کد خبر : 6064

شرایط امریه سربازی دانشگاه آزاد در سال 1401-1402


در این مقاله و عنوان میخواهیم توضیح و بپردازیم  به شرایط امریه سربازی دانشگاه آزاد در سال 1401-1402  و شرایط کلی امریه دانشگاه آزاد برای مشمولانی که علاقه مند هستند که خدمت سربازی خود در این واحد دانشگاهی بگزارند چگونه میباشد. مطالب سایت ما را دنبال کنید…


شرایط امریه سربازی چگونه است؟؟  امریه سربازی مفهوم مهمی است که سازمان وظیفه عمومی کشور به آن پرداخته است و بخشی از قوانین و مقررات این سازمان به مضووع امریه تخصص یافته است. امریه به نوعی راهی برای برقراری تعادل در تعداد نیروهای حاضر در پادگان ها و یگان های نظامی است که البته به نفع سربازان و مشمولان نظام وظیفه است و میتوانند دوره سربازی راحت تری داشته باشند. همچنین عضویت در خانواده ایثارگران و تأهل  داشتن هر کدام جزو امتیازات برتری است که توسط آن می توان امریه سربازی  می توان گرفت. اگر امریه داشته باشید بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و مثل یک کارمند عادی دوره خدمت خود رادر محل کذایی خواهید گذراند. البته شما نیروی وظیفه خواهید بود و حقوقتان در همان حد و اندازه باقی وظیفه ها پرداخت می شود مراکز دولتی هم از طریق اعلامیه های رسمی امریه می گیرند.

شرایط امریه سربازی دانشگاه آزاد: سپری کردن دوران سربازی تحت عنوان سرباز امریه معمولا مورد استقبال کلیه ی مشمولان دارای مدارک دانشگاهی است.دریافت امریه سربازی در دانشگاه ها بسته به اعلام خود دانشگاه و یا مراجع رسمی شرایط را نیز  خاصی دارد که متقاضیان و مشمولان سربازی  می بایستی یا آگاهی کامل نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

شروط عمومی سربازی دانشگاه آزاد

از جمله شرط ها و شرایط  عمومی پذیرش امریه در دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر نیز می باشد:

  • متاهل بودن
  • خانواداه های شهدا، جانبازان و ایثارگران
  • معاف از رزم بودن
  • خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

شرط امریه سربازی دانشگاه آزاد

یکی از روش های گرفتن  اخذ امریه در دانشگاه آزاد  عضویت در دانشگاه به عنوان هیئت علمی می باشد.

به این منظور که چنان چه افراد از اعضا هیئت علمی دانشگاه آزاد باشند می توانند مدت خدمت سربازی خود را در حین عضو هیئت علمی بودن و  سپری نمایند.

مفاد استفاده از این روش برای دریافت امریه در دانشگاه آزاد نیز در قالب تفاهم نامه ای میان ستاد کل نیرو های مسلح و دانشگاه آزاد به شکل دقیق تعیین و تنظیم  شده است.

افرادی و مشمولانی  که از طریق هیئت علمی دانشگاه آزاد اقدام به دریافت و گرفتن  امریه در  دانشگاه  آزاد می نمایند پس از اتمام دوران خدمت سربازی خود هم چون دیگر دانشگاه ها و موسسات بایستی در مصاحبه ی علمی و گزارش عمومی و علمی دعوت شده باشند و  شرکت نمایند.

همچنان توجه  داشته باشید  که دیگر کارکنان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی و نهاد های مرتبط با این دانشگاه چنانچه خدمت سربازی خود را طی نکرده باشند بایستی نسبت به طی کردن خدمت سربازی خود و در سایر نهاد ها و یا دیگر روش ها اقدامات لازم را انجام دهند.سامانه صدای مشاور

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی