جهت مشاوره در زمینه تسهیلات و مزایا برای دارندگان سهمیه ایثارگران و جانبازان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 29140

تحویل خودرو به جانبازان در سال 1403

تحویل خودرو به جانبازان در سال 1403 1

در این مقاله از اخبار مربوط به شرایط و زمان تحویل خودرو به جانبازان در سال 1403 مطلع می شوید. تحویل خودرو به جانبازان با اقساط 5 ساله انجا می شود. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جزئیات کامل خبر را شرح داد:


تحویل خودرو به جانبازان با اقساط پنج ساله

🔻تحویل خودرو به جانبازان با اقساط پنج ساله :

🔸رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به اینکه اجرای قانون تحویل خودرو چندین سال مغفول مانده و اجرایی نشده بود، گفت: موضوع تامین خودرو برای ایثارگران سال‌هاست یکی از مطالبات جدی جامعه ایثارگری بوده اما اتفاق جدی در این حوزه رخ نداد. اما براساس قانون بودجه تصریح کرده است که دو خودروساز با همکاری بنیاد شهید، خودروها به جانبازانی که مشکل حرکتی دارند، با اقساط پنج ساله تحویل می‌شود. با دو خودرو ساز بزرگ کشور و وزارت صمت جلسات متعددی داشتیم و امیدواریم با پیگیری از بانک مرکزی تقسیط پنج ساله این طرح محقق شود و گزارش این تفاهم‌نامه به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

چه خودروهایی به جانبازان واگذار میشود؟

اخبار اخیر:

 آقای امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، ضمن اشاره به بند (ی) تبصره هفتم قانون بودج، تاکید کرده که این وزارتخانه جهت واگذاری 10 هزار خودرو به جانبازان آماده است.

آقای قالیباف همچنین گفته که در صورت اعلام فهرست متقاضیان واجد شرایط از سوی بنیاد شهید و همچنین در صورت اختصاص تسهیلات لازم از سوی بانک‌ها، وزارت صمت نیز امکان واگذاری این تعداد خودروها را دارد. براساس گفته‌های سخنگوی وزارت صمت، خودروهای زیر، به دلیلی سهولت استفاده،  برای واگذاری به جانبازان درنظر گرفته شده:

 • شاهین دنده ای
 • تارا اتومات
 • دنا پلاس توربو اتومات
 • کوییک اتومات
 • پژو 207 اتومات


بیشتر بدانید:

شرایط دریافت وام خودرو جانبازانزمان تحویل خودرو به جانبازان در سال 1403

زمان دریافت خودرو جانبازان کی است؟

زمان قطعی دریافت خودرو جانبازان در سال 1403 اعلام نشده است، به محض اعلام در همین صفحه اطلاع رسانی می شود.

آخرین و جدیدترین اخبار اخیر درباره دریافت خودرو جانبازان:

 • 🔹 شرایط پیش آمده برای موضوع واگذاری خودروی جانبازان قانونی است که برای امسال در نظر گرفته شده اما بعد از ۸ ماه همچنان در پیچ و خم‌های اداری است.
 • 🔸 واگذاری خودرو به مشمولان جامعه ایثارگری این روزها یکی از موضوعاتی است که اعضای این جامعه بزرگ در پی آن هستند تا مشکلات و سختی‌هایی که برای نقل و انتقالشان به وجود می‌آید، کاهش پیدا کند.
  اما گویا با شرایط پیش آمده قانونی که برای امسال در نظر گرفته شده بعد از ۸ ماه همچنان در پیچ و خم‌های اداری است و به نظر نمی‌آید عزمی برای حل آن وجود داشته باشد.
  🔸بنیاد شهید و وزارت صمت، توپ را در زمین یکدیگر می‌اندازند
  یکی از ایثارگران می‌گوید: «در پیگیری‌هایی که کرده‌ایم، بنیاد می‌گوید ما کارمان را انجام دادیم، وزارت صمت هم می‌گوید خودروها آماده تحویل است. بعد که می‌پرسیم پس مشکل کجاست؟ توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند.»
  بنابر این گزارش طبق ماده ۴۵ قانون جامع ایثارگری «دولت مکلف است سالانه اعتبار و تسهیلات لازم را برای تهیه خودرو مناسب برای کلیه جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) و بالاتر و آن تعداد از جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) الی چهل و نه درصد (۴۹%) که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد از نظر جسمی محدودیت حرکتی دارند، پیش بینی نماید.
 • در تبصره ۱ این قانون همسر و فرزندان شاهد و آزادگانی که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد معلول شناخته می‌شوند نیز می‌توانند از تسهیلات موضوع این ماده استفاده کنند.»
  این قانون با تغییراتی که در آن اصلاح شده، افرادی را نیز که مشمول دریافت تسهیلات خودرو می‌شوند، افزایش داده است. بر این اساس در تبصره هفت بند «ی» قانون بودجه سال ۱۴۰۱ آمده است: «وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود به تعداد ۱۰ هزار خودرو نسبت به فروش خودرو به همسر، فرزندان و والدین شهداء جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی و جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) و بیشتر با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرطی که فاقد خودرو بوده و تاکنون هم با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران خودرو دریافت نکرده‌ باشند با تقسیط پنج ساله و کارمزد چهار درصد (۴%) از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره (۱۶) اقدام کند. جانبازان بالای هفتاد درصد (۷۰%) مشمول شرایط این بند نیستند.

تحویل خودرو به جانبازان در سال 1403 2 بیشتر بدانید: نحوه محاسبه پاداش پایان خدمت جانبازان و ایثارگران


زمان بعدی برای تحویل خودرو به جانبازان در سال 1401 و 1402 هنوز مشخص نشده است، اما به محض اعلام در همین صفحه اطلاع رسانی می شود…
 • وی ادامه داد: علاوه بر اين، تعداد 2500 دستگاه خودرو ديگر نيز آماده تحويل است كه به محض تاييد سهميه جانبازان توسط گمرك جمهوري اسلامي ايران اين تعداد نيز تحويل جانبازان مي شود.
 • معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو مدت زمان تاييديه سهم جانبازان توسط گمرك تا تحويل خودرو به جانبازان را كمتر از 10 روز خواند و تصريح كرد: سازمان فروش ايران خودرو در مدت زمان كوتاه توانايي فاكتور و عرضه همه اين خودروها را دارد.
 • وي افزود: كليه خودروهاي جانبازان با مدل سال 90 تحويل مي شود.
 • سرايي نيا خاطرنشان ساخت: در طول 11 ماه اخیر بيش از36 هزار دستگاه انواع خودرو سواري نيز به صورت ويژه تحويل جانبازان بالاي 25 درصد، خانواده شهدا و ايثارگران شده است.
 • وي در ادامه از افزايش ثبت نام و فروش محصولات ايران خودرو بعد از هدفمند كردن يارانه ها خبر داد و تاكيد كرد:از ابتدای سال جاری تاکنون فروش محصولات ايران خودرو بيش از20درصد افزايش داشته است.
 • معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو افزود: سازمان فروش ايران خودرو براي اولين بار در بهمن ماه سال جاري موفق به شكستن ركورد ثبت نام و فروش محصولات براي سه بار متوالي شد كه در تاريخ ايران خودرو بي نظير بوده است.
 • او گفت: با توجه به استقبال مشتريان از خودروهاي پژو 206 و تكميل ظرفيت فروش آنها ، در اسفند ماه خودروهاي 206 با موعد تحويل در سال 90 ثبت نام خواهند شد.
 • معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو همچنين خاطرنشان ساخت: به دليل استقبال مشتريان از خودروهاي دوگانه سوز توليد و فروش اين خودروها نيز افزايش چشمگيري داشته است.

تحویل خودرو به جانبازان و شرایط دریافت پلاک ویژه معلولان 

سرپرست دفتر امور توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور، درباره تحویل خودرو به جانبازان و شرایط دریافت پلاک ویژه معمولان گفت:

 • هنگامی که فرد برای دریافت پلاک اقدام می‌کند، در صورت داشتن گواهینامه و خودرو به نام خویش، بلافاصله مجوز آن صادر می‌شود و در این زمینه پشت نوبتی نداریم.
 • مجوز پلاک ویژه معلولان مبتنی بر تقاضای افراد است و روند ثابتی دارد. صدور این نوع پلاک‌ها ارتباطی با بودجه ندارد و فقط وابسته به خرید خودرو توسط معلولان است.
 • وی تاکید کرد که صدور پلاک ویژه معلولان محدودیتی ندارد و حتی اگر متقاضیان 10 برابر شوند، خدمات به آن‌ها ارائه خواهد شد‌.
 • ایشان درباره شرایط دریافت این نوع پلاک بیان کرد، که به افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی در اندام‌های تحتانی و یا افرادی که فلج یا قطع عضو باشند (معلولیت متوسط، شدید و خیلی شدید) تعلق می‌گیرد.
 • طبق گفته‌های وی، از سال 1391 تاکنون، 31 هزار مجوز پلاک ویژه معلولان از سوی سازمان بهزیستی کشور صادر شده است. از این تعداد، حدود 28 هزار نفر پلاک خود را دریافت کرده‌اند.
 • سرپرست دفتر امور توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور نیز شرح داد که در سال جاری نیز تا پایان بهمن‌ماه، 1640 نفر درخواست داده‌اند و احتمالا تا پایان سال، 1800 مجوز دیگر صادر شود.

بیشتر بدانید:

زمان دریافت خودرو جانبازانتحویل خودرو به جانبازان و قوانین شماره گذاری خودرو

در تحویل خودرو به جانبازان و قوانین شماره گذاری خودرو معلولان و جانبازان به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • 1- مشخصات فرد جانباز یا معلول باید توسط پلیس فاوا در سامانه شماره گذاری پلیس راهور ثبت شده باشد. در غیر اینصورت، جانبازان بالای 50 درصد باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران و افراد دارای معلولیت نیز باید به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.
 • 2- از آنجایی که به معلولان ذهنی، پلاک خودرو اختصاص داده نمیشود، بنابراین برای گرفتن پلاک باید پدر یا مادر فرد معلول، توسط سازمان بهزیستی معرفی شوند.
 • 3- پلاک جانبازان و پلاک معلولان فقط برای خودرو سواری، صادر می‌شود.

مدارک لازم برای تعویض پلاک معلولان و جانبازان

 • معرفی نامه سازمان بهزیستی یا بنیاد شهید
 • تکمیل فرم تعهد توسط فرد متقاضی (یا توسط نماینده معرفی شده از سوی سازمان بهزیستی)
 • کارت معتبر جانبازی (پنجاه درصد به بالا)
 • کارت معلولیت کامپیوتری (با درجه بندی متوسط یا شدید یا خیلی شدید)
 • سند مالکیت به نام متقاضی (یا مدارک انتقال خودرو به وی)
 • برگه تسویه حساب هزینه‌های دولتی (برای خودروهای وارداتی)
 • سند و پروانه گمرکی (برای خودروهای وارداتی)
 • مدارک احراز هویت
 • پرداخت هزینه دریافت پلاک

تسهیلات و مزایا برای دارندگان سهمیه ایثارگران و جانبازان

سامانه مشاور تلفنی که شماره تلفن آن در این صفحه درج شده است هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب پاسخگو می باشد. جهت مشاوره در زمینه تسهیلات و امتیازاتی که برای ادامه تحصیل و اشتغال دارندگان سهمیه ایثارگران و جانبازان در نظر گرفته شده است، می توانید با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید.

امکان تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره ده رقمی 9099071613 فراهم شده است. کارشناسان این سامانه راهنمای شما در زمینه نحوه استفاده از سهمیه های جانبازان می باشند:

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 14 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی لزگی سه‌شنبه , 25 می 2021 - 9:05

سلام جانباز 45/هستم راهنمایی گفت باید ماشین اتومات بایدباشدماشین روا85هست ارزش اتومات نداشت گواهینامه رانندگی من ازپایه2به بایه3ارتغاع دادن رفتم بنیاد میگه دستورنیامده برای مامن شیمیایی هستم و مشگل حرکتی دارم لطفاً من را راهنمایی کنید مشهد تلفن

خانم فیره عموری جمعه , 7 می 2021 - 16:21

من جانباز ۳۰ درصد حالت اشتغال مریضم و زمین گیرم و دختر دارم و احتیاج به ماشین دارم خواهشن رسیدگی شود دیابت پاهامو خورد و انگشتمو قطع کردن و توان جابجایی ندارم

علی فدایی پنج‌شنبه , 15 آوریل 2021 - 16:04

من جانباز ۴۰درصد قطع عضو هستم .ماشین نیاز ندارم و نمیگیرم
من از حق خودم میگزرم تا جانباز های دیگه نیاز دارن ماشین بگیرن
من یه زمان از جونم گذشتم به خاطر وطنم .نه به خاطر خودرو و پول
ایثارگران به خودتون بیایید

کرمانشائی دوشنبه , 12 آوریل 2021 - 16:50

ضمن تشکر از مسئولین محترم بنیاد شهید .
جانبازان 25 درصد به بالا ، در حال حاضر همه بالای پنجاه ، شصت سال سن دارند و حتی اگر مجروحیت آنان از ناحیه پا نباشد باز هم برای حرکت کردن مشکل دارند ، آیا یک خودرو به صورت قسطی ، برای همه جانبازان ، آنقدر زیاد است که باید شرط ناتوانی از حرکت ، با تأیید بنیاد را لحاظ کرد . کمی دیگر صبر کنید تا چند سال دیگر اثری از جانبازان نخواهید دید ، طول عمرمان کفاف دریافت خدمات شما را نمی‌دهد . ( کرمانشائی جانباز 30 درصد )

رضا پنج‌شنبه , 1 آوریل 2021 - 3:50

سلام و خسته نباشید این وام خودرو یعنی چی؟یعنی به جانبازان 60 درصد تعلق میگیره یا نه؟یعنی آن دسته از جانبازانی که سال 92 خودرو گرفتن …دوباره بهشون وام داده میشود یا نه؟؟؟؟؟

محمد علی معین جانباز ۲۵ در صد از شهرستان گنبد کاوس سه‌شنبه , 9 مارس 2021 - 12:59

سلام اینجانب جانباز جنگ تحمیلی با کد ۲۵ ./،جانبازی ۰۲۰۱۰۰۶۲۸۵وکد ملی ۰۰۳۳۹۸۹۰۲۸ ازاستان گلستان شهرستان گنبد کاوس می باشم باتوجه به دستور پزشک بنده در طول شبانه روز حتما باید با کفش طبی حرکت کنم بدلیل اینکه عصب هر دو پای بنده قطع می باشد از اول مجروحیت هر دو پای بنده از زانو تا پاشنه پا جراحی شده بدلیل اینکه جراح بنده اقای پرفسر یگانه فوق تخصص عصاب از پای چپ بند یک رگ بطول ۲۵ سانتی متر برداشتند وبه پای راست بنده پیوند زندند به فرموده ایشان اگر همین عمل انجام نمیشد پای راست بنده تا اخر عمر فلج کامل میشد خداوند به ایشان عمر با عزت عطا فرماید با همه این گفته ها بنده باید همه ساله از دو جفت کفش طبی استفاده کنم چون بر اثر جراحی کف پای چپ بنده گودی دارد چوعصب تبیال ان قطع کامل میباشد خدای بزرگ میداند که من چقدر در رنج وعذاب هستم از درد پا شبها تا صبح ناله میکنم تصدیق گفته های بنده در پرونده اینجانب میباشد در ضمن ازز سال ۱۳۸۱ گواهینامه رانندگی پایه دوم دارم ولی خدا میداند که پول خرید یک خودروی مناسب را ندارم خداوند به خاننده این نامه عمر طولانی عنایت کند واز ایشان خواهشمندم جهت اقدام خرید خودرو برای بنده که نیازمند واقعی میباشم توجه کرده واقدام لازم را مبزول دارید کمال تشکر وقدر دانی را از جنابعالی دارم خدا میداند با این کار خیر وخدا پسندانه دل یک جانباز جنگ تحملی وخانواده او را خوشال خواهید کرد خداوند از خواننده این نامه وعمل کننده به ان خیر عنایت کند وجایگاه او را دران دنیا بهشت برین قرار دهد انشا الله ممنون از خواننده خودم وخانواده ام شب وروز شما را دعا میکنیم وسلام وبرکاته خیر این دنیا واخرت نصیب جنابعالی گردد انشا الله ممنون صد در صد توفیق الاهی نصیب شما

وحید از اصفهان چهارشنبه , 3 مارس 2021 - 8:20

باسلام اولا این چگونه مجلسی است که در ابتدای راه فاصله طبقاتی را از بین ببرد تازه فاصله هم ایجاد می کند با این شرایط هیچ گونه حرمتی برای جانبازان قائل نیستد یعنی فقط این جانبازان 25 درصد و به با‌لا در جنگ، نقش ایفا می کردند و بقیه
جانبازان زیر 25 درصد تماشا چی بودن!!!!!!!!!!!! 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

قاسم برهانی جمعه , 26 فوریه 2021 - 20:56

چرا باز شرایط گذاشتن خو به همه جانبازان بدهند یا واقعا دقت کنند اول به اندسته از جانبازانی که واقغا مشکل یا بیمار دارند بدهند انشاالله

نصب اپ دانش آموزی