جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون سردفتری و انجام مراحل اینترنتی ثبت نام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 76554

شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳ + شرایط ثبت نام

شرایط ثبت نام آزمون سردفتری


برای ثبت نام در آزمون سردفتری لازم است از شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳ و سایر شرایط ثبت نام اطلاع داشته باشید. در این مقاله پاسخ این سوالات را می خوانید و از آخرین شرایط سنی و شرایط ثبت نام در آزمون سردفتری سال 1403 مطلع می شوید….


شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری سال ۱۴۰۳ 

واجدین شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری 1403 می توانند بعد از مطالعه شرایط ثبت نام، برای نام نویسی در آزمون سردفتری اقدام نمایند. متقاضیان برای انجام مراحل ثبت نام لازم است وارد سایت سازمان سنجش شوند.

شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳ + شرایط ثبت نام 1

شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری 1403 چند سال است؟

سن متقاضیان شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳، در زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی، باید حداقل 24 سال و حداکثر 50 سال باشد.

 


شرایط ثبت نام آزمون سردفتری برای واجدین شرایط سنی

داوطلبانی که شرایط سنی شرکت در آزمون را دارند، در صورتی که واجد شرایط ثبت نام باشند، می توانند در آزمون سردفتری شرکت کنند. شرایط ثبت نام آزمون سردفتری برای داوطلبان با حداقل 24 سال سن و حداکثر 50 سال به شرح زیر است:

۱ – داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۲- اعتقاد و التزام به احکام شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۳- عدم سابقه محکومیت کیفری و سوء پیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد.

۴- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی در زمان برگزاری آزمون سردفتری (برای آقایان)

۵- نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضائی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت از خدمات دولتی یا قضائی در مدت انفصال با تعلیق به موجب احکام قطعی مراجع قضایی و انتظامی.شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳ + شرایط ثبت نام 2 بیشتر بدانید: زمان برگزاری آزمون سردفتری ۱۴۰۳۶- لازم است متقاضیان در زمان انتصاب به سردفتری اسناد رسمی به تشخیص پزشکی قانونی از سلامتی تندرستی و توانایی های جسمی متناسب برخودار باشند. علاوه بر این به هیچ یک از انواع مواد مخدر و روان گردان ها اعتیاد نداشته باشند.

۷- دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته حقوق قضائی علوم ثبتی حقوق ثبت اسناد و املاک حقوق سردفتر اسناد رسمی الزامی بوده و فقط مدرک  دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معتبر مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد پذیرش قرار میگیرد.

۸- شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری 1403 مطابق با ماده ۹ قانون دفاتر اسناد رسمی اعلام شده است و سن سردفتران در بدو اشتغال نباید کمتر از ۲۴ سال و بیشتر از ۵۰ سال باشند. دفتریاران شاغل مادام که به سن بازنشستگی موضوع مواد ۱۰ و ۱۱ قانون دفاتر اسناد نرسیده اند (کد ۶۰۶ مجموعه بخشنامه های ثبتی ) ایثارگران مشمول بند ج ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از محدودیت سنی مذکور معاف هستند.

۹- متقاضیان آمون سردفتری پیرو ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی نباید در زمان صدور ابلاغ سردفتری به شغل قضاوت وکالت دادگستری عضویت در مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری ها عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکت های تجاری و بانک ها یا مؤسسات بیمه و همچنین عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشتغال داشته باشند.شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۳ + شرایط ثبت نام 2 بیشتر بدانید: زمان ثبت نام آزمون سردفتری ازدواج 1403۱۰- مطابق با بند (۳) ماده (۶) قانون دفاتر اسناد رسمی، دارا بودن مدرک کارشناسی در تمامی رشته ها با سه سال تمام سابقه دفتریاری الزامی است. همچنین پیرو بند (۶) ماده (۶) قانون، دفتر یاران اول با مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه به شرط داشتن هفت سال سابقه دفتریاری اول مورد تایید هستند.

۱۱- دارا بودن تصدیق اجتهاد موضوع بند ۴ ماده ۶ قانون دفاتر اسناد رسمی تایید شده توسط رئیس محترم قوه قضاییه با مرجع مورد تایید است.


چه کسانی نمی توانند در آزمون سردفتری شرکت کنند؟

تذکر مهم، علاوه بر افرادی که واجد شرایط سنی شرکت در آزمون سردفتری نیستند، افراد دارای مدرک تحصیلی معادل نیز نمی توانند در آزمون سر دفتری شرکت کنند و به هیچ عنوان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نیستند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون سردفتری و انجام مراحل اینترنتی ثبت نام

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی