جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68731

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن

در این مقاله لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین را به همراه آدرس و تلفن در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدارس تیزهوشان در سطح کشور، از نظر آموزشی جزء بهترین مدارس محسوب می شوند. در مدارس تیزهوشان قزوین امکانات مختلف آموزش برای پیشرفت دانش آموزان فراهم شده است. ورود به مدارس سمپاد قزوین، کار آسانی نیست و با برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و بررسی سطح علمی و هوش دانش آموزان، میسر می شود.

کسانی که در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند، شانس ثبت نام در مدارس سمپاد قزوین را دارند. مدارس تیزهوشان در پایه های متوسطه اول و دوم فعالیت دارند. تفاوت بین مدارس سمپاد و مدارس عادی در کیفیت آموزشی، کلاس های فوق برنامه و به کار گرفتن بهترین مدرسان کشور است. حضور در یک مدرسه تیزهوشان، فرصت مناسبی برای شکوفا شدن استعداد های دانش آموزان به شمار می رود. رقابت برای حضور در این مدارس، بسیار فشرده و سخت است. کسانی در آزمون موفق می شوند که، برنامه و هدف مشخصی برای درس خواندن داشته و تلاش زیادی کرده اند.

اگر قصد ورود به مدارس تیزهوشان قزوین را دارید، در ابتدا باید به طور کامل با نحوه آزمون دادن و امکانات این مدارس، آشنا شوید. با شناخت کافی می توانید، یک برنامه عالی برای کسب نمره در آزمون قبولی و انتخاب بهترین مدرسه، داشته باشید. در ادامه این مقاله به طور کامل، شما را با مدارس تیزهوشان در قزوین آشنا می کنیم.

بررسی بهترین مدارس تیزهوشان قزوین

لیست مدارس تیزهوشان قزوین

برای مشاهده جدید ترین لیست مدارس تیزهوشان قزوین باید به لیست مدارس سمپاد ایران مراجعه کرد. اما در حال حاضر لیست این مدارس عبارتند از:

ناحیه نام مدرسه دوره
1 تیزهوشان دخترانه شهیدان شالبافان متوسطه اول
1 تیزهوشان پسرانه شهید بابایی 1 متوسطه اول
1 تیزهوشان دخترانه فرزانگان متوسطه دوم
1 تیزهوشان پسرانه شهید بابایی 2 متوسطه دوم

علاوه بر آن آدرس مدارس تیزهوشان قزوین طبق برخی از بررسی شامل موارد زیر است:

اسم مدرسه آدرس شماره تماس
تیزهوشان دخترانه شهیدان شالبافان متوسطه اول قزوین، خیابان کمیلی، خیابان عرفان دوم 0۲۸۳۳۷۸۷۲۵۰
تیزهوشان پسرانه شهید بابایی 1 میدان جانبازان، انتهای خیابان ایران

 

0۲۸۳۳۶۵۹۳۹۶
تیزهوشان دخترانه فرزانگان متوسطه دوم بلوار معلم، خیابان عبدالله هجرتی ۰۲۸۳۳۶۶۵۳۱۲
تیزهوشان پسرانه شهید بابایی 2 میدان جانبازان، انتهای خیابان ایران

 

02833668022-02833669311

سایت مدارس تیزهوشان قزوین

سایت مدارس، اطلاعات کاملی درباره امکانات هر مدرسه در اختیار شما قرار می دهد. به کمک سایت می توانید با فضای آموزشی و امکانات رفاهی هر مدرسه آشنا شده و نسبت به ثبت نام آزمون آن مدرسه، اقدام کنید. اما مدارس شهر قزوین، سایت مخصوص به خود ندارند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت نام و یا هر مشکل دیگر می توانید با کارشناسان مجرب سامانه مشاور تحصیلی تماس بگیرید. تلفن مشاوره : 9099071613 تماس از 8صبح تا 12 شب

بررسی بهترین مدارس تیزهوشان قزوین

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

شرایط ثبت نام در مدارس سمپاد قزوین با توجه به مقطع تحصیلی می تواند، متفاوت باشد. اما شرایط مشخصی برای تمام داوطلبان در نظر گرفته می شود. در صورتی که تمام این شرایط مهیا باشد، امکان ثبت نام در مدرسه به دانش آموزان داده می شود. این شرایط را در جدول زیر بررسی کرده ایم.

شرایط ثبت نام در مدارس متوسطه اول اشتغال به تحصیل در پایۀ ششم ابتدایی در سال تحصیلی
کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایۀ پنجم ابتدایی
کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایۀ ششم جهت ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم
شرایط ثبت نام در مدارس پایه دهم

و تکمیل ظرفیت آن

اشتغال به تحصیل در پایۀ نهم
دانش آموزان پایۀ نهم سایر مدارس بامعدل کل خردادماه پایه هشتم و نوبت اول پایۀ نهم آنان حداقل 19 برای ثبت نام تکمیل ظرفیت.
دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان با معدل نوبت اول کمتر از 18 برای ثبت نام تکمیل ظرفیت.

دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان که معدل کل خردادماه پایە هشتم و نوبت اول پایه نهم آنان حداقل 18 باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی پایۀ دهم، مجاز به ادامۀ تحصیل در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان خواهند بود. پذیرش قطعی این قبیل دانش آموزان، منوط به احراز شرایط مادۀ 16 آئین نامۀ مدارس استعدادهای درخشان است. احتمال تغییر قوانین و شرایط وجود دارد، ما سعی می کنیم این مقاله را به روزرسانی کنیم پیشنهاد می کنیم برای مشاوره با شماره تلفن 9099071613 تماس بگیرید.


هزینه ثبت نام مدارس سمپاد قزوین

مدارس تیزهوشان میزان شهریه مشخصی برای دانش آموزان در نظر گرفته اند. مبلغ این شهریه توسط سازمان سمپاد مشخص می شود. مدارس تیزهوشان به دلیل مخارج بالایی که دارند، مبلغ شهریه را از دانش آموزان دریافت کرده و این مبلغ برای آموزش بهتر دانش آموز، هزینه می شود. میزان شهریه با توجه به موقعیت جغرافیایی مدرسه و توانایی مالی منطقه می تواند، متفاوت باشد. در جدول زیر، مبالغ به صورت میانگین و تقریبی محاسبه و در اختیار شما قرار گرفته می شود.

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره اول ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 9 میلیون تومان
دوره دوم ۶ میلیون تومان 14 میلیون تومان

اما برای کسب اطلاع از میزان شهریه برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان، می توانید از طریق تماس با کارشناسان مشاور تحصیلی اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید. برای تماس با شماره 9099071613 تماس بگیرید.


زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان به صورت سالانه و معمولا در ماه فروردین اعلام می شود. دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه ششم ابتدایی و نهم متوسطه می توانند، در این آزمون شرکت کنند. معمولا در روزهای آخر، سایت بسیار شلوغ شده و سرعت آن پایین می آید. برای انجام ثبت نام به موقع، نسبت به نام نویسی در سایت اقدام کنید تا این فرصت طلایی را از دست ندهید.


سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

اگر به دنبال سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان هستید، باید به آدرس my.medu.ir مراجعه کنید. این سامانه توسط آموزش و پرورش کشور طراحی شده و برای کلیه مدارس تیزهوشان استفاده قرار می گیرد. در هنگام ثبت نام می توانید با مراجعه به سایت، مدارک خود را بارگذاری کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کنید. انجام ثبت نام در خانه و از طریق کامپیوتر شخصی، میسر است. همچنین، می توانید از طریق کافی نت ها، ثبت نام خود را انجام دهید.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

برای آشنایی با ثبت نام در مدارس تیزهوشان قزوین با ما همراه باشید.

مرحله یک: ورود به سایت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir

مرحله دو: در قسمت ورود، باید اطلاعات شخصی دانش آموز را وارد کنید. این اطلاعات، شامل انتخاب نقش، انتخاب تابعیت، کد ملی دانش آموز و شماره سریال شناسنامه است. بعد از وارد کردن اطلاعات کد امنیتی را وارد کرده و دکمه ورود را بزنید.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 1

مرحله سوم: در قسمت ثبت نام و دریافت گواهی ها، به آیکون آزمون سمپاد وارد شوید.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 2

مرحله چهارم: در این مرحله روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا مراحل ثبت نام آغاز شود و فایل دفترچه راهنما هم در اختیار شما قرار داده می شود.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 3

مرحله پنجم: فرم های مربوط به ثبت نام، شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی را به طور کامل پر کنید.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 4

مرحله ششم: با پرداخت هزینه ثبت نام مراحل به پایان می رسند. بعد از پایان ثبت نام، کد رهگیری در اختیار شما قرار داده می شود. تنها در صورتی که ثبت نام موفقیت آمیز باشد، کد رهگیری برای شما صادر می گردد.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان قزوین

ظرفیت های مدارس تیزهوشان بسیار کم در نظر گرفته شده و دلیل آن ارائه آموزش های بهتر به دانش آموزان است. به دلیل این محدودیت ها رقابت برای حضور در این مدارس، بسیار سخت شده و تنها کسانی موفق به می شوند که تلاش بیش تری در درس خواندن داشته باشند.

برای هر دوره تحصیلی تنها یک مدرسه پسرانه و دخترانه وجود دارد که با توجه به جمعیت بالای قزوین ظرفیت زیادی نیست. به طور معمول، ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد در شهر قزوین در دوره متوسطه اول حدود 40 تا 60 نفر است. در دوره متوسطه دوم نیز حدود 30 تا 50 نفر انتخاب می شوند.


منابع آزمون مدارس سمپاد قزوین

منابع آزمون های تیزهوشان در دوره متوسطه اول و دوم متفاوت است. علاوه بر کتاب درسی می توان، از منابع زیر هم کمک گرفت. طبق توصیه برخی از قبول شدگان این آزمون، منابع احتمالی سوالات درسی

نهم به دهم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اسم درس تعداد سوالات  منبع
ریاضیات 10 ریاضیات نهم تیزهوشان – مبتکران تیزهوشان ریاضی نهم – مهر و ماه کتاب ریاضی نهم سری iQ – گاج
علوم تجربی 10 کتاب علوم تیزهوشان نهم – اندیشمند

کتاب علوم نهم سری iQ – گاج

آموزش پیشرفته علوم تجربی نهم تیزهوشان – گل واژه

علوم نهم تیزهوشان – خیلی سبز

قران و معارف انسانی 10 جامع تیزهوشان نهم – خیلی سبز

جامع تیزهوشان نهم – مبتکران

مطالعات اجتماعی 10 کتاب جامع تیزهوشان نهم سری iQ – گاج

31+1 استان تیزهوشان جامع نهم – پویش اندیشه خوارزمی

زبان و ادبیات فارسی 10 فارسی نهم – مبتکران

فارسی نهم تیزهوشان – اندیشمند

فارسی 9 تیزهوشان – نشر الگو


نمونه سوالات مدارس تیزهوشان قزوین

در آزمون تیزهوشان، سوالات مختلفی از کتاب های درسی مطرح می شود. سوالات آزمون به صورت تستی هستند و جواب سوالات در پاسخ نامه نوشته می شود. سوالات آزمون پایه نهم به دهم از دروس ریاضیات، علوم تجربی، قرآن و معارف اسلامی، مطالعات اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی است.

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، کاملا تستی بوده و به گونه ای طراحی می شوند که هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. سوالات بدون پاسخ، نمره منفی ندارند.

چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد. برای همین به دانش آموزان توصیه می شود بادقت و تسلط کافی به سوالات پاسخ دهند.

در تصویر زیر برخی از نمونه سوالات احتمالی پایه ششم به هفتم تیزهوشان سال های قبل درج شده اند که دانش آموزان با بررسی آنها بتوانند با انواع نمونه سوالات مدارس تیزهوشان آشنا شوند.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 5

در آزمون پایه نهم به دهم، سوالات کاملا تخصصی بوده و علاوه بر سوالات درسی، سوالات استعداد تحلیلی نیز مطرح می شود. نمونه سوالات در تصاویر زیر، قابل مشاهده است.

کلیه سئوالات آزمون پایه دوم بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «ا ستعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یک عدد بین100،000 و  33٬333-  تعیین می شود.

لیست بهترین مدارس تیزهوشان قزوین + آدرس و تلفن 6

در ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دوره متوسطه اول، نیاز به کامل کردن دوره های تحصیلی دبستان دارید. دانش آموزی که تمام دروس پایه های قبل را به طور عالی گذرانده باشد به راحتی می تواند، در این آزمون ثبت نام کند. ثبت نام برای افرادی که نمرات پایینی داشته اند، مجاز نیست.

با ثبت نام در آزمون تیزهوشان و کسب نمره قبولی می توانید، به راحتی وارد مدارس تیزهوشان قزوین شوید. بعد از ورود به مدارس تیزهوشان می توانید، پایه های هفتم، هشتم و نهم را در این مدرسه بگذرانید.


مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد قزوین

آزمون ورودی مدارس سمپاد به صورت سالانه برگزار می شود. استقبال از این آزمون به دلیل امکانات و سطح بالای آموزشی مدارس تیزهوشان، بسیار زیاد است.

هدف از تاسیس مدارس سمپاد ایجاد فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان مستعد و باهوش بوده و بنابراین ورود به این مدارس از طریق آزمون انجام می شود تا بهترین دانش آموزان انتخاب شوند. در آزمون ورودی سطح علمی و هوش دانش آموزان به طور کامل مورد ارزیابی قرار می گیرد. بعد از قبولی در این آزمون افراد شانس حضور در بهترین مدارس کشور را دارند. بنابراین، دانش آموزان پایه ششم و نهم باید، خود را برای این آزمون آماده کنند.

شرکت در آزمون تیزهوشان نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد و باید از یک سال قبل، تمرینات خود را برای شرکت در این آزمون آغاز کنید. دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب سامانه مشاور تحصیلی، قطعاً این راه را برای شما هموارتر می کند. پس اگر در هر مرحله از دوره تحصیلی خود در تصمیم گیری برای مدارس تیزهوشان با چالشی روبرو هستید می توانید با یک تماس از کارشناسان و مشاورین ما راهنمایی بگیرید. برای مشاوره با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

بررسی بهترین مدارس تیزهوشان قزوین

مشاور به شما کمک می کند تا یک برنامه هدفمند برای درس خواندن داشته باشید. منظور از برنامه هدفمند، برنامه ای است که اهداف شما را مشخص کند و راه را به شما نشان بدهد. انتخاب یک مشاور خوب در تعیین سرنوشت شما بسیار موثر است و تیم ما متشکل از فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان و اساتید این حوزه در این راه کنار شما هستند تا به موفقیت برسید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان قزوین

نتایج آزمون تیزهوشان قزوین، در مرداد ماه اعلام می شود. بعد از خبر اعلام نتایج آزمون، می توانید به سایت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه کنید و نتیجه آزمون خود را ببینید. ورود به صفحه نتایج از طریق کد ملی و شماره سریال شناسنامه امکان پذیر است. امیدواریم که نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید.

جمع بندی

مسیر رسیدن به مدارس تیزهوشان کار خیلی سختی به نظر می رسد که البته، بستگی به تلاش شما دارد. چرا که با افزایش متقاضیان تحصیل در مدارس تیزهوشان، رقابت شدیدی بین دانش آموزان وجود دارد که برای موفقیت باید برنامه ریزی دقیق و هدفمندی داشته باشید. اما در صورت داشتن یک مشاور خوب و طی کردن مسیر به بهترین نحو، می توانید گام محکمی را در راه پیروزی و موفقیت خود و آینده ای روشن بردارید. برای مشاوره و پرسیدن هر گونه سوال در این حوزه می توانید، با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. (احتمال تغییر در قوانین و شرایط وجود دارد، ما سعی می کنیم این صفحه را به روزرسانی کنیم پیشنهاد می کنیم برای مشاوره ثبت نام با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.)

سوالات متداول

  • شانس قبولی در آزمون تیزهوشان قزوین چقدر است؟

تعداد زیادی از دانش آموزان در این آزمون شرکت می کنند و شانس قبولی بستگی به تلاش شما دارد.

  • آیا با معدل 18 می توان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کرد؟

طبق قوانین، معدل کلاس هشتم شما باید بالای 19 باشد.

  • دفترچه ثبت نام چه زمانی منتشر می شود؟

در اولین روز ثبت نام، دفترچه بر روی سایت مربوطه قابل نمایش و بارگذاری است. با این حال اگر در مورد نحوه ثبت نام خود هنوز هم مشکلی دارید بهتر است با مشاورین مربوطه تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید.

  • آیا ثبت نام برای آزمون تیزهوشان از طریق مدارس امکان پذیر است؟

معمولا مدارس، ثبت نام را به عهده خود دانش آموز قرار می دهند و کاملا به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان قزوین

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی