جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 45092

شرایط و نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 | (اخذ پروانه وکالت)

شرایط و نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 | (اخذ پروانه وکالت)

این مقاله، راهنمای شرایط نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه (اخذ پروانه وکالت) 1401 است. داوطلبان لازم است پیش از اقدام به ثبت نام این صفحه را به دقت مطالعه نمایند:

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه به شرح زیر است:

  1. کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از تاریخ 20/فروردین/1401 لغایت 26/فروردین/1401 با مراجعه به درگاه اینترنتی ثبت نام آزمون به نشانی: org.azmoon.www ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
  2. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیري ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداري نمایند.
  3. ضمناً یادآور میشود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی میباشد و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اینترنتی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول میباشد.
  4. (متقاضیان در هنگام ثبت نام، حق انتخاب صرفاً یک استان (با اولویت داوطلبان بومی) جهت حوزه قضایی محل خدمت را دارا می باشند.

 پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی:

متقاضیان واجد شرایط لازم است نسبت به پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ ( 3میلیون ریال ) به صورت الکترونیکی و یا از طریق کارت هاي بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.
تذکر: متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهاي پایانی خودداري نمایند. به ثبت نام هاي ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

امتیازات و سهمیه هاي قانونی 

الف) به استناد بند چ ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه و ماده 59 مکرر قانون جامع خدماترسانیبه ایثارگران، 30 درصد از سهمیه پذیرش به ایثارگرانی که حداقل 70 %نمره آخرین فرد قبول را کسب نموده اند تعلق میگیرد، مفاد آن به شرح زیر می باشد:

«قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاك کشور، کانون وکلاي دادگستري، کانون کارشناسان رسمی، مکلفند سی درصد (30 (%از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سردفتري، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستري در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند. که به شرح زیر می باشد:
1 .فرزندان و همسران شهدا.
2 .جانبازان با حداقل ده درصد (10.(%
3 .آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت.
4 .رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه.
5 .همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد(25 (%و بالاتر.
6 .فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان داراي حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی.
استفاده از این سهمیه مانع از پذیرش ایثارگرانی که نمره قبولی سهمیه ي آزاد را کسب نموده اند نمی باشد.
تذکر: داوطلبان ضروري است تا پایان مهلت ثبتنام نسبت به تعیین وضعیت ایثارگري خود اقدام نمایند. بدیهی است پس از پایان مهلت ثبتنام هیچگونه اقدامی امکانپذیر نمیباشد.

ب) مراجع ذیصلاح جهت تایید سهمیه ایثارگري:
معاونت منابع انسانی کل وزارت دفاع و پشتیبانی، وزارت جهاد کشاورزي، معاونت نیروي انسانی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاونت منابع انسانی کل نیروي انتظامی، معاونت منابع انسانی کل ارتش، معاونت سرمایه انسانی کل سازمان بسیج مستضعفین، مرکز عملیات و خدمات نیروي انسانی ستاد کل نیروهاي مسلح و مدیر کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران.
تذکر: با توجه به مشکلات پیش آمده در سال هاي گذشته، قبل از ثبت درخواست اعمال سهمیه به ارگان صادر کننده ایثارگري مراجعه کرده و از تایید سهمیه ایثارگري خود از ارگان مربوطه اطمینان حاصل نمایید. پس از اعلام نتایج آزمون سهمیه ایثارگري داوطلبان از ارگان مربوطه استعلام می شود و در صورت عدم تایید، قبولی داوطلب کان لم یکن می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی