جهت مشاوره در زمینه پیگیری و ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 55535

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402

شیوه نامه رتبه بندی معلمان

در این مقاله، شیوه نامه رتبه بندی معلمان در سال 1402 را در اختیار فرهنگیان کل کشور قرار داده ایم. برای پیگیری و ثبت اعتراض به نتایج رتبه بندی لازم است ابتدا شیوه نامه رتبه بندی معلمان را مطالعه کنید. در همین صفحه لینک ورود به آدرس سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان MY.medu.ir را در اختیار فرهنگیان عزیز قرار داده ایم. کلیه مراحل ثبت اعتراض برای رسیدگی و تعیین رتبه بندی فرهنگیان به صورت الکترونیکی مطابق با شیوه نامه جدید رتبه بندی انجام می شود. در ادامه مراحل ثبت اعتراض به رتبه بندی را نیز شرح داده ایم، همچنین در شیوه نامه رتبه بندی فرهنگیان می خوانید که به اعتراض چه کسانی رسیدگی می شود و چه گروه هایی در اولویت رسیدگی به شکایت و اعتراض به رتبه بندی هستند:


شیوه نامه رتبه بندی معلمان برای رسیدگی به اعتراض به رتبه بندی 1402

فرآیند رسیدگی برای اعتراض به رتبه بندی معلمان مطابق با شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 انجام می شود. کارگروه تخصصی نظارت و پاسخگویی به اعتراضات حوزه ستاد و استان با بهره‌گیری از ظرفیت کارگروه‌های تخصصی استان و مناطق به عنوان بازوان اجرایی، نسبت به رسیدگی به موارد اعتراضی در سطح منطقه استان و ستاد به شرح زیر اقدام می‌کند:

 • – اولویت رسیدگی به پرونده‌ها جهت تکریم همکاران پیشکسوت و با سابقه رسیدگی به اعتراضات با اولویت بازنشستگان همکاران دارای سنوات ۳۰ سال و بالاتر سپس به ترتیب سنوات صورت می‌گیرد.
 • – به استناد بند (ب) ماده ۵ شیوه‌نامه نظام رتبه‌بندی معلمان، فرآیند رسیدگی به موارد اعتراضی با مسئولیت کارگروه نظارت و پاسخگویی به اعتراض توسط کارگروه‌های تخصصی آغاز و مراتب به فوریت در کارگروههای تخصصی هیئت ممیزه ذیربط، بررسی و چنانچه با استفاده از طرق ممکن قانونی ملاحظه و بررسی مجدد مدارک و اسناد بارگذاری شده قبلی، استعلام جدید از مراجع قانونی به عمل آید و یا مراجع ارزیابی مندرج در آیین نامه اجرایی، قانون کسب، اطلاع مشاهدات رفتاری و مصاحبه و عند اللزوم دعوت از فرد معترض و بررسی حضوری مدارک و مستندات ابرازی یا مورد ادعا و … اعتراض همکار مشمول وارد تشخیص داده شود، پیشنهاد اصلاح امتیازات مؤلفه ها و عناوین مورد اعتراض به صورت سیستمی به هیئت ممیزه بالاتر ارجاع خواهد شد.
 • – مطابق با شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402، در صورت اعتراض به عناوینی که نیاز به ارائه مستند نداشته و جنبه توصیف رفتار همکار را دارند کمیته‌های تخصصی، اعتراض را در شاخص‌های رفتاری ذیل، بررسی و گزارش رفتار می‌کنند.
 • – مستنداتی که در هر یک از شایستگی‌های مورد اعتراض بارگذاری شده، توسط کارگروه تخصصی بر اساس مولفه‌های ” تاریخ، موضوع، صحت امضا، تطابق با شایستگی و تکراری بودن مورد بررسی قرار می‌گیرد و یکی از گزینه‌های تعریف شده در سامانه انتخاب می‌شود.
 • – در صورت عدم وضوح و یا عدم احراز صحت سند، کارگروه تخصصی می‌تواند همکار را جهت دریافت مستندات مورد نظر دعوت کند.
 • – پس از بررسی پرونده در صورت نیاز و یا صلاحدید، کارگروه تخصصی می‌تواند مستندات مربوط به شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی را به ارزیاب ارجاع کند.
 • – مطابق با شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402، چنانچه در ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز برای سنجش شایستگی‌های معلمی و تجربه افراد مشمول، محرز شود که فردی اطلاعات خلاف واقع در اختیار هیئت ممیزه قرار داده است قطعا مراتب جهت رسیدگی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری استان ارجاع داده می‌شود.

ورود به سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

معلمان و فرهنگیان عزیز که نسبت به رتبه بندی خود اعتراض دارند، با ورود به سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان می توانند اعتراض خود را ثبت کرده و نتایج اعتراض به رتبه بندی را پیگیری نمایند. می توانید برای ورود به سامانه مای مدیو اعتراض به رتبه بندی معلمان، روی لینک زیر کلیک کنید. حتما قبل از ورود، فیلتر شکن خود را خاموش کنید تا با مشکلات دسترسی به این سامانه، روبرو نشوید:

ورود به سایت سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

توجهاعتراض معلمان به رتبه بندی آغاز شده است، مطابق با شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402، سامانه اعتراض به رتبه بندی و سامانه رتبه بندی معلمان همان سامانه مای مدیو است.

توجه اگر به دنبال کارزار اعتراض به رتبه بندی معلمان هستید، باید بگوییم رسیدگی به اعتراضات فقط از طریق سامانه my.medu.ir انجام می شود.

توجه اعتراض فرهنگیان به بارگذاری مدارک و نقص مدارک ارسالی از جمله اصلی ترین دلایل اعتراض به رتبه بندی معلمان است.

توجهمهلت اعتراض به رتبه بندی معلمان هم اکنون آغاز شده است و فرهنگیان عزیز می توانند نتایج رتبه بندی معلمان و اعتراض به رتبه بندی را از طریق پنل شخص خود در سامانه مای مدیو، مشاهده و پیگیری نمایند.


مراحل ثبت درخواست در سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان

برای انجام مراحل ثبت درخواست در سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان می توانید به ترتیب زیر اقدام کنید:

 • 1- در مرورگر خود آدرس سامانه اعتراض رتبه بندی معلمان به نشانی my.medu.ir را جستجو کنید.
 • 2- نام کاربری و رمز عبور خود را به عنوان فرهنگی وارد کنید. نام کاربری برای ورود به سامانه رتبه بندی ملعمان، کد می است و رمز عبور سامانه جدید رتبه بندی (مای مدیو)، همان رمز سامانه قبلی رتبه بندی معلمان است.

سایت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

 • بعد از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری، وارد پنل شخصی (میز کار) خود در سامانه مای مدیو می شوید. برای مشاهده نتایج رتبه بندی معلمان، می توانید مطابق تصویر زیر، روی آیکن مشاهده  نتیجه رتبه بندی، کلیک کنید:

سامانه اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

 • اگر نسبت به نتیجه رتبه بندی خود، معترض هستید، می توانید اعتراض خود را در همین پنل ثبت کنید.  گزینه ثبت اعتراض در این سامانه یک امکان جدید است و میز کار معلمان در بخش رتبه بندی در حال به روزرسانی و تکمیل است.

اگر برای ثبت اعتراض به نتیجه رتبه بندی، با مشکل یا سوال روبرو شده اید، می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، با شماره ده رقمی 9099071613 (سامانه مشاور تحصیلی)، تماس حاصل فرمایید.

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 2 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

کارشناسان این سامانه راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند و در صورتی که مشکل فنی در میز کار سامانه رتبه بندی وجود نداشته باشد، مراحل دریافت نتیجه رتبه بندی و ثبت اعتراض به نتایج رتبه بندی معلمان و فرهنگیان را برای متقاضیان انجام می دهند.


نحوه رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان

نکات مهم در نحوه رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی معلمان و فرهنگیان به شرح جدول زیر از سوی آموزش و پرورش، اعلام شد:

1- ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان : با توجه به ماده (۸) آیین نامه اجرایی، قانون هرگونه اعتراض فردی به نحوه رسیدگی ارزیابی و رتبه تعیین شده همکاران مشمول نظام رتبه بندی معلمان به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه رتبه بندی معلمان انجام می‌پذیرد.
2- سامانه ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان: کلیه مراحل ثبت اعتراض رسیدگی و تعیین رتبه همکاران به صورت الکترونیکی در بستر سامانه MYMEDU.IR و به صورت شفاف و به تفکیک مولفه‌ها انجام خواهد شد.
3- بررسی مدارک: ثبت اعتراضات در هیئت ممیزه بالاتر و پس از رویت کارنامه رتبه بندی توسط همکاران ذی نفع آغاز و تا ۱۰ روز قابل ویرایش است.
4- نکته: پذیرش و ثبت اعتراض خارج از سامانه مربوط و یا خارج از مهلت مقرر قانونی، امکانپذیر نیست.
5- اعلام اعتراض از رویه و عملکرد کلی یا تصمیمات نوعی (تصمیماتی که برای همه یا تعداد زیادی از مشمولین حق یا تکلیف ایجاد می‌کند)، هیئت‌های ممیزه شهرستان منطقه ناحیه و یا استان از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش و بدون قید، زمانی قابل دریافت و رسیدگی است.
6- رسیدگی برای اعتراض به رتبه بندی: مرجع رسیدگی به اعتراضات فردی مشمولین به ترتیب در رتبه های آموزشیار معلم و مربی معلم؛ هیئت ممیزه استان و مشمولین رتبه های استادیار، معلم دانشیار معلم و استاد معلم؛ هیئت ممیزه مرکزی است.


مطالب مرتبط با رتبه بندی فرهنگیان:

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 3 مشاهده کارنامه رتبه بندی فرهنگیان و معلماناطلاعیه آموزش و پرورش درباره اعتراض به رتبه بندی
 • کلیه مراحل ثبت اعتراض رسیدگی و تعیین رتبه همکاران به صورت الکترونیکی در بستر سامانه MYMEDU.IR و به صورت شفاف و به تفکیک مولفه‌ها انجام خواهد شد.
 • معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل نظارت و پاسخگویی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان را ابلاغ کرد که به موجب این دستورالعمل مهلت ۱۰ روزه‌ای برای ثبت اعتراض فرهنگیان به رتبه‌های اعلامی‌شان درنظر گرفته شده است.
 • صادق ستاری‌فرد خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، در راستای اجرای نظام رتبه بندی معلمان در اجرای مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی، قانون نظام رتبه بندی معلمان مصوب جلسه اخیر هیئت وزیران و بند ب ماده ۵ شیوه نامه آیین‌نامه اجرایی ابلاغ و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای آن به مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و در سطح استان به مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس هیئت ممیزه استانی واگذار شده است.
 • در مقدمه این دستورالعمل آمده است: اکنون در اجرای جزء (۲) بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و به منظور اجرای کیفی فرایند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی فرهنگیان، استمرار نظام پرداخت‌ها بر اساس تخصیص شایستگی، تقویت انگیزه و رضایت‌مندی شغلی معلمان و در راستای عمل به سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش، نظام رتبه‌بندی معلمان با مشارکت و تلاش کلیه اعضای هیئت ممیزه مرکزی استان و مناطق، فرایند تخصیص رتبه و صدور احکام مربوطه را اجرا کرده‌اند.
 • در راستای وظایف قانونی رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی و به منظور استیفای حقوق همکاران و در اجرای مواد ۸ و ۱۴ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان مصوب جلسه اخیر هیئت وزیران و بند ب ماده ۵ شیوه‌نامه آیین‌نامه اجرایی در راستای ایجاد وحدت رویه و اتخاذ فرآیند مشترک رسیدگی به شکایات، دستورالعمل رسیدگی و پاسخگویی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان ابلاغ می‌شود.


پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتما بخوانید:

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 3سامانه جدید احکام رتبه بندی فرهنگیاناخبار اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

در این بخش، از اخبار اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان مطلع می شوید. فرایند رتبه‌بندی معلمان پس از طی دوره‌ای چندماهه و آغاز رسمی بارگذاری مدارک و مستندات از سوی معلمان از مردادماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و در نهایت وزارت آموزش و پرورش در روز ۲۲ اسفندماه اعلام کرد که که رتبه‌ نهایی ۹۳۰ هزار فرهنگی بازنشسته و شاغل مشمول رتبه بندی صادر شده است.

در این میان معلمان گلایه‌هایی از رتبه‌های اعلامی خود داشتند که معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به علت این حجم از نارضایتی معلمان از رتبه‌های اعلامی‌شان گفت که از زمان مشاهده رتبه در سامانه، مهلت ۱۰ روزه‌ای برای معلمان درنظر گرفته می‌شود تا بتوانند اعتراضات خود را به ثبت برسانند.

اعتراض به رتبه بندی معلمان

رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی به شرط ثبت آن

 • ستاری‌فرد گفت: به نظر می‌رسد توزیع رتبه‌ها منطقی است؛ اگر معلمان اعتراضاتی دارند چارچوبی پیش بینی شده که بتوانند آن را ثبت کنند. رتبه بندی و ارزیابی کار انسان است و خطا دارد و این خطاها را رد نمی‌کنیم. حتما فرایند ارزیابی ما مجدد قابل بازنگری است. به مشکلات رسیدگی می‌کنیم از جمله آنها که سنوات خدمتی بالا دارند یا آنها که ارزیاب به مدارکشان امتیاز نداده است. اینها همه قابل بررسی مجدد هستند، مشروط به ثبت اعتراضات.
 • وزیر آموزش و پرورش نیز در آخرین اظهارنظرش پیرامون رتبه بندی در سالی که گذشت اظهار کرد: رتبه‌بندی شروع شده و امسال در سقف اعتبارات تعیین شده پرداخت می‌شود. از سال آینده(۱۴۰۲) حقوق به طور کامل برای همکاران بر مبنای رتبه‌ای که دارند، پرداخت می‌شود. اعتراض حق همکاران من است. در سامانه‌ای که پیش‌بینی شده تمام فرآیند ثبت می‌شود. همکاران و دستگاه‌های نظارتی هم می‌توانند ببینند.
 • منشاء اعتراضات دو چیز است؛ اول اینکه ممکن است امتیازاتی به فرد داده نشده یا کمتر داده شده باشد. اما بیشتر اعتراضات مربوط به این است که همکاران به دلیل مشغله کاری که دارند، قانون، آیین‌نامه و دستورالعمل را به دقت نخواندند و مدارک را به دقت بارگذاری نکردند.
 • وی افزود: همانطور که قبلاً گفته شد، همکاران مدارکشان را دقیق بارگذاری کنند تا دیگر اعتراضی صورت نگیرد و همکاران آنچه حق‌شان است، دریافت کنند.


مطالب مرتبط با فرهنگیان:

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 3 راهنمای سامانه ضمن خدمت فرهنگیان
مسئولان وزارت آموزش و پرورش و اعضای هیئت ممیزی رتبه‌بندی نشستی مجازی با مدیران مدارس برگزار و جزئیاتی درباره رتبه‌بندی و روند رسیدگی به اعتراضات مطرح کردند که در ادامه به صورت خلاصه به مهمترین بیانات مطرح شده اشاره می‌شود:


سه مرحله برای رسیدگی به اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

 •  مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون رتبه‌بندی معلمان اولین تجربه آموزش‌وپرورش بود گفت: در حوزه رسیدگی به اعتراضات سه‌گام را تعریف کرده‌ایم. گام اول، ثبت اعتراض است که ۱۰ روز مهلت دارد. در گام دوم اجازه اصلاح برخی مستندات و مدارک را به فرد می‌دهیم و در گام سوم رسیدگی به شکایات آغاز می‌شود و با استفاده از ظرفیت کارگروه‌ها در سطح منطقه، پرونده‌ها مورد بازبینی قرار می‌گیرند و معاونت‌های مناطق کارگروه‌هایی را بر اساس آیین‌نامه هیئت‌های رسیدگی تشکیل و رسیدگی به اعتراضات را آغاز می‌کنند که اگر نیاز به بازبینی مدارک و مستندات باشد آن را انجام خواهند داد.
 • وی گفت: مبنای رتبه‌بندی، خوداظهاری معلمان اجرا شد و مدارکی که معلمان ارائه دادند توسط مدیر مدرسه بررسی شد. تمام تلاش اعضای هیئت ممیزه استانی و مرکزی بر این اساس بوده است که تمامی ارزیابی‌ها بر اساس مدارک ارائه‌شده باشد و دقت نظر کافی برای احقاق حق معلمان وجود داشته باشد. بر اساس پیش‌بینی قانون، معلمان می‌توانند نسبت به رتبه‌های کسب‌شده اعتراض کنند و هدف ما کمک به معلمان است تا به‌حق قانونی خود برسند.
 • همچنین با بیان اینکه باید میزهای پاسخگویی به همکاران با عضویت ادارات سنجش، منابع انسانی و ارزیابی عملکرد تشکیل شود و به سؤالات معلمان در این حوزه پاسخ داده شود و نگرانی‌های آنان را رفع کنند گفت: به همه معلمان اطمینان خاطر می‌دهم که تقاضاهای تک‌تک آنان را با استفاده از ظرفیت‌هایی که در استان‌ها و مناطق داریم، خواهیم شنید و وضعیت رسیدگی به مدارک را در هفته‌های آینده آغاز خواهیم کرد و در مسیر حق و قانون حرکت خواهیم کرد.

چرا برخی معلمان با سنوات بالا، رتبه پایین کسب کردند؟

 • رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با بیان اینکه نظام رتبه‌بندی به‌صورت سامانه‌ای در تمامی مراحل آن انجام شد و تمام سوابق ثبت‌شده است که به‌صورت یک بانک کامل در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دارد گفت: همه مشمولان قانون رتبه‌بندی شامل این طرح شدند و هیچ استثنایی برای هیچ فرد یا گروهی قائل نشدیم و همه به‌صورت یکسان موردبررسی قرار گرفتند. همه مراحل رتبه‌بندی بر اساس قانون و ظرفیت‌های قانونی انجام شده است و در انجام رتبه‌بندی از ظرفیت‌های داخلی آموزش‌وپرورش و معلمان استفاده شد و ارزیابان حرفه‌ای از همکاران آموزش‌وپرورشی ما بودند و از خارج از مجموعه نظام آموزش‌وپرورش در این فرایند دخیل نبودند.
 • وی ادامه داد: خودارزیابی معلمان، ملاک ارزیابی نبود، بلکه هدف ما آشنایی معلمان با فرایند رتبه‌بندی بود تا بدانند در طول فرایند رتبه‌بندی چه فرایندهای وجود خواهد داشت و چگونه رتبه‌بندی می‌شوند.
 • ایشان با اشاره به اینکه مدیران مدارس به توصیف و ارزیابی رفتارها و فعالیت‌های معلمان پرداخته‌اند و برای اینکه استانداردسازی صورت بگیرد رفتارهای استانداردسازی شده‌ای در اختیار مدیران مدارس قرار گرفت تا بر اساس فعالیت‌های معلمان یکی از سطوح فعالیت را انتخاب کنند گفت: به‌عنوان‌مثال در شایستگی تعامل و ارتباط مؤثر ابعادی مانند؛ خوب صحبت کردن، خوب شنیدن، انتقال مفاهیم و غیره مدنظر بوده است و با این مصادیق در سامانه، توصیف رفتار سنجیده و تبدیل به امتیاز می‌شد که به معنای امتیاز مستقیم مدیر نبوده است.
 • وی اضافه کرد: مدیران مدارس مرجع مورد وثوق ما بودند که باید مدارک بارگذاری شده را با اصل مدارک تطبیق می‌دادند که این مستندات از جنس شایستگی بوده است و سایر مستندات مانند مدارک تحصیلی، ارزشیابی معلمان و غیره در سامانه موجود بود. در مرحله بعد ارزیابان به بررسی مدارک می‌پرداختند. ارزیابان توصیف رفتار با مصادیق رفتار را بررسی می‌کردند و اگر همکاری در این حوزه نمره‌ای کسب کرده است، باید بررسی می‌کردند، چه مدرکی در سایر بخش‌ها در این حوزه داشته است. همچنین ارزیابان اگر به این نتیجه می‌رسیدند که مستندی مربوط به آن سنجه نیست، کدهایی برای اعضای هیئت ممیزه درج می‌کردند. اعضای هیئت ممیزه بر اساس نظر ارزیابان بررسی را انجام می‌دادند و اگر مغایرتی وجود داشت پرونده را به ارزیابان ویژه ارسال می‌کردند.
 • همچنین بیان کرد: رتبه سه را باید اعضای هیئت ممیزه‌های استان تائید می‌کردند و برای رتبه‌های ۴ و ۵ را باید هیئت ممیزه مرکزی تائید می‌کرد، لذا مجدداً فرایندهای بررسی مدارک در هر دو هیئت موردبررسی قرار می‌گرفت و برای تک‌تک همکاران این فرایند انجام‌شده است.
 • وی با بیان اینکه پس از صدور احکام و تعیین رتبه ممکن است خطای انسانی رخ داده و یا در سامانه مشکلی پیش‌آمده باشد گفت: همکاران محل اعتراض دارند و ممکن است همکاران بر اساس ارزیابی کیفی که انجام‌شده است، اعلام کنند که مدارک دیگری داشته‌اند که قابلیت بررسی دارد و بخش‌هایی که نیاز به مستند نداشته است در این مرحله نیز نیاز به بارگذاری مستندات ندارد، اما مدارکی که قابلیت بارگذاری مستندات داشته است می‌توانند در مرحله اعتراض بارگذاری کنند.
 • او با اشاره به اینکه برخی همکاران با سنوات بالا رتبه‌های پایین را کسب کرده‌اند، اظهار کرد: امتیاز سنوات برای معلمان با ۳۰ سال سابقه کار نهایتاً ۶۰ امتیاز است و مدرک تحصیلی حداکثر ۸۰ امتیاز دارد و مطمئنیم همکاران با مدارک تحصیلی یا سابقه کار بالا شایستگی‌های فراوانی دارند که نیاز است این شایستگی‌ها را با استفاده از مدارکی که اخذ کرده‌اند، ارائه دهند.
 • وی تصریح کرد: کارنامه مفصلی در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت که ارزشیابی‌هایی که در رتبه‌بندی انجام‌شده است را در اختیار معلمان قرار می‌دهد که بر اساس این نتایج معلمان می‌توانند مسیری که برای رشد و توانمندی سازی خود نیاز دارند را برنامه‌ریزی کنند.
 • معلمانی که هیچ مدرکی از آن‌ها به هیئت ممیزه نرسیده، رتبه‌ای برای آن‌ها درج نشده
 • رئیس مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه اعتراضات معلمان به رتبه‌های اعلام‌شده، دو بخش برنامه‌ریزی‌شده است که در بخش اول همکاران می‌توانند در حوزه مصادیقی که نسبت به آن اعتراض دارند، آن مصادیق را بنویسند و بارگذاری جدیدی را در این مرحله برنامه‌ریزی نکرده‌ایم و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که اگر همکاری نیاز به رجوع به مدرسه و ادارات دارد برای اخذ مدارک را دارد، با توجه به تعطیلات پیش رو ازنظر کمبود وقت و زمان متضرر نشوند گفت: برای برخی افراد هیچ‌گونه رتبه‌ای درج نشده است و به‌این‌علت است که هیچ مدارکی از این افراد به هیئت ممیزه نرسیده است.
 • وی افزود: به دلیل فشردگی و حجم کار ممکن است رضایت همکاران را کسب نکرده باشیم، لذا در سال جاری اعتراضات به‌طور ویژه بررسی خواهد شد و به دنبال احقاق حق همه همکاران خواهیم بود.


بیشتر بدانید:

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 3 راهنمای سامانه فیش حقوقی فرهنگیان شاغل
بررسی مجدد همکاران در سال سوم اجرای رتبه‌بندی

 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه رتبه‌بندی نقطه شروع و پایان ندارد، رتبه‌بندی یک نظام است که در طول خدمت همه همکاران ادامه دارد و همه تلاش ما این بود که به‌طور کامل از قانون استفاده کنیم گفت: در سال دوم رتبه‌بندی هستیم و نص قانون این است که در سال سوم همکاران مجدداً باید بررسی شوند. فرایند رتبه‌بندی همچنان ادامه دارد و همه همکاران شامل آن خواهند شد. باید رتبه‌های همکاران در این مرحله تا پایان اسفندماه اعلام می‌شد.
 • وی افزود: پشتیبانی رئیس‌جمهور و پیگیری‌های مکرر وزیر آموزش‌وپرورش باعث شد تا ما بتوانیم مرحله استقرار رتبه‌بندی را انجام دهیم.
 • ایشان گفت: خود را مکلف می‌دانیم که اعتراضات همکاران را پاسخ دهیم و برخی اشکالاتی که رؤیت شده است را حل خواهیم کرد. خود را متعهد می‌دانیم که نسبت به اعتراض همکاران اقدام کنیم، لذا مراحل انجام این کار در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه فناوری و ارزیابی و عملکرد و سنجش انجام‌شده است.

راهنمای تلفنی برای اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

فرهنگیان و معلمان عزیز در سراسر کشور می توانند برای رفع هرگونه سوال و ابهام در زمینه قوانین ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند.

همچنین می توانید ثبت مراحل اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان را به کارشناسان این سامانه بسپارید. امکان تماس هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت  8 صبح تا 12 شب فراهم است.بیشتر بدانید:

شیوه نامه رتبه بندی معلمان 1402 3 اخبار رتبه بندی معلمانبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه پیگیری و ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی