جهت مشاوره در زمینه شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 33429

شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم

شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم

شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم 1401-1402 اعلام شد. رفع محدودیت ظرفیت در هدایت تحصیلی و امکان انتخاب رشته بدون اعمال ظرفیت منطقه فراهم شد.

براساس شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم 1401-1402 برای قبولی در هر رشته، دانش آموز بدون اعمال ظرفیت منطقه، در رشته دلخواه ثبت نام می‌ شود.


شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی پایه نهم 1401-1402

براساس شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی پایه نهم در سال تحصیلی 1401-1402 اگر دانش‌آموزی کف نمره برای ورود به رشته مورد نظر را کسب کند بدون اعمال ظرفیت منطقه، در رشته دلخواه ثبت نام می‌ شود.

مسئول امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌ های اجتماعی درباره فرایند اجرای هدایت تحصیلی در سال تحصیلی 1401-1402 دانش‌ آموزان پایه نهمی شرح داد:

معیارهای هدایت تحصیلی پایه نهم 1401-1402

 • 1- بررسی‌های مشاوره‌ای (نمون‌برگ شماره 6) فقط در حد توصیه به دانش‌آموز؛
 • 2- عملکرد تحصیلی(نمون‌برگ شماره 7) حد نصاب نمره لازم برای دروس تخصصی رشته‌های: شاخه نظری (علوم تجربی،‌ ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی،‌ معارف اسلامی) شاخه فنی و حرفه ای (صنعت، خدمات، کشاورزی، هنر)شاخه کار دانش ( صنعت، خدمات،‌ کشاورزی، هنر)‌؛
 • 3- ظرفیت رشته‌ها، امکانات و تجهیزات منطقه است.

** اگر دانش‌آموزی کف نمره برای ورود به رشته مورد نظر را کسب کند بدون اعمال ظرفیت منطقه، در رشته دلخواه ثبت نام می‌شود

** «نمون‌برگ شماره 6 صرفا در راستای راهنمایی و مشاوره بدون تاثیرگذاری بر عملکرد انتخاب رشته، براساس ملاک‌هایی تکمیل می‌شود؛
** نتایج آزمون‌های رغبت و توانایی (هرکدام 15نمره کسب می‌ کنند) به شرح زیر است:
 • (30 امتیاز) نظر خواهی تمامی معلمان
 • (10 امتیاز) نظرخواهی والدین
 • (5 امتیاز) نظرخواهی دانش‌آموز
 • (10 امتیاز)
 • عملکرد تحصیلی (35 امتیاز)
 • نظر خواهی مشاور (10 امتیاز)

نحوه اولویت بندی شاخه‌ها در نمون‌برگ هدایت تحصیلی پایه نهم 1401-1402

امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌ های اجتماعی شرح داد:

 • «دانش‌آموزان فقط بر اساس ظرفیت منطقه و رتبه ای که در عملکرد تحصیلی دارند، طبقه بندی شده و ثبت نام آنان صورت می‌گیرد.»
 • نحوه اولویت بندی شاخه‌ها و رشته‌ها در نمون‌برگ شماره 7 هدایت تحصیلی به این صورت است که: «نمون‌برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه کاردانش، رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم و معارف اسلامی بر اساس اولویت (الف) صادر می‌شود. یعنی به عبارتی اگر دانش‌آموزی کف نمره برای ورود به رشته مورد نظر را کسب کند بدون اعمال ظرفیت منطقه، در رشته دلخواه ثبت نام می‌شود.»
 •  نمون‌برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه ای و رشته‌های علوم تجربی و ادبیات و علوم انسانی براساس اولویت‌های (الف –ب) صادر می‌شود «یعنی علاوه بر کسب کف نمره هر رشته، دانش‌آموزان براساس رتبه و ظرفیت منطقه به گروه الف و ب تقسیم می‌شوند و این بدین معنا است که گروه (الف) که دارای رتبه‌های بالاتر است برابر ظرفیت ثبت نام می‌شوند و گروه (ب) در صورت عدم ثبت نام گروه (الف)، مجاز به ثبت نام در رشته مورد نظر هستند.»
 • نمون‌برگ‌های هدایت تحصیلی پس از صدور کارنامه و رفع اعتراضات توسط مدیران مدارس و انتقال به سامانه همگام و تایید توسط مدیر منطقه در تیرماه صادر خواهد شد.

 • در فرایند هدایت تحصیلی برای ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره تحصیلی و آگاهی بخشی دانش‌آموزان اقدامات مختلفی صورت گرفته است که می‌توان آنان را اینطور برشمرد: تهیه و تدوین اطلاعیه‌ها و مطالب مربوط به فرایند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم در سال 1401-1402 در سایت اداره کل، سایت هدایت تحصیلی (www.ht.medu.ir)، کانال‌ها و گروه‌های ملی و منطقه‌ای شبکه شاد، (کانال پیام مشاور، بانک اطلاعات تحصیلی و شغلی)، رسانه‌ها و برگزاری نشست در این خصوص؛ تولید و ارائه محتوای آموزشی برای اطلاع رسانی هدایت تحصیلی به دانش‌آموزان و اولیای آنان در شبکه شاد در قالب (کلیپ،‌ اسلاید پوستر، بروشور و …)، بانک اطلاعات تحصیلی و شغلی و سایت هدایت تحصیلی (www.ht.medu.ir).

صدور نمون‌برگ­‌ هدایت تحصیلی نهم در شرایط کرونایی 1401-1402

صدور نمون برگ هدایت تحصیلی پایه نهم در شرایط کرونایی سال 1401-1402 به شرح زیر است:

 •  «نمون‌برگ‌های هدایت تحصیلی پس از صدور کارنامه و رفع اعتراضات و پس از ثبت نمرات دانش‌آموزان (2 هفته بعد از آخرین امتحان) توسط مدیران مدارس و انتقال به سامانه همگام و تایید توسط مدیر منطقه ظرف مدت 3 روز در تیرماه صادر خواهد شد.»
 • «صدور نمون‌برگ به صورت منطقه‌ای انجام می‌شود و هر منطقه ای که نمرات دانش‌آموزان را ارسال کند نمون‌برگ صادر خواهد شد. مشاهده و پرینت نمون‌برگ شماره 6 و 7 (اولویت انتخاب رشته دانش‌آموز پایه نهم ) توسط مدیر در مدرسه مبدا (متوسطه اول) و مقصد (متوسطه دوم) از طریق سامانه همگام امکان پذیر است.»
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه شرط کف نمره برای هدایت تحصیلی نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی