جهت مشاوره در زمینه ثبت نام وام شهریه دانشگاه پیام نور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 75631

شهریه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ | میزان شهریه پیام نور

مبلغ شهریه دانشگاه پیام نور

در این مقاله از شهریه دانشگاه پیام نور در سال 1403 مطلع می شوید. میزان شهریه پیام نور برای رشته های مختلف متفاوت است. شهریه دانشجویانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه پیام نور می شوند و دانشجویانی که از طریق فراگیر بدون کنکور وارد دانشگاه پیام نور می شوند (با کنکور و بدون کنکور) با هم متفاوت نیست.

اما شهریه واحدهای عملی نیز بالاتر از سایر واحدهای درسی است. بعضی رشته ها دارای دروس عملی بیشتری هستند و در نتیجه شهریه بالاتری دارند. علاوه براین شهریه ثابت و متغییر دانشگاه پیام نور در مقاطع مختلف نیز با هم متفاوت است.

دانشجویان در تمام مقاطع و رشته ها ملزم به پرداخت هزینه بیمه در کنار هزینه شهریه دانشگاه پیام نور می باشند. شهریه این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هر ساله در حال تغییر است و هزینه فقط از طریق سایت گلستان پیام نور پرداخت می شود. میزان شهریه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ در مقایسه با شهریه دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی و پردیس خودگران ارزان تر است. علاوه براین این دانشگاه وام شهریه هم ارائه می کند و به طور مستقیم از طریق بانک ها برای ارائه وام شهریه دانشجویی پیام نور اقدام کند.


شهریه دانشگاه پیام نور در هر ترم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در هر ترم شامل دو شهریه ثابت و متغییر است. تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری لازم است شهریه ثابت و متغییر راه پرداخت کنند. البته میزان شهریه ثابت هر ترم دانشگاه پیام نور در هر دانشگاه متفاوت است و میزان شهریه بستگی به امکانات و خدمات ثابت هر دانشگاه برای مقاطع تحصیلی مختلف دارد.

در مورد میزان شهریه متغیر دانشگاه پیام نور باید بگوییم، بستگی به تعداد واحدهای نظری و عملی ارائه شده در هر ترم تحصیلی دارد. در جدول زیر مقدار حداقل و حداکثر شهریه و هزینه دانشگاه پیام نور 1402 – 1403 را مشاهده می کنید:

شهریه هر ترم دانشگاه پیام نور 1403
مقطع حداقل شهریه حداکثر شهریه
کارشناسی 1 میلیون و 500 هزار تومان 3 میلیون تومان
ارشد 3 میلیون و 500 هزار تومان 6 میلیون و 300 هزار تومان
دکتری 7 میلیون و 500 هزار تومان 11 میلیون تومان

** برای اطلاع از نحوه دریافت وام شهریه دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.


بیشتر بدانید: نحوه ثبت درخواست در سامانه گلستان پیام نورشهریه ثابت دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

همانطور که شرح داده ایم، شهریه دانشگاه پیام نور شامل دو بخش ثابت و متغییر است در جدول زیر، میزان و مبلغ شهریه ثابت دانشگاه پیام نور 1402-1403 را مشاهد می کنید. شهریه دانشجویان پیام نور در هر ترم تحصیلی متفاوت است و مبلغ شهریه ثابت بستگی به امکانات دانشگاه دارد. مجموع شهریه ثابت و متغیر مبلغ پرداختی شهریه را تشکیل می دهد.

شهریه ثابت دانشگاه پیام نور 1402
مقطع حداقل شهریه حداکثر شهریه
کارشناسی از 300  هزار تومان 600 هزار تومان
ارشد 1 میلیون و 200 هزار تومان 1 میلیون و 600 هزار تومان
دکتری 2 میلیون و 500 هزار تومان 3 میلیون و 700 هزار تومان


شهریه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ | میزان شهریه پیام نور 1 بیشتر بدانید: معرفی سامانه ال ام اس پیام نورشهریه متغیر دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه متغیر دانشگاه پیام نور برای واحدهای عملی و نظری متفاوت است. واحدهای عملی هزینه ای بالاتر از واحدهای نظری دارند. شهریه دانشجویان پیام نور در هر ترم تحصیلی متفاوت است و بستگی به تعداد واحدی دارد که انتخاب می کنند. مجموع شهریه ثابت و متغیر مبلغ پرداختی شهریه را تشکیل می دهد. در جدول زیر شهریه متغیر دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را مشاهده می کنید:

شهریه متغیر دانشگاه پیام نور 1402
مقطع حداقل شهریه حداکثر شهریه
کارشناسی 100 هزار تومان (دروس نظری و عمومی) 330 هزار تومان
200 هزار تومان (دروس اصلی و تخصصی) 400 هزار تومان
ارشد 200 هزار تومان (دروس نظری) 350 هزار تومان
430 هزار تومان (دروس عملی کم هزینه) 650 هزار تومان
600 هزار تومان (دروس عملی پرهزینه و پایان نامه) 850 هزار تومان
دکتری 700 هزار تومان (شهریه دروس متغیر) 1 میلیون و 300 هزار تومان
850 هزار تومان  (شهریه هر واحد رساله) 1 میلیون و 100 هزار تومان


بیشتر بدانید: ثبت نام وام دانشجویی در صندوق رفاه 
شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1402 – 1403

مقدار شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور و با کنکور یکسان است. دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه ثابت، شهریه متغیر و هزینه بیمه دانشجویی هستند.


اگر شهریه دانشگاه پیام نور در هر ترم پرداخت نشود چه می شود؟

معمولا دانشگاه پیام نور درصورتی که شهریه ترم تحصیلی توسط دانشجو پرداخت نشود، در زمان آغاز امتحانات امکان دریافت کارت ورود به جلسه را در سایت گلستان پیام نور مسدود می کند. به این ترتیب دانشجویی که شهریه دانشگاه پیام نور را پرداخت نکرده و بدهی دارد نمی تواند کارت ورود به جلسه بگیرید.

البته در این شرایط معمولا دانشجو با در دست داشتن کارت شناسایی به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه می کند و در روز امتحان از مسئولین دانشگاه پرینت کارت ورود به جلسه را دریافت می کند و می تواند وارد جلسه آزمون شود. به طوری کلی بهتر است که شهریه به طور مرتب در هر ترم تحصیلی پرداخت شود. دانشجویانی که نیاز به وام شهریه دارند، می توانند برای دریافت وام شهریه دانشجویی اقدام کنند. در نهایت برای گرفتن مدرک فارغ التحصیلی لازم است دانشجو بدهی های شهریه و بدهی های وام صندوق دانشجویی و … را تسویه کند.

جمع بندی

دانشجویان عزیز می توانند برای اطلاع از نحوه دریافت وام دانشجویی صندوق رفاه و وام شهریه دانشگاه پیام نور با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. این سامانه ارتباطی با دانشگاه پیام نور ندارد و صرفا به ارائه خدمات مشاوره تحصیلی دانشگاه پیام نور می پردازد و درخواست های اینترنتی دانشجویان را در سامانه گلستان و سامانه های وام دانشجویی ثبت و پیگیری می کند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام وام شهریه دانشگاه پیام نور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی