جهت مشاوره در زمینه نحوه گزینش آموزش و پرورش و چگونگی سوالات مصاحبه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 59157

علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش 1402

علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش

علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش، مربوط به آزمون استخدام آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش که 8 اردیبهشت 1402 برگزار شده بود، مشخص شد. تاخیر در اعلام نتایج آزمون استخدام آموزگار، ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد و کوتاهی از سوی برخی از سازمان های مرتبط می باشد. در ادامه از جزئیات کامل علت تاخیر در اعلام نتایج و زمان و نحوه گزینش آموزش و پرورش، به نقل از مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش، مطلع می شوید:


دلیل تاخیر در اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش 1402

آموزش و پروش اعلام کرد،دلیل اصلی و علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش این است که باید یک سری آمار توسط برخی از سازمانها تحویل سازمان سنجش شود، که هنوز این آمار تحویل سازمان سنجش نشده است.
 • مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج آزمون استخدامی از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود، گفت فرآیند 40 روزه برای گزینش پذیرفته‌شدگان این آزمون تعریف شده است.
 • ایشان در خصوص تاخیر در اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار مقطع ابتدایی، عشایر و مدارس استثنایی به پانا گفت: «آزمون مذکور در 8 اردیبهشت برگزار شده اما اعلام نتایج آن همچنان به تاخیر افتاده است.»
 • وی در شرح علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش، گفت: بحث‌های اداری مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور است و «باید یکسری آمار تحویل سازمان سنجش شود که هنوز نتوانسته‌اند این آمار را بگیرند و به همین علت، اعلام نتایج به این دلیل به تاخیر افتاده است.

علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش


زمان اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش

مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در مورد تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت، زمان آن مشخص نیست و تصریح کرد: «کوتاهی و مشکلی از طرف وزارت آموزش و پرورش نیست و ارائه داده‌ها و آمار مذکور از طرف وزارت آموزش و پرورش نخواهد بود بلکه این آمار از مراجع دیگری باید به سازمان سنجش داده شود.»علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش 1402 1 بیشتر بدانید: ورود به سامانه اصلی رتبه بندی فرهنگیان و معلمان تاخیر در گزینش آموزش و پرورش 

مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا تاخیر در اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش، تاخیری در فرآیند گزینش آموزش و پرورش ایجاد نمی‌کند، گفت: «یک فرآیند 40 روزه برای طی شدن مراحل گزینش پذیرفته‌شدگان تعریف کرده‌ایم و تا الان که اعلام نتایج به عقب افتاده، اِشکالی ایجاد نمی‌کند اما امیدواریم که نتایج آزمون تا قبل از پایان خرداد در اختیارمان قرار گیرد تا بتوانیم فرآیند گزینش را آغاز کنیم

 • وی افزود: «امیدواریم فرآیند گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی را حداکثر تا اواسط مردادماه نهایی کنیم که با فرآیند گزینش پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان، تداخل پیدا نکند
 • آزمون استخدامی برای جذب 28 هزار آموزگار ابتدایی، معلم استثنایی و مناطق عشایر در 8 اردیبهشت امسال برگزار شده که تاکنون نتایج این آزمون اعلام نشده است. ضمن اینکه آزمون استخدامی جذب دبیر و هنرآموز مقطع متوسطه نیز قرار است طی ماه‌های آتی برگزار شود.


علت تاخیر در اعلام نتایج آموزش و پرورش 1402 1 بیشتر بدانید: سایت رسمی دریافت فیش حقوقی فرهنگیانزمان و نحوه گزینش آموزش و پرورش

گزینش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش 4 ماه زمان می‌برد

دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در مورد زمان و نحوه گزینش آموزش و پرورش گفت: بعد از برگزاری آزمون استخدام دبیری آموزش و پرورش، گزینش 80 هزار معلم قبول شده در آزمون، چهار ماه زمان خواهد برد.

 • آموزش و پرورش، 8 اردیبهشت امسال نیز آزمون استخدامی دیگری برای جذب 28 هزار معلم دوره ابتدایی برگزار می‌کند و به‌دلیل عدم هماهنگی امور اداری این وزارتخانه با بخش گزینش، این مشکلات باز هم تکرار خواهد شد.
 • در همین ارتباط، دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در حالی که نزدیک به سه هفته به برگزاری آزمون استخدامی برای جذب آموزگار ابتدایی در 8 اردیبهشت باقی است، شاهد عدم هماهنگی امور اداری و ستاد وزارتخانه با دبیرخانه هیئت مرکزی برای گزینش قبول‌شدگان این آزمون و تاخیر در اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش هستیم. گزینش 4 ماه زمان نیاز دارد!
 • وی افزود: در دفترچه آزمون استخدامی ذکر شده است که سه برابر ظرفیت قبول‌شدگان برای مصاحبه تخصصی و پس از این مرحله به گزینش معرفی شوند؛ این در حالی است که اگر این اتفاق بیفتد حدود 80 هزار نفر جهت گزینش همزمان با مصاحبه تخصصی که توسط مجموعه دیگری غیر از گزینش انجام خواهد شد، معرفی می‌شوند در این صورت گزینش حداقل 4 ماه زمان نیاز دارد و البته باید امکانات لازم و هزینه مربوطه جهت این پروژه بزرگ برای گزینش تأمین شود که متأسفانه تا امروز هیچ‌گونه هماهنگی در این مورد انجام نشده است.
 • وی بیان کرد: ظرفیت گزینش پاسخگو نیست. این میزان کار از ظرفیت فعلی گزینش وزارت آموزش و پرورش خارج است ضمن اینکه در دفترچه آزمون استخدام آموزگار ذکر شده است که گزینش تأیید اولیه را انجام و تأیید نهایی را قبل از پایان دوره مهارت آموزی انجام دهد که این متن بدون هماهنگی گزینش نوشته شده و خلاف قانون است.
 • دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان سنجش، نیمه‌متمرکز شدن رشته‌های دانشگاه فرهنگیان را نپذیرفته است بنابراین گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز در شهریور انجام می‌شود و اگر سه برابر ظرفیت به گزینش معرفی شوند باید 90 هزار نفر را بررسی کنیم.
 • ایشان ادامه داد: نکته مهم اینکه ظاهراً مجوز برگزاری آزمون دبیری اخذ شده است و احتمالاً وزارت آموزش و پرورش قصد دارد تابستان امسال این آزمون را برگزار کند که اگر بخواهد با همین روش انجام شود، همین تعداد داوطلب به گزینش معرفی خواهد شد که دستگاه مربوطه باید همه امکانات لازم را فراهم کند اما تاکنون هیچ هماهنگی‌ای بین  ستاد وزارت آموزش و پرورش با گزینش انجام نشده است.


در ادامه بخوانید:

تاثیر مصاحبه در قبولی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

تاثیر مصاحبه در قبولی آزمون استخدامی آموزش و پرورشبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه گزینش آموزش و پرورش و چگونگی سوالات مصاحبه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی