جهت مشاوره در زمینه انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 39278

شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد 1401-1402

شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد 1400-1401

در این مقاله از شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد در سال 1401-1402 برای کلیه دانشجویان ترم اول و سایر ترم ها در واحدهای دانشگاهی کل کشور مطلع می شوید. همچنین میتوانید در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط انتقال، مهمانی و موارد زیر با مشاوران تحصیلی تماس بگیرید.

 • سامانه قدیم و جدید نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
 • زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
 • شماره تماس نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
 • زمان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
 • سامانه نقل و انتقالات دانشجویی
 • نقل و انتقالات ایثارگران دانشگاه آزاد
 • شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور

شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد 1401-1402

شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد در سال 1401-1402 برای عموم دانشجویان دانشگاه آزاد سراسر کشور اعلام شد. این مقاله جهت آشنایی کامل با انتقالی و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد منتشر شده است:

مهیا شدن درخواست انتقالی برای دانشجویانی که نمی‌توانند شهریه گران پرداخت کنند

 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:
 • ▫️دانشجویان دانشگاه آزاد که پرداخت شهریه برای آنها مشکل است، می توانند به دانشگاه هایی با شهریه کمتر درخواست انتقالی دهند.
 • ▫️رشته محل های دانشگاهی شهریه دانشگاه آزاد را تعیین می کند.
 • ▫️میزان شهریه دانشگاه آزاد برای تمام واحدها از ۵ تا ۳۹ درصد افزایش داشته است.
 1. 🔹تمامی مراحل رسیدگی به درخواست‌های نقل‌وانتقال و میهمانی از طریق سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir قابل‌ پیگیری است. ثبت‌نام درخواست انتقالی و میهمانی دانشجویان برای نیم‌سال دوم تحصیلی از اوایل آذر تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ در سامانه منادا انجام می‌شود.
 2. 🔹بعد از موافقت با درخواست دانشجو، در صورتی که دانشجو هزینه بررسی مدارک پرداخت نکرده باشد، باید این هزینه را در سامانه منادا واریز کرده و سپس برای تسویه‌ حساب (دانشجویان انتقالی) یا ارسال لیست دروس (میهمانی) از واحد مبدا پیگیری کند و پس از آن می‌توانند برای ثبت‌نام یا تشکیل پرونده به واحد مقصد مراجعه کند.
 3. 🔹هزینه انتقال دانشجویان در مقاطع کاردانی ۶ میلیون ریال، کارشناسی ۹ میلیون ریال، کارشناسی ارشد ۱۵ میلیون ریال و دکتری حرفه‌ای و تخصصی ۴۰ میلیون ریال است که توسط واحد مبدا در زمان تسویه حساب دریافت می‌شود.
 4. 🔹هزینه میهمانی نیز برای هر نیم‌سال در مقاطع کاردانی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، کارشناسی ۴ میلیون ریال، کارشناسی ارشد ۸ میلیون ریال و دکتری حرفه‌ای و تخصصی ۱۵ میلیون ریال است که به همراه شهریه ثابت توسط واحد مقصد اخذ و به‌ حساب واحد مبدا واریز می‌شود.
 5. 🔹در صورت مراجعه نکردن دانشجو، عدم پرداخت هزینه بررسی و یا ارائه نشدن دروس در مقصد، امکان انصراف خواهند بود. دانشجویان برای انصراف از انتقالی و میهمانی از مبدا باید به‌صورت کتبی انصراف خود را اعلام کنند.
 6. 🔹نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام‌وظیفه و سپری کردن حداقل یک نیم‌سال در واحد مبدا ثبت‌نام (به‌ جز واجدین شرایط مهمانی یا انتقال از بدو پذیرش) جزء شرایط عمومی در نظر گرفته شده است.
 7. 🔹همچنین انتقال صرفا برای پذیرفته‌شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکان‌پذیر است و انتقال و مهمانی دانشجویان دوره‌های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌های خودگردان امکان‌پذیر است.
 8. 🔹انتقال تنها در صورت وجود مقطع، رشته، گرایش و تطابق سال قبولی در واحد مقصد امکان‌پذیر است. انتقال در هر یک از مقاطع تحصیلی در نیم‌سال آخر تحصیلی ممنوع است.
 9. 🔹در صورت داشتن مجوز مهمانی (یک ترم) در مقطع کارشناسی ارشد، اخذ پایان‌نامه صرفا با موافقت واحدهای مبدا و مقصد امکان‌پذیر است. اخذ رساله در مقطع دکتری برای دانشجویان میهمان (یک ترم) ممنوع است.
 10. 🔹انتقال و مهمانی در مقطع دکترای تخصصی، به غیر از ضوابط خانواده شاهد و ایثارگران، دانشجویان بیمار و معلول، ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری، جدول هم‌ترازی آیین‌نامه ممنوع است.
 11. 🔹انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی ممنوع است. انتقال و مهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدهای دانشگاهی ممنوع بوده و بالعکس با توجه به ضوابط امکان‌پذیر است.

شرایط انتقال دانشجویان جدیدالاورود در سال 1400

💠 کدام دانشجویان واجد شرایط ا نتقال دانشجو جدیدالاورود هستند؟ دانشگاه آزاد شرایط انتقال از بدو پذیرش را به شرح زیر اعلام کرد:

🔹مهران صلواتی، مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد: آزادگان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد به شهر محل سکونت خانواده (کلیه مقاطع تحصیلی)، پذیرفته‌شدگان روشندل، ناشنوایی شدید و دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید (کلیه مقاطع تحصیلی) می‌توانند از بدو پذیرش انتقالی یا میهمانی دریافت کنند.

🔹همچنین همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد و همسر اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد (کلیه مقاطع تحصیلی به غیر از دکتری تخصصی)، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد (کلیه مقاطع تحصیلی به‌غیر از دکترای تخصصی)، پذیرفته‌شدگان فارغ‌التحصیل دبیرستان‌های سازمان سما نیز شرایط انتقالی یا میهمانی از بدو پذیرش را دارند.

🔹پذیرفته‌شدگان واجد ضوابط فوق الذکر به غیر از (میهمانی دائم پذیرفته‌شدگان روشندل، ناشنوایی شدید و دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید) نیازی به ثبت‌نام در واحد مبدأ نخواهند داشت.

🔹واجدین سایر ضوابط آیین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویی، پس از گذراندن یک ترم تحصیلی امکان ثبت درخواست نقل و انتقال را خواهند داشت.


جهت مشاوره در زمینه انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3756
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

99 − = 95

نصب اپ دانش آموزی