کد خبر : 52044
- بازدید

شرایط دریافت وام بدون ضامن بازنشستگان در سال 1401


جهت مشاوره در زمینه وام دانشجویی فرزندان بازنشستگان + وام تحصیلی فرزندان بازنشستگان تامین اجتماعی

شرایط دریافت وام بدون ضامن بازنشستگان در سال 1401

در این صفحه از شرایط دریافت وام بدون ضامن بازنشستگان در سال 1401، مطلع می شوید. همچنین میخوانید که سود وام بازنشستگان تامین اجتماعی چند درصد است؟ و اقساط وام بازنشستگان چقدر و چه مدت است.

مبلغ وام بدون ضامن بازنشستگان، شامل دو وام به مبلغ 12 و 15 میلیون تومان با سود 4درصد و اقساط 48 ماهه است. در ادامه شرایط دریافت وام بدون ضامن و سپرده بازنشستگان شرح داده شده است:

خبر خوب برای بازنشستگان:

2 وام 12 و 15 میلیونی با سود 4 درصد و اقساط 48 ماهه | شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی، بدون ضامن و سپرده

به بازنشستگان تأمین اجتماعی تعلق می گیرد. وام بازنشستگان بدون ضامن پرداخت می شود. وام بازنشستگان به کسانی که اطلاعات درستی از خود ثبت کرده باشند داده می شود. وام بازنشستگان در 3 نوع مختلف پرداخت خواهد شد.

سود وام بازنشستگان تامین اجتماعی چند درصد است؟

سود وام بازنشستگان تامین اجتماعی چند درصد است؟ مبلغ اقساط وام بازنشستگان چقدر است؟ نرخ سود این وام ۴ درصد اعلام شده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط آن ۳۶ ماه خواهد بود.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط ۴۴۲ هزار و ۸۶۰ تومان است. جمع کل اقساط ۱۵ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۵۲ تومان و سود کل وام ۹۴۲ هزار و ۹۵۲ تومان خواهد بود.

ابتدای تیرماه سال جاری، وزیر اقتصاد، از تخصیص اعتبار یه هزار میلیارد تومانی برای پرداخت وام به صندوق بازنشستگی کشور خبر داده بود. خاندوزی وعده پرداخت این تسهیلات را از طریق بانک صادرات داد.

اما بعدا مدیر کل امور فرهنگی صندوق بازنشستگی کشور، اعلام کرد که تسهیلات وعده داده شده توسط خاندوزی ارتباطی با صندوق بازنشستگی کشور ندارد و احتمالا بخشی از برنامه دولت برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن است. پرداخت این نوع تسهیلات از ماه‌های آخر سال ۱۴۰۰ آغاز شده بود.

شرایط دریافت وام بدون ضامن بازنشستگان

کانون بازنشستگان کارگری، شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان (وام بدون ضامن و سپرده) را اعلام کرد. سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری از مدتی قبل پرداخت وام بازنشستگان سال ۱۴۰۱ را آغاز کرده‌اند. شرایط دریافت وام بدون ضامن بازنشستگان به شرح زیر است:

 • برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی این وام بازنشستگان ۱۲ میلیون تومان و برای بازنشستگان کشوری ارزش این وام بازنشستگان ۱۵میلیون تومان است.
 • در خصوص بازنشستگانِ متقاضی که از هر حیث شرایط لازم برای ثبت درخواست وام بازنشستگان دارند اما سن آنها بالای ۷۰ سال است، مقررات ناظر بر پرداخت وام ضروری بازنشستگی راه حلی را پیش بینی کرده است.
 • بنا بر اعلام کانون بازنشستگان کارگری تهران، برای دریافت وام ضروری دوازده میلیون تومانی، بازنشسته عضو کانون باید حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت نماید. سایر بانک‌ها به دلیل عدم امکان کسر اقساط توسط بانک عامل نمی‌توانند وام پرداخت کنند.
 • باتوجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام باید کمتر از ۷۷ سال تمام باشد.
 • بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد.
 • بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.
 • بازنشسته/ مستمری بگیر که درخواست وام دارد باید سیم کارت به نام خود داشته باشد.
 • مبلغ وام ضروری بازنشستگان کارگری دوازده میلیون ریال است و توسط بانک رفاه پرداخت می‌شود.
 • صندوق بازنشستگی کشور از پرداخت سومین مرحله از وام ضروری ۱۵ میلیون تومانی بازنشستگان خبر داد. این تسهیلات به حساب ۳۱ هزار و ۶۵۷ نفر مشمول واجد شرایط واریز شده است.
 • طبق اعلام قبلی صندوق بازنشستگی، میزان این تسهیلات ۱۵ میلیون تومان تعیین شده و تنها به متقاضیانی پرداخت می‌شود که حقوق خود را از طریق بانک صادرات دریافت می‌کنند. افرادی که وام به حساب آن‌ها واریز شده، شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، مشاره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه خود را به سایت صندوق بازنشستگی ارائه داده و فرآیند ثبت نام را به طور کامل گذرانده بودند.
 • اگر از مهلت ثبت نام وام بدون ضامن بازنشستگان جامانده اید، مهلت بعدی در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

مشاوره دریافت وام دانشجویی فرزندان بازنشستگان

برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام وام دانشجویی فرزندان بازنشستگان می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. این تماس رایگان نیست و شامل هزینه مشاوره تلفنی برحسب دقیقه بر روی قبض تلفن ثابت می باشد.

وام دانشجویی فرزندان بازنشستگان

وام تحصیلی فرزندان بازنشستگان تامین اجتماعی

منابع :

جهت مشاوره در زمینه وام دانشجویی فرزندان بازنشستگان + وام تحصیلی فرزندان بازنشستگان تامین اجتماعی
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3701
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 2 + 8 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام