جهت مشاوره در زمینه ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 17577

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

فیزیوتراپی بدون کنکور

در این مقاله از شرایط ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ مطلع می شوید. ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در سراسر کشور از طریق دانشگاه های سراسری و آزاد امکان پذیر است. داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده ولی موفق به کسب رتبه لازم برای قبولی پیراپزشکی و فیزیوتراپی نشده اند می توانند برای ثبت نام بدون کنکور اقدام نمایند.

ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

ثبت نام فیزیوتراپی در ایران و خارج از کشور چگونه است؟ این رشته از جمله رشته های پرطرفدار محسوب می شود که از بازار کار خوبی برخوردار است. داوطلبان برای تحصیل بدون کنکور فیزیوتراپی از طریق خرید صندلی و ورود به واحدهای دانشگاهی علوم پزشکی به نام پردیس خودگردان و تحصیل در خارج اقدام می کنند.

ثبت نام بدون کنکور با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 1

از مهمترین شرایط تحصیل بدون کنکور و خرید صندلی فیزیوتراپی ، توانایی پرداخت شهریه این دانشگاه و ثبت نام در کنکور است. داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده و قبول نشده اند اگر رتبه ای نزدیک به آخرین نفر قبولی در کنکور رشته مورد نظر خود را کسب کرده باشند، شانس عبور از سد کنکور را خواهند داشت. آزمون مجدد برای ثبت نام داوطلبان گرفته نمی شود. برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی در کنکور و زمان ثبت نام بدون کنکور رشته فیزوتراپی در پردیس دانشگاه های سراسری و آزاد علوم پزشکی، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که شرایط تحصیل بدون کنکور رشته فیزیوتراپی در خارج ، هر سال دارای تغییراتی می باشد که لازم است برای اطلاع از آخرین و جدیدترین شرایط ثبت نام بدون کنکور در سایر کشورها، با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید.

مطالب مرتبط: 

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 2


رشته فیزیوتراپی چیست؟

رشته فیزیوتراپی از جمله رشته هایی هست که بازار کار خوبی دارد و طرفداران زیادی نیز ندارد بنابراین بسیاری از افراد درپی ثبت نام رشته فیزیوتراپی در دانشگاه هستند و گاهی به علت عدم پذیرش با کنکور به دنبال پذیرش فیزیوتراپی بدون شرکت در کنکور سراسری هستند.

برای شرکت در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور شرایطی لازم است که در ادامه در همین مقاله شرایط لازم برای رشته فیزیوتراپی بدون کنکور را شرح داده ایم، اما قبل از هر چیز باید بدانید که برای ثبت  نام بدون کنکور باید شرایط خاصی را داشته باشد.

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور را دارند باید با شهریه دانشگاه ها و همچنین نوع دانشگاه هایی که در این رشته پذیرش دارند آشنا شوند رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در ایران و کشورهای دیگر، شهریه دانشگاه‌ها و غیره را به طور کامل و مفصل برای شما بیان خواهیم کرد.

فیزیوتراپی، یکی از رشته های توانبخشی است که توسط حرکات فیزیکی، به درمان بیماران و بهبود معلولین می پردازد. فیزیوتراپی را با عنوان طب فیزیکی نیز می شناسند، زیرا این روش درمان، بدون استفاده از هیچ گونه دارو و مواد شیمیایی صورت می گیرد.

هدف از ایجاد رشته فیزیوتراپی در دنشگاه تربیت افراد متخصص است که به درمان بیماران بپردازند از جمله خدمات این رشته درمان بیماران مفصلی، روماتیسمی، ضایعات ورزشی و … هستند.

رشته فیزیوتراپی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ایران پذیرش دارد و داوطلبان علاقمند به رشته فیزیوتراپی می توانند در هر سه مقطع ادامه تحصیل دهند.

توجه داشته باشید تا مقطع کارشناسی این رشته فیزیوتراپی فاقد گرایش است و ا زارشد به بعد می توانند متناسب با علاقمندی خود گرایش مورد نظر را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند.دوئره کارشناسی این رشته 4 سال یعنی 135 واحد درسی و 24 واحد کارآموزی است یعنی در مجموع باید 159 واحد را بگذرانند.


شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور باید شرایط و ضوابط خاصی را بگذرانید که در ادامه شرایط لازم برای ثبت نام در رشته فیزیوتراپی را بیان کرده ایم:

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 هر دانشگاه قوانین خاص خود را دارد در مرحله اول لازم است به قوانین دانشگاه پذیرفته شده عمل کنید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3مدرک دانش آموختگی و گواهی فراغت از تحصیل را به دانشگاه ارائه دهید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3باید برای ثبت نام در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور معدل بالایی داشته باشید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 قصد ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر را داشته باشید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 برای ادامه تحصیل در رشته فیزسوتراپی ورزشی لازم است حتما در مصاحبه عملی این رشته شرکت کنید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته فیزیوتراپی بدون کنکور کارشناسی ارشد امکان پذیر نمی باشد.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

رشته فیزیوتراپی هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری در ایران و خارج از کشور پذیرش دارد داوطلبان که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند لازم است که در آزمون کارشناس ارشد این رشته شرکت کنند تا بتوانند در این مقطع ادامه تحصیل دهند.

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی شرکت کنند و در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی، ادامه تحصیل دهند.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 9گرایش فیزیوتراپی ورزشی فقط مختص دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی است همچنین می توانند در  فیزیوتراپی، مدیریت توانبخشی، علوم تشریحی، سلامت سالمندی، ارگونومی و فیزیک پزشکی مشغول به تحصیل شوند.


شرایط تحصیل فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور  در خارج از کشور نیز شرایطی باید داشته باشید که در ادامه مهترین شرایط را شرح داده ایم:

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور  لازم است حتما دیپلم تجربی یا ریاضی را داشته باشند.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 باید دارای مدرک معتبر دوره دیپلم و پیش دانشگاهی باشند.

تسلط کامل به زیبان و دارا بودن مدرک معتبر زبان از جمله TOFEL و  IELTS از جمله شرایط لازم و ضروری است.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3 تشلط داشتن به زبان کشوری که در آن قصد ادامه تحصیل دارید لازم است.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور هزینه بالایی دارد لذا باید توان مالی لازم برای پرداخت شهریه را داشته باشید.

فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 3برای آگاهی از شرایط و هزینه های تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور می توانید با شماره تلفن های ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید.

مقاطع تحصیلی و گرایش های رشته فیزیوتراپی ثبت نام در این رشته در سه مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری است.مدت تحصیل در کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است.


لیست دانشگاه های سراسری پذیرش بدون کنکور فیزیوتراپی

در همه دانشگاه پذیرش بدون کنکور رشته فیزیوتراپی ندارند در ادامه لیست دانشگاه های سراسری که در فیزیوتراپی بدون کنکور دانشجو می پذیرند را در اختیار داوطلبان قرا رداده ایم.


لیست دانشگاه های سراسری پذیرنده بدون کنکور فیزیوتراپی
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه کردستان -سنندج
دانشگاه تهران
دانشگاه تبریز
دانشگاه شهید بهشتی تهران
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشگاه حکیم سبزواری
دانشگاه خوارزمی تهران
دانشگاه ارومیه
دانشگاه بیرجند
دانشگاه شهر کرد
دانشگاه فردوسی-مشهد
دانشگاه اصفهان
دانشگاه گیلان- رشت
دانشگاه لرستان-خرم آباد
دانشگاه مازندران-بابلسر

  لیست دانشگاه های آزاد پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

  دانشگاه های آزاد پذیرنده بدون کنکور فیزیوتراپی 
دانشگاه علوم پزشکی گیلان
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
علوم پزشکی همدان
دانشگاه علوم پزشک یزد
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
دانشگاه علوم پزشکی شاهد
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی کاشان
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
علوم پزشکی زاهدان

لیست دانشگاه های خودگردان پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 دانشگاه های پردیس خودگردان پذیرنده بدون کنکور فیزیوتراپی 
تربیت مدرس
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه ارومیه
دانشگاه مازندران-بابلسر
هزینه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه بدون کنکور پرداخت شهریه است ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که شهریه تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور چقدر است؟ باید بگوییم که شهریه ثبت نام در دانشگاه های مختلف متفاوت است و یک شهریه ثابت و واحد برای همه دانشگاه ها وجود ندارد به میزان اعتبار دانشگاهشهریه تحصیل افزایش می یابد.

برای اطلاع از شهریه دانشگاه در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس با کارشناسان سامانه مشاوره تلفنی تماس حاصل کنید تا میزان شهریه دقیق را به شما اعلام کنند. تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 15

سامانه ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

متقاضیان گرامی می توانند برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور و اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی و آزاد، در سال،۱۴۰۲-۱۴۰۳با سامانه مشاوره تحصیلی تماس بگیرند:

در این مقاله شرایط ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را بصورت جامع شرح داده ایم، اگر برای لیست دروس رشته فیزیوتراپی بدون کنکور با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا مشاوران سامانه تلفنی شما را راهنمایی کنند.

مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور برای ثبت نام بدون کنکور شنوایی سنجی

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

به این مقاله امتیاز دهید
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی