کد خبر : 20506
- بازدید

فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی

فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی

فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی برای سال تحصیلی 99-1400 آغاز شد. اینترنت رایگان دانشجویی در دسترس است. با تامین اعتبارات لازم بسته های رایگان دانشجویان فعال شد. با هماهنگی وزارت ارتباطات، ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای دانشجویان و اساتید در نظر گرفته شد. تقریباً 26 درصد از جمعیت اساتید اینترنت رایگان دریافت کرده اند، اما هنوز آماری از دانشجویانی که اینترنت رایگان دریافت کرده اند ارائه نشده است.

تکلیف بسته اینترنت رایگان دانشجویان مشخص شد.

فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی سال تحصیلی 99-1400

فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی سال تحصیلی 99-1400 آغاز شد. وزیر علوم از هماهنگی با وزارت ارتباطات برای تامین اینترنت ارزان یا رایگان برای دانشجویان در نیمسال جاری تحصیلی خبر داد.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اخیرا اینترنت رایگان برای همه دانشجویان کشور هنگام استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها، فعال شده بود. اما با اختصاص بسته رایگان جدید نیازی به رایگان بودن سایت های دانشگاهی وجود ندارد:

 

اینترنت رایگان برای دانشجویان سراسر کشور

۶۰ گیگابایت اینترنت رایگان به دانشجویان اختصاص می‌یابد!

 • این خدمت شامل دانشجویان مراکز دانشگاهی و حوزوی در تمامی مقاطع می‌باشد
 • در صورت هرگونه سوءاستفاده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق محدود کردن این خدمت را خواهد داشت
 • فعال‌سازی بسته های اینترنتی منوط به طی مراحل قانونی مربوط به تایید اطلاعات می‌باشد
 • در این طرح امکان فعال سازی بسته هدیه اینترنتی توسط اپراتورهای همراه و ثابت فراهم شده است. لذا جهت احراز هویت دانشجویان و طلاب گرامی، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی می‌باشد.
 • هر کدملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد. لذا در انتخاب اپراتور و درج شماره تلفن همراه دقت نمایید. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت
 • در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است. بدیهی است جهت اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری نمایند.
 •  بسته اینترنت ۶۰ گیگابایتی شش ماهه برای دانشجویانی که در روز اول (۲۵ بهمن) ثبت نام کرده بودند، فعال شد و به مرور برای سایر دانشجویانی که ثبت نام کرده‌اند نیز فعال خواهد شد.

 • دانشجویان می‌توانند به سایت ICTGIFT.IR مراجعه و برای دریافت بسته ثبت نام کنند. و یا از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071611 تماس بگیرند. کارشناسان سامانه صدای مشاور مراحل ثبت نام را برای دانشجویان انجام می دهند.

ورود به سایت ثبت نام هدایای وزارت ارتباطات

تعلق ۱۲۰ گیگ اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه ها

🔹محمدجواد آذری جهرمی: در شرایط کرونا و برای حمایت از آموزش مجازی کارآمد، هدیه ناقابلی برای اساتید دانشگاه های کل کشور آماده کرده ایم.

🔹وی گفت: اساتید دانشگاه های کل کشور شامل دانشگاه های دولتی، آزاد و علوم پزشکی با مراجعه به سایت ICTGIFTS.IR می توانند بسته اینترنت هدیه ۱۲۰ گیگابایت را دریافت کنند.

🛑طرح دو فوریتی مجلس برای اینترنت رایگان دانشجویان

🔻 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و #دانشگاه‌ها گفت: غیرحضوری بودن کلاس‌ها کار معلمان و استادان را ۲ برابر کرده است.

🔻 کوچکی‌نژاد با اشاره به ساختار اینترنت در کشور که باعث استرس بالا در دانش‌آموزان می‌شود، بیان کرد: درصد بسیار بالایی در روستاها و شهرهای اطراف فاقد کابل اینترنت و زیرساختی نامناسب هستند.

🔻 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرحی در شروع مجلس ارائه شده است و قرار است تا در صحن علنی مجلس پیگیری شود، خاطر نشان کرد: در اختیار گذاشتن اینترنت رایگان طرح دوفوریتی است و #قطعا به زودی انجام خواهد شد.

با ادامه‌دار شدن روند تعطیلی کلاس‌ها، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت دانشگاه‌ها توضیح داد: سه بسته برای دانشگاه‌ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از ابتدای مهر همه دانشگاه‌هایی که وزارت علوم به ما اعلام کرده باشد، سایت‌های آموزشی مورد نیازشان رایگان خواهد بود. بسته‌ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه‌ریزی کرده‌ایم که فرآیند ثبت‌نام آن هم تا ابتدای مهر آغاز می‌شود. او همچنین از بسته‌های ۱۲۰ گیگابایتی برای اساتید دانشگاه‌ها خبر داد.

در این راستا آذری جهرمی امروز در توییتر نوشت: اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاهها، از امروز فعال می‌شود. ‏مشاهده لیست سامانه‌ها فعلی مشمول طرح و همچنین ثبت نام سامانه‌های جدید توسط دانشگاه‌ها از طریق سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.

ارایه بسته آموزشی رایگان به دانشجویان

همچنین آذری جهرمی اظهار کرد: پس از اینکه سامانه شاد برای دانش‌آموزان به صورت رایگان در سراسر شبکه ارائه شد، بسته اینترنتی مخصوص معلمان هم اختصاص یافت و تا ۱۵ مهر بسته مخصوص اساتید نیز فعال می‌شود.

وی گفت: دیشب پس از مذاکرات فراوان با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بسته حمایتی از آموزش مجازی دانشجویان به سرانجام رسید. آن چیزی که مطابق این فهرست داریم از همه مجموعه‌های دانشگاه‌های سراسر کشور اعم از دولتی و خصوصی حدود ۱۱۰۰ دانشگاه است که سامانه‌های آموزشی توزیع‌شده‌ای برای خودشان دارند و روال آن‌ها مانند آموزش و پرورش، متمرکز نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر همین اساس تصمیم گرفتیم استفاده از این سامانه‌ها را برای دانشجویان در سراسر شبکه رایگان کنیم که برای آموزش مجازی هزینه‌ای پرداخت نکنند.  در دور قبل که این اتفاق افتاد برخی دانشجویان گلایه داشتند که سامانه‌های دانشگاهشان فعال نشده است و مجبور به پرداخت پول شده‌اند. ما از امروز فهرست همه سامانه‌های آموزشی را که رایگان شده است، در سایت وزارت ارتباطات در دسترس همه قرار می‌دهیم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات، آذری جهرمی گفت از مجموع ۱۱۰۰ دانشگاه تاکنون ۱۷۸ دانشگاه اطلاعاتشان را برای وزارت علوم و ما فرستاده‌اند که در سایت گذاشته شده و بالغ بر ۷۰۰ سامانه آموزشی است که رایگان شده است. در خود سایت وزارت ارتباطات هم امکانی را برای دانشگاه‌ها به‌وجود آورده‌ایم که اطلاعات سامانه آموزشی‌شان را درج کنند و به محض درج در کمترین زمان ممکن آن‌ها هم رایگان می‌شوند.

روسای دانشگاه‌ها، فهرست اسامی را به لیست اضافه کنند

وی گفت: از روسای دانشگاه‌های سراسر کشور می‌خواهیم اگر اسمشان در فهرست نیست اسامی را وارد کنند تا دانشجویان متقبل پرداخت وجهی برای حوزه آموزش نشوند و بتوانند از تسهیلاتی که برایشان فراهم شده است استفاده کنند. با فراگیری این موضوع، کل آموزش مجازی در کشور برای دانشگاه‌های دولتی، غیر انتفاعی، پیام نور و علوم پزشکی رایگان خواهد بود و می‌توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: البته ما بسته ویژه‌ای هم برای دانشگاه‌ها در نظر داریم که شامل اتصال آن‌ها به فیبر نوری و تهیه زیرساخت‌های لازم است که صبح امروز در جلسه‌ای این موضوع را پیگیری کردیم و شرکت مخابرات ایران تا هفته آینده جزئیات آن را اعلام خواهد کرد و تلاش خواهد شد، نیازمندی‌های دانشگاه‌ها برای این سامانه‌های آموزشی فراهم شود. با این چارچوب بسته حمایتی دولت در بحث آموزش مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان کامل می‌شود.

آذری جهرمی درباره حوزه‌های علمیه هم گفت: طلاب تماس‌های زیادی با وزارت ارتباطات داشته‌اند و ما مکاتبه‌ای با آقای اعرافی داشتیم و درخواست کرده‌ایم که اطلاعات را به ما بدهند و همان تسهیلاتی که برای دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است، برای اساتید حوزه‌های علمیه و طلاب نیز لحاظ خواهیم کرد.

وی افزود: سامانه‌ای که امروز در سایت وزارت ارتباطات باز شد، قابلیت ثبت سامانه‌های آموزش مجازی حوزه‌های علمیه را هم دارد که رایگان است و در خصوص اساتید حوزه هم متناسب با همان ساختاری که برای اساتید دانشگاه در نظر گرفتیم بسته‌های ویژه‌ای داریم که به محض دریافت اطلاعات از حوزه‌های علمیه، اقدامات لازم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این امکان با مشارکت اپراتورهای مخابراتی بر اساس اطلاعات دریافتی از متولیان امر آموزش فراهم شده است. بررسی فهرست سامانه‌های آموزشی اعلام‌شده برای اعمال تعرفه رایگان، از طریق این لینک امکان‌پذیر است. همچنین برای مراکز آموزشی که مشخصات آنها در سامانه مذکور درج نشده، امکان ثبت‌نام و درج اطلاعات توسط مدیر فناوری آن مرکز، در آدرس مذکور تا ۱۰ مهرماه، میسر است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور علام کرده است که تا پایان مهرماه نتیجه پذیرش دانشجویان جدیدالورود را اعلام کنند. طبیعی است بعد از اعلام نتایج و در عرض چند روز دانشجویان ثبت‌نام خواهند شد و دانشگاه‌هایی که ترم را شروع کردند می ‌توانند آموزش این دانشجویان را شروع کنند.

 دانشگاه‌ها برنامه‌های را تنظیم می‌کنند که هم داوطلبان انتخاب رشته به صورت تور مجازی با این مراکز آشنا کنند. وزیر علوم در خصوص نحوه آموزش واحدهای عملی دانشجویان اعلام کرد، این واحدها در طول ترم با تقسیم زمان و توزیع دانشجویان در گروه‌های کوچک و محدودی که بتوانند برای دانشجویان غیر بومی سرویس اسکان تعریف کنند ارائه خواهند شد.

وزیر ارتباطات قول داده اینترنت دانشجویان را تامین کند البته خواست ما اینترنت رایگان است. در این زمینه اقدامات اولیه انجام شده است و امیدواریم این نوع دسترسی به اینترنت همین روزها محقق شود تا صرفا ارتباط دانشگاه و دانشجو تسهیل شود.

برای اطلاع از زمان و نحوه فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید. کارشناسان با توجه به جدیدترین اطلاعات منتشر شده در این خصوص، راهنمای شما برای دریافت اینترنت رایگان دانشجویی و بسته های تخفیفی ویژه دانشجویان خواهند بود:

سامانه صدای مشاور

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071611

تماس از تلفن ثابت تهران و بدون شماره گیری کد با شماره 9092301612

منابع :
جهت مشاوره در زمینه فعالسازی اینترنت رایگان دانشجویی ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071611 تماس از سراسر کشور و 9092301612 (تماس از استان تهران)
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.


پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 24 در انتظار بررسی : 22
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سراکبری سه شنبه , 24 فروردین 1400 - 11:46

سلام ..چرا تمدید نمیشه ثبتنام اینترنت دانشجویی … ؟؟؟؟؟

زینب سیستانی قلعه سرخی یکشنبه , 22 فروردین 1400 - 16:49

با سلام زینب سیستانی هستم ورودی سال ۹۹ .۶۰گیگ اینترنت معلمی برای من فعال نشده ممنون میشم اگه پیگیری کنید .

میترا سه شنبه , 17 فروردین 1400 - 13:31

برای من تازه فعال شده

ع دوشنبه , 16 فروردین 1400 - 13:58

از ترسشون ن پیام دادن که با خبر کنن .ن تمدید اگه واقا ب فکر دانشجو هستیت تمدید کنید .

آذر جمعه , 13 فروردین 1400 - 20:30

فعال سازی اینترنت رایگان دانشجویی

میترا دوشنبه , 25 اسفند 1399 - 21:21

سلام ببخشیدمن سیمکارتی بنام خودم نداشتم برااینک مهلت تموم نشه همون سیمی ک داشتم بنام مادرم بودم باکدملی خودم ثبت کردم هنوز برام فعال نشده چیکارباید بکنم؟توروخداکمکم کنین

Fatemeh سه شنبه , 19 اسفند 1399 - 23:39

لطفا به دانش اموزای کانون هم اینترنت بدین کلی اینترنت صرف میکنیم ولی چون دانشجو نیستیم نمیتونیم از این اینترنتا استفاده کنیم کانون زبان رو هم در نظر بگیرین لطفا

رضا سلیمی یکشنبه , 10 اسفند 1399 - 16:29

من با کد ملی و شماره داشجوئی ثبت نام کردم ولی پیام داد که دانشجو نیستم.
از قسمت شکایات هم اعتراض کردم ولی کسی جوابی نداد. باید چه کنم؟

Amirhossein جمعه , 8 اسفند 1399 - 17:42

من زدم قبول کرد

حدیث فولادی پنجشنبه , 7 اسفند 1399 - 21:41

اینترنت واسم فعال شده ولی فقط درون شبکه میتونم استفاده کنم رسیدگی کنید لطفا‌.

اسلامی پنجشنبه , 7 اسفند 1399 - 21:04

چطور بفهمیم که اینرنت رایگان دانشجویی فعال شده؟ اسلامی

امین پنجشنبه , 7 اسفند 1399 - 20:30

من ثبت نام کردم اینترنت ۶۰ گیگ منم اومده ایا کد داره یا اینترنت داخلی هستش متشکرم میشم راهنمای کنید

سودا یکشنبه , 17 اسفند 1399 - 10:32

باسلام.من هدیه دانشجویی را دریافت نکردم.دانشجوی دکتری هستم و نیاز شدید به اینترنت دارم. درخواست دارم که تمدید کنید.متشکرم

امین پنجشنبه , 7 اسفند 1399 - 20:26

من ثبت نام کردم اینترنت من اومده چطور کار میکنه

eli سه شنبه , 5 اسفند 1399 - 11:15

من موقع ثبت نام بجای گزینه همراه گزینه ADSL رو زدم و فعلا فعال نشده؛چطور میتونم تغییرش بدم؟؟

امیر مهدی پنجشنبه , 30 بهمن 1399 - 19:04

آیا برای دانش آموزان نیز در دسترس است

د ح سه شنبه , 28 بهمن 1399 - 17:47

با سلام و عرض ادب.
شماره تلفن ثابت نت ADSL هم باید به نام دانشجو باشد؟ من نت ثابت دارم ولی به اسم خودم نیست. میتونم با این نت ثبت نام نت دانشجوپی کنم؟
با تشکر.

Z.... یکشنبه , 26 بهمن 1399 - 19:21

من دانشجوی وورودی جدید هستم برای ثبتنام اینترنت رایگان هم اقدام کردم ولی هنوز نتیجه نیومده .میخواستم بدونم کی برام فعال میشه؟

الهام بابایی شنبه , 25 بهمن 1399 - 20:47

خیلی ممنون بابت تدبیر شما برای ما دانشجویان که به فکر ما هستید

فردبن یکشنبه , 18 آبان 1399 - 20:25

سلام چرا برای دانشجویان جدید الورود که آبان ماه ثبت نام کرده اند اینترنت رایگان در نظر گرفته نشده است؟؟

سودا دوشنبه , 14 مهر 1399 - 20:10

من دانشجوهستم هزینه اینترنت زیاد هس لطفا اینترنت دانشجورا رایگان کنید گناه ماچیه؟؟اینترنت رایگان میخواهم

اسماعیلی سه شنبه , 8 مهر 1399 - 13:19

لطفا شماره ای بدید ک بشه با تلفن همراه هم تماس گرفت..ما تلفن ثابت نداریم🙏🏻🙏🏻

user1 پنجشنبه , 10 مهر 1399 - 12:56

سلام لطفا برای خرید بسته تماس لینک زیر را انتخاب کنید، کارشناسان سامانه با شما تماس میگیرند و پاسخگوی سوالات شما خواهند بود:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید:
خرید بسته تماس (کلیک کنید)

نبی سه شنبه , 27 آبان 1399 - 12:04

سلام. من آبان ماه قبول شدم ولی اینترنتم آزاد هس دانشگاه تفرش دولتی 09188028522

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات
برنامه ریزی درسی
ارتباط با مشاور