جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان اراک

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68625

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن

در این مقاله جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان اراک را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. بدون شک، مدارس تیزهوشان اراک، از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. این مدارس، همواره در مرکز توجه خانواده هایی قرار دارند که به دنبال محیطی مناسب برای تحصیل فرزندان خود هستند.

مدارس سمپاد، هر ساله آزمون هایی را به منظور جذب دانش آموزان با استعداد و کوشا، برگزار می کنند. مدارس تیزهوشان، با برگزاری این آزمون ها، فرصتی برای تحصیل در مقطع متوسطه اول و دوم دانش آموزان با استعداد و با هوش ایجاد می کند.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد اراک، برای ورودی های ششم به هفتم و ورودی های نهم به دهم با یکدیگر متفاوت است. دانش آموزان، پس از پذیرش و ثبت نام در مدارس تیزهوشان، از بهترین محیط آموزشی، ورزشی و بهترین دبیران برخوردار می شوند. مدارس سمپاد، مسیر دستیابی به بالاترین درجات علمی را برای دانش آموزان با استعداد، هموار می کنند.

شرکت در المپیادهای علمی، انجام فعالیت های ورزشی در سطح حرفه ای و توجه به کارهای هنری، تنها بخشی از فعالیت های مدارس تیزهوشان است. همچنین آموزش کار با وسایل هوشمند و هدایت دانش آموزان به سمت علایق شغلی، در دستور کار مدارس تیزهوشان قرار دارد.

تحصیل در مدارس تیزهوشان، به شکوفایی هر چه بیشتر استعدادها و توانایی های فرزند شما کمک می کند. آشنایی با شرایط ثبت نام، سطح علمی هر یک از مدارس تیزهوشان، آزمون ها و ظرفیت این مدارس می تواند به شما در تصمیم گیری برای تحصیل در مدارس تیزهوشان اراک کمک کند. پس برای یادگیری اطلاعات بیشتر، ادامه این مقاله را تا انتها بخوانید.

لیست مدارس تیزهوشان اراک

لیست مدارس تیزهوشان اراک

در این قسمت، جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان اراک را مشاهده می کنید این مدارس استعدادهای درخشان اراک در راستای تعلیم دانش آموزان شایسته شهر اراک، فعالیت می کنند. این مدارس در دو دوره متوسطه اول و دوم، در زمینه آموزش دختران و پسران، مشغول به کار هستند. جدول زیر، شامل لیست کامل مدارس تیزهوشان اراک است:

دوره دبیرستان تلفن
 

اول

تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 8634060820
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 2 8634172030
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 8632776002

8632764893

 

دوم

تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 8633121450
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 8634251470
تیزهوشان مرکزی پسرانه علامه حلّی 2 8632774009

آدرس مدارس تیزهوشان اراک

چندین مدارس تیزهوشان در اراک وجود دارند که با توجه به آدرس آنها می توانید مناسب ترین و قابل دسترس ترین آن را انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که کیفیت تحصیلی در هر یک از این مدارس ممکن است با هم فرق داشته باشند. پس در انتخاب مدرسه خود دقت کنید و به دنبال ثبت نام در مدارس معتبر با کارنامه فعالیت درخشان باشید. اما به طور کلی، آدرس کلیه مدارس تیزهوشان اراک به شرح ذیل است:

دبیرستان آدرس
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 اراک – انتهای خیابان امام خمینی (ره) – کمربندی غربی
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 اراک – سه راه قدس – خیابان شهدا – خیابان تفرش – رو به روی مسجد امام رضا (ع)
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 (دوره اول) اراک – شهرک امین – رو به روی مجتمع مسکونی کمیته امداد – جنب نانوایی سنگک – دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلّی دوره اول
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 (دوره دوم) اراک – خیابان شهید شیرودی – خیابان بهداری – میدان پزشک – دبیرستان حاج حسین ترابی
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 2 (دوره اول) اراک – کمربندی غربی به سمت سردشت – دبیرستان علامه حلّی دوره اول
تیزهوشان مرکزی پسرانه علامه حلّی 2 (دوره دوم) اراک – انتهای خیابان امام خمینی (ره) – ضلع غربی کمربندی اراک –بروجن – نرسیده به میدان بسیج

علاوه بر آن، برای برقراری ارتباط مجازی با هر یک از مدارس تیزهوشان اراک، می توانید از آدرس های اینترنتی زیر استفاده کنید:

دبیرستان نشانی اینترنتی
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 1 https://spbs.ir/schools/farzanegan93
تیزهوشان دخترانه فرزانگان 2 http://farzanegan2arak.sams.ir/frmMainSchools.aspx
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 (دوره اول)
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 1 (دوره دوم) http://helli1.sams.ir/frmMainSchools.aspx
تیزهوشان پسرانه علامه حلّی 2 (دوره اول)
تیزهوشان مرکزی پسرانه علامه حلّی 2 (دوره دوم) http://helli2.sams.ir/frmMainSchools.aspx

شرایط ثبت نام مدارس سمپاد اراک

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، قوانین خاصی برای ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان سراسر کشور در نظر می گیرد. این قوانین برای ورودی های ششم به هفتم و نهم به دهم با یکدیگر متفاوت است. دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس سمپاد را دارند، باید به این قوانین توجه کنند.

شرط لازم برای شرکت در آزمون ورودی ششم به هفتم مدارس سمپاد اراک، کسب مقیاس خیلی خوب است. همچنین دانش آموز، باید در تمام دروس سال ششم، مقیاس خیلی خوب را دریافت کند. البته کسب مقیاس خوب در یکی از دروس، مانعی برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ایجاد نمی کند. ورودی های نهم به دهم، برای شرکت در آزمون تیزهوشان، می بایست حتما در سال نهم راهنمایی مشغول به تحصیل باشند.

از دیگر شرط های شرکت در آزمون تیزهوشان، برخورداری از تابعیت ایران است که برای ورودی ششم به هفتم و نهم به دهم ضرورت دارد. دانش آموزان غیر ایرانی نیز، می توانند با توجه به شرایط ملیت در فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان، با ارائه مدارک مربوطه، در آزمون مدارس تیزهوشان اراک شرکت کنند. اگر شهر محل سکونت داوطلب دارای چند مدرسه تیزهوشان باشد، متقاضی می تواند حداکثر 3 اولویت را انتخاب کند.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 1

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان اراک

اخذ شهریه در مدارس تیزهوشان از دانش آموزان به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات آموزشی، ورزشی، رفاهی و فعالیت های دیگر انجام می شود. البته شهریه مدارس تیزهوشان سراسر کشور، با توجه به دوره تحصیلی دانش آموزان با یکدیگر متفاوت است. همچنین، شهریه مدارس سمپاد در شهرهای مختلف، با یکدیگر تفاوت دارد.

امکانات آموزشی مدارس تیزهوشان اراک، خدمات رفاهی و سهمیه ها، در میزان مبالغ دریافتی از خانواده های دانش آموزان تاثیرگذار هستند. با این حال، حداقل و حداکثر شهریه برای مدارس سمپاد به شرح زیر است:

  • دوره متوسطه اول: در دوره متوسطه اول مدارس استعدادهای درخشان، به طور تقریبی حداقل شهریه، 3 میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر شهریه 9 میلیون تومان دریافت می شود.
  • دوره متوسطه دوم: شهریه دریافتی از دانش آموزان برای دوره دوم متوسطه، به طور تقریبی حداقل 6 میلیون تومان و حداکثر 14 میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 2

توجه داشته باشید که برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد نیز هزینه بسیار کمی از داوطلبان دریافت می شود. مبلغ دریافتی برای شرکت در آزمون ورودی تیزهوشان هر ساله متغیر است.


زمان ثبت نام مدارس سمپاد اراک

ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان اراک، معمولاً در مدت حدوداً 10 روز انجام می شود. دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون ورودی این مدارس، باید وارد سایت my.medu.ir شوند و اطلاعات خود را تکمیل کنند. با تکمیل اطلاعات و واریز هزینه آزمون ورودی، ثبت نام دانش آموزان در آزمون ورودی مدارس سمپاد اراک، قطعی می شود.

آزمون تیزهوشان برای ورودی های هفتم و دهم، در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می شود. زمان برگزاری این آزمون هر ساله توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سامانه اعلام می شود.

داوطلبان می توانند برای دریافت نتایج آزمون، به سایت my.medu.ir مراجعه کنند. پس از اعلام نتایج آزمون، پذیرفته شدگان باید به منظور ثبت نام در مدارس دوره اول و دوم تیزهوشان اراک، اقدام کنند.

پذیرفته شدگان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اراک، برای تکمیل ثبت نام خود در این مدارس باید به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان my.medu.ir مراجعه کنند. پذیرفته شدگان پس از ثبت نام در این سامانه، می بایست به همراه پرینت نتیجه قبولی در آزمون ورودی و دیگر مدارک، در مدرسه مورد نظر حاضر شوند.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس سمپاد اراک

برای ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد دوره دوم کل کشور، ابتدا باید وارد سایت my.medu.ir شوید.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 3

کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کنید تا وارد پورتال شخصی خود شوید. بعد از ورود به پورتال، روی آزمون سمپاد کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 4

سپس روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 5

پس از تکمیل فرم ثبت نام، موافقت نامه را تایید کنید تا بتوانید روند ثبت نام را ادامه دهید.

در گام بعدی، می توانید ثبت نام خود را تکمیل کنید. پایه تحصیلی مورد نظر را انتخاب کرده و پس از ذخیره اطلاعات، نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام کنید.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 6

پس از ثبت نام در آزمون، تاریخ برگزاری آزمون ورودی هماهنگ کشوری را از سامانه مربوطه پیگیری کنید.


ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان اراک

مدارس تیزهوشان سراسر کشور، هر ساله ظرفیت محدودی از دانش آموزان را پذیرش می کنند. مدارس تیزهوشان اراک نیز، با برگزاری آزمون، تعداد محدودی از دانش آموزان را می پذیرند که موجب رقابت زیادی بین داوطلبان می شود.

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد اراک، در دوره اول متوسطه با دوره دوم متوسطه تفاوت دارد. معمولا ظرفیت مدارس تیزهوشان اراک را برای ورودی های پایه هفتم بین 40 تا 60 نفر در هر مدرسه در نظر می گیرند. میزان نفرات پذیرفته شده در دوره دوم متوسطه، در مدارس استعدادهای درخشان اراک، حدود 30 تا 50 نفر، برای هر دبیرستان است.


نمونه سوالات آزمون مدارس تیزهوشان اراک

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به صورت تستی و چهارگزینه اي است. این سوالات به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شوند. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. سوالات بدون پاسخ، نمره منفی ندارند. چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد.

اما کلیه سئوالات آزمون در دوره دوم متوسطه، بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یك عدد بین100،000 و  33٬333-  تعیین می شود.


منابع آزمون مدارس سمپاد اراک

کتاب های درسی پنجم و ششم، به عنوان منابع آزمون برای ورودی های ششم به هفتم در سال های قبل شناخته می شوند. اما در سال های اخیر، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اراک و کل کشور، برای پایه ششم به هفتم، کاملا بر اساس هوش و استعداد است.

منابع آزمون ورودی تیزهوشان سراسر کشور، برای پایه نهم به دهم، به شکل ترکیبی است. به این صورت که سوالات در دسته استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی، طراحی می شوند. البته در بخش سوالات استعداد تحلیلی، برخلاف آزمون ورودی ششم به هفتم، سوالات درسی هم مطرح می شود. بخش استعداد تحصیلی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اراک، بر اساس کتب درسی پایه هشتم و نهم طراحی می شود.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 7

بررسی نمونه سوالات آزمون ورودی سال های قبل مدارس تیزهوشان اراک، به داوطلبان کمک می کند تا با نحوه آزمون آشنا شوند. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند مهارت خود را در پاسخگویی به سوالات آزمون محک بزنند.


ثبت نام مدارس تیزهوشان اراک متوسطه اول

داوطلبان برای ثبت نام در مدارس سمپاد اراک دوره اول، باید در دروس پایه ششم و نوبت دوم پنجم، مقیاس خیلی خوب را دریافت کنند. کسب مقیاس خوب در یکی از دروس، برای شرکت در آزمون مشکلی ایجاد نمی کند. علاوه بر آن، ثبت نام مدارس سمپاد اراک، برای ورودی های ششم به هفتم، از طریق سامانه my.medu.ir انجام می شود. تنها دانش آموزان واجد شرایط شرکت در آزمون ورودی ششم به هفتم می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 8

ثبت نام مدارس تیزهوشان اراک متوسطه دوم

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان اراک دوره دوم متوسطه، داوطلبان باید حتما در پایه نهم مشغول به تحصیل باشند. علاوه بر این، کسب حداقل معدل 19 در پایه نهم و نوبت دوم هشتم ضروری است. دانش آموزانی که در دوره اول مدارس سمپاد کل کشور تحصیل می کنند، برای ورود به دوره دوم این مدارس نیازی به انجام آزمون ندارند.

همچنین ثبت نام در آزمون تیزهوشان سراسر کشور، برای متقاضیان ورود به پایه دهم، از طریق سامانه my.medu.ir انجام می شود. داوطلبان باید برای شرکت در آزمون ورودی نهم به دهم استعدادهای درخشان، به شرایط ثبت نام توجه کنند.


آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اراک

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اراک، هر ساله به صورت هماهنگ با سایر شهرهای ایران برگزار می شود. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، این آزمون را در تاریخ تعیین شده برگزار می کند. برای شرکت در آزمون ورودی تیزهوشان، باید حتما نسبت به ثبت نام در سامانه و به صورت اینترنتی اقدام کنید. در غیر این صورت، مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 9

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد اراک

پذیرش در مدارس سمپاد، همواره مورد توجه دانش آموزان و خانواده ها قرار دارد. قبولی در آزمون ورودی مدارس سمپاد، علاوه بر استعداد و پشتکار دانش آموزان، به آشنایی با منابع آزمون، سوالات و روش تست زنی بستگی دارد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره قبولی مدارس تیزهوشان اراک، هر روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با مشاوران متخصص خبرینو تماس بگیرید. برای ارتباط با مشاوران مجرب خبرینو، می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون کد، با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان اراک

اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد ، از طریق سامانه my.medu.irصورت می گیرد. داوطلبانی که حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در مدارس سمپاد اراک را کسب می کنند، می توانند روند ثبت نام خود را در این مدارس ادامه دهند.

پس از ورود به سامانه اعلام نتایج، مشاهده عبارت پذیرفته شده با رنگ سبز، به معنای پذیرش داوطلب در مدرسه استعدادهای درخشان است. از طرف دیگر، مشاهده عبارت پذیرفته نشده با رنگ قرمز در مقابل نام داوطلب، عدم قبولی ایشان در مدارس سمپاد را نشان می دهد.

لیست مدارس تیزهوشان اراک + آدرس و تلفن 10

سوالات متداول

چگونه می توانم در آزمون ورودی مدارس سمپاد ثبت نام کنم؟

ثبت نام آزمون تیزهوشان، پس از ورود به پورتال شخصی دانش آموز و انتخاب گزینه آزمون سمپاد امکان پذیر است. توجه داشته باشید که حتما پایه تحصیلی داوطلب را به درستی مشخص کنید.

کسب تراز بالا، چه ارتباطی با قبولی در آزمون استعدادهای درخشان دارد؟

با کسب تراز بالا در آزمون ورودی مدارس سمپاد، شانس قبولی شما در این آزمون افزایش پیدا می کند. کمترین تراز قبولی دختران و پسران در مدارس تیزهوشان اراک در ورودی نهم به دهم، 32833 است.

تفاوت مدارس تیزهوشان اراک، با دیگر مدارس در چیست؟

به طور کلی، مدارس تیزهوشان نسبت به دیگر مدارس از امکانات بهتری برخوردار هستند. بهره مندی از تدریس دبیران مجرب، انجام فعالیت های فرادرسی و آمادگی برای المپیادهای علمی از مزایای مدارس استعدادهای درخشان محسوب می شود.

آیا ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان هر ساله یکسان است؟

خیر. ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان اراک و سایر شهرها، در سال های مختلف، بسته به عوامل متعدد تغییر می کند. همچنین، ظرفیت پذیرش دوره اول متوسطه معمولا بیشتر از دوره دوم است.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در مدارس تیزهوشان اراک

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی