جهت مشاوره در زمینه محاسبه فوق العاده ویژه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 61784

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402

فوق العاده ویژه 50 درصدی برای فرهنگیان در حال اجرا است

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 آغاز شد و هم اکنون در حال اجرا است. خبر خوب برای فرهنگیان این است که درصد فوق العاده ویژه معلمان در انتظار تصویب شورای حقوق و دستمزد قرا گرفت.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از پیگیری اجرای فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان خبر داد. در ادامه جزئیات خبر ۵۰درصد فوق العاده ویژه فرهنگیان در 1402 را شرح داده ایم.

 در راستای احقاق حقوق فرهنگیان، نیروهای خدماتی و نیروهای اداری آموزش و پرورش در زمینه اعمال کامل فوق العاده ویژه در حکم کارگزینی، بر اساس ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه شکایتی تنظیم و تقدیم کمیسیون مربوطه شد.


زمان اجرای فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان سال 1402

درصد فوق العاده ویژه معلمان در انتظار تصویب شورای حقوق و دستمزد قرا گرفت در این قسمت زمان اجرای ۵۰درصد فوق العاده ویژه فرهنگیان در سال 1402 را طبق آخرین خبر شرح داده ایم، رمان صدوراحکام فوق العاده ویژه فرهنگیان در سال 1402 اجرا خواهد شد.

  • معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش تصویب 50 درصد فوق العاده ویژه معلمان به شورای حقوق و دستمزد برده شده است، اما هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده و ما تلاش می‌کنیم در برنامه هفتم توسعه کشور این فوق العاده ویژه فرهنگیان 1402 حتما آورده شود. 
  • وی افزود پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کرده‌ایم، اما تا زمانی که شورای حقوق و دستمزد این مسئله را مصوب نکند در عمل فوق العاده 50 درصد امکان پذیر نیست.
  • او در پاسخ به این سوال که آیا دلیل‌ عدم تصویب 50 درصد فوق العاده ویژه کمبود بودجه است یا مشکل دیگری وجود دارد؟ اینطور گفت: بله، تاثیر کمبود بودجه هم وجود دارد؛ ولی ما به دنبال این هستیم کسانی که نیروهای اداری صرف هستند و متاسفانه از رتبه‌بندی جامانده‌اند را در اولویت قرار دهیم و همچنین به وضعیت نیروهای خدماتی که این شرایط موجود حق‌شان نیست و حقوق پایینی در حدود 7 تا 8 میلیون تومان دریافت می‌کنند و با این مبلغ پایین باید هر ماه زندگی را سپری کنند.

نحوه محاسبه فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان

پس از اجرای رتبه بندی  اکثر فرهنگیان خواستار اجرای فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی فرهنگیان است تا آنها هم بتوانند مانند اکثر کارمندان دولت از مزایای فوق العاده ویژه 50 درصد بهره مند شوند. در این قسمت می خواهیم به این موضع بپردازیم که فوق العاده ویژه چیست،  و اگر فوق العاده ویژه اجرا شود نحوه محاسبه فوق العاده ویژه 50 درصدی برای فرهنگیان به چه صورت خواهد بود ،۵۰درصد فوق العاده ویژه فرهنگیان چیست و مبلغ فوق العاده ویژه معلمان چقدر خواهد بود.

باید بگوییم درصد فوق العاده ویژه برای فرهنگیان 50 درصد است یعنی کسانی که رتبه  آنها در حکم کارگزینی 1 تا 3 می باشد بابت فوق العاده ویژه 21 درصد ،رتبه چهار 24 درصد و رتبه 5 نیز 27 درصد دریافت می کنند.

در پاسخ به این سوال که فوق العاده ویژه فرهنگیان چقدر است؟ باید بگوییم که اگر فوق العاده ویژه معلمان تا سقف 50 درصد اجرا شود حداقل 23 درصد به بندهای مشمول افزوده می شود و افزایش چشمگیری در حقوق معلمان ایجاد خواهد شد که این افزایش بیشتر از افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی است.

بندهایی که شامل افزایش ناشی از فوق العاده ویژه 50 درصد معلمان می شوند به شرح زیر است که محاسبه فوق العاده ویژه 50 درصد بر اساس آنها انجام می شود:

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1فوق العاده ویژه معلمان و فرهنگیان شامل حق شغل

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1حق شاغل

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1 حق مدیریت

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1 فوق العاده ایثارگری ماده 68

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1 فوق العاده شغل

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1سختی کار

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1 بند ی و  بند الف 

 سوالی که مطرح بوده این است که ۵۰درصد فوق العاده ویژه فرهنگیان شامل نیروه های خدماتی می شود؟ با توجه به اینکه نیروهای خدماتی جز کارکنان آموزش و پرورش هستند لذا اعمال فوق العاده ویژه 1402 شامل نیروهای خدماتی هم خواهد بود.

فوق العاده 50 درصدی کارمندان در مقایسه با فرهنگیان

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1سوالی که مطرح بوده این است که فوق العاده ویژه چگونه برای کارمندان دیگر دستگاه‌ها اعمال شد؟ با تصویب فوق العاده ویژه برای کارکنان سازمان های پزشکی، دامپزشکی و سازمان هیا زندان ها و اقدامات تامینی کشور در مجلس هشتم و نهم،حقوق پرداختی این کارمندان به نحوی بی سابقه تا میزان پیش از سه برابر افزایش یافت. در این قسمت به مقایسه فوق العاده ویژه 50 درصدی کارمندان با فرهنگیان پرداخته ایم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر این اساس در همان دوره، مطالباتی در دستگاه‌های دیگر دولتی ایجاد شد و در نتیجه، طرح‌های دیگری برای تسری فوق العاده خاص کارمندان سازمان‌های دیگر از جمله سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، پزشکی قانونی و … مطرح شد، اما در نهایت بی نتیجه ماند.

 در پرداخت فوق العاده ویژه 50 درصدی برای فرهنگیان بر اساس رتبه‌بندی ذکر شده در قانون مدیریت که طی مصوبات هیات وزیران در سال 1394 و 1399 میزان آن تغییر کرده و نهایتا متناسب با رتبه به 21 تا 27 درصد افزایش یافته است، ابهام وجود دارد. به این معنا که هر فرد به صورت هم زمان تابع دو نظام رتبه‌بندی است در نتیجه این سوال مطرح است که فوق العاده ویژه فرهنگیان شامل چه کسانی می شود؟ برای پاسخ سوال پیشنهاد می شود مقاله را تا انتها بخوانید.

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 9رتبه‌بندی اول همان رتبه‌بندی قانون مدیریت است که شامل رتبه‌های مقدماتی پایه، خبره ارشد و عالی است. بنابراین در پاسخ به اینکه فوق العاده ویژه فرهنگیان چند درصد است باید بگوییم میزان پرداختی مطابق این رتبه‌بندی از 21 تا 27 درصد فوق العاده ویژه است.

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 10رتبه‌بندی دوم نیز قانون رتبه‌بندی است که الگوی پرداخت آن متفاوت است. اگر هم بنا باشد رتبه‌بندی اول را از این به بعد نادیده بگیریم، کسانی که هم‌اکنون در رتبه‌های پایین‌تر قرار دارند از درصد کمتری از فوق العاده ویژه بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر اینکه این موضوع نیاز به شفافیت دارد و ضرورت دارد مبلغ فوق العاده ویژه به میزان 50 درصد برای معلمان اعمال شود.

فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 1منوط کردن افزایش 17/5 درصد فوق العاده ویژه معلمان به 6 ساعت تدریس موظف بیشتر در هفته نادرست است، در حالی که شرایط پرداخت فوق العاده ویژه به کارمندان سایر دستگاه‌ها فوق العاده ویژه بدون افزایش ساعات کار تا سقف تعیین شده انجام شده است.

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور
فوق العاده ویژه 50 درصدی فرهنگیان و معلمان 1402 12

ارتباط تلفنی محاسبه فوق العاده ویژه فرهنگیان

در این مقاله زمان اجرای فوق العاده ویژه فرهنگیان و نحوه محاسبه 50 درصدی فوق العاده ویژه را شرح داده ایم اگر در مورد نحوه محاسبه فوق العاده ویژه سوال یا ابهام روبرو شده اید و می خواهید بدانید بعد از اجرای ۵۰درصد فوق العاده ویژه فرهنگیان حقوق شما چقدر افزایش می یابد با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل نمایید تا کارشناسان سامانه مشاوره تلفنی شما را راهنمایی کنند.
5/5 - (1 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه محاسبه فوق العاده ویژه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 2 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی