جهت مشاوره در زمینه نحوه و شرایط استفاده از سهمیه خانواده شهدا در کنکور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 34759

سهمیه خانواده شهدا شامل چه کسانی می شود؟

سهمیه خانواده شهدا

سهمیه خانواده شهدا شامل چه کسانی می شودو میزان سهمیه خانواده شهدا در کنکور چقدر است. در این مقاله از وضعیت سهمیه ها در کنکور مطلع می شوید:


سهمیه خانواده شهدا در کنکور

شرایط سهمیه خانواده شهدا در کنکور

شرایط سهمیه خانواده شهدا در کنکور چیست و شامل چه کسانی می شود و ظرفیت و حد نصاب و مشمولان سهمیه خانواده شهدا چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خانواده شهدا صرفا شامل خواهر ، برادر ، پدر و مادر شهید می باشد و ظرفيت هر كد رشته محل به نسبت تعداد شركت كنندگان دارای سهمیه شاهد در هر گروه آزمايشی متفاوت است.  به این معنی کهبرای هر کد رشته محل به نسبت تعداد شرکت کنندگان این سهمیه ظرفیت جداگانه ای اختصاص داده می شود. شرایط استفاده از سهمیه خانواده شهدا در کنکور مانند گزینش سهمیه مناطق است زیرا ظرفیت پذیرش برای دارندگان این سهمیه باتوجه به نسبت کل داوطلبان کنکور سراسری محاسبه می شود. توجه داشته باشد که مطابق اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور، سازمان سنجش آموزش کشور برای مشمولان سهمیه خانواده شهدا حد نصاب قبولی تعیین نکرده است.

مشمولان عزیز سهیمه خانواده شهید توجه داشته باشند که درصورتی که با استفاده از سهميه خانواده شاهد فقط يک بار در رشته های تحصيلی دوره روزانـه از سال 76 به بعد ، در کنکور سراسری پذيرفته شده باشند، (حتی اگر در رشته قبولی ثبت نام كرده يا نکرده باشند) ، مجاز به استفاده مجدد از این سهميه نخواهند بود. اما اگر در ردیف پذیرفته شدگان  دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور ، غیرانتفاعی و یا دوره های پردیس خودگردان ( بین الملل ) و مجازی) قرار گرفته اند، میتوانند در صورت انصراف از رشته قبولی در کنکور ، مجددا از سهمیه خانواده شهید استفاده کنند. این مهلت فقط یک بار در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت.

میتوانید برای اطلاع از میزان ظرفیت پذیرش خانواده شهدا در کنکور روی لینک زیر کلیک کنند و یا برای مشاوره کنکور، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید. مشاوران این سامانه، از طریق سیستم مشاوره تلفنی، راهنما و پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.بیشتر بدانید :  ظرفیت پذیرش کنکور با سهمیه خانواده شهدابه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه و شرایط استفاده از سهمیه خانواده شهدا در کنکور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی