کد خبر : 36652
- بازدید

سهمیه بندی جنسیتی در کنکور ۱۴۰۱


جهت مشاوره در زمینه سهمیه بندی جنسیتی در کنکور ۱۴۰۱

سهمیه بندی جنسیتی در کنکور ۱۴۰۰

در این مقاله از سهمیه بندی جنسیتی در کنکور ۱۴۰۱ مطلع می شوید. جنسبت موثر در سهمیه بندی و قبولی در کنکور به اطلاع داوطلبان گرامی می رسد:


نحوه سهمیه بندی جنسیتی در کنکور 1401

نحوه سهمیه بندی جنسیتی در کنکور 1401، به صورت ایجاد یک سهمیه مشخص تحت عنوان ظرفیت سهیمه جنسیت دختر یا پسر نیست. بلکه این سهمیه بندی به گونه ای دیگر مشخص می شود. به این ترتیب که برخی از دانشگاه های دارای پذیرش شرایط خاص بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری، میزان ظرفیت پذیرش خود را اعلام می کنند. این دانشگاه ها که اغلب دارای پذیرش مجزای دختران و پسران است، و اغلب دارای واحدهای دانشگاهی مجزا به عنوان واحد برادران و خواهران می باشد، ظرفیت هایی متفاوت باتوجه به جنسیت دارند. بعد از پذیرش نهایی از طریق کنکور و یا گزینش و مصاحبه، میزان ظرفیت داوطلبان پذیرفته شده با جنسیت دختر و پسر مشخص می شود.

دانشگاه های دارای واحد مجزا برادران و خواهران شامل موارد زیر است:

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط پذیرش هر دانشگاه روی نام دانشگاه کلیک کنید:

ظرفیت پذیرش جنسیت زن و مرد در دانشگاه فرهنگیان:

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان با جنسیت زن و مرد در سال 1400 به طور کلی تعداد ۲۳۲۶۸ بود که ۴هزار نفر بیشتر از کنکور سال قبل بوده اند. ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 افزایش دارد.
با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تعداد ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در هر استان مشخص خواهد شد. در این میان تعداد پذیرش زنان و مردان هم با انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد.
اگر تغییرایی در پذیرش این دانشگاه رخ داده شود در دفترچه مشخص خواهد شد البته به نظر می رسد تغییر بنیادی امسال وجود ندارد. تعداد پذیرش هر رشته در هر شهر دبیری و اموزگاری نیز با انتشار دفترچه مشخص خواهد شد .محل خدمت و محل تحصیل هم با انتشار دفترچه مشخص خواهد شد


جهت مشاوره در زمینه سهمیه بندی جنسیتی در کنکور ۱۴۰۱
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3670
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 3 = 4

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام