کد خبر : 16282

شرط معدل برای امریه سربازی 1402-1403

در این مقاله و عنوان میخواهیم بپردازیم و توضیح دهیم برای آن دسته از مشمولانی که برای راحت تر و آسان تر شدن خدمت سربازی خود گرفتن امریه را انتخاب میکند تا بتوانند با این کار در ارگان ها و سازمان های مختلف هم مشغول به کار شوند و هم خدمت سربازی خود را به پایان برسانند. در ادامه این مقاله شرط معدل برای امریه سربازی را توضیح خواهیم داد مطالب خبرینو را دنبال کنید…

شرط معدل برای امریه سربازی: طرح امریه سربازی یکی از فرصت های ارزشمند و مهم  برای تسهیل خدمت سربازی و همچنین استفاده هر چه بهتر از توانایی های افراد در حیطه های کاری مختلف است . طبق قوانین نظام وظیفه کشوری ارگان های دولتی کشور این فرصت را دارند که از میان افراد و مشمولانی  که واجد شرایط هستند و طبق قوانین امریه سربازی جز مشمولین امریه سربازی به حساب می آیند تعدادی نیروی وظیفه را به عنوان نیروی کاری و  جهت تکمیل پرسنل خود انتخاب کنند .

گزینش افراد در ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی بر اساس ضوابط و قوانین و بر اساس صلاحیت های متقاضیان می باشد . در این میان اولویت بندی هایی هم برای گزینش افراد وجود دارد . برای مثال افرادی که معدل دانشگاهی بیشتری داشته باشند یا مشمولینی که جز خانواده ایثارگران و جانبازان باشند و  امکان جذب آن ها به عنوان نیروی امریه بیشتر می شود و نسبت به دیگران در اولویت قرار می گیرند . مشمولین امریه سربازی بعد از گذراندن دوره آموزشی خود در یکی از پادگان های نظامی کشور و خود را به ارگان های امریه گیر معرفی می کنند و از آن پس با لباس شخصی و به مانند یک کارمند معمولی دوره خدمت خود را در محل می گذرانند.

شرایط معدل برای امریه  خدمت سربازی

همانطور که همه مشمولان و سربازان  امریه سربازی اطلاع دارند  ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی طبق قوانین امریه سربازی شرایط خاص و ضوابط ویژه خود را برای پذیرش نیروی امریه  نیز دارد . طبق قوانین و شرایط ارگان های امریه گیر و  علاوه بر شرایط خاص خود ، شرط معدل برای امریه سربازی نیز برای آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد . و بر اساس مدرک تحصیلی هر دانشجو  طبق دانشگاه محل تحصیل مشمول  شرط معدل برای امریه سربازی برای او بررسی می شود.

شرط معدل برای امریه سربازی برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد . و طبق درجه بندی دانشگاه های کشور  و همچنین  شرایط معدل برای امریه سربازی متفاوت هستند. طبق نیاز های ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی و  مشمولین امریه سربازی باید شرایط خود را سنجیده و سپس با تکمیل مدارک امریه سربازی برای دریافت امریه سربازی اقدام کنند.

شرط معدل برای امریه سربازی طبق مقطع تحصیلی

شرایط پذیرش در هر ارگان متفاوت است و یکی از ملاک های مهم برای اخذ امریه، داشتن معدل بالا است.

 نکته قابل اهمیت آن است که شرط معدل برای سربازان امریه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت می باشد. به این معنی که برای هر دانشگاه به منظور اخذ امریه، شرط معدل خاصی معرفی شده است.

همچنین شرط معدل در هر مقطع تحصیلی نیز متفاوت می باشد.

اما به طور کلی حداقل شرط معدل در مقطع کارشناسی دانشگاه های مختلف بین 14 تا 18 است.

در مقاطع ارشد و دکترا نیز بسته به اینکه از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، شرط معدل متفاوت بوده و به عنوان مثال: شرط معدل کارشناسی ارشد در دانشگاه شریف تهران و امیرکبیر حداقل 14.5 است.


نکته: لازم به ذکر است که معدل بالا، جزو شرایط پذیرش امریه دانشگاه شریف است.


حداقل شرط معدل در مقاطع مختلف و در دانشگاههای دولتی یا آزاد توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور مشخص می شود.سامانه صدای مشاور

بیشتر بدانید:

استعلام سربازی با کد ملی

مدت خدمت سربازی چند ماه است

ترتیب درجه های نظامی بر حسب مدرک تحصیلی 

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی