوش و خلاقیت دانش آموزان طراحی می شود. در دوره متوسطه اول معمولا سوالات برای آزمودن هوش، استعداد و خلاقیت افراد طراحی می شود. در دوره متوسطه دوم نیز، بیش تر سوالات قصد بررسی استعداد تحصیلی و تحلیلی دانش آموزان را دارند. همچنین شما می توانید، از طریق کتاب های کمک درسی و حل سوالات هوش، راحت تر در آزمون ورودی تیزهوشان قبول شوید.

لیست مدارس تیزهوشان سراب

نمونه سوالات مدارس سمپاد سراب

قبل از این که در آزمون تیزهوشان شرکت کنید، می توانید، نمونه سوالات مختلف را مورد بررسی قرار دهید. نمونه سوالات مختلفی برای این آزمون وجود دارد. شما می توانید از طریق وب سایت های مختلف یا کتاب های کمک درسی، نمونه سوالات مدارس سمپاد را حل کنید. این سوالات، اغلب دارای تحلیل و تشریح هستند و به شما کمک می کنند، سوالات مختلف را به بهترین شکل ممکن، متوجه شوید.

سعی کنید، تمام سوالات را با دقت بخوانید و هیچ سوالی را رد نکنید. خواندن سوالات و پاسخ به آن ها به شما کمک می کند تا قدرت تحلیلتان به میزان زیادی افزایش پیدا کند. علاوه بر این شما می توانید، از طریق نمونه سوالات مدارس تیزهوشان سراب، خود را برای آزمون آماده کنید.

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به شیوۀ چهارگزینه اي و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود.

کلیه سوالات آزمون در دوره دوم، بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است.

ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب متوسطه اول

میزان پذیرش در دوره متوسطه اول، بیش تر است و همین مسئله باعث می شود تا دانش آموزان، با آرامش بیش تری برای ثبت نام، اقدام کنند. علاوه بر آن شما می توانید با استفاده از دفترچه ثبت نام، میزان ظرفیت موجود مدرسه مورد نظرتان را بررسی کنید و با توجه به آن، در مرکز تیزهوشان، نام نویسی کنید.

توجه داشته باشید که ثبت نام در آزمون دوره اول متوسطه به صورت غیرحضوری و از طریق وب سایت است و شما می توانید به راحتی در آن، ثبت نام نمایید. شما می توانید، آدرس و مشخصات هر مدرسه را در گوگل جستجو کنید و اطلاعات آن را مشاهده کنید و بر اساس شرایط خود بهترین مدرسه را انتخاب نمایید. پس از انتخاب مدرسه باید به صورت حضوری ثبت نام کنید.

کارت ورود به جلسه (شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردي، عكس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه)، هفت روز قبل از تاریخ برگزاري تا روز برگزاري آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است هرگونه تغییر احتمالی در زمان و ساعت برگزاري آزمون از طریق مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و سازمان ملی پرورش استعدادهاي درخشان اعمال خواهد شد. برای همین دانش آموزان باید به اطلاعیه های صادر شده توجه کنند.

لیست مدارس تیزهوشان سراب

ثبت نام مدارس سمپاد سراب ششم به هفتم

اگر در مقطع ششم مشغول به تحصیل هستید و می خواهید در مدارس تیزهوشان درس بخوانید، باید در آزمون دوره متوسطه اول شرکت کنید. برای این که بتوانید در این آزمون شرکت نمایید، باید به وب سایت my.medu.ir  مراجعه کنید و از طریق این وب سایت، اطلاعات هویتی خود را ثبت کرده و برای آزمون آماده شوید. دقت داشته باشید که برای شرکت در این آزمون، باید هزینه ای برای ثبت نام پرداخت کنید. پس از ثبت نام می توانید با استفاده از کتاب های کمک درسی برای این آزمون آماده شوید.

ثبت نام مدارس تیزهوشان سراب متوسطه دوم

دوره متوسطه دوم به عنوان سخت ترین و سرنوشت سازترین دوران زندگی هر دانش آموزی شناخته می شود. همین مسئله باعث شده تا دانش آموزان زیادی قصد ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان را داشته باشند. برای ورود به این مدارس با رقابت بسیار بالایی رو به رو می شوید و به راحتی نمی توانید در آن ها تحصیل کنید.

برای این که بتوانید در این دوره در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل شوید، حتماً باید آمادگی کامل داشته باشید. همچنین در صورتی که از تیزهوش بودن خود اطمینان ندارید، بهتر است در این آزمون ثبت نام نکنید. پس از این که در آزمون تیزهوشان ثبت نام کردید و قبول شدید، می توانید به صورت حضوری در مدارس سراب نام نویسی کنید.

ثبت نام مدارس سمپاد سراب نهم به دهم

سال نهم به دهم یکی از مهم ترین سال های تحصیلی هستند. دانش آموزان در این سال می توانند، برای آینده خود تصمیم بگیرند. در صورتی که تراز کامل آزمون را کسب کنید، می توانید در مدارس تیزهوشان سراب ثبت نام کنید.

اشتغال به تحصیل در پایۀ نهم از اصلی ترین شرایط ثبت نام در آزمون ورودی پایۀ دهم در مدارس تیزهوشان است.

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری از بین دو گروه دانش آموزی زیر انجام می شود:

  • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
  • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

اما دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.

لیست مدارس تیزهوشان سراب + آدرس و شماره تلفن (جدید) 4

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان سراب

آزمون ورودی تیزهوشان به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود. در واقع می توان گفت، سوالات این آزمون به طور یکسان برای تمام مقاطع، طراحی می شوند. چند روز پیش از آزمون، می توانید با ورود به وب سایت my.medu.irکارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید. در این کارت، زمان دقیق و محل برگزاری آزمون نوشته شده و شما می توانید، به راحتی با در دست داشتن کارت ورود به جلسه خود، در آزمون شرکت نمایید.

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد سراب

اگر جزء افرادی هستید که قصد شرکت در آزمون مدارس سمپاد را دارید، بهتر است از مشاوران کمک بگیرید. مشاوران تحصیلی می توانند به میزان زیادی شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کنند. سعی کنید از مشاوران تحصیلی مجرب و حرفه ای برای شرکت در آزمون کمک بگیرید. دقت داشته باشید که مشاوران کم تجربه ممکن است، باعث رد شدن شما در آزمون شود.

مشاوران ما در خبرینو می توانند به شما کمک کنند تا بهترین منابع کمک درسی را پیدا کنید و مناسب ترین مدرسه را برای خود بیابید. علاوه بر آن با استفاده از مشاوران قبولی می توانید به راحتی از زمان آزمون و انواع سوالات آن با خبر شوید. همچنین دقت داشته باشید که از مشاورانی که دارای تخصص کافی هستند و توسط سایر افراد شناخته شده اند، کمک بگیرید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان سراب

شما می توانید از طریق وب سایت my.medu.ir  از زمان اعلام نتایج دقیق آگاهی پیدا کنید. سایت ثبت نام و اعلام نتایج یکسان است و شما می توانید به راحتی در سایت کارنامه تان را مشاهده کنید. معمولا پس از گذشت 4 تا 6 هفته بعد از آزمون نتایج روی سایت قرار می گیرد و شما بر اساس آن می توانید، مدرسه مورد نظرتان را انتخاب کرده و در آن به تحصیل مشغول شوید. در این سایت برای شما امکان اعتراض به نتیجه آزمون نیز فراهم می شود و شما می توانید به راحتی به تراز خود اعتراض نمایید.

سخن پایانی

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان سراب همه ساله به صورت هماهنگ در تمام کشور برگزار می شود. اگر تصور می کنید که فردی با استعداد، با هوش و خلاق هستید، می توانید در این آزمون شرکت کرده و در آن موفق شوید. از جمله مدارس تیزهوشان این شهر می توان، به مدرسه دخترانه فرزانگان و مدرسه پسرانه ابن سینا اشاره کرد. شما می توانید از طریق وب سایت خبرینو با منابع آزمون تیزهوشان آشنا شوید و برای قبولی خود از مشاوران ما کمک بگیرید.

سوالات متداول

  • ظرفیت مدارس سمپاد سراب چقدر است؟

ظرفیت هر مدرسه معمولا در دفترچه ثبت نام وجود دارد. این ظرفیت اغلب از 40 تا 60 نفر متغیر است.

  • ثبت نام در آزمون تیزهوشان چگونه است؟

شما می توانید از طریق وب سایت my.medu.ir  به قسمت آزمون سمپاد رفته و در آن ثبت نام کنید.

  • مدرسه تیزهوشان پسرانه در سراب وجود دارد؟

بله. مدرسه ابن سینا سراب، یکی از بهترین مراکز سمپاد پسرانه در سراب است.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان سراب

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی