کد خبر : 48622
- بازدید

مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401 (در شهریور ماه)


جهت مشاوره در زمینه مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401 (در شهریور ماه)

مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401 (در شهریور ماه)

مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور ۱۴۰۱ در شهریور ماه فراهم شد. داوطلبان کنکور سراسری که از انتخاب رشته جامانده اند و یا از قصد ویرایش انتخاب رشته کنکور 1401 را دارند می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور، برای انتخاب کد رشته های مورد نظر خود در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401

مهلت انتخاب رشته مجدد برای کنکور سراسری 1401، برای داوطلبان مجاز کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ که موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته نشده اند، فراهم شد.

مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری در شهریور ماه از 15 تا 17 شهریور 1401 است.

پیرو اطلاعیه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ که در زمان مقرر (۱۷ تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۱) موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود نشده اند می توانند از ۱۵ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 • این داوطلبان می توانند در روزهای ۱۵ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: www.sanjesh.org و لینک مربوط به انتخاب رشته آزمون مذکور، با رعایت شرایط ذیل نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود اقدام کنند.
 • نکته ۱: این امکان فقط برای افرادی که براساس محتوای کارنامه اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده ولی موفق به انجام انتخاب رشته نشدند فراهم شده و بعد از تاریخ ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ تمدید نمی شود و هیچ درخواستی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد.
 • نکته ۲: انتخاب رشته در رشته های دارای آزمون عملی و طراحی (رشته های علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی و همچنین رشته های گروه آزمایشی هنر موضوع اطلاعیه های ۲۲ تیر و ۲۳ مرداد) به افرادی توصیه می شود که در آزمون عملی این رشته ها قبلاً شرکت کرده باشند.
 • نکته ۳: اگر داوطلب رشته های دارای شرایط خاص و مصاحبه را انتخاب می کند باید توجه داشته باشد در صورت داشتن شرایط و همچنین نمره علمی، همزمان با اعلام نتایج نهایی برای انجام مراحل مصاحبه و بررسی صلاحیت معرفی خواهد شد.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۱ شهریورماه اعلام می‌شود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تمام رشته ها 1401


آخرین مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401

سازمان سنجش، آخرین مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401 را اعلام کرد و شرح داد، این مهلت مجدد انتخاب رشته که در شهریور ماه است، مجددا تمدید نمی شود.
کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در روزهای هشتم تا یازدهم تیر در ۵ گروه ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجه با شرکت بیش از یک میلیون داوطلب برگزار شد.

 • سازمان سنجش در اطلاعیه ای اعلام کرد که فرصت انتخاب رشته 15 تا 17 شهریور تمدید شده است؛ بنابراین داوطلبان تا پایان ساعت ۲۴ شب پایانی مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری فرصت دارند تا برای انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام کنند.
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ گفت و شرح داد تاکنون ۳۱۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اقدام کرده‌اند و سایر داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است حداکثر تا پایان مهلت اعلام شده به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
 • معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اطلاعیه ها و اصلاحات مندرج در سایت سازمان توسط داوطلبان گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید کدرشته محل‌های مورد نظر خود را برابر ضوابطی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.
 • وی افزود در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری: پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود راابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج کرده و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج نهایی آزمون، درخواست‌های اشتباه در انتخاب رشته در سازمان سنجش قابل بررسی نیست، لازم است داوطلبان در کنترل دقیق رشته‌های انتخابی و درج آنها در فرم انتخاب رشته دقت لازم را به عمل آورند زیرا مسئولیت درج و ثبت نهایی رشته محل‌ها در فرم انتخاب رشته با شخص داوطلب است و هیچ ادعایی در این زمینه قابل پذیرش نخواهد بود.
 • پورعباس خاطرنشان کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر فرد داده می‌شود و تا پایان مهلت قانونی امکان حداکثر ۵ بار ویرایش وجود دارد و پس از هر بار ویرایش نیز پیامک انجام ویرایش برای متقاضیان ارسال می‌شود. ضمناً به داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند در این دو روز باقیمانده فرصت داده می شود که در صورت تمایل یکبار دیگر نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.
 • بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار داوطلب کنکور سال جاری برای انتخاب رشته مجاز شدند که از این تعداد ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند.
 • داوطلبان در صورت انتخاب رشته‌های دوره روزانه و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته‌های روزانه را ندارند.
 • متقاضیان در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 برای انتخاب رشته می‌توانند ۱۵۰ کد رشته محل‌ را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.
 • پس از تائید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط متقاضی، شماره‌ای ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد و دریافت کد ۱۵ رقمی به معنای تایید انتخاب رشته است. داوطلبان باید توجه داشته باشند تا زمانی که این کد را دریافت نکنند، فرآیند انتخاب رشته آنها تکمیل نشده است. پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات، این رسید در یک صفحه مجزا به داوطلب ارائه می‌شود.

تمدید مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ روز 17 شهریور ماه به پایان می رسد و احتمالا تمدید نمی شود، اما در صورت تمدید در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد و امکان انتخاب رشته روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش فعال می شود. علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش با اشاره به انتشار دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ گفت: جداول رشته محل‌های جدید و اصلاحات رشته محل‌ها در دو بخش «پذیرش با آزمون» و «پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی» در اطلاعیه سازمان سنجش اعلام شده است.

داوطلبان این آزمون می‌توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 پس از مطالعه دقیق دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته و مندرجات این اطلاعیه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند‌. اطلاعات لازم در این خصوص در سایت سازمان سنجش به نشانی https://www.sanjesh.org منتشر شده است و داوطلبان می بایست این اطلاعیه را به دقت مطالعه کنند


جهت مشاوره در زمینه مهلت انتخاب رشته مجدد کنکور سراسری 1401 (در شهریور ماه)
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3670
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 20 − = 11

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام