جهت مشاوره در زمینه ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان در سایت ماهر سان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 75173

شرایط کسری خدمت هنرستانی ها – کسری خدمت سربازی هنرستان 1402-1403

کسری خدمت هنرستانی ها

شرایط کسری خدمت هنرستانی ها اعلام شد. قانون کسری خدمت سربازی هنرستان در سال 1402-1403 تصویب شده است. در ادامه از جزئیات کامل خبر، شامل شرایط کسری خدمت هنرستانی ها، مدت کسری خدمت، مزیت استفاده از این کسری خدمت برای دانش آموزان هنرستانی و نکات مهم در زمینه نحوه استفاده از کسری خدمت سربازی هنرستان مطلع می شوید.


شرایط کسری خدمت هنرستانی ها

دفتر آموزش های فنی حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش از کسری خدمت یک ماه برای تمام فارغ التحصیلان هنرستان قرار داده است. آیا همه دانش آموزان هنرستانی مشمول استفاده از کسری خدمت هستند؟ اگر می خواهید بدانید چه کسانی میتواتند از یک ماه کسری خدمت هنرستان استفاده کنند، پیشنهاد می کنیم شرایط کسری خدمت هنرستانی ها را به دقت مطالعه کرده و سپس برای ثبت درخواست خود اقدام نمایید:

 1. دانشجو های فارغ تحصیل هر یک از هنرستان های کشور می توانند برای ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان سایر شرایط را مطالعه کرده و برای ثبت درخواست، اقدام کنند.
 2. تمام دانش آموزان مشغول به تحصیل در هنرستان
 3. افرادی که در دانشگاهای تخصصی فنی و حرفه ای و علمی کاربردی در حال تحصیل می باشند
 4. تمام رشته های هنرستان
 5. هنرجویان هنرستانی
 6. دانش‌آموزان پسر شاغل به تحصیل در هنرستان‌
 7. تمام دانش آموزان مشغول به تحصیل که قصد دارند به سربازی بروند و یا کسانی که فارغ تحصیل هنرستان می باشند و برای اعزام به سربازی اقدام نکرده اند، می توانند از یک ماه کسری استفاده کنند.
 8. در راستای اجرایی‌سازی سیاست‌های راهبردی سوم سند ملی مهارت‌آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه، مشوق کسر خدمت سربازان ماهر حداکثر تا یک ماه جهت اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شده است و هنرجویان هنرستانی می‌توانند از آن استفاده کنند.»
 9. یک ماه کسری خدمت هنرستان شامل هنرستانی های که اکنون دانشجو هستند می شود. به ویژه اگر این افراد در دانشگاه‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی تحصیل کرده باشند، حتما شامل حالشان می‌شود.
 10. از این به بعد تمام دانش آموزان هنرستانی و تمام رسته های هنرستانی ما با مهارت پایه این یک ماه کسری خدمت شامل حال همه دانش آموزان هنرستانی میشود
 11. دانش آموزانی که مدرک دیپلم هنرستان دارند میتوانند از یک ماه کسری خدمت استفاده کنند
 12. لازم به ذکر است که مزایای کسر خدمت شامل حال تمام دانش‌آموزان هنرستانی می شوند به این معنی که کسری خدمت  به تمامی دانش آموزان هنرستانی بدون در نظر گرفتن رشته ی تحصیلی تعلق میگیرد

کسری خدمت هنرستانی ها

نکات مهم درباره کسری خدمت هنرستانی ها 

دفتر آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش و وزرات آموزش پرورش جزئیات بیشتر و نکات مهم درباره کسری خدمت هنرستانی ها را شرح داد.

 • یک ماه کسری خدمت دانش آموزان هنرستان قطعی شد. این پیشنهاد در ستاد کل نیرو های مسلح تصویب شده و با تایید نهایی این کسری خدمت به صورت رسمی اجرا می شود.
 • آموزش پرورش هدف از این کار برای تهسیلات بیشتر برای دانش آموزان هنرستانی است  با هدف کم کردن دوره سربازی  و افزایش مهارت دانش آموزان صورت بگیرد و اون تاکیید کرد که پیگیری های لازم در این زمینه انجام خواهد شد
 • یکی از هدف های آموزش پرورش موضوع مهارت آموزی است و در ادامه مواردی که از این آموزش های مهارتی پشتیبانی کند انجام میشود که امیدوارم به تقوییت آموزشهای مهارتی در کشور بشود
 • دفتر آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش و وزرات آموزش پرورش  شرح داد که پیشنهاد ما کسری دو ماه خدمت بود اما با کسری یک ماه خدمت موافقت شده و این موضوع برای   تشویق کردن دانش آموزان تحصیل در هنرستان شده است
 • موضوع تشویقی های دیگری نیز مد نظر بوده است و هنوز نهایی نشده است، یکسری از این تشویقی ها در حوزه نظامی است که نمیتوانیم با جزئیات  بگوییم.
 • هم اکنون مجموع جمعیت دانش‌آموزان هنرستانی امسال، یک میلیون و ۱۷۳ هزار نفر است و حدود ۳۷ درصد دانش‌آموزان کشور در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند.

سایت ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان

سایت ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان، سایت ماهرسان نام دارد. متقاضیان با مراجعه به سایت ماهرسان می توانند برای ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان اقدام نمایند. می توانید برای ثبت نام در سایت ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان، با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.


در ادامه بخوانید: ترتیب درجه های نظامی بر حسب مدرک تحصیلی 3/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت درخواست کسری خدمت هنرستان در سایت ماهر سان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی