جهت مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی در خدمت سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 43305

طرح خرید خدمت سربازی سال 1401 لغو شد

طرح خرید خدمت سربازی سال 1401 لغو شد

طرح خرید خدمت سربازی سال 1401 لغو شد. این طرح تبعیض آمیز اعلام شد و در حالی 2 روز از برگزاری کمیسیون تلفیق از تصویب طرح خرید سربازی به مبلغ ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان می گذشت، خبر لغو خرید خدمت سربازی اعلام گردید.


لغو طرح خرید خدمت سربازی سال 1401

بعد از اعلام خبر خرید خدمت، ستاد کل نیروهای مسلح مخالفت خود را از خرید سربازی اعلام نمود و یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با خرید خدمت سربازی خبر داد.

کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت و کمیسیون تخصصی درآمدی برای دولت در بودجه ۱۴۰۱ از محل خرید خدمت سربازی پیش بینی کرد. ستاد کل نیروهای مسلح خیلی موافق خرید خدمت سربازی نبود و حتی اعلام کرد با این موضوع موافقت نشود.

خرید خدمت در بودجه 1401

طرح خرید خدمت سربازی سال 1401 لغو شد 1


 • عضو کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ ادامه داد: ستاد کل نیروهای مسلح نظرش را در کمیسیون تلفیق اعلام کرد مبنی بر اینکه مخالف است اما در نهایت موضوع خرید خدمت سربازی در کمیسیون تلفیق تصویب شد.
 • حیدری در پایان و در جمع بندی اظهار کرد: ستاد کل از این جهت مخالف است که نیروهای مسلح به سرباز نیاز دارد و از طرفی این کار مشوقی برای خرید سربازی نباشد.
 • به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس بعد از گذشت دو روز از اعلام تصویب طرح فروش سربازی توسط کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱، امروز خبر از بازپس‌گیری این طرح اعلام شد.
 •  در این طرح کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی عنوان کرده بود که خرید سربازی با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که ضریب انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آنها امکانپذیر نیست، امکانپذیر خواهد بوده و براین اساس افراد با پرداخت مبالغ مشخص شده، کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را دریافت می‌کنند.
 •  به موجب این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود؛ همچنین مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شدند.
 • خبری که واکنش بسیاری از مردم، مسئولان و نمایندگان مجلس را در برداشت و کار تا جایی پیش رفت که خیلی ها در فضای مجازی طرح فروش خدمت سربازی با قیمت‌های نجومی را طرحی به کام ثروتمندان و نور چشمی ها اعلام کرده و گفتند که ندارها و پابرهنه ها باید از کیان و مرز و بوم دفاع کنند و پولدار ها به استراحت بپردازند!
 •  برخی ها هم با طرح نوشته‌هایی به طرح آقازادگی قانونی پرداخته و گفته بودند که تا دیروز سربازی برای همه پسرها اجباری بود و از امروز برای پسرهایی که بابای پولدار ندارند اجباری شده است!حتی برخی‌ها گفتند آقایان مسئول کاری نکنند که لباس سربازی نماد فقر و بی پولی شود.
 • این واکنش ها ادامه داشت تا اینکه خبرنگار فارس کسب اطلاع کرد که این طرح پس گرفته شد؛ در حالی که ستاد کل نیروهای مسلح هم پیشتر بارها اعلام کرده بود که طرح خرید سربازی را با توجه به بی عدالتی و تبعیض بین سربازان از یک طرف و افزایش شمار سربازان غایب در دستور کار ندارد.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی در خدمت سربازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی