کد خبر : 9893

شرایط مصاحبه امریه شرکت نفت

در این مقاله و عنوان میپردازیم و توضیح کوتاهی  را ارائه دهیم در مورد شرایط مصاحبه امریه شرکت نفت و رشته های مورد پذیرش این وزارتخانه چگونه می باشد.

امریه وزارت نفت یکی از امریه هایی می باشد که مشمولان و سربازان نظام وظیفه  بسیار زیادی در بین افراد متقاضی خدمت سربازی جذب دارد  چراکه همیشه هر فعالیتی که به وزارت نفت و گاز کشور مربوط می شود برای افراد ایده آل نیز می باشد. از این رو تقریبا اکثریت افرادی که شرایط پذیرش امریه خدمت سربازی در وزارت نفت را دارند به دنبال کسب سهمیه این وزارتخانه هستند. پیش از هر توضیح دیگری اگر بخواهیم تعریف کوتاهی از وزارت نفت داشته باشیم باید بگوییم که فعالیت های این وزارتخانه در راستای حفظ حاکمیت و رسمیت بخشیدن به ذخایر نفتی و گازی کشور می باشد.

قابل انکار نمی باشد که امریه وازت نفت امتیازات مثبت خاص خود را دارد که کلیه افراد واجد شرایط را به کسب سهمیه آن راغب کرده است اما نداشتن اطلاعات تخصصی و کافی در مورد امریه این وزارتخانه باعث می شود که فرد حتی اگر شرایط پذیرش را داشته باشد با اقدام نکردن به موقع و ناقص شانس خود را به طور کل از دست بدهد.

کسانی  که موفق به دریافت امریه سربازی شه اند به جای خدمت در پادگان ها در سازمان یا ارگان های دولتی مشغول به خدمت می گردد. سازمان ها و ارگان های دولتی مختلفی امریه می پذیرند که از جمله ی این ارگان ها می توان به  امریه شرکت نفت اشاره نمود.

زمان مناسب برای درخواست امریه امریه وزارت نفت:

شرایط مصاحبه امریه شرکت نفت: با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی  مشمولان و سربازانی  که قصد گذراندن خدمت سربازی به عنوام امریه در این  سازمان را دارند باید در فرصت یک ساله ای که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه دارند، درخواست خود را به سازمان مربوطه ارسال کنند. در صورتی که آن سازمان یا نهاد با پذیرش فرد موافقت کند و فرد  مشمول باید حداقل دو ماه پیش از پایان مهلت یک ساله و متناسب با تاریخ پذیرش امریه و  درخواست اعزام خود را در دفاتر پلیس + 10 ثبت کند.
شرایط مصاحبه امریه شرکت نفت 1
شرایط پذیرش امریه در وزارت نفت

ثبت نام و پذیرش در این امریه منوط به برخورداری از شرایط امریه سربازی شرکت نفت برای متقاضیان و مشمولان خدمت نظام وظیفه است.شرایط امریه سربازی وزارت نفت در دو گروه شرایط اختصاصی و عمومی دسته بندی می شوند.

 داشتن حداقل شش ماه سابقه عضویت در بسیج آن هم به صورت فعال

در صورتی که فرد از خانواده جانبازان و یا ایثارگران باشد

افراد برتر در انواع مسابقات علمی و غیره و همین طور نخبگان

فرد معاف شده از رزم

رشته های تحصیلی مورد پذیرش امریه وزارت نفت:

1- مهندسـی بالادستي نفت (كليه گرايش ها) 2- مهندسي شيمي (گرايش هاي مهندسي مخزن/فرآيند) 3- زمين شـناسي (گرايش زمين شـناسي نفت) 4- ايمني صنعتي 5- مهندسي شيمي (كليه گرايش ها به استثنای گرایش های مهندسي مخزن و فرآيند، صنایع غذایی، داروسازی، مهندسی هسته ای و مهندسی مهمات و تسلیحات) 6- مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها) 7- مهندسی برق (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش مهندسی پزشکی) 8- مهندسی مکانیک (کلیه گرایش ها) 9- مهندسی عمران (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش سازه های هیدرولیکی و مهندسی رودخانه) 10- مهندسی متالورژی و مواد (کلیـه گرایش ها به اسـتثنای گرایش سـرامیک و اسـتخراج فلزات) 11- مهندسـی کامپیوتر (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش هوش مصنوعی) 12- مهندسی معدن 13- زمین شناسی (زمین شناسی اقتصادی و زمین شناسی مهندسی، زمين شناسي نفت، چينه شناسي، فسيل شناسي و رسوب شناسي) 14- كارشناسي ارشد مديريت اجرايي (MBA) و مديريت صنعتي با گرايش هاي توليد و عمليات و تحقيق در عمليات 15- اقتصاد (گرایش اقتصاد انرژی) 16- حسابداري 17- شيمي (صرفاً دكتري در پژوهشگاه صنعت نفت) 18- دريانوردي 19- مهندسي مواد (گرايش هاي خوردگي و حفاظت از مواد) 20- مهندسي فناوري اطلاعات (كليه گرايش ها به جز تجارت الكترونيك) 21- مديريت تكنولوژي (گرايش انتقال تكنولوژي) 22- مهندسي سيستم هاي انرژي 23- ژئوفيزيك (گرايش هاي لرزه شناسي، ژئوفيزيک و  مغناطيس)


مزایای امریه شرکت نفت

• با گرفتن امریه شرکت نفت شرایطی برای شما فراهم می شود تا بتوانید آموخته های خود را در دانشگاه به صورت عملی به اجرا در بیاورید و به کسب تجربه بپردازید.

• با اخذ امریه شرکت نفت به دلیل نیاز بالای این شرکت به نیروی متخصص امکان استخدام شما در این شرکت پس از پایان خدمت بسیار زیاد خواهد بود و البته عملکرد شما در دوسالی که تحت عنوان امریه شرکت نفت هستید در استخدام شما بسیار موثر است.

• همانند تمامی سازمان هایی که سربازان امریه را پذیرش می کنند در شرکت نفت هم شما نیازی به پوشیدن لباس نظامی نخواهید داشت و از مزایای کارمند بودن بهره مند می شوید.

• به طور کلی گرفتن امریه در هر رشته ای به منظوردو  سال سابقه کاری در آن رشته برای شما محسوب خواهد شد.


سامانه صدای مشاور


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی