جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68593

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس + آدرس و تلفن

در این مقاله لیست بهترین مدارس تیزهوشان بندرعباس را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. با ثبت نام فرزندان خود در مدارس تیزهوشان بندرعباس، می توانید آینده ای روشن برای آن ها بسازید. مدارس تیزهوشان بندرعباس با داشتن سطح علمی بالا و امکانات پیشرفته، انتخابی مناسب برای فرزندان شما به عنوان راهی به سوی پیشرفت در آینده، به شمار می رود. چون نحوه تحصیل و آموزش در مدارس سمپاد بندرعباس با سایر مدارس فرق دارد.

این مدارس با درنظر گرفتن بهترین امکانات و مدرسان سعی کرده اند، محیطی کاملا آموزشی و مدرنی را برای دانش آموزان مهیا کنند که ضمن تدریس منحصر به فرد، راهی شکوفا و موثر را برای فرزندان شما مهیا کنند. برای همین ما سعی کرده ایم در این مقاله به جزئیات بیشتر در خصوص مدارس تیزهوشان بندرعباس، ظرفیت تیزهوشان و شهریه مدارس سمپاد بپردازیم.

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس

فهرست مدارس تیزهوشان بندرعباس شامل چهار مدرسه سمپاد است. البته مدارس این شهر برای دوره دوم، شعبه متفاوتی دارند. در لیست مدارس سمپاد ایران، مدارس زیر در شهر بندرعباس واقع هستند:

دوره اول

دوره دوم

1. تیزهوشان پسرانه طلایه داران اسدپور2. تیزهوشان پسرانه شهيد حقانی ناحیه 13. تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 ناحیه 2

4. تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 ناحیه 2

1. تیزهوشان پسرانه طلایه داران اسدپور ناحیه 22. تیزهوشان پسرانه شهيد حقانی ناحیه 13. تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 ناحیه 2

4. تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 ناحیه 2

آدرس مدارس سمپاد بندرعباس

اگر قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان بندرعباس دارید، بهتر است در هنگام به آدرس مدارس و نحوه دسترسی آنها توجه کنید تا خیالتان بابت ایاب و ذهاب راحت باشد.

آدرس مدارس تیزهوشان بندرعباس
دوره نام مدرسه تلفن آدرس
اول تیزهوشان پسرانه طلایه داران اسدپور 32251957 – 07632251956 بندرعباس– بلوار سيدجمال الدين اسد آبادي– بالاتر از سه راه سازمان- كوچه مهيار 24– جنب دبيرستان دخترانه شريعتي– مجتمع استعدادهاي درخشان اسدپور
تیزهوشان پسرانه شهيد حقانی ناحیه 1 7632252539 بندرعباس- بلوار امام خميني(ره)- خيابان ورزش- دبیرستان شهید حقانی
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 ناحیه 2 07633550435-33555620-33563641-33550435 بندرعباس آموزش و پرورش ناحیه 2، بلوار ثارالله، دبیرستان فرزانگان 1
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 ناحیه 2 7633334099-33348575 بندرعباس، کوی فرهنگیان، بلوار مادر، کنار استخر فرهنگیان، دبیرستان فرزانگان
دوم تیزهوشان پسرانه طلایه داران اسدپور ناحیه 2 32251957 – 07632227409
تیزهوشان پسرانه شهيد حقانی ناحیه 1 7632252539 بندرعباس- بلوار امام خميني(ره)- خيابان ورزش- دبیرستان شهید حقانی
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 ناحیه 2 07633550435-33555620-33563641-33550435 بندرعباس، آموزش و پرورش ناحیه 2، بلوار ثارالله، دبیرستان فرزانگان 1
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 ناحیه 2 7633334099-33348575 بندرعباس، کوی فرهنگیان، بلوار مادر، کنار استخر فرهنگیان، دبیرستان فرزانگان

مدارس تیزهوشان بندرعباس

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان بندرعباس حاوی شرایط لازم برای شرکت در آزمون و حضور در مدرسه است. در این دفترچه دانش آموزان می توانند اطلاعات و شرایط لازم برای هر دو دوره را بیابند. دانلود این جزوه برای متقاضیان دوره هفتم و دهم مدارس سمپاد بندرعباس الزامی است. مفاد مربوط به هر دوره به طور جداگانه در دفترچه مشخص هستند.

برای پذیرش در دوره اول، دانش آموزان متقاضی باید در نوبت دوم پایه های پنجم و ششم، در تمام دروس نمره خیلی خوب کسب کنند. با این حال، اگر دانش آموزان در یکی از دروس نمره خوب و در سایر دروس نمره خیلی خوب دریافت نمایند، همچنان فرصت شرکت در این مدارس را دارند. برای شرکت در دوره دوم نیز داشتن معدل 19 به بالا الزامی است. احنمال تغییر قوانین و شرایط وجود دارد ما سعی می کنیم این صفحه را به روزرسانی کنیم.


هزینه ثبت نام مدارس سمپاد بندرعباس

ثبت نام در مدارس سمپاد بندرعباس مستلزم پرداخت شهریه ای است که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین می شود. مقدار دقیق این هزینه ها بستگی به عوامل مختلفی از جمله وضعیت مالی والدین، جمعیت محلی و امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده توسط مدرسه دارد. در نتیجه، تعیین رقم دقیق برای شهریه ها چالش برانگیز است.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد شهریه ها توصیه می شود مستقیماً با آموزشگاه مورد نظر و یا شماره 9099071613 تماس بگیرید. البته شایان ذکر است که شهریه های تقریبی ترم اول و دوم مدارس تیزهوشان بندرعباس به طور معمول در محدوده های زیر قرار می گیرند:

شهریه مدارس تیزهوشان 
حداکثر مبلغ شهریه حداقل مبلغ شهریه مقطع تحصیلی
9 میلیون تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوره متوسطه اول
14 میلیون تومان ۶ میلیون تومان دوره متوسطه دوم

مدارس تیزهوشان بندرعباس

زمان ثبت نام مدارس تیز هوشان بندرعباس

شرایط ثبت نام مدارس سمپاد بندرعباس با مدارس عادی متفاوت است. در این مدارس منابع درسی و کتاب های متداول آموزش و پرورش آموزش داده می شوند؛ اما آنچه که فرق دارد، روش های آموزشی و امکانات آموزشی به کار گرفته شده در این مؤسسات هستند.

تاریخ دقیق ثبت نام در مدارس تیزهوشان بندرعباس از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می شود. بر اساس داده های سال های پیش، می توان پیش بینی کرد که ثبت نام حدود 10 روز مهلت دارد.

سایت ثبت نام مدارس سمپاد بندرعباس

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان بندرعباس سامانه های مختلفی موجود هستند. برخی، سامانه های hamgam.medu.ir و pada.medu.ir را برای این امر معرفی می کنند؛ اما این سامانه ها اکنون منسوخ هستند و دیگر برای ثبت نام مدارس قابل استفاده نیستند.

هم اکنون سامانه ثبت نام این مدارس در سایت و پرتال دانش آموزی سازمان آموزش و پرورش کشور قرار دارد؛ از این رو، افراد برای ثبت نام در این مدارس باید به سایت my.medu.ir مراجعه و با وارد کردن مشخصات هویتی خود، به سامانه دسترسی پیدا کنند. در آنجا می توانید با انتخاب قسمت آزمون سمپاد، وارد صفحه اصلی شوید و مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس

برای ثبت نام در مدارس سمپاد بندرعباس از طریق سامانه my.medu.ir مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مراجعه به سایت my.medu.ir و وارد کردن کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس + آدرس و تلفن 1

 1. کلیک روی گزینه آزمون سمپاد

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس + آدرس و تلفن 2

 1. کلیک روی آیکون ثبت نام

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس + آدرس و تلفن 3

 1. تکمیل فرم نام نویسی با اطلاعات خواسته شده و کلیک روی دکمه دریافت رسید

لیست مدارس تیزهوشان بندرعباس + آدرس و تلفن 4

 1. دریافت و ذخیره کد رهگیری تا زمان تکمیل ثبت نام

توجه داشته باشید که هر ساله ثبت نام در سامانه مدارس سمپاد بندرعباس نیازمند پرداخت هزینه مشخصی است. این هزینه توسط سازمان استعدادهای درخشان اعلام می شود و معمولاً هر ساله متغیر است.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد بندرعباس

به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش، رقابت شدیدی بین دانش آموزان متقاضی پذیرش در مدارس تیزهوشان بندرعباس وجود دارد. ظرفیت پذیرش برای هر مقطع متفاوت است؛ به عنوان مثال در دوره اول یا مقطع ششم به هفتم، سالانه تقریباً 40 تا 60 دانش آموز در مدارس سمپاد بندرعباس پذیرش می شوند. در دوره دوم متوسطه که از کلاس دهم آغاز می شود، ظرفیت به حدود 30 تا 50 نفر کاهش می یابد. اطلاعات دقیق در خصوص ظرفیت مدارس تیزهوشان بندرعباس در فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان قابل مشاهده است.


منابع آزمون مدارس تیزهوشان بندرعباس

منابع امتحانی هر دو دوره آزمون متفاوت هستند. در دوره اول، سوالات از کتاب های درسی طراحی نمی شوند؛ پرسش های مطرح شده متشکل از سوالات تست هوش هستند. در نتیجه، متقاضیان موظف به مطالعه کتب درسی خود در مرحله آماده سازی نیستند. آن ها تنها باید قدرت تحلیلی و هوش بالایی داشته باشند.

از سوی دیگر، در دوره دوم، سوالات آزمون مدارس سمپاد بندرعباس بر اساس مطالب مندرج در تمامی کتاب های درسی پایه هشتم و نهم تدوین می شوند. با مطالعه این منابع، داوطلبان می توانند در آزمون موفق شوند.

نمونه سوالات مدارس سمپاد بندرعباس

سوالات آزمون این مدارس بر اساس پایه مربوطه، متفاوت است. در زیر، توضیحی در مورد نمونه سوالات هر پایه آورده ایم:

 1. سوالات دوره اول

برای آزمون ورودی ششم به هفتم، فقط سه توانایی تجسم، درک مطلب و تصمیم گیری منطقی مورد نیاز هستند. سوالات این دوره به طور خاص برای ارزیابی هوش طراحی می شوند. نمونه هایی از این سوالات شامل تکمیل الگوی تکرار، تشخیص جایگاه بعدی در دنباله های عددی و اشکال و غیره هستند.

مدارس تیزهوشان بندرعباس

 1. سوالات دوره دوم

سوالات آزمون دوره دوم شامل دروس پایه نهم و هشتم هستند و شامل دو بخش استعداد تحلیلی و سوالات استعداد تحصیلی می شوند. در بخش استعداد تحلیلی سوالاتی با ماهیت ارزیابی قدرت تحلیلی و هوشی تدوین می گردند. این بخش با متنی شروع می شود که در اختیار دانش آموز قرار می گیرد و سپس سوالاتی بر اساس آن متن ارائه می شوند. دانش آموز برای پاسخ به سوالات باید متن را تجزیه و تحلیل کند.

سوالات بخش استعداد تحصیلی، دروسی مانند قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات را در بر می گیرد. برای پاسخگویی مؤثر به سوالات این بخش، داوطلبان باید کتاب های درسی خود را به طور کامل مطالعه کرده باشند. علاوه بر این، حل سوالات تمرینی دروس مربوطه می تواند به آن ها در پاسخگویی مؤثرتر و سریع تر به سوالات کمک کند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس متوسطه اول

متقاضیان برای ثبت نام در مدرسه تیزهوشان بندرعباس در سال تحصیلی هفتم یا دهم، باید معیارهای خاصی را دارا باشند. اولین قدم برای اخذ پذیرش در این مدارس، ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد است. این آزمون در دو دوره، به ترتیب برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم و دهم برگزار می شود.

هر آزمون شامل سبک سوالات متفاوتی است که استعداد، هوش و مهارت تحصیلی دانش آموزان را ارزیابی می کنند. با گذراندن موفقیت آمیز این امتحانات، دانش آموزان فرصت تحصیل در مؤسساتی با استانداردهای بالای علمی را به دست می آورند. همچنین، به امکانات انحصاری این مدارس نیز دسترسی پیدا می کنند. البته برای حضور در این مدارس داشتن نمرات خیلی خوب در سال های تحصیلی قبلی نیز لازم است.

متقاضیان برای ثبت نام در مقطع متوسطه اول تیزهوشان بندرعباس باید در آزمون شرکت و نمره قبولی را کسب کنند و دارای شرایط لازم باشند. انجام مراحل ثبت نام از طریق سایت My.medu.ir همانطور که قبلاً ذکر شد، الزامی است.

  ثبت نام مدارس سمپاد بندرعباس ششم به هفتم

روند ثبت نام مدارس سمپاد بندرعباس برای سال تحصیلی ششم به هفتم مشابه دوره متوسطه اول است. اساساً کلاس هفتم تا نهم دوره متوسطه اول در نظر گرفته می شود. دانش آموزانی که در سال ششم ممتاز هستند، می توانند برای سال هفتم در این مدارس ثبت نام کنند. به علاوه، تا زمانی که نمرات بالایی داشته باشند، می توانند بدون نیاز به ثبت نام مجدد تا سال نهم به تحصیل ادامه دهند.


  ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس متوسطه دوم

دانش آموزانی که در دوره اول متوسطه معدل بالای 19 کسب کنند، واجد شرایط شرکت در آزمون و ثبت نام در دوره متوسطه دوم مدارس سمپاد بندرعباس در صورت قبولی در آزمون هستند. برای قبولی، داوطلبان نه تنها باید مهارت های تحلیلی قوی داشته باشند، بلکه باید کتاب های درسی پایه های هشتم و نهم را نیز به طور کامل مطالعه کنند.

  ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس نهم به دهم

متقاضیان ورود به مدارس سمپاد بندرعباس پس از اتمام سال تحصیلی نهم باید در این مؤسسات ثبت نام کنند. مراحل ثبت نام برای کلاس دهم مشابه سال دوم متوسطه است. دانش آموزان در صورت موفقیت در امتحان و احراز شرایط لازم می توانند از پایه دهم تا دوازدهم در این مدارس تحصیل کنند.

مدارس تیزهوشان بندرعباس

پذیرش دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان (صرفاً برای ورود به پایۀ دهم) برای تكمیل ظرفیت این مدارس، از طریق برگزاری آزمون ورودی متمرکز کشوری انجام می شود:

 • دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس که معدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 باشد.
 • دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل نوبت اول آنان کمتر از 18 باشد.

اشتغال به تحصیل در پایۀ نهم یکی دیگر از شرایط ثبت نام در آزمون ورودی پایۀ دهم در مدارس تیزهوشان است.

اما دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است. احتمال تغییر قوانین و شرایط وجود دارد ما سعی می کنیم این صفحه را به روزرسانی کنیم می توانید برای مشاوره با شماره تلفن 9099071613 تماس بگیرید.


آزمون ورودی مدارس سمپاد بندرعباس

بودجه مدارس سمپاد توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و با هدف پرورش دانش آموزان با استعداد و نوآور تأمین می شود. پذیرش در مدارس سمپاد بندرعباس منوط به قبولی در آزمون ورودی سمپاد و احراز شرایط لازم است.

دانش آموزان برای اخذ پذیرش در مدارس تیزهوشان بندرعباس باید فعالانه در این آزمون ها شرکت و نمره رضایت بخشی کسب کنند. پس از آن، آن ها ملزم به انجام مراحل ثبت نام بعدی هستند. این آزمون ها در دوره های اول و دوم برای تسهیل پذیرش در پایه های هفتم و دهم برگزار می شوند.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد بندرعباس

مدارس تیز هوشان به دلیل استانداردهای استثنایی خود در زمینه های علمی و آموزشی شهرت بسیاری دارند و از جمله مؤسسات آموزشی بسیار معتبر در سراسر کشور به شمار می روند. برای اطمینان از پذیرش در این مدارس معتبر، دانش آموزان باید دانش و مهارت های لازم را برای برتری در آزمون تیزهوشان کسب کنند.

اگر قصد شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان بندرعباس را دارید و می خواهید در آن ثبت نام کنید، کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی آماده راهنمایی و ارائه مشاوره به شما هستند. فقط با یک تماس می توانید در تمام مراحل، از ثبت نام آزمون گرفته تا برنامه ریزی و مطالعه، اطلاعات دقیقی در تمام زمینه های مدارس سمپاد بندرعباس کسب کنید. تیم کارشناسان ما در خصوص ارائه مشاوره و پشتیبانی تحصیلی مهارت بالایی دارند. جهت مشاوره با شماره 90990071613 تماس بگیرید.


اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد بندرعباس

نتایج آزمون مدارس سمپاد بندرعباس هر سال در مرداد ماه اعلام می شود و این اطلاعات از طریق سایت my.medu.ir در دسترس قرار می گیرند. دانش آموزان برای بررسی نتایج آزمون خود می توانند به سادگی وارد سایت شوند و با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود، نتایج آزمون را ببینند.


جمع بندی

تحصیل در مدارس تیزهوشان بندرعباس یک فرصت استثنایی برای تضمین آینده ای روشن است. بندرعباس دارای چهار مدرسه استعدادهای درخشان است که در دو دوره اول و دوم پذیرش انجام می دهند. برای شروع مراحل ثبت نام در این مؤسسات باید به سایت my.medu.ir مراجعه نمایید. برای اطمینان از عملکرد صحیح در ثبت نام و موفقیت در آزمون ها، با کارشناسان و مشاوران تلفنی تماس بگیرید. مشاوران سامانه تحصیلی همراه شما در رسیدن به قله های موفقیت است. جهت مشاوره با شماره 90990071613 تماس بگیرید.

سوالات متداول

·آیا مدارس تیزهوشان بندرعباس امکانات مناسبی ارائه می دهند؟

بله؛ این مدارس دارای امکاناتی همچون کتابخانه، آزمایشگاه، سالن غذاخوری، کلاس های پیشرفته، مشاوران آموزشی، کلاس های هوشمند، برنامه های درسی حرفه ای و غیره هستند.

·آیا مدارس تیزهوشان بندرعباس خوابگاه دارند؟

بله، این مدارس خوابگاه دارند.

·برای شرکت در مدارس سمپاد بندرعباس در دوره متوسطه دوم، معدل چه سال هایی ملاک هستند؟

معدل سال های نهم و هشتم ملاک است.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان بندرعباس

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی