جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68581

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن

در این مقاله، جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. ثبت نام در مدارس تیزهوشان زاهدان یا همان مدارس سمپاد در زاهدان، یک فرصت عالی و موثر در پیشرفت تحصیلی فرزند شما برای آینده ای درخشان است. این در حالی است که امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های والدین، انتخاب یک مدرسه خوب برای تحصیل فرزندان است. از طرفی هم، در سال های اخیر مدارس تیزهوشان زاهدان به دلیل دارا بودن سطح علمی بالا و داشتن معلمانی باتجربه، مورد توجه بسیاری از والدین قرار گرفته اند.

این مدارس، جزء برترین مدرسه های کشور محسوب می شوند. به همین دلیل، اغلب دانش‌آموزان علاقه مند به ثبت‌ نام در مدارس سمپاد در زاهدان هستند. دانش آموزان ساکن در شهر زاهدان می توانند با اطلاع از فهرست مدارس تیزهوشان زاهدان و شرایط ثبت نام در آن ها، تحصیلات خود را در این مدرسه ها ادامه دهند.

لیست مدارس تیزهوشان زاهدان

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان زاهدان، شرایط خاصی در نظر گرفته می شود که در این مقاله به بیان آن ها می پردازیم. اگرچه برخی از این مدرسه ها با در نظر گرفتن گزینش های خاص و بدون نیاز به آزمون نیز اقدام به پذیرش دانش آموز می کنند. اما شرط اصلی ورود به مدارس تیزهوشان در سراسر کشور، قبولی در آزمون ورودی این مدارس است.


لیست مدارس تیزهوشان زاهدان

تحصیل مدارس تیزهوشان از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در پیشرفت آینده دانش آموزان و تصمیم گیری فعلی آن ها تاثیر زیادی داشته باشد. اما اگر قصد ثبت نام در مدارس سمپاد زاهدان دارید، آگاهی از لیست مدارس تیزهوشان زاهدان می تواند به شما در اطلاع از موقعیت مکانی این مدارس و انجام تحقیقات لازم جهت آشنایی بیشتر با مدرسه کمک کند.

سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان که به اختصار سمپاد نامیده می شود، لیست مدارس سمپاد ایران را تعیین می کند. در سال 1366 تنها دو مدرسه تیزهوشان در کشور وجود داشت، اما به تدریج و با زیاد شدن متقاضیان، تعداد این مدارس نیز افزایش یافت. به طور کلی، لیست مدارس تیزهوشان زاهدان عبارتند از:

لیست مدارس تیزهوشان زاهدان

فهرست مدارس تیزهوشان زاهدان

مدارس تیزهوشان متوسطه اول مدارس تیزهوشان متوسطه دوم
·        مدرسه پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی (1)

·        مدرسه پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی (2)

·        مدرسه دخترانه تیزهوشان فرزانگان (1)

·        مدرسه دخترانه تیزهوشان فرزانگان (2)

·        مدرسه تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی (1)

·        مدرسه تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی (2)

·        مدرسه تیزهوشان پسرانه حضرت محمد (ص)

·        مدرسه دخترانه تیزهوشان فرزانگان (1)

·        مدرسه دخترانه تیزهوشان فرزانگان (2)

 

آدرس مدارس تیزهوشان زاهدان

یادگیری و شناخت آدرس مدارس سمپاد زاهدان برای افرادی که می خواهند در مدارس سمپاد ثبت نام کنند، لازم و ضروری است تا بتوانید با اطلاع از آن ها، بهترین مدرسه را برای فرزند خود انتخاب نموده و شاهد پیشرفت و موفقیت روزافزون آنها باشید. البته باید بدانید که ثبت نام در این مدارس بدون توجه به آدرس محل سکونت دانش آموزان انجام می شود.

نام مدرسه دوره دخترانه پسرانه آدرس
شهید بهشتی (1) اول + زاهدان، بلوار معلم، بین معلم 5 و 7
شهید بهشتی (2) اول + زاهدان، خیابان امیرالمومنین، بین امیرالمومنین 13 و 15
فرزانگان (1) اول + زاهدان، بلوار معلم، نبش معلم 9
فرزانگان (2) اول + زاهدان، زیباشهر، نصر 1، رو به روی مجتمع قائمیه
شهید بهشتی (1) دوم + زاهدان بلوار معلم نبش معلم 9
شهید بهشتی (2) دوم + زاهدان، خیابان امیرالمومنین، بین امیرالمومنین 13 و 15
حضرت محمد (ص) دوم + خیابان معلم
فرزانگان (1) دوم + زاهدان، بلوار معلم، بین معلم 5 و 7
فرزانگان (2) دوم + زیباشهر، خیابان آزادی 5

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 1

سایت مدارس تیزهوشان زاهدان

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان زاهدان لازم است بخشی از فرایند ثبت نام را به صورت اینترنتی انجام دهید. در این مرحله باید مبلغی را به صورت آنلاین و تحت عنوان هزینه آزمون تیزهوشان پرداخت نمایید. ثبت نام این مدارس از طریق سایت مدارس سمپاد زاهدان به آدرس اینترنتی my.medu.ir صورت می گیرد.


شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

لازم به ذکر است که محتوایی درسی که در این مدارس آموزش داده می شود، هیچ تفاوتی با سایر مدرسه ها ندارد. علت اصلی تفاوت میان مدارس سمپاد زاهدان با مدرسه های معمولی، شیوه و روش ‌های متفاوت تدریس، برخورداری از آزمون ‌های مختلف، نکات و تمرین های اضافه درسی، داشتن کلاس ‌های فوق برنامه و… است.

در حقیقت هدف اصلی تاسیس مدارس تیزهوشان، کشف استعدادهای برتر و حمایت از آن ها است. سخت گیری های لحاظ شده برای انتخاب دانش آموزان سبب می شود تا استعدادهای برتر هر شهر انتخاب شوند. معمولا دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند، جزء رتبه برترهای کنکور نیز هستند.

دانش آموزان و داوطلبین آزمون مدارس تیزهوشان زهدان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون، از شرایط ثبت نام مدارس سپماد زاهدان آگاه شوند. در این دفترچه ها تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان  ذکر می شود. دارا بودن شرایط زیر برای ثبت نام در این مدارس الزامی است:

 • داشتن تابعیت ایرانی برای ثبت نام در مدارس متوسطه اول و دوم
 • کسب نمره خیلی خوب در تمامی درس های نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی برای مدارس متوسطه اول و کسب حداقل معدل کل 19 در پایه هشتم برای ثبت نام در مدارس متوسطه دوم

نکته مهم: اگر دانش‌آموز در مجموع دو سال تحصیل پایه ‌های پنجم و ششم ابتدایی حداکثر در یک درس نمره «خوب» را کسب کرده باشد، مجاز به شرکت در آزمون است.

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان زاهدان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری از بین دو گروه دانش آموزی زیر انجام می شود:

 • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
 • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

اما دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است.

احتمال تغییر شرایط و قوانین وجود دارد، ما سعی می کنیم این مقاله را به روزرسانی کنیم علاوه براین می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید و از آخرین تغییرات شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان مطلع شوید.هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

هزینه ثبت نام مدارس سمپاد زاهدان را سازمان استعدادهای درخشان تعیین می کند. این هزینه بسته به شرایط آزمون در سال های مختلف، متفاوت است. داوطلبان باید برای ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان زاهدان، مبلغ مشخصی را از طریق درگاه اینترنتی سامانه‌ ثبت ‌نام پرداخت نمایند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 2

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان زاهدان

معمولا زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان زاهدان چند ماه پیش از آزمون و توسط سمپاد اعلام می شود. امسال بر اساس دستورالعمل های تعیین شده توسط سازمان استعدادهای درخشان، زمان ثبت نام مدارس سمپاد زاهدان‌ برای داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از طریق سایت my.medu.ir مشخص می شود. البته به نظر می رسد ثبت نام این مدارس، طبق سنوات گذشته در فروردین ماه انجام می شود.سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام مدارس سمپاد زاهدان به نشانی  my.medu.ir، ثبت نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که تنها داوطلبانی مجاز به دریافت کارت ورود به جلسه هستند که هزینه ثبت نام را به صورت کامل پرداخت کرده‌ اند و دارای کد پیگیری از سامانه هستند.راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان لازم است در ابتدا به وب سایت my.medu.ir مراجعه نمایید. بعد از ورود به سامانه لازم است کد ملی و رمز عبور خود را در سامانه درج کنید. شما داوطلبان عزیز باید برای دریافت رمز عبور همگام خود، به مدرسه محل تحصیل مراجعه نمایید.

در گام بعدی باید تعهدنامه ذکر شده برای آزمون را مطالعه کرده و با موارد مندرج در آن موافقت نمایید. بعد از این کار باید اطلاعات شخصی خود را در صفحه باز شده تکمیل نمایید و در آخرین مرحله باید‌ هزینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان زاهدان را پرداخت کنید.ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان زاهدان

معمولا ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد زاهدان محدود است و بر اساس ظرفیت های مدارس تعیین می شود. این محدودیت در پذیرش دانش آموز سبب می شود تا رقابت سنگینی میان دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس ایجاد شود.

ظرفیت مدارس تیزهوشان زاهدان در پایه هفتم، حدودا 40 الی 60 نفر است. ظرفیت پذیرش این مدارس برای متوسطه دوم نسبت به دوره اول کمتر و در حدود 30 الی 50 نفر برای هر مدرسه است. توجه داشته باشید که باید در زمان تکمیل فرم ثبت نام، مدرسه مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.منابع آزمون مدارس تیزهوشان زاهدان

آزمون سال ششم به هفتم بر اساس کتاب های درسی پایه پنجم و ششم ابتدایی طراحی می شوند و هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان را تعیین می کنند. منابع کمکی آزمون مدارس سمپاد زاهدان بسیار مختلف است. شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از کتاب های زیر را خریداری و آن را مطالعه نمایید:

 • کتاب ‌های شبیه‌ ساز آزمون تیزهوشان
 • کتاب ‌های آموزش نکته به نکته هوش
 • کتاب‌ های حاوی سوالات سال‌ های گذشته

در خصوص آزمون ورودی پایه نهم به دهم نیز باید گفت که تمامی سوالات مطرح شده در آزمون مربوط به کتب درسی پایه های هشتم و نهم دوره اول متوسطه هستند. داوطلبان می توانند با تسلط کافی بر این منابع و داشتن چند منبع کمک درسی معتبر، شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 3

نمونه سئوالات مدارس تیزهوشان زاهدان

یکی از روش های قبولی در مدارس تیزهوشان زاهدان، مطالعه کامل نمونه سئوالات مدارس سمپاد زاهدان است. داوطلبان با استفاد از این روش به یادگیری بیشتر خود کمک می کنند. علاوه بر این می توانند با مباحث و بخش های پرتکرار نیز آشنا شوند. مطالعه این نمونه سوالات تا حد زیادی استرس داوطلبان را کاهش می دهد. اما به طور کلی، سوالات تیزهوشان به دو بخش استعداد تحصیلی و تحلیلی تقسیم می‌شود.ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان متوسطه اول

داوطلبان مدارس سمپاد زاهدان متوسطه اول باید در مهلت تعیین شده توسط سازمان استعدادهای درخشان به وب سایت ثبت نام مراجعه نمایند و با تکمیل کردن فرم ثبت نام و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

دانش آموزان و داوطلبان پایه ششم که تمامی شرایط شرکت در آزمون را دارند، می توانند در مهلت مقرر با مراجعه به نشانی my.medu.ir ثبت نام مدارس سمپاد زاهدان ششم به هفتم را تکمیل نمایند و با در دست داشتن کارت ورود به جلسه در آزمون مدارس تیزهوشان زاهدان شرکت کنند.ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان متوسطه دوم

برای ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد متوسطه دوم لازم است اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، نام پدر، آدرس محل سکونت دانش آموز، کد ملی پدر دانش آموز و مدرسه تیزهوشان مورد نظر خود را در سامانه ثبت نمایید. توجه کنید که اگر در شهرستان محل سکونت دانش آموز، چندین مدرسه تیزهوشان وجود دارد، داوطلب می تواند 3 مدرسه را انتخاب کند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 4

ثبت نام داوطلبان پایه نهم به دهم مدارس سمپاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود. دانش آموزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید مدارک لازم جهت ثبت نام را آماده کرده و در مهلت تعیین شده در سایت بارگذاری نمایید.


آزمون ورودی مدارس تیزهوشان زاهدان

آزمون ورودی مدارس سمپاد زاهدان شامل سوالات چندگزینه ‌ای و تستی از درس های ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان و سایر درس های مربوطه است. مدارس سمپاد زاهدان تنها در پایه های هفتم و دهم اقدام به پذیرش دانش آموزان واجد شرایط می کنند. لیست مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای آزمون تیزهوشان مدارس زاهدان به شرح زیر است:

 • نام و نام خانوادگی دانش آموز
 • کد ملی دانش آموز
 • تاریخ تولد دانش آموز
 • عکس ۴*۳ دانش آموز
 • شماره شناسنامه پدر
 • محل صدور شناسنامه پدر
 • دین و ملیت
 • نوع و کد مدرسه محل تحصیل
 • نام و کد استان محل تحصیل کنونی
 • نشانی دقیق منزل
 • تلفن ثابت و تلفن تلفن همراه
 • پست الکترونیکی
 • چپ دست هستم
 • نام استان و شهرستان مورد تقاضا
 • نام مدارس استعداد های درخشان مورد تقاضا (سه اولویت)
 • خواهر و یا برادر همزاد (دوقلو یا چند قلو) شرکت کننده در آزمون دارم

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 5

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان زاهدان

مدتی پس از برگزار شدن آزمون استعدادهای درخشان، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اقدام به تصحیح پاسخ نامه های داوطلبان می کند. اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد زاهدان به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir اعلام می شود.

افرادی که در زمان مشاهده پاسخ آزمون با کلمه مردود مواجه شده اند، می توانند دو هفته پس از اعلام نتایج، مجددا وارد سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شده و اعتراض خود را نسبت به جواب آزمون ثبت کنند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان زاهدان + آدرس و تلفن 6

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد زاهدان

داشتن یک مشاور خوب یکی از راه های موفقیت در آزمون مدرسه های تیزهوشان زاهدان است. یک مشاور خوب می تواند با ایجاد تعادل در درس ها و با برنامه ریزی صحیح و اصولی، دانش آموز را در راه رسیدن به هدف خود یاری دهد. مشاوره قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان زاهدان یکی از اصلی ترین راه ها برای قدم گذاشتن در مسیر شکوفایی استعداد و توانایی دانش آموزان است.

اما اگر به دنبال انتخاب یک مشاور خوب و باتجربه برای تضمین قبولی فرزند خود در آزمون مدارس سمپاد هستید، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ده رقمی 9099071613، بهترین ها را انتخاب کنید. مشاورین تحصیلی در سامانه مشاور تحصیلی تلفنی، منتظر شنیدن صدای شما برای راهنمایی و رفع مشکلات در زمینه ثبت نام در مدارس سمپاد زاهدان هستند.


سوالات متداول

1-نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان زاهدان چگونه است؟

ثبت نام برای آزمون های ورودی هفتم و دهم به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش صورت می گیرد.

2-مزایای مدارس تیزهوشان چیست؟ ثبت نام و تحصیل در مدارس سمپاد می تواند با مزایای زیادی همراه باشد که از مهمترین آنها عبارتند از:

 • تدریس توسط معلمان با سابقه
 • بهره‌گیری بیشتر از زمان حضور در مدرسه
 • کشف استعدادهای برتر
 • وجود فضای رقابتی برای تحصیل بین دانش آموزان
 • ارائه مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و والدین
 • استفاده از برنامه آموزشی ویژه و برگزاری کلاس های آموزشی خاص

3- ثبت نام آزمون تیزهوشان در چه زمانی انجام می شود؟

زمان دقیق ثبت نام توسط سمپاد طبق برنامه مشخص و دقیق اعلام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان زاهدان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی