کد خبر : 24569

سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور


جذب دانشجوی ارشد بدون کنکور، در دانشگاه پیام نور با برگزاری آزمون فراگیر پیام نور انجام می شود. داوطلبان بعد از بعد از پذیرفته شدن در آزمون، دانشجوی ترم دوم ارشد خواهند شد. متقاضیان استفاده از سهمیه در این آزمون در صورت داشتن شرایط لازم می توانند هنگام ثبت نام برای اعمال سهمیه اقدام کنند. سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در این مقاله ارائه شده است.
سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

سهمیه‌های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شامل سهمیه ایثارگران و رزمندگان می باشد. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم که در قسمت پایین این مقاله آمده می توانند متقاضیان این سهمیه شوند :سهمیه رزمندگان در آزمون فراگیر پیام نور :

1– رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه حضور داشتند می توانند با مراجعه به ارگان مربوطه نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند . در صورت تایید نهایی ، این سهمیه برای داوطلبان اعمال می شود.


کد پیگیری ۱۲ رقمی برای هر آزمون در هرسال متفاوت است لذا باید داوطلبان برای دریافت کد پیگیری همان آزمون در همان سال اقدام کنند.


2– آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح؛ علاوه بر میزان موظفی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۵۹ ، تا ۳۱ شهریور ۶۷ ؛ حداقل ۶ ماه متوالی و یا 9 ماه ناپیوسته شرکت در عملیات بصورت داوطلبانه در خط مقدم حضور داشته اند، با با تایید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح می توانند می توانند به سازمان‌های تابعه مراجعه کنندو فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان را تکمیل و کد پیگیری 12 رقمی را دریافت کنند.


*داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در دوره کاردانی و یک بار در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند با داشتن حداقل ۱۸ ماه حضور داوطلبانه می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند.
سهمیه ایثارگران در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان ؛ جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندانشان ؛ آزادگان و همسر و فرزندانشان؛ و همسر و فرازندان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه؛  همچنین همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ، برای استفاده از سهمیه ایثارگران باید نسبت به تکمیل بند مربوط در ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند.( سهمیه ایثار گران ۲۵ درصد ظرفیت ): ۲۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ؛ آزادگان و همسر و فرزندان آن ها؛ جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندانشان اختصاص دارد.


( سهمیه ایثارگران ۵ درصد ظرفیت): ۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محل، به جانبازان زیر ۲۵ درصد همسر و فرزندانشان ؛ همسر و فرزندان رزمندگان حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه اختصاص دارد.*داوطلبان اگر یک بار در مقطع ارشد روزانه با سهمیه قبول شده باشند اجازه استفاده مجدد در همان مقطع را ندارند.

*اگر در دوره غیر روزانه ، با سهمیه پذیرفته شده باشند ،اجازه استفاده مجدد در ارشد را ندارند.

*اگر حدنصاب استفاده از سهمیه خود را کسب نکنند ، اعمال سهمیه لغو میشود.

*اگر با سهمیه پذیرش نهایی را کسب کنند ولی مدارک را به دانشگاه ارائه ندهند ، قبولی آن ها لغو می‌شود.داوطلبین عزیز اگر سوالی در خصوص اعمال سهمیه ها در آزمون فراگیر پیام نور دارید می توانید با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید.
لینک های مرتبط :


سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 1


زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 


لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور


دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 5/5 - (1 امتیاز)
منابع : ناموجود
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی