کد خبر : 15904

قانون جدید معافیت سربازی سه خواهری

در این عنوان قصد داریم و بپردازیم و توضیح بدهیم برای آن دسته از مشولانی که به دنبال گرفتن معافیت سربازی خود هستند و این سوال در ذهنشان است که اگر دارای سه خواهر باشند در قانون جدید معافیت سربازی سه خواهری چگونه میتوانید با این قانون خود را از خدمت سربازی معاف کنند و آیا چنین قانونی نیز وجود دارد که مشمولین از آن استفاده کنند. در ادامه این مطلب توضیح خواهیم داد که این شرایط و قوانین برای کسانی که دارای چنین شرایطی نیز هستند چگونه میباشد.

همچنین خدمت سربازی دورانی از زندگی هر پسر و مشمولی نیز میباشد که همیشه ذهن او را مشغول کرده است و همواره در طول مدت مشمولی به دنبال راه هایی برای دریافت معافیت و حتی کم کردن مدت خدمت می باشد.

برای دریافت معافیت و یا کسر خدمت سربازی روش های متفاوتی وجود دارد که گاهی افراد با آگاهی کم از شرایط معافیت  نمی دانند که کدام یک از شرایط معافیت شامل حال آنان می شود.مطالب سایت ما را دنبال کنید…معافیت سربازی با شرایط سه خواهری

قانون جدید معافیت سربازی سه خواهری: مطابق با اعلام سازمان نظام وظیفه ی عمومی راجع به سربازی و خدمت وظیفه ی عمومی و معافیت از سربازی جدیدی در نظر گرفته شده باشد.

بر اساس قانون پسرانی که دارای سه  خواهر هستند و کفالت آن ها را بر عهده داشته و نیز تحت پوشش کمیته ی امداد و یا بهزیستی باشند و از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

موضوع مهمی که در رابطه با این قانون بایستی در نظر گرفته شود آن است که مشمول بایستی علاوه بر سه خواهر داشتن و تحت پوشش نهاد های حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد بودن  تنها پسر خانواده یا به عبارتی تک پسر باشد.

همچنین مشمولان از جمله مدد جویان کمیته امداد و یا بهزیستی نباشند نیز این امکان را دارند که در نزدیک ترین محل نسبت به خانه ی محل سکونت خود اعزام شده و خدمت نمایند.


شرایط معافیت سربازی سه خواهری چیست؟

بر اساس قانون و قوانین تصویب شده است  مشمولانی که دارای شرایط زیر باشند می توانند از معافیت کفالت سه خواهری بهره مند شوند که این قوانین به صورت زیر میباشد:

  • فرد مشمول دارای سه خواهر باشد و تک فرزند پسر خانواده باشد.
  • در صورتی که فرد مشمول علاوه بر دارا بودن حداقل سه خواهر برادر داشته باشد نمی تواند از قانون معافیت سربازی سه خواهری بهره مند شود.
  • فرد مشمول و خانواده او باید تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشد. پس یعنی فقط مشمولانی می توانند از معافیت سه خواهری بهره مند شوند که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشند.
  • فرد مشمول فاقد غیبت نظام وظیفه باشد.
  • چنانچه پدر مشمولین در قید حیات باشد، صرفا معلولیت و یا وضعیت جسمانی او ملاک نبوده و بایستی پدر یا مادر مشمول که سرپرست خانواده است حتما تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی باشند.
  • در واقع شرط اصلی رسیدگی به این نوع از معافیت، تحت پوشش بودن آن ها زیر نظر کمیته امداد و یا بهزیستی است.
  • همچنین چنان چه برادر ناتنی بخواهد از این معافیت استفاده نماید بایستی حتما برادر با خواهران دیگر از طریق پدر و یا مادر یکی باشند.

سامانه صدای مشاور


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی