جهت مشاوره در زمینه ثبت نام و ارزشیابی طرح تعمیق و تثبیت یادگیری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 59337

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا

با مطالعه این مقاله از نحوه ثبت طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا ابتدایی و متوسطه در سال جدید، مطلع می شوید. علاوه بر این نحوه ثبت نمرات طرح تعمیق، دستور العمل و شیوه نامه این طرح و فرآیند ثبت نام و ارزشیابی را توضیح داده ایم؛ همچنین در ادامه اقدامات مدارس مقصد (پایگاه طرح تثبیت و تعمیق) در سیدا را به صورت جامع و تصویری شرح داده ایم:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری چیست؟

بر اساس شیوه نامه طرح تعمیق و تثبیت یادگیری این طرح برای دانش آموزی که ضعف تحصیلی دارند درتابستان برگزار می شود. در دستورالعمل طرح تثبیت یادگیری، دانش آموزان ابتدایی که نیاز به تلاش یا قابل قبول هستند لازم است در تابستان در این طرح شرکت کنند.

در دوره متوسطه اول و دوم واژه “تعمیق و تثبیت یادگیری” مختص دانش آموزانی است که در آن درس نمره قبولی را کسب کرده و در آن درس نیاز به ارتقاء نمره دارند. عبارت ” جبران افت تحصیلی ” مربوط به دانش آموزانی است که موفق به کسب نمره قبولی نشداند و در آن درس نیازمند جبران هستند. 


نحوه ثبت نمرات طرح تعمیق و تثبیت در سیدا 

در این قسمت مراحل و نحوه ثبت طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا، همچنین چگونگی ثبت نمرات طرح تعمیق یادگیری در دوه ابتدایی و متوسطه را شرح داده ایم:


مراحل ثبت نمرات طرح تعمیق در سیدا ابتدایی

مراحل ثبت طرح تثبیت و تعمیق یادگیری ابتدایی در سیدا توسط مدیر مدرسه به ترتیب زیر است:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 1 برای ثبت نمرات طرح تعمیق ابتدایی در سیدا ابتدا لازم است وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir شوید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 2مطابق با تصویر زیر، نام کاربری، کلمه عبور خود را وارد کرده و کد امنیتی نمایش داده شده در صفحه را درج نمایید و در انتها روی عبارت “ورود کاربران” کلیک کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیداطرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 3 در این مرحله ابتدا از بخش” مدیریت” عبارت “تسهیلات” را انتخاب کرده و از بین گزینه های موجود، روی عبارت “مدیریت دانش آموزان (ابتدایی) مدرسه (مقصد) در طرح تعمیق” را انتخاب کنید تا لیست دانش آموزان نمایش داده شود:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا
طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 4 در این مرحله لیستی از مشخصات دانش آموزان، شامل ردیف، شناسه، کد دانش آموزی، نام، نام خانوادگی، نام پدر، پایه، استان مبدا، منطقه مبدا، کد مدرسه مبدا، نام مدرسه مبدا، آموزگار و وضعیت را مشاهده می کنید.

اسامی دانش آموزانی که توسط مدارس مبدا در مدرسه پایگاه شرکت کردند نمایش داده می شود و روبروی هر دانش آموز دو دکمه وجود دارد و مدیر مدرسه می تواند دانش آموز را تایید یا رد کند. در صورتی که دانش آموز توسط پایگاه پذیرفته شود لیست معلمان مدرسه نمایش داده می شود و مدیر مدرسه می تواند معلم دانش آموز را انتخاب کند:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 5

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 6مدیر نمی تواند ارزشیابی توصیفی را ثبت کند و این کار توسط معلم دانش آموز انجام می شود، پس از انجام مراحل بالا و اتمام ارزشیابی توسط معلم و کلیک بر روی پایان دوره، مدیر می تواند نتایج ارزشیابی را مشاهده کند.طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 7بیشتر بدانید:  سایت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل
مراحل ثبت نمرات طرح تعمیق در سیدا متوسطه

در این قسمت روند ثبت طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در دوره متوسطه اول و دوم را شرح داده ایم:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 8برای ثبت نمرات طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا متوسطه ابتدا لازم است وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir شوید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 9مطابق با تصویر زیر نام کاربری، کلمه عبور خود را وارد کرده و کد امنیتی نمایش داده شده در صفحه را درج نمایید و در انتها روی عبارت “ورود کاربران” کلیک کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا
طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 3 برای دسترسی به عنوان های مربوط به طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا و ارتقاء افت تحصیلی، میتوانید از قسمت مدیریت روی عبارت “تسهیلات” کلیک کرده و عنوان های مربوط به این طرح را مشاهده نمایید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 6 یک پنجره جدید باز می شود و دو گزینه زیر را مشاهده خواهید کرد:

1- “مدیریت دانش آموزان (متوسطه) مدرسه (مبدا) در طرح تعمیق : این گزینه مخصوص مدارسی هست که دانش آموزان خود را برای شرکت در این طرح معرفی نموده اند.

2- مدیریت دانش آموزان(متوسطه) مدرسه (مقصد) در طرح تعمیق : این گزینه مخصوص مدارسی هست که دانش آموزان خود را برای شرکت در این طرح پذیرفته اند.


مدرسه مبدا :

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 12 برای ثبت مدیریت دانش آموزان (متوسطه) آموزشگاه (مبدا) به شرح زیر عمل می کنیم:

1- ابتدا روی عنوان مدیریت دانش آموزان آموزشگاه مبدا کلیک نمایید.

2- روی عنوان ثبت دانش آموز در طرح تعمیق کلیک کرده و در صفحه جدید دانش آموز مورد نظر را پیدا نمایید.

3- هر سه بخش موجود یعنی استان، منطقه و پایگاه باید انتخاب شود که معمولاً بخش استان و منطقه از پیش قابل نمایش هستند.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 5

** در این صفحه نام پایگاه حتماً باید از طرف اداره معرفی و در سامانه ثبت شده باشد تا بتوانید آن را انتخاب نمایید.

4- بعد از پیدا کردن دانش آموز عنوان اجرای طرح تعمیق را انتخاب کرده و در صفحه جدید دروسی که قرار است در پایگاه شرکت نماید را انتخاب و در نهایت بر روی “ثبت” کلیک کنید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدامدرسه مقصد:

طرح تعمیق و مدیریت دانش آموزان (متوسطه) مدرسه (مقصد) مخصوص مدارس مجری این طرح است که به آموزش دانش آموزان پرداخته‌اند. تمام مراحل و اقدامات مدارس مقصد (پایگاه طرح تثبیت و تعمیق) در سیدا دانش آموزی انجام می شود.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 6 برای ثبت طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا (متوسطه) مدرسه (مقصد) به شرح زیر عمل می کنیم:

1- از قسمت مدیریت روی عنوان مدیریت دانش آموزان آموزشگاه (مقصد) کلیک کنید. در این صفحه می توانید اطلاعات کلیه دانش آموزانی که از طرف مدارس به مدرسه مجری طرح تثبیت یادگیری معرفی شده اند را مشاهده نمایید.

2- در مقابل هر دانش آموز دو گزینه تایید یا رد قرار دارد با انتخاب هر یک از این گزینه ها، پنجره ای در اختیار شما قرار داده می شود که در بخش اول، نام درس قابل مشاهده است و در قسمت بعد باید نام معلم انتخاب شود؛ پس از تکمیل این بخش بر روی عنوان پذیرش دانش آموز کلیک نمایید.

3- با انتخاب این گزینه، دو عبارت پایان دوره و یا عدم پایان دوره در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید گزینه مناسب را انتخاب و کلیک نمایید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 5

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 12 در بخش ارزشیابی هم دو قسمت وجود دارد: بخش اول، مربوط به ثبت نمره مستمر است و بخش دوم، مربوط به وارد کردن نمره پایانی درس مربوطه است. پس از درج نمرات عنوان ثبت را انتخاب کنید.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 12در بخش معلم تنها نام معلمی قابل مشاهده است که برای این درس معرفی شده، همچنین با کلیک بر روی پذیرش دانش آموزان در قسمت وضعیت به جای عنوان در حال بررسی، عنوان “تایید شده است” درج می شود.
طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 12معرفی دبیران توسط اداره آموزش و پرورش انجام میشود، بنابراین لازم است، مدیر اطلاعات دبیران را داشته باشد تا در صورت لزوم در اختیار اداره قرار دهد.

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیداشیوه نامه طرح تثبیت و تعمیق یادگیری

فرهنگیان عزیز در سراسر کشور، لازم است قبل از اجرای طرح تثبیت و تعمیق یادگیری، دستورالعمل طرح تثبیت و تعمیق یادگیری که مطابق با شیوه نامه ابتدایی و متوسطه ابلاغ شده است، مطالعه نمایند. برای دانلود شیوه نامه طرح تعمیق و تثبیت یادگیری می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 19

دانلود شیوه نامه 

برای اطلاع از جزئیات فرآیند ثبت نام و ارزشیابی این طرح، می توانید دستورالعمل ثبت نام و ارزشیابی طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا را مطالعه کنید. برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید:

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 20

برای دانلود دستورالعمل ثبت نام و ارزشیابی طرح تعمیق و تثبیت یادگیری کلیک کنید:

pdf دستورالعمل


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 21


راهنمای تلفنی ثبت نام و ارزشیابی طرح تعمیق و تثبیت یادگیری

اگر در زمینه نحوه ثبت طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا همچنین ارزشیابی و ثبت نام در این طرح با سوال یا ابهام روبرو شده اید می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه آماده اند تا از طریق سیستم مشاوره تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در سیدا 7 در ادامه بخوانید: سامانه اصلی رتبه بندی فرهنگیانبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام و ارزشیابی طرح تعمیق و تثبیت یادگیری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی