جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان ساری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68583

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن

در این مقاله لیست بهترین مدارس تیزهوشان ساری را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. با ثبت نام در  مدارس تیزهوشان ساری می توان گام محکمی را به سمت یک آینده روشن و پیشرفت تحصیلی هدفمند و موثر برداشت. تحصیل در یک مدرسه مناسب هم برای والدین و هم برای دانش آموزان بسیار حیاتی است. از جمله مدارس برتر کشور که دانش آموزان زیادی آرزوی حضور در آن ها را دارند، مدارس تیزهوشان ساری هستند. شرایط ثبت نام در مدارس سمپاد ساری با مدارس معمولی متفاوت است.

البته محتوای آموزشی تدریس شده در مدارس سمپاد ساری تفاوت خاصی با سایر مدارس ندارد؛ اما شیوه های تدریس و امکانات آموزشی که در این مدارس به کار می روند، بسیار خاص و متفاوت هستند. لیست مدارس تیزهوشان ساری شامل سه مدرسه است که شامل یک مدرسه تیزهوشان دخترانه و دو مدرسه سمپاد پسرانه می شود. نام مدارس سمپاد پسرانه این شهر، مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی ساری است.

متقاضیان برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان ساری در سال تحصیلی هفتم یا دهم، باید واجد شرایط خاصی باشند. اولین قدم برای حضور در این مدارس، ثبت نام و شرکت در آزمون است. این آزمون در دو دوره و برای دو مقطع هفتم و دهم برگزار می شود.

هر آزمون شامل سبک سوالات مختلفی است و استعداد، هوش و سطح تحصیلی دانش آموزان را می سنجد. دانش آموزان با گذراندن موفقیت آمیز این آزمون ها، نه تنها فرصت تحصیل در مدارسی با استانداردهای علمی بالا را به دست می آورند؛ بلکه به امکانات ویژه نیز دسترسی پیدا می کنند. در ادامه این مقاله ، به بررسی مدارس تیزهوشان ساری و شرایط ورود به آن ها می پردازیم.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 1

لیست و آدرس مدارس تیزهوشان ساری

لیست مدارس تیزهوشان ساری به تفکیک هر دوره در میان لیست مدارس سمپاد ایران عبارتند از:

 1. دوره اول: تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی (مرحوم عبدی) ساری، تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی ساری و تیزهوشان دخترانه فرزانگان ساری
 2. دوره دوم: تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی (مرحوم عبدی) ساری، سمپاد پسرانه شهید بهشتی ساری و تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 دخت ایران پروین
آدرس  مدارس تیزهوشان ساری
دوره نام مدرسه تلفن آدرس
اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان ساری 1132173387 ساری بلوار آزادی جنب اداره برق كوچه ایزدطلب
تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی ساری 113282770 ساری، کیلومتر 5 ساری نکاء، بالاتر از بیمارستان زارع، جنب نیروی انتظامی، مدرسه شهید بهشتی
تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی (مرحوم عبدی) ساری 1133536213 جاده ساری، کیاسر، روبروی روستای شکتا
دوم  تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 دخت ایران پروین 1133118481  خیابان امیر مازندرانی، ابتدای مهدی آباد، جنب درمانگاه فرهنگیان
تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی ساری 0113328358101133271677 ساری، انتهای بلوار كشاورز، روستای شکتا، دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان شهید بهشتی 2، بیست متری شهدای محراب، كوی شهید فهمیده، گلستان 5
تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی ساری 1133742280 ساری، بلوار پاسداران، کوچه ام ار ای، ساختمان پروین، مرکز شهید بهشتی ناحیه 2 ساری

برای این مدارس سایت خاصی طراحی نشده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آن ها می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا به سایت سازمان ملی استعدادهای درخشان مراجعه کنید.

لیست مدارس تیزهوشان ساری

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ساری

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ساری در دفترچه ثبت نام آزمون سال تحصیلی 1403-1402 ذکر می شود. اطلاعات و شرایط هر دو دوره، در یک دفترچه عرضه می شوند. لذا متقاضیان سال هفتم و دهم مدارس سمپاد ساری، باید دفترچه یکسانی را دانلود کنند. البته، در این دفترچه مفاد مربوط به هر دوره به طور جداگانه مشخص می شوند.

برای ثبت نام در دوره اول، دانش آموزان متقاضی باید مقیاس خیلی خوب را در تمام دروس نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی کسب کنند. البته اگر تنها یکی از دروس پایه های دانش آموزان خوب و مابقی خیلی خوب هستند نیز می توانند در این مدارس شرکت نمایند.


هزینه ثبت نام مدارس سمپاد ساری

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس سمپاد ساری را دارند، باید شهریه تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را پرداخت کنند. میزان شهریه بر اساس عواملی مانند وضعیت مالی والدین، جمعیت محلی و امکانات آموزشی و رفاهی مدرسه متفاوت است. با توجه به این ملاحظات، نمی توان مبلغ دقیقی را در نظر گرفت.

(احتمال تغییر در قوانین و شرایط وجود دارد، ما سعی می کنیم این صفحه را به روزرسانی کنیم پیشنهاد می کنیم برای مشاوره ثبت نام با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.) برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شهریه ها، بهتر است مستقیماً تماس بگیرید. البته شهریه تقریبی دوره اول و دوم متوسطه مدارس تیزهوشان ساری، به طور تقریبی به شرح زیر است:

شهریه مدارس تیزهوشان 1402 1403
حداکثر مبلغ شهریه حداقل مبلغ شهریه مقطع تحصیلی
9 میلیون تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوره متوسطه اول
14 میلیون تومان ۶ میلیون تومان دوره متوسطه دوم

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان ساری

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تاریخ دقیق ثبت نام  مدارس تیزهوشان ساری را اعلام می کند. با توجه به سال های گذشته، می توان پیش بینی کرد که ثبت نام در فروردین آغاز می شود. از این رو، بازه زمانی مورد انتظار برای ثبت نام بین 15 تا 25 فروردین است.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 2


سایت ثبت نام مدارس سمپاد ساری

سامانه های  hamgam.medu.ir و پادا pada.medu.ir برای ثبت نام مدارس تیزهوشان دیگر اعتباری ندارند و برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان مورد استفاده قرار نمی گیرند. سازمان آموزش و پرورش کشور سامانه ثبت نام در این مدارس را در سایت جامع خود قرار داده است؛ لذا اکنون شما برای ثبت نام در این مدارس باید به آدرس my.medu.ir بروید و با وارد کردن اطلاعات شناسایی خود، وارد سامانه شوید. سپس، می توانید در صفحه اصلی روی بخش مدارس تیزهوشان کلیک و فرآیند ثبت نام را آغاز کنید.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان ساری

برای ثبت نام در مدارس سمپاد ساری از طریق سامانه  my.medu.ir مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا به سایت medu.ir مراجعه و کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی را وارد کنید.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 3

 1. در صفحه بعد، به سمت پایین بروید و روی گزینه آزمون سمپاد کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 4

 1. روی آیکون ثبت نام کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 5

 1. فرم نام نویسی را با اطلاعات خواسته شده تکمیل و روی دکمه دریافت رسید کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 6

 1. کد رهگیری دریافتی را تا زمان تکمیل ثبت نام نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که هر ساله ثبت نام در سامانه مدارس سمپاد ساری نیازمند پرداخت هزینه مشخصی است. این هزینه توسط سازمان استعدادهای درخشان اعلام می شود. معمولاً این هزینه هر ساله تا حدودی تغییر می کند.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد ساری

 مدارس تیزهوشان ساری ظرفیت پذیرش محدودی دارند و در نتیجه رقابت شدیدی بین دانش آموزان متقاضی پذیرش ایجاد می شود. ظرفیت برای هر دوره متفاوت است. سالانه تقریباً 40 تا 60 دانش آموز در پایه اول متوسطه یا ششم به هفتم، در مدارس سمپاد ساری پذیرش می شوند. در دوره دوم متوسطه که شامل پایه نهم به دهم است، ظرفیت به حدود 30 تا 50 نفر کاهش می یابد. در فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان اطلاعاتی درباره ظرفیت  مدارس تیزهوشان ساری ارائه می شوند.


منابع آزمون مدارس تیزهوشان ساری

مدارس سمپاد ساری برای هر دوره، از منابع امتحانی متفاوتی استفاده می کنند. در دوره اول که شامل پایه ششم به هفتم می شود، سوالات آزمون برگرفته از کتاب های درسی نیستند؛ بلکه شامل سوالات تست هوش هستند؛ در نتیجه، متقاضیان ملزم به مطالعه کتاب های درسی خود نیستند.

در دوره دوم یا پایه نهم به دهم، سوالات امتحانی مدارس سمپاد ساری از مندرجات کلیه کتاب های درسی پایه هشتم و نهم تهیه می شوند. داوطلبان با مطالعه این منابع می توانند در آزمون به موفقیت دست یابند.


نمونه سوالات مدارس سمپاد ساری

در این آزمون، سوالات، تستی و به نسبت هر دوره متفاوت هستند. در زیر به تفکیک دوره، نمونه سوالات این آزمون را شرح داده ایم:

 • سوالات دوره اول: سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به صورت چهار گزینه ای و به گونه ای طراحی می شوند که هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای هر پاسخ صحیح در این آزمون، 3 نمرۀ مثبت و  هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. سوالات بدون پاسخ، نمره منفی ندارند. چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد. برای همین به دانش آموزان توصیه می شود بادقت و تسلط کافی به سوالات پاسخ دهند. اما دانش آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که تربیت بدنی و شایستگی عمومی جزء مواد درسی محسوب می شود.
 • سوالات دوره دوم: آزمون دوره دوم یا پایه نهم به دهم، دارای دو بخش سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. در استعداد تحلیلی، بیشتر سوالات هوش طراحی می شوند. در این بخش ابتدا متنی به دانش آموز داده می شود و سپس سوالاتی بر مبنای آن متن طرح می گردند. دانش آموز باید با تحلیل و درک آن متن، به سوالات پاسخ دهد.

در بخش استعداد تحصیلی، سوالات شامل دروس قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات هستند. برای پاسخ به سوالات این بخش، داوطلب باید کتب درسی خود را به دقت خوانده باشد. حل نمونه سوالات تستی درسی نیز می تواند به او در پاسخ دهی بهتر و سریع تر به سوالات کمک کند.


ثبت نام مدارس تیزهوشان ساری متوسطه اول

متقاضیان برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان ساری برای دوره متوسطه اول باید در آزمون شرکت و نمره قبولی را کسب کنند و شرایط لازم را داشته باشند. مراحل ثبت نام از طریق سایت My.medu.ir انجام می شود.

مراحل ثبت نام مدارس سمپاد ساری برای سال تحصیلی ششم به هفتم مشابه دوره متوسطه اول هستند. در واقع پایه ششم به هفتم، به عنوان دوره اول نیز شناخته می شود.

شرکت دانش آموز در آزمون ورودی پایۀ هفتم با کسب حداکثر یك مقیاس «خوب» در مجموع ارزشیابی نوبت دوم پایه پنجم و نوبت اول پایۀ ششم، بلامانع است. در صورت کسب نمرات بالا، آن ها می توانند بدون نیاز به ثبت نام مجدد تا سال نهم در این مدارس ادامه تحصیل دهند.


ثبت نام مدارس تیزهوشان ساری متوسطه دوم

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری انجام می شود:

 • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس باید معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان  حداقل 19 باشد.
 • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.

این آزمون از دو بخش تحلیلی و تحصیلی تشکیل شده است. قبولی در این آزمون، علاوه بر داشتن مهارت های تحلیلی قوی، ممکن است به تسلط بر کتاب های درسی سال هشتم و نهم هم نیاز داشته باشد.

لیست مدارس تیزهوشان ساری + آدرس و تلفن 7

پس از اتمام سال تحصیلی نهم، متقاضیان مدارس سمپاد ساری باید در این مدارس ثبت نام کنند. مراحل ثبت نام پایه دهم مانند دوره دوم متوسطه است. دانش آموزان در صورت قبولی در آزمون و داشتن شرایط لازم می توانند از سال دهم تا دوازدهم در این مدارس تحصیل کنند. هزینه ثبت نام در این دوره نسبت به دوره اول بیشتر است.

احتمال تغییر در قوانین و شرایط وجود دارد، ما سعی می کنیم این صفحه را به روزرسانی کنیم پیشنهاد می کنیم برای مشاوره ثبت نام با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.


آزمون ورودی مدارس سمپاد ساری

مدارس سمپاد توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و برای پرورش دانش آموزان باهوش و مبتکر تأسیس می شوند. پذیرش مدارس سمپاد ساری منوط به قبولی در آزمون ورودی سمپاد و احراز شرایط لازم است.

دانش آموزان برای ثبت نام در  مدارس تیزهوشان ساری ملزم به شرکت در این آزمون ها و کسب نمره قبولی هستند. سپس باید برای انجام مراحل ثبت نام بعدی اقدام کنند. این آزمون ها در دوره های اول و دوم برای پذیرش در پایه های هفتم و دهم برگزار می شوند.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان ساری

مدارس تیز هوشان که به دلیل استانداردهای استثنایی خود در علم و آموزش مشهور هستند، به عنوان مؤسسات آموزشی معتبری در سراسر کشور شناخته می شوند. برای اطمینان از پذیرش در این مدارس معتبر، دانش آموزان باید دانش و مهارت های لازم برای برتری در آزمون تیزهوشان را کسب کنند.

منابع اولیه مرحله دوم آزمون تیزهوشان، شامل کتاب های درسی مورد استفاده در پایه های هشتم و نهم هستند. در دوره اول، دانش آموزان باید با تکیه بر هوش و استعدادهای تحلیلی خود در آزمون گام بردارند.

اگر قصد شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان ساری و ثبت نام در آن را دارید، کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی آماده ارائه راهنمایی و مشاوره هستند. آن ها می توانند در کل فرآیند، از ثبت نام آزمون گرفته تا برنامه ریزی و مطالعه برای آن، به شما کمک کنند. تیم کارشناسان ما با ارائه پشتیبانی شخصی، از پذیرش موفقیت آمیز شما در این مدارس اطمینان حاصل می کند. جهت مشاوره با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد ساری

مرداد ماه هر سال، نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ساری از طریق سایت my.medu.ir اعلام می شوند. دانش آموزان برای دسترسی به نتایج آزمون می توانند دستورالعمل های ارائه شده را دنبال و کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود را در سایت وارد کنند. با انجام این کار، آن ها می توانند به پنل کاربری خود رفته و نتایج مربوط به خود را به راحتی مشاهده نمایند.


جمع بندی

تحصیل در مدارس تیزهوشان ساری یک رؤیای بزرگ برای دانش آموزان ممتاز است. در ساری سه مدرسه تیزهوشان وجود دارند که هم دوره اول و هم دوره دوم را در بر می گیرند. برای شروع مراحل ثبت نام جهت پذیرش در این مدارس، باید به سایت my.medu.ir مراجعه کنید. اگر به اطلاعات یا راهنمایی بیشتری نیاز دارید، تماس بگیرید.

سوالات متداول

امکانات رفاهی  مدارس تیزهوشان ساری شامل چه مواردی می شوند؟ امکانات این مدارس عبارتند از: کتابخانه، آزمایشگاه، سالن غذاخوری، کلاس های پیشرفته، مشاوران آموزشی و غیره.

آیا  مدارس تیزهوشان ساری خوابگاه دارند؟ خیر، این مدارس خوابگاه ندارند.

آیا دانش آموزان مدارس تیزهوشان در کنکور سهمیه دارند؟ خیر، به این دانش آموزان سهمیه ای در کنکور تعلق نمی گیرد.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان ساری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی